Pohádka o tom, jak je důležité mít svého rybodlaka, a taky o tom, jak překonat osudovou kletbu i kouzla, která je snadné zneužít... Království tří rybníků postihla zlá kletba. Nadsmyslné bytosti odčarovaly ze zdejších rybníků všechny ryby, aby vytrestaly domýšlivého krále Boleslava. Jenže tento trest se obrátil především proti poddaným. Zmizení ryb, hlavního domácího produktu, je zbavilo tradiční možnosti obživy a zlikvidovalo jejich živnosti. Svou nespokojenost dávají stále hlasitěji najevo. I uvnitř královské rodiny se zahušťují vztahy. Králova dcera, princezna Lidunka, má úplně jinou představu o životě než její macecha. Chce navazovat na tradiční úlohu, kterou mladé ženy v tomto království vždy naplňovaly, ale stává se jednou z hlavních postav dění, v němž se o své místo na výsluní přetahuje několik vychytralých podvodníků. Nejvíc podfukář a zloděj Nikdáš, který nadsmyslným bytostem ukradl kouzelný proutek a má najednou v rukou velkou moc. V pravý čas se ale objeví mladý rybář Ludvík. Bude to právě on, kdo překoná kletbu, zachrání království a získá ruku princezny? (Česká televize)

Sinn

Původní nízké hodnocení musím po čase a opětovném zhlédnutí výrazně navýšit. Zprvu jsem byla zklamaná, protože od pohádky nasazené na Vánoce očekávám něco zcela jiného, než na mě vykouklo z tohoto díla. Ovšem v jakoukoli jinou dobu si ji pustím ráda, vlastně dokonce raději, než pohádky klasické. Řada povedených vtípků, které již v komentářích jmenují jiní, nebudu tedy opakovat (ale windows error musím, to bylo nejbáječnější!). Víc takových! ()

nithiel

S pohádkou to mělo společnou asi jen výpravu...Občas sice přišel povedený vtip (komoří pudrující se kokainem), občas se člověk smál v sebeobraně u hromady WTF momentů. Jenovéfa Boková je přesně tak nesnesitelná, jak její jméno. Tohle prostě VA...a jestli tenhle patvar ještě na čt1 uslyším, tak píšu radě, že ten pořad przní češtinu mládeže víc než pan Prezident. ()

forsythia

Ona to snad ani není pohádka. Stačí se trošku porozhlédnout po kraji. Že měli na hradě trotla? Já vám lidi nevím, ale nepřipadá vám to vlastně v kontextu našich ryze českých dějin (ne, Habsburky do toho opravdu netahejte) tak trošku normální? Pokud normálním nazveme to, co je běžné a co převažuje. Že je hlavní hrdina nehezké nemehlo? A jaké my to vlastně máme národní hrdiny? Jan Hus byl prý tlustý páprda (dej mu Pánbů věčnou slávu), Jan Žižka byl lapka a můžeme pokračovat. Zase ale, abych nebyla úplně nespravedlivá, hrdinové se v naší zemi našli a já doufám, že pořád ještě najdou. Ale tahle pohádka je fajn, protože umí věci parodovat tak, že z toho člověku není úzko, a tudíž nemám obavu ji dětem pustit. Oproti mnoha jiným pohádkovým komediím má totiž vzácný nadhled. V mnoha pohádkách se například král chová jako idiot a já jim to neodpouštím. On je totiž rozdíl mezi zcela vážně míněnou výkladní skříní čecháčkovských manýr a křivým zrcadlem, které se tomu čecháčkovství na plnou hubu směje. ()

papaJA21

Tak jednoznačně je to něco jiného. Mě ovšem humor Kolečka a Prušinovského sedí. Některé hlášky jsou opravdu výborné a zvuk Windowsů mě dostal. ()

dr.fish

Pro dospělé to tedy moc není, ale sranda docela jo. Taclík celkem perlí, Plesl si pudruje nos, ujeté figurky skrz naskrz. Docela mě to pobavilo. Tímhle směrem bych ty pohádky klidně sunul dál. Za mě pohodových 75% ()

Sabrewulf odpad!

Podle popisku si říkám:" Super, konečně pohádka s kouzly a kouzelnými bytostmi."..... To se fakt nedalo, hnus! Ano, já vím, že ta moderní mluva (která mi úplně rvala uši) byla schválně a vůbec celé pojetí bylo úmyslně zmodernizované, proto jsem taky se skřípáním zubů zapoměl na odpad a řekl si: "Buď fér, nenech se unést, před dvěma dny jsi dával odpad jiné pohádce, už by to vypadalo jako nějaká póza, zaujatost proti novým pohádkám.... Normálně se zhluboka nadechni a přepni na mod >Nekoukám na pohádku, ale na komediální úlet v pohádkovém hávu<". Ok. Přepnu mod. Po nějaké době přepínám opět. Program. Nefungovalo to ani tak. Strašně nevtipná a nudná p*čovina. Urážka diváka. ()

otík

Panu Ditrichovi bych chtěl poděkovat, že nám ukázal, jak se za koncesionářské poplatky dělá parodie na tradiční českou pohádku. A teď by mě už jen zajímalo, kde je ta vánoční pohádka? Já osobně mám teda rozhodně zcela odlišnou představu o pohádce než to, co jsem tady viděl. Ano, své kouzlo to mělo - bohužel ne jako pohádka, ale jako originální podívaná tak na sobotní večer na ČTArtu. Snad kromě písniček, hudby a lokací tady nebylo nic v pořádku. Strašně sebeshazující Vetchý, nulová chemie mezi hlavními hrdiny, nesmyslné počínání skoro každé postavy, dementní dialogy, ... prostě děs. Jedna hvězda je za tu odvahu tohle pustit na první svátek vánoční do televize v hlavním vysílacím čase. Hudba: František Svačina ()

misulka03 odpad!

Je málo českých pohádek, které bych neviděla a upřímně se přiznávám, že je mám ráda, přestože je řada uživatelů této databáze odsuzuje. Nicméně tohle bylo pro mě utrpení. často se české pohádky musí brát s humorem a nadhledem, ale tady to opravdu nešlo. Horší pohádku jsem snad neviděla. Mrzí mě to, ale pro mě strašný zážitek. Pozitivně hodnotím alespoň neokoukanou hlavní dvojici, přesto hodnotit nemůžu jinak. ()

rasttea

Dávám své první jednohvězdičkové hodnocení a přemýšlím, proč vlastně byť jen tu jednu hvězdičku. Asi jen proto, že jsme tehdy program nepřepnuli a nevěřícně koukali, jestli to bude tak strašné i dál. A bylo. Úplně nejvíc největší iritace nastala pokaždé, když se ozval po mávnutí proutku TEN zvuk.... a musela jsem letět k počítači, jestli je vše v pořádku... Nezaujalo nic - příběh (kde by přitom bývala byla potencionální nová tématická linka), hudba, zvuk, herecké výkony. Ale správně, jak říká v komentáři Rejže - nějak se musí být schopno z chyb poučit, tak vzhůru do toho, znova a lépe ;o) ()

HonzaBez

„Ať hejkal zahejká, vesele do oblak. Zajdeme na hejka. A já jsem prasodlak. Kuku, kuku, kuku…“ Text téhle závěrečné (vcelku chytlavé) písničky jakoby tak nějak charakterizoval celou tuhle praštěnou pohádku. Dost mě tedy štvalo spousta toho pitvoření ve stylu Pavla Lišky. Jak staré, jak hloupé, chtělo se mi místy křičet. Kdyby v sobě Prušinovský s Kolečkem našli ještě o trošku více oné tvůrčí invence, mohla to být docela povedená pohádka. Sice po "prušinovsku" plná nekorektního humoru, za to s řadou politických hlášek a satiry na dnešní společnost. A tohle já (asi na rozdíl od jiných) dokážu docela ocenit. Ač jsem měl jinak při závěrečných titulcích pocit, jako by se mi můj mozek při sledování téhle pohádky "posunul do jiných míst"...:D ()

2mig1

velmi osvěžující "pohádka", která rozbourává nudnou šeď klasický vánoční produkce. hodnotící by se nad sebou měli zamyslet. ()

plechulka

Pravda, do fondu klasických a celým národem oblíbených pohádek se tahle asi nedostane a pro malé děti bych ji také nevolila, ale celá naše rodina (od 24 do 56 let) se při sledování fakt dobře bavila! ()

Mrkvič

Mám rád netradiční pohádky a tak mi rybky celkem vyšly vstříc. Docela originální pohádka s herci držícími se svých předchozích rolí ze spolupráce s panem Prušinovským. Vetchý by byl za jiných okolností super, kdyby to nebyl zase Luňák z Okresního přeboru. ()

Simpoch

Crazy, crazy, crazy! Někdy se smějete, někdy jen s otevřenou pusou číháte a divíte se jak mohou tohle vysílat na ČT1 a ještě pro děti. Každopádně se scénáristé i herci vyřádili a je to vidět. Dejte si jointa a hurá na ryby. Palec hore. ()

JimmyII

Jedna hvězdička skutečně jen za Jenovéfu, které je však ve filmu žalostně málo. Jinak je to pseudo-pohádkový crazy-komediální experimentální odpad, který se bohužel - navzdory fajn námětu a talentu tvůrců i herců - šíleně nepovedl. ()

Lachtaan

Ve vánočním zápalu dohnat co nejvíce českých filmových i televizních pohádek jsem se ještě před silvestrovskými oslavami sešel v telce s mnou už dlouho známou, ale nikdy neviděnou pohádkou. A vzhledem k tomu, jak ujeté téma a jeho následné zpracování představuje, není vůbec o co stát. Vtip se zde dostavil jen prostřednictvím starých Windows tónů, u kterých nikdy nepochopím, koho napadlo je zařadit zrovna do pohádky. ()

geklon

Prušinovský a Božihodová pohádka? No líp už to ani vymyslet nešlo. Spoustu věcí dobře a ještě víc špatně. Závěrečná píseň je geniální. ()