Návrat sedmé roty

• slovenský

Návrat siedmej roty

Komedie / Válečný

Francie, 1975, 90 min

Tři mazáci ze sedmé roty se vrátili, aby vykopli z našich myšlenek chmury a na naše rty dodali usměv přes celej ksicht. Tihle tři kluci ze sedmé roty jsou prostě fascinující, dokázali totiž udělat z obsazení Francie jednu velkou komickou událost.(14.10.2007)

Sice o něco málo slabší než první díl, ale pořád perfektní zábava s nepřeberným množstvím odzbrojujících gagů v podání ústřední trojice (trochu zamrzela změna Tassina). Chtěl jsem dát jen čtyři, přišlo mi to chvílemi slabší, ale s koncem si film u mě zase polepšil, takže nemůžu hodnotit jinak než plným počtem. Tleskám. 85%(29.7.2014)

Povedené pokračování, které není o mnoho horší než jednička. Snad jenom v tom, že v roli Tassina vystřídal Alda Maccioneho Henri Guybet. Jinak vtip je na stejné úrovni a je ho dost (scéna s matracemi, na sajdkáře, brambory). "Připomíná mi mojí ségru a to je fakt hrůza" :-)(11.11.2005)

Úplně srovnatelné s jedničkou. Prostě fajn odpočinková komedie, jejíž potenciál není zdaleka využit. Frantíci umí komedie líp. Hodnocení nechám opět na 3 silné hvězdy.(20.11.2014)

Celkově snad o trochu slabší než jednička, ale například scéna s matracemi je geniální!(11.4.2003)

• - Natáčanie filmu prebiehalo na zámku vo francúzskom mestečku Vigny. (dyfur)

• - Ačkoliv změna není na první pohled zřejmá, došlo v tomto pokračování ke změně obsazení jednoho z hlavních hrdinů. Zatímco v prvním filmu Kam se poděla sedmá rota? (1973) hrál Tassina ještě Aldo Maccione, v tomto a v posledním filmu série Sedmá rota za úplňku (1977) se této role již zhostil Henri Guybet. (GordonCZ)