Životopisný / Hudební / Drama

USA, 2015, 147 min (Director's cut: 167 min)

Wow! Jakožto člověk, který se zajímá o hip-hop jen okrajově, jsem byl překvapen a nadšen tímto počinem. Straight Outta Compton je totiž syrovou sondou do světa hudebního businessu, který Vás bez sebemenšího zaváhaní vyplivne jako žvýkačku, poté, co Vás využije. Užíval jsem si každou minutu filmu, každou píseň, kterou jsem slýchával denně v rádiích a při hraní GTA: San Andreas. Režisér krásně pracuje s dostupnými schématy a posouvá herce do jejich maximálních možných limitů, takže se před Vámi na ploše 147 minut rozestře úžasný příběh o pár rapperech, kteří se snažili změnit svět kolem sebe, kteří chtěli dokázat něco víc než jejich vrstevníci. Film Straight Outta Compton neváhám označit jako jeden z nejlepších filmů tohoto roku. A nejoblíbenější scéna/píseň? Koncert, na kterém Ice Cube rapuje song Fuck The Police! „FUCK THE POLICE!“ (18.10.2015)

Motivační snímek o chlapcích z násilného prostředí, kterým se povedlo se z tohoto prostředí dostat prostřednictvím zpívaných (spíše říkaných) násilnických písní. Lehce romantizující, zejména ke konci, kdy všichni už nechali nelegální činnosti, stali se řádnými umělci a našli si věrnou lásku. Zatímco dříve fetovali a souložili jak o život. Tak tenhle bod je v rozporu se skutečnými životopisy skupinky zpívajících psanců. Stejně jako je malinko legrační to jejich bouření se proti zlé a nenávistné společnosti plné rasismu, když většina z nich v reálu - dle Wikipedie - studovala na uměleckých školách. Takže jim ta odporná měšťácká společnost dala vzdělání, které jim pomohlo bouřit se proti ní. No, nic nového pod sluncem.(3.3.2016)

Fuck tha police! Pro fajnšmekry povinnost, pro ostatní skvělá možnost rozšířit si obzory. 90%(3.10.2015)

Stop foolin around, niggaz and listen to me! We don’t need many white actors here, but we got to find hardass manager type. ...After few seconds: Hello Mr. Giamatti, are you available?... Inak história, nostalgia, pecka!(17.2.2016)

Pro lidi bez vztahu k této hudbě nebo protagonistům to nebude připadat jako nic extra. Mně to ale přišlo super a naprosto souhlasím s výrokem Civala, že "Dre a Ice Cube si postavili super pomník".(17.1.2016)