Smrt ve tmě

• USA Don't Breathe (více)

Rocky (Jane Levy), rozhodnutá vymanit se z područí své násilnické matky a zachránit svou mladší sestru před životem bez jakékoliv perspektivy, ke kterému jsou obě okolnostmi odsouzeny směřovat, je ochotna udělat pro dosažení svého cíle naprosto cokoliv. Společně se svými kamarády Alexem (Dylan Minnette) a Moneym (Daniel Zovatto) mají už na svém kontě sérii pečlivě naplánovaných vloupání ve snaze získat dostatek peněz na nový život daleko od svých beznadějných osudů v rodném Detroitu. Jejich zoufalá kriminální činnost jim ale zatím příliš peněz nevynesla, takže když se jim donese informace o slepci (Stephen Lang), žijícím o samotě v opuštěné čtvrti, v jehož domě se údajně ukrývá velké bohatství, souhlasí všichni tři s tím, že se pokusí o svou největší a poslední loupež. Jejich zamýšlená oběť se ale velice záhy ukazuje jako mnohem nebezpečnější, než si vůbec dokázali představit. Zatímco je slepec nemilosrdně pronásleduje svým důkladně opevněným domem, s hrůzou zjišťují, že se v něm ukrývá mnohem více než pouhé cennosti. (Falcon)

4848

Už dlouho jsem neviděl tak kvalitní horor,napínavý od začátku do konce,byl jsem na straně toho slepce i po odhalení toho co v tom domě skrýval,ti mladí spratci si to zasloužili,konec byl jak z hororu Cujo. ()

Wartord

Dvě strany mince - parta zlodějských děcek chtějí vykrást barák nevidomého chudáka veterána. No fuj, okamžitě padli v nemilost a byl jsem celý natěšen, jak jim slepec natrhne kšandy. Ale potom se mince obrací a jakmile zjistíte, že slepec je tak trochu šílenec a drží holku ve sklepě, tak v nemilost propadne on. Honička mezi regály ve sklepě a to úžasné splynutí šíleného starce s tmou, potažmo B&W kamerou (a ta adaptace zorniček!!!!), je skutečně geniální nápad. Když se snažíte v hororu logicky, ale přesto se to zvrtne, je podle mě úspěch tohoto filmu. Potom si ale uvědomíte, že děcka mohli během vraždění několikrát v pohodě zdrhnout, a celkově to na dojmu ubírá. O čtvrté hvězdě budu s klidem uvažovat. ()

kajza80

Tady je příklad toho, že se dá udělat výborný horor a to i bez duchů. Možná některé mlátičky byly trochu přehnané (postavy mají spoustu energie i po mlátičkách,...). Ale v některých filmech to je i horší :D. Děj byl dobře promyšlený a napínavý až do konce. ()

caniferus odpad!

Kua, to vam tu uz vsetkym prepleslo, 74% takemuto vykalu z nutrie, ste sa asi zblaznili. Preboha ved to bolo bezduche a dementne. Slepy chlapik vas bud vsetkych oplodni alebo zabiej a ked nie on, tak jeho debilny pes!!!!!Stupidita na 3, boh nas ochranuj, ak tomuto davaju ludia dnes tolko %. Odpsd na N-tu!!!!!! ()

Mistr119

Film je hodně kontroverzní a to já rád!! :)) Situace ukazovaly, že vždycky může být ještě hůř, v půlce už to vypadalo, že slepec vyhrál...ale stejně... proč fandíme zlodějům? Stojí ten lup opravdu za to? A další otázky..! :) Hodně jsem se bavil. :) ()

Lucka07

Na film jsem se nedodívala, byl na mě až příliš psycho. Asi už jsem na takovéto nerváky příliš stará. O tom slepém veteránovi se mi budou ještě dlouho zdát noční můry. Takže jestli si chcete nadělat dobrovolně do kalhot, tak si večer zhasněte v celém baráku a zmáčkněte tlačítko play. ()

Majrek

Na tomto filmu je opravdu jen velmi málo slabých míst - kroutil jsem hlavou jen nad tou "nesmrtelností" hlavního "zlouna". ()

Peter.Guba

Z tohto filmu si zapamatam genialny zvuk a hudbu. Tvori 80% atmosfery.Pribeh ako taky je jednoduchy, klise so zaporakom, ktory je vlastne dobry a len chce spravodlivost, je klasika. Ale styl, akym to dokazali vyrozpravat, je skvely. V ziadnom pripade to nie je HOROR, ale ze ani omylom. Je to klasicky thriller. Film ma logicke nedostatky, ale to sa da prepacit. Ako chutovka o polnoci je vyborna. Normalne bysom dal 4 hviezdicky, ale za tu skvelu hudbu musim dat full. ()

Ally69

Opet a znovu zbytecny film. Myslenka slepce nahanejiciho lupice v temnem sklepe je skvela. Skoda, ze z 88 minut filmu tato pasaz zabrala asi tak 3 minuty. A mel jsem pocit, ze zloduch, ktery je vzdy a vsude pred vami je taky prezite klise. V jeho vlastnim baraku by se to jeste dalo pochopit. Na ulici uz tolik ne. ()

Chlo0opek

Nemohu se zbavit dojmu, že z tak dobrého námětu by šlo dostat víc. Slušná lekačka, ale místy dost nelogické chování mladých zločinců kazí dojem z filmu. Lepší 3*. ()

hooofi

Nobody fucks with a war veteran. Když se o to pokusíte, nemusíte totiž vyjit živí. Byl jsem před shlédnutím skeptický, ale můj předsudek mi byl po právu omlácen o hlavu, asi tak jako když vám jí někdo veme a tříská s ní o topení. Nedá se tomu moc co vytknout. ()

leonskennedy

Hlavně bych chtěl pochválit scény ve tmě kdy byli udělány šedě a bylo to hlavně vidět a nemusel jsem koukat na černou obrazovku. ()

Camel91

Velice povedený atmosferický a napínavý thriller (horor bych ani neřekl), vše podle mě zvládnuté na výbornou. Casting dobrý, scénář nápaditý, některé natočené scény masakr (hlavně ve sklepě po zhasnutí), Děda takový DareDevil jen trochu vyšinutější, ale na druhou stranu si člověk občas musí položit otázku jestli on, je ten zmrd... jako je.. Spoiery! ale člověk má fandit zlodějům? Ti byli po zásluze potrestáni, mladý klučina byl můj favorit na přežití, který jako jediný se nechtěl loupeže zúčastnit ale docela se držel, samozřejmě jak už bývá zvykem, vždy přežije holka v podobných filmech .... mimochodem inseminace, slušný.... Otevřený konec dobrý, ale nevím jestli by pokračování dokázalo nabídnout tak dobrou atmosféru, scénář a nápad jako toto dílo.. ()

Koral11

Tak kdo je tu vlastně ten padouch. To co zlodějíčci v domě najdou jsem tedy vůbec nečekala. Film měl napětí, místy byl i nechutný, zvláště ke konci. Nejlepší je asi scéna ve sklepě, kde je naprostá tma a síly jsou tak.. vyrovnány. :) ()

Stinger78

Zajímavý snímek, kde se parta mlaďochů vydá vykrást barák, který obývá slepý podivín. Jak oni, tak on snesou víc, než Rocky a Rambo zamlada, frajer nemá problém bát holce pár pěstí, máme tu několik povedených momentů, lekaček a zvratů, takže fajn horor na večer. ()

Pokračování Smrti ve tmě našlo režiséra

Pokračování Smrti ve tmě našlo režiséra

21.01.2020

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

05.05.2019

Co chystá režisér Smrti ve tmě?

Co chystá režisér Smrti ve tmě?

16.10.2016