Strhující původní dobrodružný film režiséra Jordana Vogt-Robertse vypráví příběh nesourodého týmu badatelů, vojáků a dobrodruhů, kteří se spojili, aby prozkoumali tajemný, stejně nebezpečný jako krásný, ostrov v kdesi v Pacifiku, který není zanesen do žádné mapy. Odříznuti od všeho, co znají, vstupují na území mohutného Konga a zažehávají tak nejstrašnější boj člověka s přírodou. Jejich cesta za poznáním se mění v boj o přežití a útěk z prapůvodního Ráje, ve kterém není pro člověka místo. (Freeman Ent.)

Metal Lord

Já jsem z projekce odcházel nadšen. Je vidět, že tvůrci měli snahu propojit celé univerzum, do kterého spadá i Godzilla...ostatně jsem zvědav, jak takové spojení dopadne. Bude to takové zajimavé buddy movie dvou monster :) Co se týče filmu, nese se na takové volnější notě, rozhodně se nebere nijak vážně. Sem tam uslyšíte nějakou vtipnou poznámku, celé je to prošpikováno i docela vkusným hudebním podkresem. Kong zpracován parádně,. akorát ten příběh by mohl být trošku lepší, jelikož to dějem až moc podobné Godzille. Ale i tak to je ode mě za 85% ()

herr_carter

Tohle nemá cenu rozpitvávat, souhlasím se všemi těmi, kteří tvrdí, že vidět tři trailery bohatě stačí. Aspoň se totiž člověk vyhne zklamání v podobě naprosto tupého příběhu a hereckých výkonů, dosahujících úrovně filmu typu C. Efekty nejsou všechno, ale takový Emmerich bude mít po shlédnutí této hovadiny celoživotní erekci.....................moje hodnocení = 2 z 10. ()

KR4T4S

Kvalitní kinovýživa. Blockbuster, jak má být. Zábava, režijní nápady, wow scény, rating možnosti vytěženy na maximum, funkční 3D, John C. Reilly. Boží. ()

LexBarker

Příjemné překvapení v moři popcornové zábavy. Dobrodružný, vizuálně povedený filmeček s herci, kteří nijak nevyčnívají, vyjma snad Johna C. Reillyho v mírně komické, nakonec dojemné roli. Veškeré souboje Konga jsou natočeny realisticky, ani na chvíli jsem neměl pocit, že všechny ty potvory vznikly v počítačích. Slušná zábava pro sobotní podvečer. ()

kenkaku

Film mi hodně sednul. Nevim jestli za to může inovativní posun děje do období vietnamské války nebo fakt, že se upozadila myšlenka druhového křížení. Také prakticky neustálá přítomnost CGI potvůrek (a žádné rozmazané/rozklepané čmouhy v noci) dává dojem, že člověk není podveden a pokud jde na film o Kongovi, tak dostává porce Konga nejen plnými hrstmi, ale dokonce kýblem. Nehraje se na extra umění, ale je předkládán účelový konzum a... za to sakra chodím do kina a dělám čurbes v kinosále (milé děti, když jsem byl malý tak se v kinech nesmělo ani jíst a ani pít... bylo to neslušné). Až budu mít chuť na artovku... vlastně nevím co bych dělal. Ještě jsem na ni chuť nedostal. Osobně významné body navíc má snaha o propojení s Godzilou (blb co odešel z kina před koncem titulků - a že jich bylo - o dost ohledně dojmu z celého filmu přišel). ()

Maynard.

To sem zvědavej, kolik se ještě natočí filmů v hlavní roli s vobrovským vopičákem? To už fakt scénáristi nemůžou přijít na nic, co ještě nebylo vymyšlený a budou už teď jen oprašovat starý klasiky? Na druhou stranu je tohle jedinej Kong, kterej skončil v džungli a kterej skončil dobře, ANO vážení přátelé, tenhle obrovskej opičák to přežil, je to neuvěřitelný. Rejža to vzal po svým, napráskal tam tolik střihů, tak, že nejdelší záběr má asi tak 6,5 vteřiny. Tím to samozřejmě dostává akční a celkem i moderní kabátek, ale ani tohle mě nepřesvědčilo o rejžových kvalitách. Jo, je to akční podíváná a docela i velkolepá, ale při každý „vypjátý“ scéně sem se musel tak trochu smát, páč to prostě je bejkárná 1. kategórie. Asi nejvíc sem se pobavil u konce, když všichni společně (včetně Konga samozřejmě) buší do hlavního „záporáka“, tzv. velkýho lebkouna. No, prostě záběry z klasickýho D žánru. Oproti Jacksonovýmu King Kongovi je tohle super v tom, že to není tak strašně dlouhý. Celkově za mě ale naprosto zbytečná chujovina, ve který hrajou herci velkýho formátu (pro mě nepochopitelně, že na to kejvli). ()

Soweek

4,5*. Hiddleston je v celém filmu tak trochu navíc a jeho role je naprosto nepodstatná. Jinak ale skvělý film, tleskám efektům a počítačovým animacím, obsazení i spádu filmu. ()

sedm.1

No ty krááááááááááááávo!!!!!! Pardon, tedy, nechal jsem se krapet unést, ale tohle je vážně absolutně totální, extrémní, geniální nářez, který jsem dvě hodiny hltal s hubou otevřenou dokořán a užíval si dokonalou, luxusní zábavu, která mě vystřelila do filmových nebes. Já vůbec nenacházím slova, kterými bych popsal tuto fantastickou, dobrodružnou jízdu, prostě tu máme nějakou úvodní čtvrthodinku, kde se zběžně seznámíme s ústředními hrdiny, ovšem hned vzápětí na to se na scénu dostane samotný Kong, a od té chvíle začne takový strhující, dech beroucí a neuvěřitelně dynamický a záživný mazec, že jsem se cítil jak ve filmovém ráji. Především ale tedy co se efektů týče, to už je prostě až neskutečný a tady nelze nic jiného, než se klanět. Zpracování veškeré akce, Konga, ještěrů a vlastně i všech těch dalších potvor, co tu po celou dobu řádí, je tu na té nejmaximálnější možné úrovni, nehorázně propracované, přehledné, dynamické, nehorázně testosteronové, prostě síla!!! A především ty souboje mezi Kongem a vším ostatním patří k naprostému vrcholu veškeré filmařiny, to nelze popsat, to se musí vidět. Jinak tu ale nechybí ani fungující humor, velice působivá atmosféra, napětí a vlastně i poměrně slušná zápletka, nicméně celý film je tedy hlavně o akci a té je opravdu dostatek a je kurevsky ohromující!!! Herecké obsazení pak slouží prakticky jen jako doplněk, nicméně se jedná o doplněk velice sympatický a výrazný a ke kvalitě filmu přispívá též nemalou měrou. Kong: Ostrov lebek je zkrátka gigantický nářez, u kterého si vyčítám, že jsem ho propásl v kině, ale i tak ho okamžitě zařazuji mezi mé nejintenzivnější filmové zážitky vůbec, tohle je prostě ohromující opus, BRAVO!!!! ()

Arkanoid

Film má spád, neustále sa niečo deje v rýchlom slede scén podporenom dynamickou kamerou, rýchlym strihom a podfarbenom akčnou hudbou. Herecké obsadenie poteší, ako aj zmena Jacksona za Jordana Vogta-Robertsa. Výmena režiséra, ktorý mal ku King Kongovi silný citový vzťah za cynika, ktorému ide len o zábavu, je vítanou zmenou, kedže Jackon svoje zobrazenie prerastenej opice bral až príliš vážne, vďaka čomu robil chyby, no Vogt-Roberts sa sústredí len na zábavu a s heslom podania látky Take It Easy Jacksona prekonáva. Na humor nezabúda ani v tých najvypätejších situáciách. Samuel L. Jackson si veselo hláškuje a pritom vtipkuje na účet amerického patriotizmu, Shea Wingham a jeho kľudný chraplák nepoznajú stres ani keď všetci okolo zažívajú šok, John C. Reilly búra vtipom mystiku. Celá atmosféra pôsobí ako tá najlepšia reklama na predaj najnovšieho, najvýkonnejšieho rodinného automobilu (samozrejme, aj filmu, ten sa tu predáva, ale povedzme si úprimne, veď tam hrá Tom Hiddleston) a v povedomí mainstreamových divákov sa rozhodne má prečo usadiť a intelektuálov príjemne osvieži a neurazí. ()

Gyrphos123

Další z těch blockbusterů, které sice srší obrovským rozpočet, brutálně vypiplaným vizuálem a kvalitními herci, ale tím plusy končí... celou dobu mě neskutečně sralo myšlení některých postav, kupříkladu hned v začátku... "ničte a útočte na všechno, co nám není známé, tímhle způsobem určitě něčeho dosáhneme". Tohle mi přijde tak stupidní. Uznávám, že existuje něco jako potravní řetězec, ale jak už název napovídá, jedná se o potravu, kdežto lidé si prostě myslí, že vládnou všem a všemu a můžou si ničit a zabíjet koho chtějí, bez toho, že by tyto činy měly nějaké spojení s potravním řetězcem. Dalším mínusem je pro mě tak klišoidně ohraný příběh a veškeré dění, kupříkladu - když většina umírá, tak samozřejmě hlavní postavy, které jsou uvedeny do popředí už v začátku, to zázrakem přežijí a aby toho nebylo málo, téměř všechno se zde dalo předpovídat a závěr už musel být naprosto jasný každému. Opravdu by mě zajímalo, kdy si tvůrci uvědomí, že už by se měli vydat jiným směrem a začít se soustředit na originalitu... Ano, zatím jim to vydělává, protože většina diváků jsou ignoranti, kteří tvůrcům s nápady nedají prostor na rozvoj, a tak se všechno vráží do této hromady naprosto tuctových snímků, které nám nepřináší nic nového a pokud (opravdu v to doufám a věřím) to takhle půjde dál, tak se snad dočkám časů, kdy si lidé uvědomí, že už je tohle kopírování nebaví a tvůrci se konečně budou muset chytnout za hlavu a začít tvořit něco na úrovni, aby někoho do těch kin nalákali. Přes všechny mé výhrady se moje hodnocení usadilo na průměrných 65% za zmíněné klady. ()

Sdoom

Skvělá CGI zábava, která na UHDčku vypadá naprosto fantasticky. Některý scény by se mohly tesat do kamene, za všechny ta, kde Kong s úsvitem slunce za zády sleduje přilétající helikoptéry. Mám rád Jacksonova King Konga, ale tohle při vší úctě k němu je za mě ještě o stupínek vejš. Rozhodně tu člověk nemusí čekat hodinu a půl na nějakou akci - naopak, je jí tu požehnaně a je natočená velmi zručně. Žádná roztřesená kamera a podobný sračky, všechno je přehledné a má to koule. Scénář rozebírat nebudu, neni to samozřejmě žádnej zázrak, ale postavy jsou fajn a hlavně výborně obsazený. Za mě velká spokojenost. (4k UHD blu-ray, orig.) ()

Melios

Po vyše desiatich rokoch tu už máme štvrtú prerábku slávneho príbehu o obrovskej gorile menom Kong ,ktorý síce neprináša do zabehnutého ,žánru nič nového ,no predvádza svoju technickú stránku na výbornú a až na slabšie herecké výkony sa vlastne nedá filmu nič moc vytknúť ,pretože je to aj tak len obyčajná popcornovka ,na ktorú po pár mesiacoch síce zabudnete ,ale za to si ju v daný moment celkom užijete. 10 rokov prešlo a je vidieť ,že sa tvorcovia poučili s Jacksonovej verzie a už netočia bežecké scény pred green-screenom :D Ak ale chcete vidieť znovu na plátne King Konga potom vás tento film nejak moc neohúri ,ale ani neurazí. Ja osobne skôr odporúčam verziu Petera Jacksona ,ktorá spolieha viac na temnú a ťaživú atmosféru než na fantasy prvky a dobrodružno ako táto verzia( pre mládež ako stvorené ).....No a originál môžem odporučiť len fakt skalným fanúšikom :) Známka: C + + ()

Kienast

Slabší 4 hvězdy, vizuálně parádní válečné dobrodružství, kde pro samé efekty, zpomalovačky a úžasné digitalní tvory v čele s Kongem nezbylo na kvalitní scénář. Godzilla za mě lepší. ()

iXtr3m3

Nemalo to srdce ako Jacksonova rozprávková cesta, ale malo to gule. Nemalo to efekt ako Godzila, ale malo to monštrá. Nemalo to hrajúcich hercov typu Brodyho, zato to malo "prďáckeho" Toma a "priblblého" Jacksona. Jacka zastal o nič horší John C. Reilly, ostatní mäso na mlynček. Spracovanie skvelé aj keď viditeľne videoklipové a scénkovité, ale technika ide fakt dopredu. Beriem to ako taký krátky predvoj a úvod pred obrovským stretom o pár rokov s Godzilou, kde to na 99% prejde do identickej línie ako v BvS. Teším sa. ()

charlie_ando

Klasická adrenalínová popkornová jízda se svými neoddiskutovatelnými klady i zápory, ale jako oddychová jednohubka je to dobrá podívaná. Člověk zvlášť ocení kvalitní práci animátorů, kteří vyráběli digitální příšery, protože tady je opravdu, co obdivovat. Obsazení je super a může nabídnout výrazné herecké osobností dneška i let minulých, třeba takový Tom Hiddleston jako kapitán SAS James Conrad ve výslužbě je sympaťák, ale bohužel nemá, co hrát a není sám. Většina postav totiž nedostane prostor k rozvinutí, ač nejsou nezajímavé, ale prostě je jich moc a není na to čas, ač film přepočítává stopáž kolem dvou hodin. Celkově na mě příběh působil ploše a s přibývajícím časem se stával dýchavičným. Zvlášť z po titulkové scény je silně cítit nucená snaha Warneru rozjet další filmový vesmír. Co se opravdu povedlo je zasazení děje do období končící války ve Vietnamu a celé to nostalgické retro vyznění, které je podpořeno kvalitním řízným rokenrolem. Chvilkami mi přišlo, že byly ze scénáře cítit opravdové záchvěvy originality, ale spíš šlo o oprášení myšlenek, které už vymyslel Jules Verne, protože svět ostrova Lebek byl kouzelný a nápaditý, ale byly to jen prchavé okamžiky. Vrchol filmu pro mě přišel překvapivě hned na samém začátku, kdy se Kong jako král ostrova utkal s letkou vrtulníku plukovníka Prestona Packarda (výtečný Samuel L. Jackson), který přišel ve vietnamské džungli o svou duši a boj z Kongem bere jako svoji osobní válku. Co říct na závěr - Kong: Ostrov lebek není špatný film, je z něj cítit poctivá řemeslná práce, ale k tomu aby byl něčím víc než filmový spotřebním zbožím mu toho dost chybí. ()

HiddenDragon

Pro me docela prekvapeni. "Klasicky" Kong, s romantickou linkou a transportem Konga do New Yorku, tedy Jacksonuv trioscarovy remake (2005), jde jinou cestou nez tento akcni spektakl ze sveta MonsterVerse, ale obe verze nabizeji skvelou podivanou na obri prisery, a o to tu jde. Obdobi je zde taky jine. Uz nejsme ve 30. letech 20. stol., nybrz na konci valky ve Vietnamu. Americane se stahuji a zklamany velitel S. L. Jackson vdecne prijima nabidku na posledni velkou akci. Prozkoumat dosud neobjeveny ostrov. Radoby vedecka vyprava se ovsem brzy zvrtne tim nejhorsim moznym zpusobem a pak uz je to "jen" acknak ve stylu "Predatora", tedy dostat se z bodu A (tady je bodu A nekolik, nebudu prozrazovat :) do bodu B, kde ceka odvoz. Logika pribehu, kdy jsou na expedici jen 3 dny, jinak tam vsichni zustanou, mi sice trochu unikala, ale o to tu nejde. Na ostrove ziji prisery, o kterych se cloveku ani nesnilo... // Aniz bych chtel cokoliv spoilerovat, uzijete si blockbuster se vsim vsudy, ktery vynikne predevsim na velkem platne. Libil se mi ten pro Konga netradicni styl mixu Coppolovy "Apokalypsy" (1979) - s perfektnim soundtrackem, feelingem 70. let, typickymi helikopterami, napalmem apod. - a ceske "Cesty do praveku" (1955), kdy vsichni zucastneni jsou defacto na nebezpecnem "safari" a objevuji tvory, kteri tu zili davno pred nami. Na romantiku se tu dostane jenom zlehounka, jinak je to cistokrevna trikova podivana s casto opravdu cool zabery. Hiddlestone me prekvapil, protoze zde opravdu nepusobi jako ulisny Loki, ale pomerne atleticky "bouchac". Stejne tak SL Jackson, ktery si strihl opet zaporaka. Za me je to lepsi nez Godzilla (2014) z teto nove serie (spojujicim prvkem je organizace Monarch), protoze Kong ma na monstrum aspon nejake charisma. Godzilla je "jen" prerostly leguan demolujici mesto :) [po titulcich je dotacka] ()

bari68

Konga milujem, filmy s týmto opičákom sú cool vo všetkých jeho prevedeniach. Iné to nebolo ani tu. Aj keď tento film sa ostatným trochu vymyká. Hlavným rozdielom je, že príbeh už nie je o zamilovanej gorile do krehkej divy, ale toto je čistý Hollywoodsky blockbuster, popcornovka. Vizuálna stránka bude jasným adeptom na cenné sošky Oscara, ako aj efekty, či výprava. Prítomný Kong sa snaží diváka ukojiť svojím zovňajškom, čo sa mu darí, ale slovo emócia, gradované napätie je tu veľké passé. V konečnom výsledku ale veľká spokojnosť, film je síce hlúpy, ale krásny a baví. ()

Pokračování Godzilly vs. Konga má zelenou

Pokračování Godzilly vs. Konga má zelenou

22.03.2022

Neměli jste ještě dost bitky mezi gigantickými monstry? Pak pro vás má studio Legendary dobré zprávy, pokračování snímku Godzilla vs. Kong se totiž začne točit už letos. Opět k němu dojde v Austrálii… (více)

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

27.11.2020

Godzilla vs. Kong se odsouvá