Film ZABIJÁK režiséra Johna Badhama je věrným remakem úspěšného francouzského snímku "Brutální Nikita". Znovu se v něm setkáváme s osudem mladé punkerky (tentokrát se jmenuje Maggie), která je odsouzena za vraždu policisty k trestu smrti. Dostává ale ještě jednu šanci - bude žít, pokud začne pracovat pro vládu jako zabiják. Šaramantní Amanda ji promění v elegantní a velmi ženské stvoření, agent Bob zajišťuje její profesionální výcvik. Po absolvování speciálního kursu opouští Maggie středisko a začíná žít obyčejným životem - ale jen do chvíle, kdy přichází první "úkol"... Maggie poznává, že za svůj život a svobodu musí zaplatit až příliš vysokou cenu. (oficiální text distributora)

velkyvezir

Tohle není remake Bessonovy Nikity, toto je velmi nepovedená kopie Bessonova filmu a jen žasnu, že Harvey Keitel do tohoto filmu šel. Naprosto nechápu, proč byl tento film natočen, to nějak USA ušetřily na autorských právech či co? Tento film je opravdu otřesný a jednu hvězdičku dávám jen proto, že dodržuji pravidlo, že každý film stál tvůrce nějakou námahu a dát "odpad!" by nebylo fér. Zlatý Luc Besson! ()

GilEstel

Tenhle americký remake BRUTÁLNÍ NIKITY jsem viděl dřív než originál. Nevím, zda je to tím, ale osobně tento film stavím ještě o něco výš. Především se mi zde líbí Bridget Fondová. Její výkon hodnotím jako jeden z jejích nejlepších, pokud budeme brát čistě hlavní roli, tak asi opravdu nejlepší. Navíc jí to tu fakt sekne. Proměna z ošklivé vyřízené feťačky v kultivovanou nebezpečnou vraždící krásku bere dech. Hodně mladý dívčí vzhled činí Fondovou v této roli opravdu odzbrojující. Film je podpořen kvalitním hudebním doprovodem, složeným výběrem písní od Niny Simon a několika orchestrálních skladeb Hanse Zimmera, které dávají tempo akčním sekvencím. Z Zimmerovi složky soundtracku mě nejvíc zaujala skladba gradování napětí, použitá ve scéně s odstřelovací puškou v koupelně. V mnohém mi připomíná pozdější skladatelův počin v POČÁTKU – skladba Dream is Collapsing. Od Niny Simon samozřejmě Feeling Good a cover Harrisonovi Here Comes the Sun. Cover verze nemám moc rád, ale tahle je opravdu špičková. Co mi ve filmu naopak vadí, je přiteplenej přítel, kterýho si Nina nabrnkne, když jí pustěj „ze cvičáku“. Ten chlap je fakt hnusnej a slizkej. Skvělá je úvodní akční scéna zkušební mise a to, co jí předchází. Závěrečná přestřelka v domě, je proti tomu slabá. Naopak poslední rvačka s Uklízečem se povedla. Divím se místním hodnocením 74% ()

Mikecat

Takto nejak si predstavujem dobrý film. Chýbalo mi tu síce trocha viac z výcviku, viac informácií v medzistrihoch, ale film pôsobil príjemne, reálne - napätie, láska, podraz a precítenie postáv dobre spracované. Nikitu som nevidel, napravím to; Oproti Nikite Jednoznačne!Zabijak! Kamera, príbeh, emócie perfektne zvládnuté, aj film celkovo pripadá tak prirodzene, Nikita je strašne umelá, hraná. ()

Padme_Anakin

Předělávka se drží Bessonova originálu jako klíště, není tu nic, co by mě překvapilo, z čeho by mě zamrazilo, nebyl důvod se bát.. Zapůsobilo to na mě jako taková „jízda na jistotu“.. Pravdou je, že herecký ansámbl je sympatický, Bridget Fondová- Gabriel Byrne- Dermot Mulroney to zvládli pěkně, takže mýma očima jen tři shovívavé a Nikitu si dám zítra jako náplast.. ()

BlueNeon81

Deja vú? Ale kde, to je len jeden z mnohých amerických remakov pre konzumnú väčšinu divákov, ktorí za normálnych okolností nepričuchnú k zahraničným filmom. Koncept filmu sa striktne drží pôvodnej predlohe, avšak nastali určité zmeny. Zmizlo ono povestne tajomno, hlavná hrdinka nemá rešpekt voči nikomu a celé je to také popcornové. Miestami som zažíval WTF momenty, napríklad z introvertného pokladníka sa stal extrovertný fotograf, Bobova galantnosť, nadhľad a inteligencia je takisto preč, proste celé je to tu také domotané a tak krásne vidieť, ako si scenáristi s prispôsobením príbehu nevedeli rady. Bridget Fonda to celkom zaujímavo zahrala, aj keď jej samozrejme scenár hádzal poriadne polená pod nohy, ale beriem ako plus práve to, ako poodhalila ako ešte chuligánske pouličné dievča neoholené podpazušie. Aj Zimmerova hudba tu má totálne rezervy. Nuž, veľmi slabý remake. ()

• Natáčelo se od 30. března do 22. června 1992. (BMW12)
  • Pracovník pokojové služby v hotelu v New Orleans je režisér snímku John Badham. (Narcis)