Detektivové Andreas a Simon žijí zcela rozdílné životy. Andreas je spořádaný manžel, zatímco čerstvě rozvedenému Simonovi se všechno hroutí pod rukama. Situace se náhle změní poté, co jsou přivolání k brutální hádce mezi párem narkomanů. Když Andreas objeví jejich zanedbaného syna, rozhodne se porušit zákony, které má hájit, a kojence unese. Nyní je řada na Simonovi, aby znovu nastolil rovnováhu mezi dobrem a zlem. (Film Europe)

Forty-

Ďalšia príšerne intenzívna dráma o ťažkých ľudských osudoch, tentokrát v hlavnej úlohe malé deti. Film by som onálepkoval ako "skurvene silné kafe". Narozdiel od podobne silného Jagten ma tento film nechal menej zamysleného, ale samotný film bol ťažko strávitelný. Neodporúčam ľuďom s malými deťmi. ()

Gertruda.W

Zajímavý, avšak těžko uvěřitelný příběh, což snižuje mé hodnocení. Co je však vynikající, je to ostatní. Skvělá filmařina – kamera, střih, herci, atmosféra, napětí. Nikolaj L. Kaas jako problémový narkoman je bezkonkurenční. Celkově film pochmurný, chvílemi až těžko rozdýchatelný. Některé scény jsou tak syrové, že by je člověk vlastně ani nikdy nechtěl vidět. Přesto do filmu patří. To je to, co tenhle film zvedá nad ostatní thrillerové detektivky. ()

elimS

90% - komentář 20ti slovy: Hodně "silný" film! Člověk v zoufalých situacích dělá zoufalé činy, ale tomuto jsem fandil, ikdyž po hodně nečekaném "zvratu", trošku míň. ()

hazdrova

Na tento film som narazila úplnou náhodou, keď som pozerala hviezdy z Game of Thrones a musím priznať, že je to výborné. Pekný skľučujúci príbeh, ktorý sa rozvíja pomaly, ale iste. Pekne sa nám to pred koncom vyústilo a mne bolo fajne stresovo. S koncom nesúhlasím, ale čo už, to už tak býva, keď sa snažíme nebyť realisti. 4* ()

celticek

No, tak po ránu docela silné. Simon mi jako jedna z hlavních postav z počátku moc nepřišel, spíš bych to viděl na Andrease a Tristana. Ale jak Coster-Waldau, tak Lie Kaas s Ulrichem Thomsenem jsou moc dobří. Hysterka mě srala od začátku, ze smažky se vyklubala parádní koc. Nikolaj Lie Kaas nezklame nikde! ()

Anianna

Dánské filmy mají pro mě zvláštní kouzlo. Už tím, že v nich téměř nevidíte slunce. Jako v Druhé šanci. Dobrá polovina filmu se odehrává v noci, kdy třeba hlavní hrdina (Coster-Waldau v roli policisty) buď zatýká nebo se snaží noční jízdou uspat svého několikatýdenního prcka. Stejně starého synka má i dvojice feťáků. A nebyl by to severský film, kdyby se náhle dějově nepřeklopil do linie, kterou nečekáte. Když jedno z těch dětí zemře, vymyslí hlavní hrdina plán, jež mu nemůže vyjít, protože muž přemýšlí jinak než žena matka, a v onom plánu se to musí projevit. A to už nabírá film na obrátkách a divák tuší, že se může stát cokoli. Například scéna na patologii zbortí do té doby jasnou pozici viny a neviny za smrt dítěte jak domeček z karet. Škoda, že konec svým vyzněním, že všechno dobře dopadne, utlumil tu gradaci nepředvídaností. Výborné herecké výkony. 4* ()

MyrnaAlec

V součtu bylo těch slzavých a nepravděpodobných scén příliš i na severský film. Jinak parádní drámo s celou suitou špičkových herců v čele s Krasoněm. ()

XXXXXXXX

Podivná psychologická parafráze do života dvou zcela odlišných rodin. Při srovnání párečku kriminálních existencí s násilnickými sklony, se (zdánlivě) harmonickým prostředím mladého páru, by si snad divák naivně mohl myslet, že prakticky bez váhání odhalí, která z nich je ta pravá a milující dánská rodina. Skutečnost je ale v reálu poněkud černobílá, a po závěrečných minutách mě pěkných pár minut mrazilo v zádech a vstávaly mi chlupy na rukou. A teď mě omluvte, myslím že konečně nastal čas otevřít dveře, přivyknout šeru a vystoupit z lednice... ()

Mr.nachos

Musím říct, že z poměrně předvídatelného příběhu se po odhalení se z toho stalo hodně povedené cosi, co bylo chvílema až trochu přehnaný, ale pořád dobrý. ()

iN

Brilantně provedená sonda do duší obou stran páru, který postihne krutá pohroma. Celá premisa s únosem dítěte je sice přitažená za uši, ale - nakonec - proč ne, stát by se to mohlo. Nikolaj Coster-Waldau podává standardně skvělý výkon, stejně tak můj oblíbenec další Nikolaj (Lie Kaas), ale já bych chtěl vyzdvihnout i herectví Marie Bonnevie, která skvěle zahrála ženu, jejíž psychický stav se bude už jen zhoršovat - a nic tomu nemůže pomoct. Při každém záběru na ni jsem se bál, co asi provede za minutu. Ale jakmile uvařila tu skvělou večeři s vínkem, všechno už bylo jasné. Atmosféra filmu tak funkčně graduje nejen díky hereckým výkonům, ale i díky ponurému zobrazení dánského města, okolí a lidí v troskách. Co byste od severského filmu také čekali jiného, že? ()

DoNotCross

Neskutečná depka od začátku až do konce. Co může, to se posere. Lannister dokazuje, že umí hrát i zajímavější role, než je namyšlené lvíče. Zápletka je jednoduchoučká, Bier nás ale krmí jedním vymazleným záběrem za druhým a neskutečně vyhrocenými emocemi. Podruhé bych to asi vidět nechtěl, ale jako strašák na všechny budoucí rodiče to funguje spolehlivě. ()

0verseer

Ak sa nemýlim, tak Druhá šanca je vôbec prvým originál dánskym filmom, ktorý som mal tú česť vidieť. Takže najprv niečo o Dánsku: Vďaka pôvodnému dabingu mi dánčina vyše sto minút vytrvalo trhala uši a nádherne surové prostredie Dánska podtrhujúce atmosféru snímku zase vytrvalo lahodilo oku. Niečo o filme: Miera naservírovanej depresie ma naozaj prekvapila, za také psychické vypätie postavy by sa nemusel hanbiť ani samotný Kubrick. A keď už sme pri postavách, tak presvedčivému výkonu Nikolaja Coster-Waldau musím za toľko sužovaného Andreasa vzdať hold. No, je načase napraviť moje resty voči dánskej kinematografii... ()

Pete

Zoufalí lidé dělají zoufalé věci. A život jen tak druhé šance nedává. Další z intenzivních dánských dramat od Bierové, a opět emocionální zásah. Nenechává diváky vydechnout, vyhrocuje napětí scén, a v některých momentech to až fyzicky bolí. ()

nula87

Silný, emočně vyhrocený příběh, který si nebere servítky, a nebojí se jít až na (za) hranu. Navíc skvěle vypointovaný konec.80% ()

iz67

Geniální film v tom, jaký je to chameleon. Aspoň pro mě. Nejdřív nadšení ze severskeho filmu, plneho mych oblibencu. Pak hned na zacatku zklamani z toho, ze me cekaji velke tragedie. A pak postupne pomaloucku polehoucku totalni relativizace toho, kdo je a neni dobry, co je a co neni dobré, a pak ještě jednou, a ještě jednou ... Paráda. Sedím s vnitrnostmi úplně vyvrhnutými! ()

PlysovyMacko

Hutna drama o výmene bábätiek. Scena spinaveho babatka u fetakov bola drsna rovnako ako strata zeny aj dietata. Príbeh sa vyvíja iným smerom ako som čakala. Emócií bolo dosť. Hlavneho hrdinu mi bolo luto, aj ked som ho chapala. Koniec mi spravil veľkú radosť. Nikolaj je krásny. ()

Přehlídka Scandi v deseti českých městech

Přehlídka Scandi v deseti českých městech