Píše se rok 50 před Kristem. Celá Galie trpí v obležení Římanů... Celá?!? Ale kdeže! Julius Caesar je bezesporu vynikající stratég a vojevůdce, který dosud nenašel přemožitele. Jen hrstka nepoddajných Galů se nadále vysmívá přímo do zobáku slavného římského orla a odolává jeho válečným výpadům. Nyní má Caesar geniálně lstivý plán, jak se drzých Galů zbavit jednou provždy: svést prostoduché vesničany kouzlem civilizace v podobě monumentálních římských staveb. Tedy, vlastně se jedná o kompletní vykácení lesů a výstavbu mramoráků (předchůdce dnešních paneláků)... Ale rozhodně s honosným názvem – Sídliště Bohů. Jenže Asterix a Obelix svou malou vesnici, ukrytou v hlubokém lese, oplývajícím chutnými divočáky, nadevše milují. Přece nedopustí, aby se z jejich milovaného domova stal pouhý turistický skanzen. Musejí nabrousit veškerý svůj důvtip a pokusit se prohnaného Caesara v této podlé bitvě porazit... (Bioscop)

wOOzIe

Viděno v angličtině. Film má tempo, ani chvíli jsem se nenudil a občas i dosyta zasmál. Hrátky se slovy v AJ nejsou možná tak zábavné jako v ČJ, ale i tak jsem se královsky bavil. Velmi příjemná jednohubka navečer u PC i do kina. ()

Lyriq

Konečně je Asterix zpátky! 3D mu neskutečně sedí a muj oblíbený příběh autoři naplnili spostou super gagů. Co víc si prát? Aby další Asterix byl opět animovaný, a třeba podle sešitu Obelix & spol. :) ()

Hjuud

Já půjdu proti proudu zdejších hodnocení. Přišlo mi to bohužel nevtipné a tak nějak to úplně postrádalo atmosféru Asterixe, kde by Obelix bědoval nad zákazem pití lektvaru, Idefix hledal menhiry, Panoramix vznášel moudra a Asterix všemu přišel na kloub. Bylo to hrozně rychlé, některé scény byly samoúčelné, velmi povrchní. Taková slátanina, asi jako jiný film Ptačí úlet. Pro mě bohužel jakožto fanouška Asterixe zklamání :-/ Ale věřím, že dětem se to líbí, což je na jednu stranu to hlavní. ()

MartinTerran

Krásně jsem zavzpomínal na moje dětské léta, kdy jsem kresleného Asterixe a spol. sledoval. Je to taková pohodová pohádka s vtipnými hláškami a nejen mými oblíbenými hrdiny. Ale žádný zázrak to nebyl, staré filmy byly o dost lepší. Na druhou stranu oceňuji neotřelý ďábelský nápad Caesara na vymýcení Galů. Takže pouze za lepší 3*. Hodnocení: 63/100. ()

darthvader77

Mám rád, když Římani nenosí pancíř. Zní to moc hezky, když dopadnou na zem. Co se děje? Problém se zkaženou rybou. Jak to myslíš, že je zkažená? Odpovídal jsem jen na otázku. Sídliště bohů má přímo hromadu kouzla, které tolik scházelo posledním animákům a hraným snímkům. Všeho je tu přehršel. VTIPNÉ! a úderné hlášky. Obrovské množství akce, oceńuji, že tenhle film jako první Asterix na filmovém plátně do ní přidal střílení z luku. Kopa vizuálního humoru jako Obelix atomovka skakákající do rvačky, Obelix lezoucí po mramoráku jako King Kong, přetahovaná o les nebo závěrečné lití kouzelného lektvar do úst vesničanů. Film si dělá srandu jak se lidé musí vždycky za každou cenu přizpůsobovat většině v globalizačním světě. To je další plus. Příběh je trošičku vybočení z obvyklého dění. Galové tu po většinu stopáže stojí proti sobě. Nové postavy skvěle doplní staré známé. Caesarovi metafory nemají chybu a přidal se i politický humor, senátoři zvlášť ten plešoun mi vyloudili na tváři nejeden úsměv. A Obelix si dokonce lokl kouzeleného lektvaru ani se nezapomnělo na závěrečnou hostinu. Živý důkaz toho, že kreslený humor je do hraného snímku nepřenosný a že některé věci, co fungují v animáku, nemusí fungovat v hraném filmu. Proč jsou tak zadýchaní? Většinou...nemáme čas, abychom utekli z boje. Nepovídej. Co ještě víc potřebujete, abyste pochopili, že nemají kouzelný lektvar? Písemné potvrzení? ()

Renie42

I po těch letech má kreslený Asterix svoje kouzlo a moc se mi to líbilo. Některé scénky viz mela o to, že tvoje ryba smrdí, tak to je klasika. Možná mu trochu chybí to kouzlo klasické animace, ale i na tohle se dá zvyknout. ()

pekas

Jednoznačně povedený scénář a vynikající provedení dělá KONEČNĚ důstojné pokračování klasickým Asterixům, jako je 12 úkolů pro Asterixe a další staré super kousky. Dabing vesměs velice povedený, i když César Heřmánkovi tentokrát nesedl. Doma to jede pořád dokola a nevadí mi to, protože to má šťávu. 98% ()

Kubi21

Astérix je mou srdcovkou a společníkem od dětství, kdy jsem na stránkách Sedmičky hltal jeho příběhy a šel na každou reprízu jeho animovaných eskapád do kina. Jsem moc rád, že po dvou nevydařených hraných filmech je tu opět animovaný. Bohužel to není klasická 2D. Byl jsem dosti skeptický, ale musím uznat, že to nedopadlo zase úplně nejhůř. Sice klasika je klasika, ale tohle zpracování mne nakonec nikterak nerušilo. Co se týče samotného filmu, tak první půlka je naprosto fantastická. Plno popkulturních odkazů, moře humoru a hlášek. Pak se příběh drobet zarazí a jaksi rozplyzne. Ze závěru jsem prostě nebyl nikterak nadšený. Hodně váhám mezi třemi a čtyřmi. Tlačí se mi tam nostalgie apod. Mé hodnocení sráží druhá polovina filmu, ta 3D animace, i když tak hrozné to není, tak pocit něčeho lehce promarněného. Nahoru to zvedá už jen fakt, že jde o Astérixe a také hodně povedený český dabing. No, ale ta lehká pachuť tam je. Bohužel, dávám pouze tři, sice lepší, ale jen průměr. Po delší době (leden 2018) jsem si to dal znovu a musím přehodnotit své hodnocení. Zvedám na čtyři a kousek, neboť hlavně první polovina filmu je dokonalý a vymazlaný klasický Asterix. Při prvním shlédnutí jsem se nechal ovlivnit tou animací. Nyní jsem si naplno užíval veškeré hlášky, odkazy a vlastně celý příběh. Děj po půlce lehce ztrácí drajf, ale ke konci to zase parádně rozjede. Promiňte mi, drazí Galové, to první lehce negativní hodnocení. ()

adamix

Grafický vizuál na prekvapenie pekný. Vyzerá to, že už aj na starého Asterixa sa dostalo 3D vylepšenie. Spočiatku zaujímavé a originálne, po čase ale dosť priamočiare a do toho aj otrepané zábavné príhody a hlášky, ktoré bohužiaľ dnes nerozosmejú pomaly ani detského diváka. Takže na nudu len pozerateľný animák. ()

Blazkowicz

Připadal jsem si úplně jako kdybych zrovna ten komiks četl (mám ho doma). Takže ten příběh znám, ale z komiksu film neuděláš. Tím pádem to natáhnout nějak museli a to tomu moc nepomohlo. Ale zpracování na jedničku. 3* ()

ostravak30

Z animáků jsem v současnosti viděl jen Asterix a tajemství kouzelného lektvaru, jinak si je matně z dětství pamatuju. Tento jeden z novějších filmů, který se nese na současném trendu kácení lesů a boje proti tomu. Dává to smysl. Julius Caesar se chce sice zbavit Galů, ale v reálu jsou zájmy podobné. Vykácet les za účelem stavby obchodních center nebo luxusních bytů. Z podstaty vizuálu a charakterů celé vesnice téměř vždy půjde o zábavu jako takovou. Ale tento snímek se mi zdá málo vtipný. Úderných vtipů to není dost. Samozřejmě pracovní požadavky otroků a úřednická byrokracie jsou zábavné, ale rozhodně víc pro dospělé. Dalšími zmíněnými prvky je fakt, že civilizace dříve či později musí dorazit k okraji každé vsi, venkova či skanzenu. Vlastně se bez ní lidé neobejdou, ale platí to oboustranně. Doufám, že se mi dostane porovnání se staršími klasickými filmy... Pro Louise Clichyho jde o první velký film, ale oba režiséři se podíleli na pozdějším Asterix a tajemství kouzelného lektvaru a ten se mi líbil víc. ()

spoock

I když jsem zastánce 2D verze Asterixů, dost mě překvapilo jak tvůrci citlivě převedli formu do 3D, byť jsem byl z trailerů skeptický. Víc Asterixe i v budoucnu v animované podobě a méně trapných, hraných adaptací. ()

Veskoslav

Skvělé. Dlouho jsem se tak nesmál. Není to klasická animace jako 12 úkolů atd. ale já jsem se bavil. A podle mě se tento Asterix může směle postavit po bok starých Asterixů a jestli tvůrci budou pokračovat i dál, budu jedině rád. ()

Sakulnikov

Humor jak za starých časů. Povedený Asterix, i když tento typ animace není zrovna můj šálek kávy, ale ke konci jsem to už nevnímal. ()

DonBraso

Pěkný animák,který Římany opět nešetří.Vidět film se starým dobrým dabingem z let minulých,tak si myslím,že skáču blahem.Viděl jsem originál s titulky a i tak musim pochválit.Kdo si pouštěl dřívější animáky,tak se tady nejspíš i zaraduje víc než já a jsem rád,že Frantíci jsou i v tomhle oboru stále ve formě.Vlastně je tam všechno co jsem čekal,od kouzelnýho lektvaru,římský legie,velká stavba kterou si vysnil Ceasar,aby se konečně zbavil otravných Galů a Obelixe,který jako vždy je bezkonkureční.Gagů je dostatek,narážek taky,ale film už nepřekvapí nejspíš ničím co by znalý divák neznal.Nevim jestli je to výhoda či ne,ale zázrak to už nejspíš nebude ani ve 3D.Přesto je to pohodový filmek u kterého se člověk pousměje.75% ()