Životopisný / Hudební / Drama

USA, 2015, 147 min (Director's cut: 167 min)

Motivační snímek o chlapcích z násilného prostředí, kterým se povedlo se z tohoto prostředí dostat prostřednictvím zpívaných (spíše říkaných) násilnických písní. Lehce romantizující, zejména ke konci, kdy všichni už nechali nelegální činnosti, stali se řádnými umělci a našli si věrnou lásku. Zatímco dříve fetovali a souložili jak o život. Tak tenhle bod je v rozporu se skutečnými životopisy skupinky zpívajících psanců. Stejně jako je malinko legrační to jejich bouření se proti zlé a nenávistné společnosti plné rasismu, když většina z nich v reálu - dle Wikipedie - studovala na uměleckých školách. Takže jim ta odporná měšťácká společnost dala vzdělání, které jim pomohlo bouřit se proti ní. No, nic nového pod sluncem.(3.3.2016)

„Eazy is his name and the boy is comin... straight outta Compton is a brotha that'll smother yo' mother and make ya sister think I love her. Dangerous motherfucker raises hell and if I ever get caught I make bail. See, I don't give a fuck, that's the problem. I see a motherfuckin cop I don't dodge him. But I'm smart, lay low, creep a while and when I see a punk pass, I smile...“ Pokud ve vás tenhle kousek pouličního umění rezonuje stejně jako ve mně, pak si Straight Outta Compton užijete dosyta. Pokud ne, pusťte si zase Jiřího Zmožka a dejte si odchod.(27.1.2016)

Člověk nemusí o rapu vědět nic, a ten film vás dostane. Bezchybně odvedená filmová práce, která svou bezproblémovostí a chytlavostí vzbuzuje podezření, jestli "příběh podle skutečnosti" nebyl trochu upraven. Ať je to jak chce, Straight Outta Compton je film zábavný, lehce osvětový, a obsahuje všechny prvky klasického dramatu, které vás nepustí z křesla.(5.1.2016)

• bourec

Z důvodu,že film točil F.Gary Gray,a z části taky kvůli zvědavosti sem půl hodiny vydržel,potom vypnuto.Problém je ten ,že rap v jakýkoli podobě bytostně nesnášim,a proto hodnocení možná nespravedlivý,a asi i sobecký,ale je to hovno,hlavně ta hudba.20%.(9.4.2016)

• kajas

Nejsem cílová skupina, ale až tak nebetyčnou nudu (za což může hlavně zabijácká stopáž) jsem nečekala. Plusový bodík za Giamattiho, ten jediný trochu zaujal, ostatní postavy mi prostě splývaly...(10.2.2016)