Bez kalhot XXL

Magic Mike 2

(neoficiální název)

Komedie

USA, 2015, 115 min

Jedinčka ode mě měla (a zatím stále má, pokud si ji nepustím znovu, což po shlédnutí dvojky není vyloučené) odpad! ale tohle, tohle byla ÚPLNĚ jiná káva vážení a milí. Road movie o partě kámošů, kteří jsou shodou okolností striptéři. Skvělá taneční čísla, hudba a spousta detailů, které filmu přídávají na hvězdíčkách ("She?" Mike:"Yeah, my God is a She."; scéna k Pony naprosto kouzelná tím, jakou má Mike z tančení RADOST; scéna na pumpě a Rickovo "How much for the cheetos and water" a tuna dalších). Nechutné komentáře chlapů tady na csfd ala "film na hovno ale sál plnej nadrženejch samiček" mi zvedaj kufr a přesně poukazují na to, pro koho byl film točen - pro ženy. Je nás víc než půlka populace a pánové by se konečně měli smířit s tím, že jednou za čas bude nějaký film převážně jen pro nás. Pro vás se jich točí dost (převážná většina, co si budem nalhávat), tak můžete jednou držet klapačku a zajít si vedle do sálu na Mravenčího mužíčka. Přece jen tenhle film musí být na ta křehká pánská ega pořádný nápor.(18.7.2015)

Film jsem v rámci předpremiéry viděla už před nějakými třemi týdny. Mrzí mě, že mi zdejší systém neumožnil napsat komentář v době, kdy jsem ještě měla v živé paměti ty nejzábavnější momenty nebo sekvence, při kterých dámské publikum lapalo po dechu. Světe, div se, nezapomněla jsem, a to je vlastně nejlepší doporučení, jakého může film dosáhnout. Tvůrci se soustředili primárně na komediální složku, což spolu s vynecháním Pettyfera příběhu jenom prospělo. Představení na benzínové pumpě mě málem dohnalo k slzám smíchu, tanečky Channinga a spol. zaujmou ještě více než v předchozím snímku, Bomer je možná gay, ale skvěle zpívá, bla bla bla... tahle parta polonahých krásných chlapů vás prostě dostane. P. S. Díky Bohu, že Manganiello dostal více prostoru než minule, je fantastický.(13.7.2015)

• Fanita

To snáď ani nemalo dej, nie? Strata času.(6.10.2015)

Zatímco Soderbergh brnkal se snímkem Bez kalhot převážně na dramatičtější strunu, tak jeho pokračování s lascivním podtitulem XXL se již plně vydalo cestou nenáročné letní komedie. Chtělo by se říct, že přiznaně míří výhradně jen na ženy, nicméně záměrem tvůrců zřejmě bylo oslovit obě pohlaví - jde totiž v podstatě o chlapáckou road-movie o macho mužích, kteří vedou silácké řeči a dělají vtípky, jež odpovídají ironicky spíš zábavě pro pány, zatímco ženy se mohou kochat striptérskými výstupy, kterých je o hodně víc než v jedničce a mají i lepší choreografii. Děj je na druhou stranu vyloženě strašný a dialogy otřesné, přičemž snaha vtisknout hlavním hrdinům nějakou serióznější psychologii nebo osobní problémy se zcela míjí účinkem, protože jde o banality, kterými se autoři snaží zamaskovat, že cílem filmu je ukázat svaly a částečnou nahotu hlavních protagonistů. Delší recenze ZDE.(22.11.2015)

Díky tomu, že jsme film dali ve větší skupince, to byla poměrně pěkně strávená chvilka. Holky si jistě přišly na své a kluci žasli, jak se takoví namakaní tvrďáci baví o Backstreet boys nebo Oprah. Mně se na filmu líbila taková spontánnost a zřejmé nadšení všech zúčastněných. Taneční čísla nechci hodnotit, protože mi to nepřijde na filmu podstatné, ale myslím že v jedničce šlo víc o předvádění nějakého umění, než jako tady jen o celkem laciné oplzlé narážky na lízání, prcání atd.(25.3.2016)