Aliance

• Česko Série Divergence: Aliance (více)
USA, 2016, 120 min

Po šokujících odhaleních ve filmu Rezistence musí Tris se Čtyřkou uprchnout za zeď obklopující Chicago. Poprvé ve svém životě opustí jediné město a rodinu, kterou kdy znali. Jakmile se ocitnou venku za zdí, stará zjištění rychle pozbývají na významu v porovnání s odhalením nových šokujících skutečností. Když se za zdmi Chicaga rozhoří nemilosrdná bitva ohrožující veškeré lidstvo, musí se Tris a Čtyřka rychle rozhodnout, komu mohou věřit. Aby mohla přežít, bude Tris donucena vybírat z nelehkých možností, když se bude muset rozhodovat o odvaze, oddanosti, obětování a lásce. (Freeman Ent.)

Eddemi

Jedina pozeratelna cast z tejto trilogie. Konecne normalne spracovanie knihy, i ked zaver kapanek iny. Spokojnost:-) ()

bonovox

Spracovaním a príbehom lepšie ako dvojka, ale aj tak stále len priemer. Vývoj postáv takmer nulový,nečudujem sa, že záver nepôjde ani do kín... ()

breebee

To byl hrozný průšvih. Ale to jsme všichni čekali, takže možná proto mě to nijak nenaštvalo ani nemrzí. Chápu, že rozdělit poslední knížku na dva filmy by bylo nemožný, proto bylo třeba vytvořit originální plot. Taky chápu, že part 1 je vždycky ten nudnej, bohužel to není ten největší problém. Všechno mi to přišlo až moc složité, až moc CGI, až moc out of the point. Jak kdyby to ani nenavazovalo na zbytek série. Popravdě jsem měla ze začátku i problém udržet pozornost. Bavil mě tam snad jen Čtyřka. Zase se ale celkem těším na part 2, zvlášť jsem zvědavá na vztah Tris s Calebem. No uvidíme. Zatím tři, ale musím to vidět ještě aspoň jednou. ///// Takže nějakým zázrakem jsem na tom znovu ocitla v kině. Pro změnu dabing verze, yuck. Zvednout hodnotí mě to nepřinutilo, ale po druhé jsem si to užívala mnohem víc. Až na ty bubliny a podivnou sprchu. ()

zuzrik

Rozhodně nejslabší ze všech(prozatím) tří částí. Uvidíme co přinese příští rok ale jestli na to pujdu do kina to si ještě hodě rozmyslím. Pokud bych dala prvnímu filmu 55% tak druhému určitě 60% protože byl zatím nejlepší ale tento kousek si zaslouží maximálně 40%... Tu jednu hvězdu navíc za Thea a celkem hezké efekty ;) Jinak příběh nenabídl žádný nečekaný zvrat ani překvaení - jinými slovy všechno se dalo odhadnout. ()

bigmatko

budem veriť že to bolo konečne posledný diel tohoto detského scifi príbehu, kde nič nie je poriadne vysvetlené a ľudia zázračne prežívajú na mieste kde nič iné neexistuje. Vizuálne spracovanie vo filme je asi to jediné čo zaujme lebo samotný príbeh je skutočne určený divákovi od 10 do 16 rokov. systém postapokalyptického sveta je zmätočný. a to že v takej technicky vyspelej spoločnosti, kde sa výťahy čudným spôsobom vznášajú vzduchom, nepoznajú plynovú masku len završuje kopec nedostatkov príbehu. Tris asi nepozná iné oblečenie ako sú tričká bez rukávov a ako postava je pre mňa veľmi nevýrazná a nesympatická. veľmi slabé scifi. ()

ardeas

Lepšia než dvojka, horšia než jednotka ale chválim lepší scenár v porovnaní s treťou knihou, ktorá bola zo všetkých troch najslabšia a teda s dejom sa pohrali lepšie. Neodpustiteľná je však absencia chémie medzi postavami, ak vôbec nejaká je. Mimo hlavnej dvojice nie je pre ostatných žiadny priestor. Z prvého filmu, ako aj pri dvojke chýba ten naratívny prvok, ktorý by to čiastočne osviežil a aj vysvetlil. Rovnako ako pri druhom filme postrádam reálnosť, j tam tých efektov veľa, odpútavajú od deja, aj keď nesú určitú symboliku. Celkovo to beriem ako nutné zlo, žiaľ na to kam prvým filmov celá séria ašpirovala je to to v mojich očiach stále podpriemerné. ()

PoprockCZ

Jedním slovem zklamání. Fraška od začátku do konce. První díl série točil a režíroval někdo jiný a to se na zbylých dvou dílech velmi podepsalo. ()

RoyBatty444

Technicky state of the art a občas pasentná hudba. Príbeh pokračuje dobre aj keď spadá do stereotypov ako peniaze sú všetko a ľudia sa snažia navzájom len ovládať, ale nie je ochudobnený o zvraty. Herecky sa trochu lepšíme hlavne vo vedľajších postavách. Čo sa týka uveriteľného sci-fi a post-appo prostredia bol som naozaj príjemne potešený. ()

Nathaniel8

Předlohu jsem nikdy nečetl a po shlédnutí prvního dílu jsem si byl jistý, že ani nikdy nebudu. Ne, že by byl tento díl o mnoho lepší, ale co se týká efektů a akčních scén tak tomu nemohu moc vytknout... Bohužel v mnoha věcech i bez znalosti předlohy je předem jasné, co se stane. To, že Tris dělá jednu chybu za druhou je jasné, ale to, že téměř na první pohled u každé postavy zjistíme co je zač je smutné. Ale abych našel pozitiva. Theo James a Zoë Kravitz... Těm ty dva roky pomohli a jejich role jsou hlavně v akčních scénách velmi působivé. S čím mám ale problém je to, že Shailene Woodley mě příjde i přes svůj věk tak nějak opotřebovaná. Takže 2* a doufejme, že závěr bude lepší... ()

klaranapoli

Přesně jak to tu již někdo napsal. Jednička super, dvojka jakž takž trojka už nic moc. Horší a horší kolik ještě bude dílů šmajrá? :D a jako Hunger Games..díl od dílu přehnanější efektama vším možným... ()

colocolo21

táto séria má neskutočne klesajúcu tendenciu čo sa týka kvality, dej sa neposunul takmer vôbec, koncentrovaná nuda a ten momentálny trend s rozdelením záverečnej časti na dva diely sa skončilo úplne zaslúženým fiaskom a prepadákom. ()

Mesmeric

Dámy a pánové máme tady další kousek z dílny "Vydojme prachy z těch kretenů v kině". Co bychom se srali z novou zápletkou, dáme tam stejnou sračku z 1. dílu, on si toho nikdo nevšimne. Nejvyšší pán vedoucí se prvně tváří, že dělá vše pro dobro všech, aby se z něho nakonec vyklubal malý Hitler bez kníru. Statečná blondýna to zase v pohodě zmákne a vrátí se na místo činu, abychom se zase rok třepali na další pokračování, u kterého VŮBEC nikdo netuší, jak asi dopadne. Aby hlavní hrdinové dokázali, že to jsou vylízaná hovada, tak stále věří tomu samému kryplovi, aby je na konci zase PŘEKVAPIVĚ zradil. Zmrd stays zmrd, to ví i batole. No nic, jsem si zase znechuceně odplivl a oroštuji to 2 hvězdama. ()

littlelight

Těžko očekávat, že by v tomto žánru někdo přišel s nějakou překvapující novinkou (čest výjimkám) a tak se na to spíše dívám pohledem, že drobné nedokonalosti je třeba odpouštět. Tzn. za mě sci-fi, jak má být, a nyní již zbývá jen počkat si na finále grande :-). ()

kubixix

Určitě nejslabší díl z celé série. Jistě jsem ovlivněn tím, že žeru jakoukoliv sci-fi, takže propadákem se může stát jen máloco. Tomuto dílu se vcelku dobře daří diváka zaujmout posunem příběhu někam jinam. Alespoň ze začátku. Tuna nových technologií je skvělou předzvěstí. Bohužel koncový dojem už takovou sílu nemá. Je mi jasné, že pokud je knižní předloha, s dějem se moc hýbat nedá (i když i takové případy v kinematografii známe). Největším problémem je, že to těm hercům přestávám věřit a zároveň nepobírám jejich labilní povahy. Celkově jsem tedy na rozpacích. Není to špatný film, ale jistě má co dohánět. ()

vassil

Po hrozném druhém díle zavládla spokojenost, pět hvězdiček dávám spíše z nadšení co po dvojce přišlo, reálně by to bylo tak na slabší (ale pěkné) čtyři. Mně se to kam se děj ubíral prostě líbilo. ()

Spider-Man a čtení myšlenek

Spider-Man a čtení myšlenek

01.12.2016

Divergence se přesouvá do televize

Divergence se přesouvá do televize

21.07.2016

Půlení závěrů velkých sérií není zrovna populární trend. U Harryho Pottera nebo Stmívání se to ještě podařilo, Hunger Games ale docela klopýtaly a sérii Divergence tyhle čachry rovnou zlomily vaz.… (více)