Něco jako komedie

It's Kind of a Funny Story

Drama / Komedie

USA, 2010, 97 min

Tak tohle sedlo! Civilně a bezprostředně natočené komediální drama o jednom klukovi, který si je jako jeden z mála (alespoň v jeho věku) ochoten připustit pochybnosti ohledně sebe a vlastního života. Bohužel pro něj si je připouští možná trošku moc. Nicméně je to velmi podařené a některé scény jsou opravdu "epic" (Under Pressure...). Motivací ke kouknutí byla hlavně Emma Roberts, která tu nemá nikterak mnoho prostoru, ale její postava se mi opravdu líbila. Galifianakis je excelentní jako vždy a ten "cool Craig" je celkem sympaťák, který si to musí jen srovnat... Dobré, dobré, dobré! 9/10!(7.2.2011)

Tak aby ste vedeli, mne sa to náramne pozdávalo. Videla som Hangover, nepáčil sa mi (čo som asi jedna z hŕstky) a postava, stvárňovaná Zachom Galifianakisom ma tam nesmierne iritovala. Táto rola mu, naopak, celkom sadla, osoba tragikomického "spolupacienta" mi prišla nielen zaujímavá, ale zo všetkých vedľajších úloh asi najfascinujúcejšia. Áno, bolo tam gýču a klišé minimálne za dva kýble, a vôbec - môžem si dovoliť tvrdiť že viem, že takto to teda v psychiatrickej liečebni nevyzerá (ale bohvie, Američania sú predsa len prazvláštni), ale tu mi to až tak nevadilo, bolo to dojemné, pekne a nápadito spracované a Under Pressure som si spievala ešte dva dni.(4.8.2011)

Milý a prostý tisící sluníčkový odvar Přeletu, přesto sympatičtější než 999 jeho zbylých epigonů, možná protože střízlivost, protože nevtíravost a protože patrná absence snahy o hluboký téma. I proto ale zase bohužel jednoduchost a pomíjivost, na jazyku setrvá fajn dozvuk chvilku a rozum se ještě o něco dýl čertí, protože žádný Emmy Roberts prostě po blázincích nevysedávaj. Suma sumárum fajn film na čistou hodinu a půl lebedění a příjemnýho pousmívání.(25.7.2014)

Tak tohle se mi obzvláště líbilo. Herci i jejich postavy, zpracování - ten střih, vložky atd... napříkald, kdy nám vykládal,jak je jeho kamarád geniální a skvělý, tak mluvil skrz promítaný film na plátně atd... prostě tyto typy scén se mi nehorázně líbily a jejich zakombinování do celku. No a ten konec nevím proč, ale nějak me rozněžnil... bylo to tak upřímné a hezké prostě, že jsem si nemohla pomoct. A Emma Roberts tu měla konečně docela ucházející roli, takže taky fajn.(31.7.2013)

Příjemná podívaná jako stvořená do chmurných dnů pro zvednutí nálady. Zásluha patří jak upřímnému scénaři, který se udržuje dostatečně v mezích na to, že si říkáte "ano, je to klišé, ale klišé, které mě neštve". Ba co víc, i díky příjemným hercům, jsem si ho náležitě užila. Na víkendové lenošení ideální.(3.7.2012)

• - Keď Craig (Keir Gilchrist) nastupoval do psychiatrickej liečebne, odobrali mu opasok a šnúrky z topánok, pretože v takýchto zariadeniach sú to nepovolené veci. Avšak niektorí pacienti aj napriek tomu nosili mikiny so šnúrkami. (U_S_O)

• - Malby a animace budov, které můžeme vidět ve filmu, vytvořil americký umělec, architekt a grafik Brian Drucker. (Čulo)

• - Ned Vizzini, autor částečně autobiografické stejnojmenné knihy, podle které byl film natočen, spáchal 19. prosince 2013 sebevraždu. V té době pracoval na několika dalších projektech, například na seriálu Believe (od r. 2014) z produkce J.J. Abramse. (Farley)