Detektivové Andreas a Simon žijí zcela rozdílné životy. Andreas je spořádaný manžel, zatímco čerstvě rozvedenému Simonovi se všechno hroutí pod rukama. Situace se náhle změní poté, co jsou přivolání k brutální hádce mezi párem narkomanů. Když Andreas objeví jejich zanedbaného syna, rozhodne se porušit zákony, které má hájit, a kojence unese. Nyní je řada na Simonovi, aby znovu nastolil rovnováhu mezi dobrem a zlem. (Film Europe)

madam.art

Druhá šance není film jednoduchý na dívání. Hlavní herci jsou skvělí, režie Susan Bier profesionální, ale téma bylo pro mě hodně náročné. Na scénu na patologii asi do smrti nezapomenu. Ale - co tomu chybí? Proč nemůžu dát víc hvězd? Jsem zvyklá, že Bier se dívá na hrdiny s odstupem, ale tady mi asi chybělo víc. Patrně už ve scénáři bych udělala dost změn. Prohloubit motivace a vysvětlit některé reakce. Aby ten závěr nevyzněl tak, že produkci došly peníze. ()

pafka

Uf, tak tohle uz nikdy. Tak hustou atmosferu jsem nedaval, musel jsem si davat pauzy. Velmi velmi tezke tema, pokud mate deti. Ja to slovy neumim vyjadrit - to je zkratka deprese, ktera cisi z kazde minuty filmu. Tam neni stastny vubec nikdo, na vsechny pada hruza, nestesti a prachbidna budoucnost. Herecky skveli Nikolaj Lie Kaas a jeho druzka. ()

DonBraso

Dánský filmy velmi rád,ale na tenhle zapomenu hodně brzo a ještě rád.Čekal jsem osobně naprosto drsnou sondu do života jedné rodiny a policejních parťáků.Bohužel jsem dostal jenom solidní bramboračku,kdy to pomalu přestávalo mít hlavu a patu.Je pěkný,že tu hrajou dánský herecký esa,ale to bohužel prostě nestačí.Naprosto mě začínalo iritovat dětský křik,který byl až neskutečně doplňen ve zvukovém studiu,což trhalo uši.Příběh je vcelku nelogický,protože zrovna policajt,aby někdy ukradnul nějaký smažce dítě,je tedy silně zvláštní.Do toho začíná manželská krize,kolega ochlasta a pořád jen děti.N.l.Kass si prostě opět užil roličku,ale ani on nedokáže utáhnout břímě snímku,které tomu všemu nahodí naprosto kravský konec.Celou dobu divák čumí vlastně zbytečně na to,jak se nechovat a neprozradit se a přitom jste detektiv.Atmosféra z mého pokoje byla naprosto nulová,která se táhla a stále nebyl tu nějaký precendenc k tomu to vůbec sledovat.Jelikož manžel nevíme proč,byl nejspíš srdcař jen na děti,protože nějaká manželka mu byla silně u prd..le.Od Susanne Bier jsem viděl lepší kousky,tenhle mi přišel jako velký přešlap.55% ()

blondboss

Už som si akosi zvykol na klasicky severské depresívne filmy, ale toto bol jeden z tých najtmavších, aké som hádam kedy videl. Toľko depresie, beznádeje, úzkosti, ale zároveň nádeje zhutnených v jednoliatej forme do 90 minút, že pri záverečných titulkoch si poviete, že to sa len tak nevidí. Veľmi tomu dopomohli aj kvalitné herecké výkony, no na druhej strane stupidita niektorých scén sa nedala prehliadnuť a keby to bolo doklepnuté, tak je z toho film, ktorý úplne s ľahkosťou môže konkurovať najlepším hollywoodským počinom. Spokojnosť. 70 % ()

NeMiQ

Snaha o čo najskľučujutejšiu drámu vo mne vyvolala miestami až odpor k činom postáv a nedokázal som pochopiť ich konanie. Je pravda, že v tragických situáciách človek robí veci, ktoré nevie racionálne odôvodniť a prevažuje živelnosť, ale proste tento Susannin počin ma chvíľami vôbec nebavil. Nikolaj Coster-Waldau hral nevkusne odmerane a chladne, Nikolaj Lie Kaas s tou svojou drsnou tvárou asi najlepší zo všetkých. Škandinávske drámy zbožňujem, Susanne tiež ale tento film mi proste nesadol. ()

srolyma

Dánský morytát o tom, že krást se nemá a to ani pokakaný mimísek smažkám a že protřepat, nemíchat by se nemělo aplikovat na tišení batolat. Aspoň ne příliš často. Zacíleno na emoce a řešení morálních dilemat, ale dalo se to. Walda jako vždy skvělý. ()

Dejf4

Silné rodinné drama. Správně syrové, hromada emocí, vypjaté momenty a hodně, ale hodně hutná atmosféra. Škoda mírné zkratkovitosti a v příběhu nalezneme pár oslích můstků, ale přes tu veškerou atmosféru a depresi, to člověk nemá čas vnímat. 7/10 ()

Gregor_Samsa

Takový další a typický dánský film, a opět velmi dobrý; Susanne Bier jiné netočí, jen tentokráte staví příběh a emoce bez Madse Mikkelsena a jeho charismatu. Některé momenty byly snad i vtipné, jindy jsem měl chuť vstát, jít k plátnu, a jednu z postav počastovat pohlavkem či fackou. Ano, emočně labilní ženy jsou peklo nejen v životě, ale i ve filmu. Suma sumárum, slušná severská filmová deka, jako dělaná pro ušmudlaný podzimně-lednový den... [80%; 2016-01-13 Kino Evald]. ()

Eddemi

Strasne depresivny film. Pacilo sa mi spracovanie temy a vsetkeho tam bolo tak akurat, ci uz dialogov, herectva, sceny, deja... A aj tak som si z toho odniesla len depku. Lenze ono to tak asi aj vyzniet malo. Najhorsie na tom asi bolo to - ze to bolo taaak uveritelne a realisticky podane. Palec hore. ()

Rhod

Neviem, či som videl doteraz aj iné dánske filmy, ale ak budú všetky minimálne ako tento, bude to celkom fajn. Trochu mi vadilo, že keď som to pozeral s titulkami, bol som závislý čisto na nich, pretože po dánsky samozrejme neviem ani ň. Na konci nečakaný zvrat, ktorý som nečakal. Netreba čakať od toho filmu nejakú kriminálnu zápletku, skôr ovplyvňovanie zo strany policajta, keďže si dovolí vymeniť mŕtve dieťa za živé. Hodnotím to priemerne, veľmi ma to neoslovilo, ale pozerať sa na to dalo. ()

NikaIn

Zúfalí ľudia robia zúfalé činy,ale robia to s vedomím,že konajú správne.Aj tento príbeh je presne o tom.Môžme sa naň pozrieť z viacerích aspektov a aj my nájdeme zmysel v nezmyselnom konaní hlavného hrdinu.Nepotrebujete byť rodičmi aby vás táto prepracovaná dráma dostala do kolien,stačí mať otvorené srdce a slzám sa neubránite.Ja som emočne úplne vyčerpaná,dokonalý záťah na moje city.Ku koncu filmu som si v duchu hovorila,neberte mu ho on si ho zaslúži,dá mu lásku,prosím nechajte mu ho!!!Všetky tie zvraty čo vyplávali postupne na povrch,neočakávané situácie,veľký príbeh.Vôbec to nemalo byť dlhšie,potom by to stratilo napätie,bolo povedané všetko čo malo byť.Idem si pozrieť niečo rovnako silné,dúfam,že budem mať šťastnú ruku pri výbere,nech sa už totálne položím, ()

fafejt001

Docela silný snímek . Myslím , že v jeho drsnotě i jednoduchosti je jeho síla . FAKT DOST SILNÉ . Takže za čtyři a půůl . . . . . ()

Saxos

Chudák chlapec. Moc štěstí neměl. V práci parťaka co je pořád v lihu. Doma dítě, které stále řve a manželku se zjevnými psychickými problémy. Tak proč si život nezničit ještě víc a nevyšmelit mrtvého kojence. Co Andreas zanedbal: fetky samozřejmě neuvažují logicky; manželku měl určitě vzít k doktorovi, aby se jí kouknul na hlavu; parťáka držet v lihu. Opět příjemná severárna. ()

Přehlídka Scandi v deseti českých městech

Přehlídka Scandi v deseti českých městech