Životopisný / Hudební / Drama

USA, 2015, 147 min (Director's cut: 167 min)

Pro lidi bez vztahu k této hudbě nebo protagonistům to nebude připadat jako nic extra. Mně to ale přišlo super a naprosto souhlasím s výrokem Civala, že "Dre a Ice Cube si postavili super pomník".(17.1.2016)

Stop foolin around, niggaz and listen to me! We don’t need many white actors here, but we got to find hardass manager type. ...After few seconds: Hello Mr. Giamatti, are you available?... Inak história, nostalgia, pecka!(17.2.2016)

Fakt ma nikdy nenapadlo, že film o niečom čo znásilnilo a zabilo hudbu a aj veľkú časť kultúry môže byť dobrý. A on je dokonca výborný.(13.2.2016)

Po všech směrech naprosto klasický a rutinní životopis, který z režijního hlediska nepředvádí vůbec nic svěžího a výjimečného. Což je vzhledem k historii kapely celkem škoda. Místo toho, aby se u těchto rapperských drsňáků šlapalo pořádně na dřeň, se tu tvůrci pohybují jen tak nějak po povrchu a všechny palčivá témata se tu jen načrtnou a po chvilce opustí, aniž by je tvůrci nějak efektně využili. Celé to proto ve výsledku působí spíše jak povrchní reklama na všechny zúčastněné (a ne zrovna sympatické) hudební ikony, která rozhodně není tak nekompromisní a dravá, jak se na první pohled tváří. Po těch ohlasech vlastně docela zklamání.(29.1.2016)

Mohlo to byt o cca. 20 min. kratsi, ale jinak paradni podivana. Dluzno dodat, ze jsem nekriticky fanousek NWA a Dr. Dre, takze pro me je tenhle film neco jako pozehnanim :) Ale objektivne vzato jde o opravdu dobrou podivanou, ktera ma spad, pekny zabery (hlavne v casti pri koncertni tour) a hlavne, hlavne se neskutecne povedl casting. 9/10(26.9.2015)