Bílý dům dobyli a teď si teroristé vezmou ještě větší sousto. Na pohřeb britského premiéra se sjedou lídři celého západního světa a díky bezpečnostním manévrům by Londýn v tu chvíli měl být tím nejbezpečnějším místem na zemi. Místo toho se ale stane smrtící pastí. Překvapivé a drtivé útoky za sebou zanechají světové vůdce v pozicích mrtvol, výbuchy šíří zkázu a monumenty anglické metropole jsou v plamenech. Londýn a západní svět se během chvíle ocitnou na kolenou. Hrozivé situaci a budoucnosti v totálním chaosu se znovu postaví Gerard Butler po boku s britským agentem. Záchrana nespočívá v předvídatelných vojenských manévrech, ale v poctivé ruční práci. (Bontonfilm)

Bezda202

O trošku horší než jednička, ale stále nadprůměrná akční jednohubka. 3,5* PS: Chce to víc Butlera, pořád je to borec ()

Illy

Emerická lobotomie. Gerard tam pozabíjí asi 200 lidí (hlavně ubodá)...mozek si bere dovolenou .... see ya za dvě hoďky. Na druhou stranu jsem neměl tendenci přepnout na teleshoping. 50% ()

Gore

Akčnější a zábavnější než jednička, s omezeným množstvím tlachání o ničem, akce je tu přehršle, a navíc se nebere vůbec vážně, což je pro akční béčko jako stvořený....ono je to vlastně áčko...ale co na tom sejde. A jako bonus - jeden z mála amerických filmů poslední doby, kde je prezident bílej. Divím se některým komentátorům, že zde čekali filozofický debaty a promyšlený smysluplný děj - vždyť to není evropský art, ač se to odehrává v Londýně, ale akční výplach. ()

cskomando

Je to pěkná přestřelka ze všech stran - včetně bombových, granátových útoků. Nevynechalo se zde bodání nožem a i nějaká ta krev se objevila kolem. Prostě akčňák jak má být ale všechno má své ale. Nebýt tolik předvídatelného konce, kdy zase všichni čekají na useknutí hlavy prezidenta... a 99%lidí už ví, že prostě Gerard to stihne a zneškodní ho dřív, než se terorista rozmáchne šavlí... škoda škoda, alespoň tržnou ránu kdyby způsobil tak dám 5*. Nesnáším tyhle stereotypní akční konce u 90% filmů, kdy už vím, že se vlastně nestane nic hrozného nikomu z hlavních postav. ()

Brejlil

Průměr. Možná trochu nadprůměr. Protože nad průměr to povyšuje brutalita, solidně natočený útok Manninga a SAS v jednom záběru a skutečnost, že teroristé dostanou do tlamy ve velikém stylu. K tomu několik hlášek, Butlerovo charisma a skutečnost, že západní civilizace to zase jednou těm mamrdům z Východu nandala. ()

majec4

Pacilo sa mi to viac ako jednotka. Teraz mi to odsypalo poriadne rychlo. Cloveku sa ten film ani nestihne zprotivit. Asi preto mi nevadili ani tie presladene hrdinske kecy. I napriek tomu, ze sa film bral miestami zbytocne prilis vazne, z mojho pohladu to bolo divokejsie/ akcnejsie ako v jednotke. Aj ked efekty boli asi lepsie v "Orlovi". A ozaj, Buttler bol super, ako odtrhnuty z retaze. Necakal som to, ale ja som si to uzil za 4*. Co uz, film sa mi asi trafil do nalady. ()

Gulde

Vůbec nic nečekaného, klasickej akčnák s opět velkou přemírou přehnaného patosu. Ale příběh nakonec není zrovna to, proč se na tohle někdo bude dívat. ()

Flopik

Akčný film ako sa patrí. Jednoduchý príbeh a nikdy nekončiaca akcia a to myslím doslova. Gerard má výborné charizma čo výrazne pomohlo aj dojmu z filmu. CGI je lacné ale postačí. Pochváliť musím aj soundtrack ktorý dotvoril film. Ja som sa bavil a kto chce akciu s minimum príbehu film ako preňho. Za mňa 4*. ()

petikacka

Pokud to byla parodie na akční filmy, tak to bylo VYNIKAJICÍ!!! Pokud ne, pak to byla jen tupá vyvražďovačka ovšem s krásnými kulisami Londýna. Škoda, že neodstřelili taky to ruské kolo. Nebo jo? Možná jsem si toho nevšimla jak to tam všechno lítalo vzduchem, ale to je úplně fuck. Co mě, ale fuckt rozesmálo byly ty nekončící davy islámských bojovníků i když možná to k smíchu být nemělo. Možná jsme se měli začít bát, ale když máme za sebou hrdinného kapitána Korkorána a nadupaného prezidenta Spojených světových států, tak proč stahovat kalhoty když brod je ještě daleko. Za mě 75% ()

Wardan

Cítím se trochu provinile z toho, že se mi líbí tak xenofobní film, ale co nadělám když mám slabost pro starosvětské akční žánrovky. _____ Velmi jednoduchý a přímočarý akční film (ještě jednodušší a přímočařejší než první díl) v duchu devadesátých let. Hraje s odkrytými kartami a hned od začátku je jasné kdo je kdo, co chce a proč a jak toho chce dosáhnout. Jediná tajemství k řešení je odhalit zrádce v tajné službě, ale film tomu věnuje jen minimální pozornost. Syžet založený na jednoduchých přesunech z místa A na místo B odtud na místo C a ve finále na místo D a překonávání překážek cestou. Žádné odbočky, žádné flashbacky ani nic podobného, vyprávění směřuje zásadně dopředu a je neustále v pohybu. Zvraty jsou v podstatě předvídatelné, a tak diváka nečeká žádná velká překvapení. Soustředit se může na žánrová potěšení. Akce obsahuje honičky, přestřelky i souboje na blízko a je vždy přehledná. Drsný hrdina se neštítí záporáky brutálně eliminovat, víc střílí než se ptá a rozdává vulgarity s podobnou kadencí jako rány. _____ Vlastně se mi to líbí víc než předchozí film. V něm se totiž útočníci uzavřeli v nedobytném bunkru a jejich plány dále nesahali. Kromě dílčího úkolu s prezidentovým synem, tak Mike neměl moc možnost jak teroristy porazit předtím než se pokusí opustit úkryt. Minimálně od půlky to pak vedlo scénáristy k vyplňování času dost dementními kroky na obou stranách barikády a také se trochu pokoušel pracovat se záhadou, kdo jsou záporáci a co doopravdy chtějí, což byl ale pouze macguffin a vůbec na tom nezáleželo a akorát to zpomalovalo vyprávění. _____ Jsem rád za Butlera s kvérem ve slušně odvedené a otevřené brakové, i když trochu vypravěčsky a stylisticky nenápadité podívané. A budu rád, když za pár let spadne něco dalšího. ()

Endavour

2 hvězdy za speciální efekty a scénu s vrtulníky, jinak jalový film, který ani nemusel být převeden na filmové plátno. Tentokrát to ani Morgan Freeman nezachránil. Moje hodnocení činí 30%. ()

drozdy1

Na vypnutí hlavy je to celkem cool střílečka, která mě bavila o něco více než její první díl. Už tam moc nenajdeme ten americký patriotismus a patos jako v prvním díle a střílečky a automobilové honičky jsou tu mnohem zábavnější. Přesto všechno musím tento film hodnotit stejným počtem hvězd jako první díl, protože na čtyři hvězdy to prostě nebylo. Hodnocení: 67%. ()

Matli

Akce od začátku do konce s docela dobrým námětem. Když člověk vypne, tak se baví ideálně. Jen ty efekty explozí mohly být lepší, nebo opravdový, těžko říct co je dražší, jestli nechat výbuch auta vybouchnout nebo naprogramovat:-) Občas mi to celé přišlo i trošku přehnané, ale je to jen film, že:-) 75% ()

Grizzly

Místo ťamanů tady umírají teroristi z Fuckheadistánu a komorní bílý dům vystřídal Londýn. To je trošku chyba, protože udělat komorní akčňák v tepajícím Londýně, kde zrovna nejsou žádný lidi ani auta ani nic je dost divný. Je to stupidní a patetický, ale Butler je drsnej, střílí, nadává a rád zabíjí lidi nožem. Horší než Olympus, ale ten rozdíl je asi jako mezi Smrtonosnou pastí 1 a 2. 60% ()

Erumocio

Ubráno na patriotismu a méně záběrů na vlajku s hvězdičkami a pruhy. Menší snaha o příběh a víc akce. A víte co? Ono je to tady vlastně i dobře. Na nic víc si film nehraje, než na bezduchou střílečku, stojící na Butlerovi, kterému se jako zázrakem vyhýbají všechny kulky. Lepší než jednička. Za mě spokojenost. ()

Bozvav

Fakt husté honění amerického národního sebevědomí. Johny Američan to těm zlým teroristům zase jednou pěkně nandal. Otázkou zůstává jen pár nevyřešených detailů. Jak to, že si sakra nikdo z těch pravých hradních stráží, policistů, záchranářů nevšiml tak výrazného počtu přičmoudlých (chápu, mají jich tam hafo) nicméně cizích rádoby kolegů s přízvukem. (že by všichni mluvili anglicky v kategorii C2?). Že někdo propašoval do Londýna tuny výzbroje a výbušnin. Že se zrovna Britové tak spořádaně schovali doma a nikdo nevystrčil ven ani ruku s mobilem, aby si urval nějaké to akční videjko? A spousta dalších nesmyslů, které by mi nijak nevadily, kdyby se ten film nebral tak zatraceně vážně. Jinak akce skvělá, vizuál fantastický, Gerard Butler dokonalý,Morgan Freeman vtipný, prezident tak kladný, že bych ho vzala tyčí po hlavě i já. Jako celek dost dobré, jen mi chybělo pár cool hlášek. oproti většině zde, se mi líbila dvojka víc než jednička. Za mne 80%. ()

artas

Perfektne natočená dlhá scéna dobývania teroristickej centrály, resp. akčné scény sú väčšinou kvalitné spracované. Inak film strašne patetický. ()

Tři další Pády s Butlerem v plánu

Tři další Pády s Butlerem v plánu

11.11.2019

Po Pádu Londýna padne i Air Force One

Po Pádu Londýna padne i Air Force One

01.11.2016

Tři roky staré akční béčko Pád Bílého domu vydělalo 161 milionů dolarů a jeho letošní pokračování Pád Londýna rovnou 195 milionů dolarů. Co to znamená? Že teroristé nenechají Mikea Banninga na pokoji… (více)