Návrat sedmé roty

• slovenský

Návrat siedmej roty

Komedie / Válečný

Francie, 1975, 90 min

Povedene pokracovani filmu Kam se podela sedma rota. Styl humoru zustava stejny - porad dobry. Azyl na francouzskem zamku a nasledny pokus dostat sve povesti se mi libil. Sedmdesata leta zkratka prala francouzskym (nejen) komediim.(27.8.2011)

Pokračování přesně takové, jaké si každý film může jen přát. V některých scénách dokonce i lehce předčí svého původního bratříčka.(19.5.2014)

Celkově snad o trochu slabší než jednička, ale například scéna s matracemi je geniální!(11.4.2003)

Milá francouzská komedie, jejíž zhlédnutí je ideální v postalkoholické náladě. Trojice francouzských retardů, jejichž jména si netroufám opisovat se opět vydává zdrhat válce. A jde jim to skvěle. Humoru je zřejmě o trošičku méně než v prvním dílu. Jeden z retardů se vizuálně hodně změnil, ale stále se je na co koukat. Zejména musím zmínit geniálně promyšlený matracový útěk, který je zcela jistě tím nejlepším, co tento díl nabízí. Celkově vzato se jedná o příjemnou komedii, při které vám likéry a pivo v břiše neposkakují, nýbrž pohodlně odpočívají. Hodnotím stejně vysoko, jako první díl.(17.8.2014)

Druhý díl je snad ještě větší chrlič hlášek, a to nejen té o drátech a knoflících. Po dnešku jsem zjistil, že jsem nebyl omámen dětskou nostalgií a že Chaudard, Pithivier a Tassin pořád válejí. PS: Jsem rád, že ČT sáhla k původnímu dabingu, slyšel jsem jednou nějaký novější a nestálo to za nic.(31.3.2012)