Život je život

Scénář:

Martin Horský

Kamera:

Václav Tlapák

Simona Stašová, Ondřej Vetchý, Kristína Peláková, Barbora Poláková, Tereza Ramba, Sara Sandeva, Miroslav Táborský, Marek Taclík, Petr Vančura (více)

Hlava rodiny, morousovitý a přísný František (Ondřej Vetchý) by po boku svých tří dcer rád viděl schopné a úspěšné muže. Jenže všechny mají vynikající talent nacházet si pravý opak. Nejstarší dcera se musí i se svým neúspěšným mužem nastěhovat zpět k rodičům a v rámci možností se dál snaží otěhotnět. Té prostřední se zas neomylně lepí na paty jenom naprostí exoti a mimoňové. A nejmladší dcera? Tak ta je zase milostně úspěšná až moc. Je jí šestnáct, je těhotná a neví s kým. Navíc se začíná hroutit tradiční oáza a pevný bod manželské dvojice – dovolená. Každý rok se jezdí „na Mácháč", ale Jana (Simona Stašová) začíná snít o moři. Pak se v jejím životě zjeví bohémský spisovatel s lehce sebevražednými sklony, v tom Františkově zase krásná kolegyně se španělskými předky . . začnou se dít věci. Všechny malé příběhy dávají dohromady jeden velký a zábavný život se situacemi, které zná každý z nás. Ovšem ne každý vede ještě druhý a o poznání dobrodružnější život jako neohrožený agent. František ano. (Bontonfilm)

Domca94

Ondřej Vetchý a Simona Stašová, když jsem slyšela kombinaci těchto herců, měla jsem docela obavy. Oba dva působí ve filmech jako hlavní postavy, tudíž zde mi jejich postavy občas kolidovaly. Příběhově sice opět to, co už jsme tolikrát viděli, ale stejně je to zajímavě podané se skvělými vedlejšími herci. Velké plus dávám za obsazení Sary Sandevy, tahle slečna v sobě má ten faktor, který by správná herečka měla mít. Tudíž doufám, že se brzy objeví v dalším dobrém filmu. ()

papadoce

Film som chcel vidieť, lebo Ondřej Vetchý. A musím povedať, že celé to bolo celkom milé, zábavné aj vážne, každopádne viac ako pozerateľné a to najmä vďaka hercom. Všetkým. ()

markyzgero odpad!

jestli chcete vidět v devadesáti minutách všechny symptomy pičáctví českýho filmu, prosim. je to váš život. (...když ten ondra je tak sladkej...) ()

Milda003

Taková "šílená" komedie. Skládá se ze dvou částí, jednou je reálný poměrně nudný život policajta Franty a tou druhou je smyšlený akční život agenta Franka. Ta reálná část pro mne byla celkem nudná záležitost, ale ta smyšlená si myslim na český poměry dost povedená.. nic méně jako celek normální česká pičovina. ()

ForGump odpad!

Značně zmatená ptákovina, u které je sice jednoduché vypnout, ale všechno má své meze. Asi takhle totiž u nás dopadají pokusy o bláznivou komedii, při které se maximálně potutelně usmíváte a jste celkem rádi, že vidíte své oblíbené herce, jenže to je asi tak nějak všechno. 30% ()

brabbik

Příjemná komedie na večer s nenáročným časoprostorem. Trochu zmatečnost se sněním hlavní role, občas nedotažené efekty, ale dá se. 45% ()

Sinusiridum

Fakt hodně málo vtipů na zasmání...3/4 filmu spíše úporná toporná a skoro odporná snaha o něco...co nechápete, co to je. Naprostá zbytečnost a divím se, že se v tom herci nestyděli hrát. Sny o agentovi...?WTF? co to kdo zkoušel? nebavilo, nezajímalo, trapnost. Zajímavý je, že v upoutávce to vypadalo na fajn českou komedii, jak je známe...takže jsem se těšila. NO....jsem dost otrávená. ()

Shanen29

Je to opravdu hodně bláznivá a parodující komedie,ale mě se líbila.Ondra Vetchý opět nezklamal.Dobrý tah ve výběru herců.Ovšem ty sny bohužel,do koncepce nezapadly,spíše byly rušivé. ()

elimS

70% - komentář 20ti slovy: Žeby české filmy konečně měly šťávu? Nenucené vtipné vtipy, zábavné "agentovské" prostřihy a skoro žádná trapnost s dobrým příběhem a herci. ()

ANTYCHRYST

co to je???!!! Jako koukat na druhou linii jako Bond...to fakt ne... tolika herců a tolika bídy v jednom filmu... pár vtipných vteřin.. ač mám rád Ondru Vetchého... tak do takového sracka filmu neměl jít.. hvězda za uchyla ze zveraku a za Karla s Voriskovou..15% tohle je české filmové gastroporno... ()

ardno5

Trapásek, ale když by byl film natočený před Mužem z Acapulca tak si myslím že by to byl jeden z top filmů té doby v daném žánru.. Bohužel to tak nefunguje.. film musíte brát s rezervou a moc nepřemýšlet.. 55% ()

Shitonit

Překvapivě překvapivé. Ač nejsem milovník podobných sraček, tato mě upoutala. Čím: Sny jsou docela v pohodě, František je megačurák kombinující se z docela umolousaným sympaťákem, Stašová přehrává sama svoji nesympatičnost, takže mě nejvíc bavila ta nejmladší čubka, co dala dítě neschopný ségře. Celá ta propojenost, rodinnost, poukazujíc na naše převylízaný češství naštěstí nějakým zázrakem dokáže držet pohromadě, dokáže držet má oka na teleti a nakonec jediný co mě fak sralo je, že ten vylízaně trapnej Táborskej, z toho balkónku neskočil na Ťapku. ()

nK_!

Co si budeme povídat, poslední Cieslarův snímek je v podstatě děsná blbina. Ale upřímně - dlouho jsem se v kině tak nenasmál. Minimálně v první třetině. Od půlky kadence výborných hlášek silně zeslábne a komediální nádech se přetransformuje do rádobysilného pseudodramatu. Kdyby se autoři nejprve rozmysleli, co vlastně chtějí natočit, neutrpěl by Život je život na hloupou roztrhanost a slabý scénář. Ondřej Vetchý a Simona Stašová v hlavních rolích naprosto perfektní. Horší tři. ()

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST