Životopisný / Hudební / Drama

USA, 2015, 147 min (Director's cut: 167 min)

N.W.A. "No white allowed?" Slova jako shit, fuck,bitch zazní ve filmu asi milionkrát. Člověk přemýšlí, jak k tomu napsat nějakou cool recenzi. Ale ani moc přemýšlet nemusím a píše se to samo. Příběh je v podstatě jednoduchá dějová linka o pár kamarádech, co se rozhodli něco dělat se svým životem a vykričet všem, v jakých žili podmínkách a co je sere. Podařilo se jim to. Jenže v každým, ikdyž silným fréndšipu, když přijdou na řadu lóve, jde veškerej kamarádšaft stranou. A každej se snaží nahrabat co nejvíc. Ať už je to na úkor podvodu nebo zničení vzájemných vztahů s lidma co Vás vytáhli nahoru. Jakkoliv je ten příběh zdánlivě jednoduchej, neznamená to, že není silnej. Každopádne bez Dr.Dre a Ice kostky by si tam nikdo ani neškrtl. Vyttáhli na svět 2Paca, Snoop Dogga a spoustu dalších. Songy jako "Nuthin' but a 'G' Thang" , "California Love" snad musí znát každej a ikdyž ne z rádia, tak třeba z GTA San Andreas. 80% P.s: Lowridery žeru !(15.10.2015)

Po všech směrech naprosto klasický a rutinní životopis, který z režijního hlediska nepředvádí vůbec nic svěžího a výjimečného. Což je vzhledem k historii kapely celkem škoda. Místo toho, aby se u těchto rapperských drsňáků šlapalo pořádně na dřeň, se tu tvůrci pohybují jen tak nějak po povrchu a všechny palčivá témata se tu jen načrtnou a po chvilce opustí, aniž by je tvůrci nějak efektně využili. Celé to proto ve výsledku působí spíše jak povrchní reklama na všechny zúčastněné (a ne zrovna sympatické) hudební ikony, která rozhodně není tak nekompromisní a dravá, jak se na první pohled tváří. Po těch ohlasech vlastně docela zklamání.(29.1.2016)

Yo, what's up bitches? 7/10(16.1.2016)

Dobrá šleha. Stylem i koncepcí takovej ekvivalent portrétu Doors, jen míň na fetu a víc v sociálnu. Dre a Ice Cube si postavili super pomník.(28.12.2015)

Dobrej výběr herců, kteří se teda podle mě dost podobaj těm skutečnejm. No, rap pro mě není zrovna tutovka, ale tahle skutečná story se mi líbila, protože byla originální a znamenala začátek něčeho velkýho. Všichni ostatní po nich pak už asi jen kopírovali. Nebo se aspoň snažili hrát si na gangstery, heh, koukněte se na některy česky partičky lůzrů. Ale zpět k filmu. Zajímavější než ta muzika mi přišly spíš ty postavy a jejich životní styl a osudy. Možná kdybych těm textům rozumněl jako rodilej amík nebo dokonce rodilej americkej nigga, určitě bych hodnocení zvednul na maximum. Objeví se tady hromada známejch zvučnejch jmen, ale třeba se v tom ději jen tak mihnou a pak už skoro ne. Jo a abych nezapomněl: fuck the police! (i když na česky poměry to zní trochu zbytečně moc agresivně)(26.8.2016)

• - Producenty filmu jsou přímo členové skupiny Dr. Dre a Ice Cube. Ti byli přítomní u celého natáčení a dohlíželi na co největší věrohodnost příběhu. (Punisher)

• - F. Gary Gray už dříve točil se dvěma rappery ze skupiny N.W.A. S Ice Cubem ve filmu Friday (1995) a s Dr. Drem ve filmu Vabank (1996). (Punisher)

• - Po hádce Snoop Dogga (Keith Stanfield) se Suge Knightem (hraje ho R. Marcos Taylor) v nahrávacím studiu, si jeden se Sugeových spolupracovníků sedá v pozadí na židli, v dalším záběru kamery si na tu samou židli sedá opět. (hansel97)