Kniha džunglí

• USA The Jungle Book (více)

Hrdinou filmu je chlapec Mauglí (nováček Neel Sethi), člověčí mládě vychované v džungli vlčí smečkou. Do džungle však přichází hrozivý tygr Šér Chán, jenž si nese jizvy způsobené člověkem. Šér Chán chce zničit vše, co vnímá jako ohrožení a Mauglí cítí, že již v džungli není vítán. A tak opouští svůj domov a vydává se na dobrodružnou cestu plnou poznání. Provází ho přísný mentor, pardál Baghíra, a veselý medvěd Balú. Cestou džunglí se Mauglí setká se zvířaty, které to s ním nemyslí vždy dobře. Patří mezi ně krajta Ká, jejíž svůdný hlas a pronikavý pohled hypnotizují člověčí mládě, a marnivý král Ludvík, který se snaží Mauglího přemluvit, aby mu prozradil tajemství překrásného, leč smrtonosného Rudého květu: ohně. (Falcon)

fruity

Jediný důvod proč nedávám plný počet hvězd je ten, že příběh Knihy džunglí nepatří mezi mé oblíbené, ale jinak je to excelentní film s naprosto úchvatnou grafikou, která hravě překonává i "převratný" Avatar. Příběh naservírován ve velmi stravitelné formě a oceňuji i vynikající dabing, který pohodu z filmu rozhodně nekazil. ()

Franche

Jediný film, u kterého mě mrzí, že jsem ho neviděla ve 3D. Vizuální efekty famózní. Příběh jednoduchý, aby ho pochopily i děti ale zároveň velmi poučný. JInou adaptaci jsem neviděla a knihu jsem taky nečetla, o to víc asi hodnotím kladně. ()

Lavinia

Kniha džunglí ohlodaná na samou kost: příběh redukovaný na kluk vyrůstá se zvířaty v džungli, tygr ho chce sežrat, kluk se nedá. Krásné technické řešení bez původního ducha. ()

Maniik88

Starý známy príbeh odetý do moderného kabátku. Hraná rozprávka, ktorá bude baviť všetky vekové kategórie. Neustále sa čosi deje, hýbe, efekty sú špičkové, mimika a pohyb zvierat zvládnutá perfektne. Dej je jednoduchý, celé sa to točí okolo tigra a chlapca. No neustále pribúdajú nové postavy - zvieracie, niekde sa uteká, prípadne lezie. Ja som spokojný a nebol to zase raz len zbytočný remake. Grafici a režisér to zvládli na výbornú. ()

will.i.am

velmi pekne graficky spracovane. pribeh z mojho detstva. mile miestami vtipne. netreba ziadne take uvahy nad dejom. cisty oddych pri dobrom filme. a tie animacie zvierat ma fakt dostali. vyzerali ako zive. ()

TommyDiamond

Kiplingův nejslavnější příběh dostal nový moderní kabát.... Je opravdu úžasné co všechno dnes dokáží prachy a moderní technika. Tak realistický a dechberoucí vizuál mi nedovolil odtrhnout oči a vůbec mi nevadilo, že přesně vím jak vše dopadne. Kniha džunglí je nejen pastvou pro oko, ale umí i pobavit a poučit. Dávám pět hvězd a chci to vidět znovu.. ()

Knor

Nádherně zpracovaná klasická pohádka. Hrozně lituju, že jsem se na to nedostal do kina, protože tohle muselo stát za to. Audiovizuální vrcholná podívaná je to bezkonkurenční. A i když je to jednoduchej příběh, díky spoustě zábavným postavičkám a akci to ani na chvilku nenudí no a to CGI je absolutní špička. ()

Miagy

Kniha džungle hoci natočená v "počítači" aspoň čiastočne inšpirovaná pralesmi v Indii je skutočne majstrovské dielo, ktoré zaujme predovšetkým nádhernou prírodou, dokonalými špeciálnymi efektami a detskou fantastikou. Film pre malých aj veľkých. Scéna v "opičiom chráme" s kráľom opíc bola famózna. Klobúk dole pred technológiami. Na Knihe džungle však najviac kvitujem návrat k prírode. Dielo - i knižná predloha, bude mať svoje meisto vo svetovej tvorbe navždy. ()

MAAUZ

Pohádkové. Vizuelně krásné. Bylo hrozně příjemné poslouchat jednotlivá zvířata, která byla dabovaná mými oblíbenými herci. Kluk to zahrál přirozeně. Fakt pěkné! ()

DD

OK, ta CG džungle a zvířátka jsou fakt moc hezky propracovaná a je to o několik levelů snesitelnější než Maleficent, ale pořád je to pro mě, jako pro dospělého, nezajímavý pohádkový kalkul. Děcka jsou nejspíš nadšená, ale já tam vidím jen fajn řemeslo a hvězdný hlasový cast. ()

papadoce

Vizuálne dokonalá, príjemná záležitosť od Walta. Som spokojný. Po Vládkyni zla ďalšia chutná vec, dokonca ešte o čosi lepšia, najmä z dôvodu vyrovnanosti počas celého filmu. Fajne. ()

elimS

85% - komentář 20ti slovy: Příběh sice nijak závratný, ale to CGI! Nádherné zvířata, nádherná džungle, lahoda pro oči. Jsem rád za dabing, originál je divný. ()

vince

Krása naozaj krása, plné hodnotenie nedám iba preto že je to rozprávka ktorá ma už v mojom veku nevtiahne tak do deja ako keby som mal 10 rokov. Pre deti vybrúsený diamant. Tie animácie sú naozaj top, tak krásne zvieratá ešte neboli spracované v žiadnom filme. ()

hospoda96

CGI velmi povedené, nicméně stále mám radši animák z 67 ten jsem si jako malej na originální VHS pouštěl nesčetněkrát, ale jako dobrá dobrodružná rodinná zábava to účel splnilo. ()

Mkartaylas56

Od příběhu se samozřejmě nedalo čekat mnoho, vzhledem k tomu, že je film mířený na mladší diváky. Jinak ale byl k vidění výtečně a do detailů vypracovaný nespočet zvířat, taktéž pěkně zpracovaná džungle. Celkově se jedná o vizuální "bombu", která si bez komentáře došla na oscarech k výhře v kategorii nejlepší vizuální efekty. 80% ()

J.e.r.e.c

Welcome to the Jungle! Kdybych byl malej kluk, tak bude tohle moje bible. Musím barbarsky přiznat, že knížky od Kiplinga jsem nikdy nečetl, filmy neviděl, takže moje znalosti končily tím, že Mauglí je dítě vychované vlky, a jmény hlavních zvířecích představitelů. Tím pádem tu pro mě všechno bylo nové a neměl jsem potuchy, kam se bude příběh ubírat. Ten nakonec kráčí po již mnohokrát vyšlapaných cestičkách, ale co je na Knize džunglí opravdu fantastické, je její provedení. Takhle nádherně vypadající přírodu a zvířata opravdu nikde jinde neuvidíte! Láskyplnost, s jakou si animátoři a dabéři vyhráli s nepřebernými zástupci indické fauny zasluhuje sáhodlouhý potlesk. Zkrátka, tohle by měl vidět každý, kdo má rád přírodu a zvířata! Všechno ostatní už je jen bonusem, ale dokonale fungujícím bonusem. Akce je skvělá, zábavné pasáže jsou vtipné (nebo alespoň nejsou trapné, což je taky dost), ty dojemné nezní falešnými tóny, a nakonec i z příběhu plynoucí ponaučení dává smysl a netrčí z něj jako dikobrazí osten zapíchnutý do zadku. Trochu jsem se bál písniček, ale ty patří spíš mezi highlighty. Kterých je tu mimochodem celá řada, třeba hned úvodní nástup Shere Khana, hypnotická chvilka s hroznýšem Kaa, úprk bůvolího stáda, a taky sloni, a opice, a taky ještě... 80 % ()

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Disney plánuje hraného Bambiho

Disney plánuje hraného Bambiho

25.01.2020

Další ze série oznámení, které byly jen otázkou času. Studio Disney oficiálně chystá hraný remake pohádkové klasiky Bambi. Snímek píšou Geneva Robertson-Dworet (Captain Marvel) a Lindsey Beer (Chaos… (více)

Disney našlo svoji Ursulu

Disney našlo svoji Ursulu

29.06.2019

Studio Disney pokračuje v úspěšném předělávání svých slavných animáků do hrané podoby a po Knize džunglí, Aladinovi a za pár dní i Lvím králi, dojde v nejbližších letech i na Malou mořskou vílu.… (více)

Mauglí míří na Netflix

Mauglí míří na Netflix

28.07.2018

Temná adaptace Knihy džunglí Andyho Serkise (Válka o planetu opic), pojmenovaná jednoduše Mauglí, právě změnila distribuční model. Původně film vznikal pod studiem Warner Bros., a to současně s… (více)