Detektivové Andreas a Simon žijí zcela rozdílné životy. Andreas je spořádaný manžel, zatímco čerstvě rozvedenému Simonovi se všechno hroutí pod rukama. Situace se náhle změní poté, co jsou přivolání k brutální hádce mezi párem narkomanů. Když Andreas objeví jejich zanedbaného syna, rozhodne se porušit zákony, které má hájit, a kojence unese. Nyní je řada na Simonovi, aby znovu nastolil rovnováhu mezi dobrem a zlem. (Film Europe)

r007

Nevím, jestli to bylo tématem nebo mým momentálním rozpoložením, ale tento film mě příliš neoslovil. Ano, uznávám, že téma je zaímavé, neotřelé, originální...kamera místy fascinující, příběh je vyprávěn pozvolna a graduje tak jak má, ale přesto mě tam něco chybí. Možná známá tvář, někdo sympatický ? Nevím, asi mi byl nejsympatičtější Simon. Nebo že by to bylo mými nedostatečnými mateřskými pudy ? ()

hony23

Další výtečně natočené severské drama se silným příběhem a nečekanou pointou. Máteli chuť na něco depresivního a váš žaludek snese pohled na zmrdy týrající děti, je tohle film právě pro vás. ()

kokofek

Nikdo z nás nedokáže odhadnout jak se zachová v té či oné vypjaté situaci.Prostě nedokáže.Naše myšlení je ve vypjatých situacích zcela odlišné od zavedených stereotypů.U každého jedince se pak projeví jinak.Je zcela věrohodné,že dožene jedince i k činům,na které by jinak ani nepomyslel.Další události jsou již lavinou,kterou čin odstartoval. ()

zigy

Drsné, syrové, civilní drama. Trochu přitažené za vlasy, ale budiž. Záměna mimina a sociálně rozervaná rodina, divní lidé. ()

Grázl83

Skvělej Nikolaj, který zase bravurně ztvárňuje věčně nasranou osobu. První půlka filmu moc do děje nevtahla, ale druhá půlka absolutně super, včetně dobře pointy. ()

Easykill

Druhá šance je dosti depresivní a dechberoucí kousek. Jako otci, se mi (po dlouhé době) na něco koukalo špatně. Silný snímek se skvělým Nikolajem a výpovědní hodnotou. Z (ne)Lidského chování místy až mrazí. (menší spoiler!!!) Už od začátku mi Andreasova žena přišla úplně mimo, takže ten surprise nebyl až tak ohromný. Ale to bylo asi schválně, jinak si to nedokážu vysvětlit. Protože každý rodič by si určitě řekl, že něco není jak má. A to noční cestování? To bylo velké Wtf, ale proti gustu... Jinak všechno v absolutním pořádku, herecké výkony, režie, kamera, atmosféra.. Top. ()

Mamlasojd

Nádherná úvodní sekvence se vkusnou hudbou, trio Nikolai-Nikolai-Ulrich a pro mě neznámá Maria Bonnevie, která ve mně dokázala v každé své scéně vyvolat svými širokými úsměvy a neproniknutelnými pohledy neblahý pocit úzkosti. Škoda, že postava Ulricha Thomsena byla odsunuta kompletně na druhou kolej, byť zprvu se zdálo, že to bude film i o něm. ()

jizvoun

Nebyla to žádná sláva, na jedno podívání dobré, ale nezůstalo ve mně nic. I když vidět králokata v jiných filmech je pro mě vždycky zábavné. ()

Bogrant

Surová dánska dráma, ktorá je pocitovo nepríjemná, s ťažkou témou a výborným spracovaním. Herci to prežívajú naozaj realisticky a celé to pôsobí až príliš pravdivo. ()

Bragi66

Syrový severský příběh s překvapeními. Vynikající herecké výkony a mrazivá atmosféra, akorát ten konec v železářství byl zbytečný. ()

pezz

Tak to by nevymyslel ani život. Neznámi (neokukaní) herci zosilňujú zážitok z filmu, no a ta pointa a zvraty boli fakt prekvapujúce a nepredvídateľné. Poučný je syndróm SBS, no podľa komentárov tento film zhliadlo (a neokomentovalo) dosť málo divákov bez reakcie na tento skrytý varovný prvok pre mladých a neskúsených rodičov a najmä ocinov, ale tí pozerajú dnes už asi iné žánre. ()

Přehlídka Scandi v deseti českých městech

Přehlídka Scandi v deseti českých městech