Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Craig je šestnáctiletý teenager. Studuje na prestižní škole a tajně miluje dívku svého nejlepšího kamaráda. Mívá občas deprese a při myšlence na smrt se jednoho rána rozhodne, že požádá o přijetí na kliniku pro duševně choré. Protože oddělení pro mládež je dočasně uzavřeno, je Craig přijat mezi dospělé. V průběhu týdne, kdy musí na klinice setrvat, Craig navazuje nová přátelství. Jedním z dospělých pacientů, se kterým se sblíží, je Bobby, který se brzy stane jeho mentorem. I když je Craig beznadějně zamilován, začne ho zajímat krásná šestnáctiletá Noelle. Na klinice, kde dostane příležitost k novému začátku, se dozví o životě, lásce a problémech s dospíváním, víc než v běžném životě venku. (TV Nova)

(více)

Videa (3)

Trailer

Recenze (414)

B!shop 

všechny recenze uživatele

Tady nazev opravdu odpovida, fakt je to jen tak lehce vtipny. Sem tam se povede nejaka humorna scenka nebo hlaska, obcas udela nejakej magor neco vtipnyho, ale jinak to je normalni drama o klukovi v depresi. Je to podany takovou civilni, prijemnou formou, reziser nijak netlaci na pilu, i kdyz to bliti si moh odpustit. Herci jsou taky docela v pohode a prekvapil a zaroven zklamal me Zach. Prekvapil v tom, ze nehraje svyho klasickyho dementa a nepobiha tam ve spodkach a docela mu hrat vaznejsi postavu jde, takze me presvedcil, ze jako herec precejen urcity kvality ma. No a zklamal ze stejnyho duvodu, neni to to vtipny hovado, ktery by bavilo celej film. Celkove sice ne nuda, obcas se zasmat da, ale na vic nez 3* to fakt neni. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Krásný film o lidech kolem nás a v nás. Něco jako komedie vlastně není komedie, i když je vlastně každá scéna v blázinci komická. Je to ale příběh o lidech, kde každý řeší nějaký svůj životní problém. Každý ho řeší po svém a každý se z něj rozhodně zpovídat tak, jak sám uzná za vhodné. Každá postava má také svoje kouzlo a každá má svá tajemství. Moc hezky se na film koukalo i díky samotným hercům, kteří se zde opravdu krásně sešli. Zach Galifianakis mi dokonce ukázal, že není jenom extrémní blázen, ale opravdu super herec, který zvládne zahrát cokoliv. Doufám, že se mi Emma Roberts v příštích letech nezkazí. V každém filmu je na ní radost koukat. ()

Reklama

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Snímek je to sice pomalý, jeho rozjezd je až unavující, leč inspirativnost mu nelze upřít. Jsem si nyní naprosto jist, že v rámci zachování zbytků duševního zdraví je nutné příští dovolenou strávit v blázinci. Nikdo tam po mně nebude nic chtít, doktoři budou na vrcholu blaha z mého zájmu o jakoukoli hru, jídlo bude v danou hodinu čekat na svém místě a pokud si budu chtít zařvat MUHUMUHUHÉÉÉÉÉ!, tak to nikomu nebude připadat divné. I na zemi může být RÁJ. ()

Shit 

všechny recenze uživatele

Koukal jsem na to převážně kvůli Zachu Galifianakisovi, protože je sranda se na něj už jen koukat a to navíc ještě umí mluvit, ale tohle bohužel za moc velkou pozornost nestojí ani jako film, ani co se týká učásti Galifianakise, on sám je sice srandovní, ale celej film tady sám rozhodně neutáhne, obzvlášť, když se tady řeší vážnější téma, i když odlehčenější formou a odehrává se to v psychiatrický léčebně ()

charlosina 

všechny recenze uživatele

Něco jako komedie je takový planý film z řad tzv. rádoby "osvícenských" počinů, které mají divákům sdělit to základní poslání fungování ve světě: Žij. A to nejlépe, jak dovedeš. // Pohled na mladé lidi, kteří se snaží naplnit ideály svých rodičů a hledají sami sebe - to není nic nového; pohled na mladé lidi, kteří polykají antidepresiva jako každodenní chléb - to asi taky není nic moc nového (rozuměj, jt. americký film); pohled na lidi, kteří trpí nedostatkem lásky a pozornosti svých rodičů, začnou se na střední škole (na tom směrodatném mezníku!! - nezapomínej, je to americký film) hroutit, protože nemají holku a prestiž, upadnou do depresí, aby pak zjistili, že stačí jen "žít". // K tomuto filmu se hodí titulek jednoho článku z Reflexu, který zněl Diagnóza: Puberta. Díky bohu, že to ve většině případů přežijem. // Zach Galifianakis příjemně překvapil. ()

Galerie (25)

Zajímavosti (6)

  • Ned Vizzini, autor částečně autobiografické stejnojmenné knihy, podle které byl film natočen, spáchal 19. prosince 2013 sebevraždu. V té době pracoval na několika dalších projektech, například na seriálu Believe (od r. 2014) z produkce J.J. Abramse. (Farley)
  • Malby a animace budov, které můžeme vidět ve filmu, vytvořil americký umělec, architekt a grafik Brian Drucker. (Čulo)
  • Keď Craig (Keir Gilchrist) nastupoval do psychiatrickej liečebne, odobrali mu opasok a šnúrky z topánok, pretože v takýchto zariadeniach sú to nepovolené veci. Avšak niektorí pacienti aj napriek tomu nosili mikiny so šnúrkami. (U_S_O)

Reklama

Reklama