Kniha džunglí

• USA The Jungle Book (více)

Hrdinou filmu je chlapec Mauglí (nováček Neel Sethi), člověčí mládě vychované v džungli vlčí smečkou. Do džungle však přichází hrozivý tygr Šér Chán, jenž si nese jizvy způsobené člověkem. Šér Chán chce zničit vše, co vnímá jako ohrožení a Mauglí cítí, že již v džungli není vítán. A tak opouští svůj domov a vydává se na dobrodružnou cestu plnou poznání. Provází ho přísný mentor, pardál Baghíra, a veselý medvěd Balú. Cestou džunglí se Mauglí setká se zvířaty, které to s ním nemyslí vždy dobře. Patří mezi ně krajta Ká, jejíž svůdný hlas a pronikavý pohled hypnotizují člověčí mládě, a marnivý král Ludvík, který se snaží Mauglího přemluvit, aby mu prozradil tajemství překrásného, leč smrtonosného Rudého květu: ohně. (Falcon)

Olík

Dva komentáře dozadu jsem do světa vypustil svůj názor na nového Lvího krále aniž bych tušil, že pár dní nato se do džungle vrátím a opět v doprovodu Jona Favreaua…..jenom tak na začátek, ten pán jede bomby. Ale zpět k hřívnatému králi….úplně ta stejná pointa. Příběh, který je sám o sobě notoricky známý, zabalený do technologicky dokonalého nejmodernějšího a vizuelně líbivého balení. Mauglí, Balú, Šér Chán, Baghíra a další jsou nesmrtelná klasika a pokud už si s nimi daly dostaveníčko na několik způsobů, tak proč nezkusit i ten made in rok 2016…..možná jen, že tahle stylizace není tak úplně pro nejmenší. ()

BaronDevil

Nejenze jsem mel moznost videt film zadarmo (diky CSFD), ale navic to byl opravdu vyborny zazitek. Vzal jsem na film i deti a vsichni spokojeni. Rozhodne neni ceho litovat a kdybych na film sel za plnou kino cenu, byl bych take plne spokojen. Plnohodnotny rodinny film. ()

ludva10

Musím se přiznat, že mě tento film docela dostal. Už dlouho ( a jestli vůbec ) jsem neviděl takto chytlavou hranou pohádku ( pokud se takto akčnímu příběhu vůbec může říkat ) plnou úžasných efektů a hlavně příběhů a emočních situací, které chytnou za srdce. A ty animace všech zvířat? Prostě nádhera. Na film bych do kina určitě nešel, ale využili jsme ČSFD projekce a rozhodně toho nelituji. Velikánské milé překvapení. Díky. ()

tomik99

Příběh Knihy džunglí jsem už jako malý měl rád v animované podobě, proto jsem byl velice zvědavý na hranou verzi. A byl jsem příjemně překvapen. Jon Favreau natočil poctivou pohádku, která věrně dodržuje knižní předlohu. Držel se jasného plánu a příběhu, zbytečně neexperimentoval, jak je to v současné době zvykem. Film má skvělý nádech a troufám si říci, že si ho užijí jak děti, tak i dospělí. Samotné zpracování je výborné a Favreau zde dokázal svou zručnost. Zřejmě se jedná o jeho nejlepší film, jaký jsem doposud viděl. Film táhne dopředu sympatický Neel Sethi, který v roli Mauglího působí velice přesvědčivě a přirozeně. U filmu jsem se v žádném případě nenudil, měl výborné dialogy, skvěle odsýpal, příjemně jsem se zasmál u vhodně zvoleného humoru. Této pohádce není co vytknout a já se (aspoň na chvilku) rád vrátil do dětských let. ()

Plechpetr

Kniha džunglí má pro dospělého diváka jednu chybu. Je dělána pro děti. Ovšem na mě to udělalo velký dojem. Digitální scenérie pořádně zvládnutá, všechny ty zvířata- opravdu libost pro oko. Mauglí, ten to taky vyhrál a úspěšně rozehrál svoji kariéru. Viděno v kině s velkým nadšením. ()

gazogazo

Vizuálně dobrý, postavy plochý a zvukově debilně namixovany a řekl bych I blbě dabovany, až na výjimku. Příběh asi kazdny zná, I když jsem si teda nevybavoval takovej konec. Dobrá, narvana jednohuba na špejli kýče. ()

Kingjiri

Technicky vypiplaná záležitost s povedenym originálnim dabingem, hudebnim doprovodem, fungující atmosférou a emocema. Nesedlo mi ale pár zpívanejch pasáží (což je samozřejmě charakteristickej prvek klasickejch Disney animáků), scénář určenej čistě malejm divákům a poněkud barevně chudší vizuál (zejména u scén v noci - finále), tři silnější hvězdy. ()

Torgal

Animačne vrchol súčasných CGI technológii, pričom ale hovoriace zvieratá stále nevyzerajú úplne prirodzene. Dejovo bohužiaľ podobná (i keď o mnoho menej infantilná) slabota ako pôvodný Disneyho animák z roku 1967. Mauglí si tak vychádza na výlet pri ktorom nie je núdza o krásne scenérie, počas ktorého čelí hadovi, spriatelí sa s medveďom, unikne opiciam a na konci sa poráta s tigrom. Celý čas ma film ale emocionálne nezasiahol na žiadnej úrovni. A môže za to totálny pretlak CGI (čo v tom filme vlastne nebolo animované?), ako aj to poleno v hlavnej úlohe. Jednoducho prehliadka technických možností filmu bez duše. 6/10 ()

h4k

4 hvězdy hlavně za ty neskutečné efekty... To je opravdu podívaná, co se týká celkového zpracování - Favreau točí již tradičně průměrné snímky, takže vás film nějak nevtáhne a za chvilku na něj zapomenete. CGI ale opravdu mistrně zvládnuto. ()

Rockerman

Zvířátka jsou jako živá, z Šerchána jde opravdu strach a je to dostatečně dramatické. Jedinou chybou je, že vtipy příliš nefungují. Jako vždy proběhne ještě test mými vnoučátky, které rozhodnou o případné páté hvězdě. ()

Cruchot

Caparti v kině slintají blahem a dospělý doprovod se nedívá co pět minut na hodinky. Ideální kombinace. Notoricky známý příběh většinu lidí asi neposadí na zadek. Ale...Ten audiovizuální kabátek! Je neuvěřitelné, že většina toho, co divák vidí, jsou jen dekorace a CGI, včetně džungle a všemožných zviřátek. A svým způsobem děsivé je, že to (téměř) vůbec není poznat. Celkově naprosto důstojné ztvárnění knižní legendy a za mě jednoznačně palec nahoru. ()

katmandzoo

Veľmi pekné spracovanie jednej z najklasickejších rozprávok vôbec a jeden z tých lepších počinov tohtoročnej kinematografickej produkcie. ()

Jakubik

Kdybych se tu rozepsal tak bych jen opisoval, co už někdo napsal. Vizuálně nádherná pohádka pro děti. 3D je lehce nadprůměrné. Příběh ohraný a velice známý ale díky vizuálu a hlasovému obsazení si ho musíte opět zamilovat… ()

Stíba

Vizuál opravdu skvělý a film jako celek určitě překračuje hranice dětské/rodinné zábavy. I tak to ale není styl, který by mě dokázal zcela ohromit, ale to už je spíše můj osobní problém, jelikož v rámci možností je to asi takřka bezchybné. ()

tranquill

Nádherná dobrodružná a emotivní zábava zpracovaná v dokonalém trikovém kabátě. Knihu jsem četl jako malý a děj si vůbec nepamatoval a bylo krásné se do něj ponořit v tomto filmovém zpracování. Kam se hrabe jakýkoliv Tarzan :-) Nechybí vtip a strhující závěr. A překvapivé "bondovské" titulky jsou třešničkou na dortu. Nechoďte do zoo, běžte do kina! ()

Whitebeard

5* a bez debat ideální rodinná podívaná. Do svého hodnocení zahrnuju i nadšení Neláka, kterej si film vyloženě užíval. Až na prvních pár záběrů běhu lesem vizuálně naprosto ohromující. A po dlouhý době můžu říct, že mi vadila vlastně jenom krátká stopáž filmu, 105 minut uteklo jako voda a celý příběh je občas až zbytečně zkrácenej, Tady by něco přes dvě hodinky určitě nevadilo. Doporučuju sednout v podvečer s celou rodinkou k televizi a jenom se kochat a kochat. ()

PEZ

Neskutočná animácia. Tunak je ten Oscar (a BAFTA) za efekty zaslúžený. Bolo fakt radostné v IMAXe sledovať tie farby a detaily. Príbeh obstojný, je to klasika, aspoň ho tu mierne obmenili. Film som videl s dabingom a kvalitným, no bol by som zvedavý aj na originál, keďže toľko známych hercov sa ocitlo na súpiske. Celkovo aj vďaka forme fajn. ()

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Disney plánuje hraného Bambiho

Disney plánuje hraného Bambiho

25.01.2020

Další ze série oznámení, které byly jen otázkou času. Studio Disney oficiálně chystá hraný remake pohádkové klasiky Bambi. Snímek píšou Geneva Robertson-Dworet (Captain Marvel) a Lindsey Beer (Chaos… (více)

Disney našlo svoji Ursulu

Disney našlo svoji Ursulu

29.06.2019

Studio Disney pokračuje v úspěšném předělávání svých slavných animáků do hrané podoby a po Knize džunglí, Aladinovi a za pár dní i Lvím králi, dojde v nejbližších letech i na Malou mořskou vílu.… (více)

Mauglí míří na Netflix

Mauglí míří na Netflix

28.07.2018

Temná adaptace Knihy džunglí Andyho Serkise (Válka o planetu opic), pojmenovaná jednoduše Mauglí, právě změnila distribuční model. Původně film vznikal pod studiem Warner Bros., a to současně s… (více)