Život je život

Scénář:

Martin Horský

Kamera:

Václav Tlapák

Simona Stašová, Ondřej Vetchý, Kristína Peláková, Barbora Poláková, Tereza Ramba, Sara Sandeva, Miroslav Táborský, Marek Taclík, Petr Vančura (více)

Hlava rodiny, morousovitý a přísný František (Ondřej Vetchý) by po boku svých tří dcer rád viděl schopné a úspěšné muže. Jenže všechny mají vynikající talent nacházet si pravý opak. Nejstarší dcera se musí i se svým neúspěšným mužem nastěhovat zpět k rodičům a v rámci možností se dál snaží otěhotnět. Té prostřední se zas neomylně lepí na paty jenom naprostí exoti a mimoňové. A nejmladší dcera? Tak ta je zase milostně úspěšná až moc. Je jí šestnáct, je těhotná a neví s kým. Navíc se začíná hroutit tradiční oáza a pevný bod manželské dvojice – dovolená. Každý rok se jezdí „na Mácháč", ale Jana (Simona Stašová) začíná snít o moři. Pak se v jejím životě zjeví bohémský spisovatel s lehce sebevražednými sklony, v tom Františkově zase krásná kolegyně se španělskými předky . . začnou se dít věci. Všechny malé příběhy dávají dohromady jeden velký a zábavný život se situacemi, které zná každý z nás. Ovšem ne každý vede ještě druhý a o poznání dobrodružnější život jako neohrožený agent. František ano. (Bontonfilm)

Lyžař odpad!

Napul cesky Bond a napul pribeh jak jsme hrozni, kdyz nam nejakej kluk oplodni dceru? Jako vazne? V pulce vypnuto. I truneni na zachode je vetsi zabava. ()

radaza

Tak nějak pořád nechápu, co tím chtěl básník říct. Že by český Muž z Acapulca? Při několika vtípcích jsem se zasmál, ale také jsem si mnohokrát trapností téměř zacpával uši. Trochu záhadou mi byl i casting. Vlastně všichni herci v tomto filmu jsou mi sympatičtí (až snad na "hada") ale nějak mi nešli k sobě.... V této roli Voříšková? Stašová a Vetchý manželé? Novák? V 70. a 80.letech se takových zapomutelných komedií natočily stovky. Jenže se taky natočily desítky lepších. ()

Ozzy2

Bohužel, z Vetchého se stal definitivně Jirka Luňák a já se ptám, kam se podělo jeho dřívější herectví? ()

Alpachino

Ilustrace klasické české rodiny a jejich klišé zápletek v té nejjednoduší formě. Za mě je to mrhání penězmi a režisérkým talentem. Toto je film u kterého budete zívat nudou a 10 min po filmu si ani nevzpomenete na co jste se vlastně dívali. Film mě tak moc nezaujal, že si ani nedokážu vybavit nějaké dobré scény. Pro méně inteligentní rodiny toto bude asi "príma" večerní film u kterého může manželka žehlit, táta si číst noviny a děti ani nepostřehnou o čem to je. 35% ()

frbulka

Film nevalných kvalit - nic jiného jsem vlastně neočekávala. Ale mám slabost pro Ondru Vetchého a Simona Stašová je také výborná herečka a tihle dva dokázali stvořit alespoň pár vtipných scén. Vadila mi jakási podivná retro atmosféra, protože nadělovat si ve 21. století dárky stylem ala Pelíšky, je i v nejchudších rodinách už trochu nereálné. Ale protože se tomu občas dalo trošku zasmát a mělo to malou, ale alespoň nějakou myšlenku, nehážu do odpadu. ()

horovska

Komedie, na kterou rychle zapomenu, u které jsem se nijak zvlášť nebavila, gagy připomínající Muže z Acapulca, ale bohužel, ten měl zcela jinou úroveň... Tři hvězdy dávám za herecké obsazení.... ()

MissSimm

Film mě zaujal už v první minutě. Úvodní diskuze u rodinného stolu byla vtipná a myslím že se v ní pozná kdejaká česká rodinka. Říkala jsem si: ,,Jo, tak to by mohl být fakt dobrej film!" Bohužel. Zlom přišel ve chvíli, kdy se Vetchý proměnil V Jamese Bonda a hned mi bylo jasný, že to bude hrozná volovina. A opravdu, byl to hezký film, příjemný a zábavný, až na ty snové pasáže. Na to se jednoduše nedalo koukat. Ještě bych se ráda zmínila o Saře Sandeva. Doposud, kdykoli jsem jí někde viděla hrát, byla to katastrofa. Fakt, že je celkem obsazovaná, mi celkem vadil, protože možná je exoticky hezká, ale hrát neumí (asi jako když obsazují Táňu Kuchařovou do hlavní role (ve filmu Správnej dres) - asi před sto lety byla Miss World, vůbec neumí hrát, tak jí dají hlavní roli?!). Nicméně v tomhle filmu se předvedla slušně! ()

dakarin

Herci nebyli špatní, ale toto nemohli zachránit :( Něčím mi to připomíná "Příběhy obyčejného šílenství" ): ()

tranquill

"Lžeš a souložíš za našimi zády!" Tak zde jsem se solidně bavil a i nějakých hlášek se dočkal. Pohoda. "Co na mě troubíš, ty občane!" ()

radeckator

Nevtipná komedie pro nenáročného diváka, která se pokouší implantovat akčnost Belmondova Muže z Acapulca do líně plynoucích Pelíšků Jana Hřebejka. Obsazení absolutně nevhodné, tak jak mě vadilo sestavení filmové rodiny jako tady, tak už dlouho ne. ()

MilesTeg

Jak se ptají telefonní průzkumy: "Jste velmi nespokojen, nespokojen, spokojen nebo velmi spokojen?" Jsem spokojen. Bez Muže z Acapulca bych dal možná i pět, ale v akčních pasážích bylo dost podivností, které by možná prošly někomu ve snu, ale ve filmu ne. Jinak ale prolínání reality do snu a opačně beru jako plus, líbilo se mi to, zvlášť překvapující scénka s Taclíkem na ulici, která dostala na vteřinu i mne, takhle to mohlo být i víckrát. Trochu mi vadila přemluvená Ještěrka, pan Sypal je už věkově jinde než postava, ale jinak jsem se smál hodně často a spokojeně. Podle hodnocení je to buď za 4 nebo téměř za odpad a mám ten dojem, že hlavně to pramení z toho, jak moc někoho nadzvedly přechody reality a snu. Skvělá Poláková, geniální Vetchý a roztomilá Voříšková a Sandeva. No a Taclíka já můžu pořád, protože než zhubnul, byl mi podobnej :-) ()

bearmeedek

Ale jo. Nic moc jsem si od filmu nesliboval a vyznělo to o něco lépe. Humor zde je a myslím, že film splnil svou hlavní úlohu: pobavit. Nezapomínejme, že divák chodí do kina za tímto účelem a ne proto, aby přišel domů a mlátil hlavou o zem a vykřikoval, že byl očištěn a má neuvěřitelný umělecký zážitek. Na rozdíl od většiny mě nevadily snové vsuvky agenta Vetchého. Chlapi mívají své sny a představy, to by jste se ženské divily. A pokud někteří ne, tak tak jsou prázdní. Byla to alespoň změna v českém filmu. Vetchý v roli rádoby despotické hlavy rodiny byl skvělý. Stašová je dobrá herečka, ale mě prostě manželské spojení s Vetchým nesedělo. To se pak nedivím, že měl takové tajné představy. Neublížilo a pobavilo. ()

E lan

Ne, tohle není životuschopné. Svou kvalitou nedaleko kameňákům, hereckým výkony, které děsí trapností (včetně Vetchého!!), a co je nejhorší humorem, který nestojí ani za pousmání. Snad až na jednu či dvě chvilky. Kam všichni recenzenti dali rozum?! ()

Jonatána

Já jsem se výborně bavila. Pravda, po dokonalé úvodní pasáži už to není neustálý nátřesk vtipů, ale po celou dobu je to krásně prdlé, bavíte se a v některých pasážích vám skoro tečou slzy smíchu. Herci skvělí, Ondra Vetchý je vynikající a vzhledem k tomu, že v kině byla klimatizace a tudíž fajn, rozhodně to nebyl špatně strávený čas. Jen těch snových pasáží byla až moc, myslím, že byly nadbytečné.Ale celkově to bylo fajn. P.S Hláška těhotné šestnáctielé Pavlíny, že jí spolužáci říkají Babybox, je výborná :-). ()

Realmond

Ondra Vetchý, který se zde opravdu vyřádil tuhle komedii posunuje ještě na vyšší level, je to sice bláznivý, ale zároveň i vtipný a má to spád. ()

Oonika

Docela vtipná komedie, výborné herecké obsazení. Hodně to samozřejmě táhne Vetchý, ale ani ostatní nejsou pozadu. Škoda těch snových pasáží. Sice to dělá ve filmu zvláštní atmosféru, ale myslím, že by se to krásně bez toho všeho obešlo a mohlo by to být stejně dobré, ne-li lepší. ()

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST