Neviditelní

• Slovensko Neviditeľní
Česko, 2014, 12 h 6 min (Minutáž: 51–60 min)

Epizody(13)

Vypadají jako my, mluví jako my, ale mají něco navíc – gen, který jim umožňuje dýchat vodu. Aniž to tušíme, žijí mezi námi. Vodní lidé. Není to pohádka – je to realita a čistá pravda. Neviditelní je název třináctidílného komediálního seriálu o menšině, žijící v utajení mezi námi. O vodních lidech. Vypadají jako my, mluví jako my, ale mají něco navíc – akvagen, který jim umožňuje dýchat vodu. V poslední době jich ubývá. Páření se „suchými" totiž snižuje kvalitu jedinečného genu a vodníci postupně přicházejí o svou zázračnou schopnost. Někdy se mezi nimi objeví tzv. „vlk", tedy vodník, který o sobě nevěděl, že je vodník. A když se vodnickým vlkem stane známý pražský lobbista Laušman a navíc před objektivy televizních kamer, nastává problém. A hned dvojitý – suchý notorický podvodník Laušman má v patách policii a nově objevený vodník Laušman vodní lidi, kteří se bojí prozrazení. Díky váhavosti a neschopnosti obou skupin Laušmanových nepřátel získá lobbista spojence, který mu zachrání život. A netuší, co všechno jeho záchranou rozpoutá... (Česká televize)

mufoid

Hvězdné obsazení, vtipné nápady, dobře zpracovaný mikrosvět a často i inteligentní humor. Některé herecké výkony mile překvapily (Barbora Poláková, Luděk Sobota), Za mne po 3 dílech téměř plný počet bodů ()

Neklan006

tak ono to nebude o cikánech? škoda. a jak čtu, tak pan režisér Bajgar se prý inspiroval u Vorlíčka a Macourka. tak to se máme na co těšit... ty jejich seriály byly jak přes kopírák, jen kouzelnej prsten vystřídala kouzelná kytka, pak kouzelnej nočník nebo něco a tak dále a tak dále... ten chlap asi nebude mít moc velkou fantazii ()

mnx

Shlédnuto zatím pár dílů, a můžu říct, že jsem se docela bavil. Na rozdíl od impotentních ordinací, ulicí, a jiného novodobého českého seriálového odpadu :) ()

Kackucka odpad!

Ze začátku to vypadalo fajn. Něco nového a neotřelého. Po shlédnutí devíti dílů jsem to vzdala. Neoriginální a otřepaná fraška. ()

PamelaJJK

Neviditelní jsou milí, vtipní, nápadití a zábavní. A to tak, že velmi. A také trefně parodují korupci, lobbismus, fungování bezpečnostních složek u nás, církev,... Samozřejmě byly některé díly slabší, ale v globále je to parádní. Inteligentní humor, povedené hlášky a různé narážky. Obsazení snad nemohlo být lepší. Dámy Chýlková, Babčáková, Poláková a i všechny ostatní byly skvělé. Trochu déle jsem si musel zvykat na Janu Plodkovou v zrzavé paruce, ale nakonec jsem dal i tu. Pánská část byla také úžasná v čele s pány Bartoškou, Langmajerem, Sobotou, Dulavou, M. Rodenem a dalšími. Hudba byla také dobrá. Skvěle mi k "vodníkům" pasovala. Seriál měl přiměřený spád a ani na vteřinu jsem se nenudil a vždy jsem se celý týden těšil na páteční večer. Povedené jsou i animované titulky. ()

Fíma

Neviditelní - Nevídané zklamání, asi tak bych to vystihnul. Nápad natočit seriál o vodnících se mi zamlouval. Říkal jsem si, že to má ohromný komediální potenciál čerpající z dobré tradice českých crazy komedií. Ale právě nevyužití potenciálu je to, co mě na celém seriálu nejvíce mrzelo. Kdybych se chtěl bavit nad lobisty, pustím si Kancelář Blaník. A když se budu chtít pobavit s vodníky, asi mi nezbude než Dr. mráček. Ale zase tak hrozné to nebylo. Někteří herci a zejména Barbora Poláková neskutečně excelují a čas od času se člověk doopravdy zasměje. ()

jfaba

Nevím proč Češi lpí na seriálech o třinácti dílech. Tomuto dílku to vyloženě uškodilo. Do nějakého pátého-šestého dílu to šlo. Byl by to celkem vtipný a s dobrými nápady udělaný seriálek. Potom už se to ale začalo zamotávat a zbytečně komplikovat (né že bych tomu nerozuměl, až takový trouba nejsem; i když...) a udělali z toho mišmaš- A jak říkal Hymie K*A*P*L*A*N: "Stačí jeden myš a ve špajzu je myš maš." Podělali jste to tvůrci a dávám tím pádem jen **. Neříkám, že se na nějaké díly někdy nepodívám (až to zase budou někdy dávat, a oni budou), ale do fondu mé seriálové kinematografie to nepůjde. ()

Sakulnikov

Za mě dobrý. Není to sice nějaká hvězdná záležitost, spíš je to splácanina, ale nové vtipné téma s výbornými postavami, které hrají ještě lepší herci. Navíc s rostoucí kvalitou dílů. ()

v3s

Nevím, jestli moje hodnocení směroplatné, jelikož jsem 13 dílů seriálu shlédnul v průběhu 40 hodin mezi kocovinou a prvními příznaky nemoci. Ale prostě mě to nějak chytlo a sledoval jsem další a další ... jen abych věděl jak to dopadne. Souhlasím se spoustou názorů pro a proti, a tudíž je dost těžké napsat něco, co nebude znít rozporuplně. Je to totiž taková princezna koloběžka, vtipná i trapná, hezká i ošklivá, zábavná i nudná. Posledních pár dílů to opravdu upadá, zábavné postavy mizí, dostávají prostor ty méně zábavné (oni mají být zábavné hodně, ale prostě to nějak nefunguje, nejsem fanda Troškovského humoru a nemám rád Babčákovou). A hlavně - ono to nijak nedopadne! Na konci epizody 13/13 se zase objeví, co uvidíte příště, ale žádné pokračování se nekoná. Ale možná je to dobře, třeba by to upadlo ještě níž. ()

SB

Pro mě příjemný seriál s mnoha narážkami na současný bordel, mnoha kouzelnými vtípky a nápady, zábavnými herci a prostředím... Zklamáním bylo násilně rychlé zaříznutí konce kontrastující s dosavadním volně plynoucím dějem. ()

erpe

Já se prostě bavil! ;-) Vtipný, slušně natočený :-) A ať si paní Spáčilová říká co chce...žáby s tvarohem jsou vtipný :-) P.S. Skvělá Poláková! ;-) ()

Khare

Sledovala jsem jedním okem, přesto hodnotím (a vysoko), protože mě seriál velmi příjemně překvapil, něco takového jsem nečekala, druhý díl prověřím víc - prozatím však po všech těch variacích na Ordinaci a nepovedených pokusech o humor překvapení a spokojenost. PS: Zatím skvěle propracovaný vodnický svět! ()

Vault_13

Po prvním dílů to vypadá, že to nakonec bude tento seriál, který je ze všech těch podzimních novinek (ať už seriálových, nebo jiných formátů) všech televizí tím, na co se bude dát koukat. Zatím velice nadějné. Dokonce tam je i humor, a ne jen křečovité trapárny a pokusy o něj. Nechápu ty odpady. Tohle si odpad určitě nezaslouží. ()

sarkadc

vypadá to dobře, počkám s hodnocením po dalších dílech.... po dalších dílech snižuji na 2. Je to slabej odvar. ()

Infalín

Taková hravost a nadsázka se u nás jen tak nevidí. Konečně seriál, u kterého se těším na další díly. Velmi mě to baví. A myslím, že si to užívali i herci. ()