Vybíjená je groteskou o přátelství, osudových láskách, kráse a ošklivosti, alkoholu a hledání lidského štěstí. V několika časových rovinách vypráví příběh spolužáků, kteří spolu prožívají různé životní etapy. Ocitáme se na abiturientském srazu gymnázia. Zdánlivě banální situace dává prostor nejen pro sentimentální vzpomínky, ale především k bilanci nenaplněných tužeb i uskutečněných snů a prožitého života. V centru příběhu jsou tři kamarádi – Jeff, Skippy a Tom, které životní peripetie neustále vracejí do společného bydliště – staromládeneckého doupěte, které se pro ně stává útočištěm podle toho, jak získávají či ztrácejí životní partnerky. Jejich protipólem jsou dvě ženské hrdinky – třídní kráska Eva, která se stane postupně objektem lásky všech spolužáků a ošklivka Hujerová, které schopnost sebeironického nadhledu dává nejen schopnost přežít ve světě krásných, ale najít i vlastní cestu ke štěstí. (Falcon)

Khotzilla

Nevycházím z údivu z těch komentářů - prostě je to prej blbej film, protože to nebyla hahaha legrace. A je to moc z obyčejnýho života. A někteří dokonce ani nepochopili o čem to bylo a samozřejmě zato můžou ti ostatní... A všichni jsou samozřejmě kingové, kteří přece nemají potřebu koukat na takhle zasmušilé příběhy... Mně u toho až nechutně naskakovaly vlastní vzpomínky na spolužáky. Na to, co kdo chtěl a nemá. Na svoje komplexy i hnusné věci ze školních let, za které se lze už jen stydět. Taky mě hrozně překvapila Simona Krainová, která herecky strčí do kapsy polovinu profi herců. A opět jsem si potvrdil, že Simona Babčáková je jedna z nejlepších současných hereček a že Michalovi Suchánkovi mnohem lépe sedí vážné role než ty komediální. Filmy s Vieweghovou předlohou bývají často uměle vykonstruované a teatrální v útoku na emoce. Tenhle je hořký a až nepříjemně realistický. Možná i proto ho tolik lidí nebude mít rádo - že si nechtějí přiznávat, že tohle není žádná z prstu vycucaná pohádka, ale sakra odpozorovaný a skepsí překypující obrázek... Počítám, že příště tam najdu něco, co mi na poprvé uniklo... ()

adaben

Z Vieweghových románů jsem četl asi čtyři, z nich mi právě kniha Vybíjená přišla nejzajímavější, ne-li jediná opravdu dobrá. Žel film si podle mne vybral až příliš jen všechny možné sexuální narážky a historky a to lepší, co kniha měla, nezužitkoval. Škoda. Dívat se na to dalo, ale ten potenciál - že třídní krasavice a největší třídní frajeři a vtipálkové vůbec v životě nemusí dopadnout jako vítězové a naopak se jim to zamotá - zůstal nedobyt. A také mne trochu zklamalo obsazení S. Babčákové - to je dobrá herečka - ale její středoškolská předchůdkyně J.Vašková nasadila roli jakési vyhraněné kouzlo, ke kterému se Babčáková typově nehodila. Opět škoda. ()

FakyCB odpad!

Tak tuto komedii jsem ani nedokoukal. Byla to nuda od samého začátku a dokoukat to by byla ztráta času. ()

Krastom odpad!

Nevím, jak tento film mohl někoho bavit. Od začátku mě štvalo, že hlavní hrdinové jsou na setkání ze školy rozdílně staří. Chyběla mi nějaká zápletka, nemělo to šťávu. Skoro se to ani nedalo vydržet do konce. ()

Mezerník

Kniha dobrá, film až nečekaně špatný... Snaží se chytat příliš mnoho zajíců... přitom když dá prostor pro rozvinutí některé situace (návštěva Skippyho přítelkyně u nich doma), mohlo to být fajn. ()

milous11

Dnes jsem shlédnul celý film, dříve jen kousek, ale mohu říct, že větší blbost jsem fakt neviděl. Myslel jsem si, že když tam hrají borci z Partičky, tak to bude stejně tak zábavné jak jejich pořad, ale opravdu jsem se zmýlil, to se mi tak často nestává :-) pořád jen vzpomínat na to jaké to bylo když byli mladí...to není komedie, ale jen vzpomínkový film o ničem... ()

Violeta_thea

Štábu se opravdu nepodařilo vytvořit atmosféru školního srazu a u toho vše ztroskotalo, protože to absolutně postrádalo autentičnost. Já se navíc ztrácela v čase, pořád retrospektivy, jednou o desítky let zpátky, jindy o týden, jindy o rok, pro mě zmatek. Ale název sedí - tohle vás vybije! ()

Milonak odpad!

Co jiného od toho čekat - předloha Viewegh a v hlavních rolí 3 šašci, kteří nejsou absolutně vtipní - tedy vtipní asi pouze pro příznivce Partičky. Česká kinematografie za poslední roky míří do žumpy a tento "film" je přesně jedním z důvodů. ()

kacenkin

Film, který pochopí jen ročníky, kteří jsou stejně staří.... mladí a tak hrozně chytří kritici potřebují ještě dospět ;) ()

Somewheres

Film Vybíjená patří k těm filmům, které jsou naprosto průměrné, ale umí ve vás vyvolat vzpomínky na podstatnou část vašeho života - základní/střední školu.  Při každé scéně o hodině tělocviku či českého jazyka se mi vybavily moje vlastní vzpomínky na tyto předměty a mojí třídu. Děj filmu je v podstatě jednoduchý - třída gymnázia se po letech opět sejde na třídním srazu a navzájem si vyprávějí, kam je život zavedl, jaké vysoké školy vystudovali, jaká zaměstnání vykonávají, kde se usadili atd. Přitom vzpomínají na školní léta a na své tehdejší vztahy a lásky. Tři hlavní mužské postavy filmu - Jeff, Skippy a Tom - všichni milovali stejnou dívku a kolem této lásky se točila všechna jejich školní léta. Hujerová (sice ošklivá, ale hodná a chytrá holka) trpí nízkým sebevědomím a šikanou kvůli svému vzhledu a Evu, která je až příliš krásná, zase obtěžuje neustálý zájem mužů. Předností tohoto filmu je vyvolávání vašich vzpomínek na školu a připomenutí si školních zážitků. Velké negativum jsou herecké výkony (nejen) mladších herců (žáci gymnázia) - hrají strojeně a nevěrohodně. Jedná se o film naprosto průměrný a tudíž dávám průměrné ohodnocení. ()

milos.bradik

Podle recenzí, kritiky i hereckého obsazení jsem myslel, že dám tak max jednu hvězdu, ale když jsem se donutil to vidět, tak jsem byl překvapen, že humor Partičky není zdaleka tak infantilní jako obvykle a že ten námět také není z těch nejhorších je to průměrná česká komedie a tomu odpovídají tři hvězdy. ()

Figuto

Obecně přistupuju k českým filmům s mírným despektem a skepsí. O to více příjemně překvapí, když se dílo povede. Řekl bych klasicky český film "ze života", typu Sneženky... Žádná rozpačitá komedie, uvěřitelné. ()

Hanka_M odpad!

Nebylo o čem číst. A nebylo o čem hrát, ani točit. Groteskou o přátelství bych to rozhodně nenazývala. Velmi velmi podprůměrné. ()

Janakin

Ano není to film století, desetiletí ani roku či měsíce, ale já byla příjemně překvapená. Trio Genzer,  Suchánek a Sokol funguje dobře. Krainová to zvládá a Babčáková je taky fajn. Příběh je přehlednej, s pochopením jsem neměla problém a zápletka byla zajímavá. Jasně je to film na unavený večery u kterýho se dá skvěle vypnout, ale celkově je fajn, vtipnej i když možná občas trochu trapnej. Nic jinýho jsem stejně nečekala. Přesto má smysl a svoji poetiku. 65% ()