Návrat sedmé roty

• slovenský

Návrat siedmej roty

Komedie / Válečný

Francie, 1975, 90 min

Krásné a přesvědčivé komedianství..(26.7.2008)

Pokud si divák odmyslí vážnost doby, kdy se příběh odehrává, pak se baví s partičkou francouzských komiků a vysmívá se vojenské hlouposti. Minutáž odpovídá jednoduché zápletce: "Červený na červený, zelený na zelený."(17.10.2010)

Solidní pokračování solidního prvního dílu. Dokonce bych řekl, že i o chlup vtipnější. Ovšem přestože se ústřední trojice snažila jak mohla, s Velkým flámem, perlou francouzských válečných komedií, se bohužel zdaleka rovnat nemůže. Tři a půl zaokrouhluji dolů.(1.11.2009)

Sice o něco málo slabší než první díl, ale pořád perfektní zábava s nepřeberným množstvím odzbrojujících gagů v podání ústřední trojice (trochu zamrzela změna Tassina). Chtěl jsem dát jen čtyři, přišlo mi to chvílemi slabší, ale s koncem si film u mě zase polepšil, takže nemůžu hodnotit jinak než plným počtem. Tleskám. 85%(29.7.2014)

Druhý díl je snad ještě větší chrlič hlášek, a to nejen té o drátech a knoflících. Po dnešku jsem zjistil, že jsem nebyl omámen dětskou nostalgií a že Chaudard, Pithivier a Tassin pořád válejí. PS: Jsem rád, že ČT sáhla k původnímu dabingu, slyšel jsem jednou nějaký novější a nestálo to za nic.(31.3.2012)

• - Natáčanie filmu prebiehalo na zámku vo francúzskom mestečku Vigny. (dyfur)

• - Ačkoliv změna není na první pohled zřejmá, došlo v tomto pokračování ke změně obsazení jednoho z hlavních hrdinů. Zatímco v prvním filmu Kam se poděla sedmá rota? (1973) hrál Tassina ještě Aldo Maccione, v tomto a v posledním filmu série Sedmá rota za úplňku (1977) se této role již zhostil Henri Guybet. (GordonCZ)