Charley Waite (Kevin Costner), Boss Spearman (Robert Duvall), 'Button' (Diego Luna) a Mose Harrison (Abraham Benrubi) sú muži s nie celkom čistým svedomím. Žijúc na divokom vidieku, kde jediné zákony určuje príroda, a riadic sa spoločným, slobodným "Zákonom Západu"; snažia sa uniknúť svojej minulosti a nájsť mier v duši. Násilie je to posledné, s čím by chceli mať dočinenia. Ale jedno z okolitých miest, vedené tyraniou a strachom, ich donúti "Zákon Západu" odložiť a naši hrdinovia sa dostávajú do konfrontácie so zlom, i vlastnými vnútornými démonmi. Nehovoriac o tom, že samotár Charley v rovnakej chvíli stretáva okúzlujúcu Sue Barlowovú (Annette Beningová), ženu, ktorá zlomí jeho srdce. (POMO)

Mikino00

Měl jsem to jako na houpačce, na začátku to vypadalo jako v krásném hávu zabalení Nesmiřitelní, pak se z toho stalo zdlouhavé čekání na přestřelku, ale čekání se vyplatilo, konečná půlhodinová přestřelka nemá chybu, je naprosto strhující a skvělá. Costner se vrátil do westernu a je v něm jako doma, pistolník toho nejlepšího ražení, měl by točit další a další westerny, protože v nich nikdy nezklame. ()

Klajnik

Krajina Střelců není zásadním ani příběhově nejsilnějším westernem, ale v rámci žánru patří k těm, jež jsem si užil více, protože je funkční a neobsahuje výrazně otravné či rušivé prvky - snad až na tu romanci. Westerny mám rád právě kvůli tomu, jaké jsou chlapské, jak se zaměřují na přátelství mezi muži a opomíjí ohrané, samoúčelné a nezajímavé romance mezi ženou a mužem, které bývají všude, protože takto jdou filmy více vstříc ženám, jejichž prachy nesmrdí. Krajina Střelců jednu takovou blbou romanci má. Annette Bening je skvělá herečka, ale romance, která se mezi ní a Costnerem rozvine, mě příliš nezaujala a v úplném závěru mě dokonce lehce otrávila. Nejblíže má tento western asi k Nesmiřitelným, ač ti jsou tematicky soustředěnější a vypointovanější (a také tam romance nemá prostor). Oba filmy však mají dva postarší protagonisty, podobnou režii, podobné light-motivy a podobné tempo. Krajina Střelců má však ve svém závěru jednu z nejlepších přestřelek, kterou jsem ve westernu kdy viděl. Ta začne až po 100 minutách stopáže a trvá asi 20 minut. Díky ní dávám také o hvězdičku víc... Ta akce mi byla jakousi odměnou za to, že jsem u filmu vydržel těch prvních 100 minut, v nichž se nic moc zajímavého ani emocionálně silného nerozvinulo. Kdyby Krajina Střelců měla sofistikovaněji vystavěnou zápletku, byla tematicky bohatší a výraznější, měla prokreslenější postavy (hlavně záporáka) i jejich vztahovost a důsledněji se zaměřila na jejich příběhové oblouky, tak by se na tento western vzpomínalo určitě více. Film je to totiž poměrně dlouhý a lepší scénárista by na tom prostoru dokázal rozehrát působivější děj. AKCE: Je tu celá řada pravidel, které je radno dodržet, pokud tvůrce chce zpracovat akci co možná nejkvalitněji. Režisér by měl mít na mysli uvěřitelnost (konzistence, destrukce, explicitní násilí, smysluplnost, snaha vyhnout se dojmu z plot armoru) a choreografii (pohyb postav v prostoru, dění a jeho natočení). Jestliže je akcí přestřelka, tak zásah do těla (i do neživého objektu) musí být "cítit" a z rány musí prýštit krev. I proto třeba mám tak rád Divokou Bandu a nemám rád Sedm Statečných, kde akce postrádá impact, jelikož bychí destrukce, z těl neteče červená a postavy při zásahu podají k zemi v teatrálních/umělých pózách. Krajina Střelců se sice vyloženě nevyžívá v explicitním násilí (žádné ustřelené končetiny, střeva a kusy masa), ale když kulka zasáhne tělo, tak to s ním vyloženě hodí. Peckinpah jednou na place začal střílet ze zbraně do zdi, aby demonstroval, jak to má vypadat a jak to chce. Také jednou pronesl: "When Jack Palance shot Elisha Cook Jr. in Shane, things started to change." Podle mě Shane sice není dobrej film, jelikož je utahaný, načančaný a otravný, ale je pravda, že režisér chtěl divákům demonstrovat sílu výstřelu, takže k hercům přivázal neviditelná lanka a synchroně s výstřelem za ně nechal trhnout vzad, což vytváří poměrně silný dojem. Divák pak nemá pocit, že by to celé bylo jenom jako. Je to zkrátka uvěřitelnější a uvěřitelnost je ve vážných dramatech klíčovým aspektem umožňujícím se divákovi v díle rozplynout (imerze). () (méně) (více)

Greg25

V porovnání s legendárními westerny, jistě nic moc, ale v dnešní době, kdy se westernům filmaři již téměř nevěnují (otázka, zda-li je to dobře nechávám na jednotlivých názorech), to z mého pohledu není zase tak špatný snímek. Vykreslená atmosféra je přesná s dobovou kulisou, herci dobří, scénář ujde. Takže já to vidím na slabších 80%, ale Costner si to za svoji snahu, totiž oživení tohoto žánru plně zaslouží. ()

MR007

Vůbec nechápu, proč Costner takový film natočil. Naprosto zbytečná práce. V průměru se utápí nejen příběh, ale i herecké výkony. Snad jen barvy se mi na tom filmu líbily :-) ()

zdenur

Jediné, co ve filmu stojí za to, jsou fantastické exteriéry a zpracování vůbec. Příběh pokulhává, přestřelky probíhají dosti chaoticky a Costnerova role působí hodně křečovitě až trapně. Ale jinak je fajn vidět že se dá v téhle době zplácat obstojný western. ()

Kratoc

Takhle máme Kevina rádi. Žádný pacifista jako v Tanci s vlky, ale drsný chlapi v drsné přírodě obklopeni nebezpečím, kterému se dá čelit jenom přesnou muškou a naládovaným bubínkem revolveru. O vhodnosti Costnera pro tyto role není třeba ani mluvit, což potvrzuje i z režisérské židle a Duvall vypadá jako kdyby si z toho Divokého západu do filmu jenom odskočil. Možná by to chtělo trochu propracovanější scénář s lepší zápletkou. ()

RomeroIsGod

Vzhledem k velký rozvleklosti jsem chtěl dát tři *, ale ta závěrečná přestřelka (doslova vybíjená, hezkejch pár kusů) to hodně zvedla. Tam se Kosťa vodvázal. 65% ()

reich

Vůbec nejlepší western s Kevinem Costnerem! Nutno ale říct, že je zde chyba, první kdo má zde hlavní roli ve filmu je Robert Duvall, který naprosto všechny převyšuje, absolutně dominantní výkon. Kevin Costner hraje druhé housle, ale to nevadí, jelikož jemu naprosto perfektně sedí taková role, která má hlubší psychologický význam... Co se týče samotného příběhu, tak je originální svým zpracováním. Ovšem na csfd dost klasicky podhodnocen. Kevin Costner se zkušeně postavil za kameru a dokonale zrežíroval western, který se narozdíl od krváků od jednoho nejmenovaného režiséra, řadí právem k pravým westernům. Zkušená kamera tak Jamese M. Mura dokonale zachycuje krásně zelené pláně či hory a nebo samotný postavy absolutně dokonale. Hudba je zde nevýrazná, což by se dalo asi vytknout, ale na druhou stranu zase není tak podstatná. Ovšem, co je potřeba zmínit je Michael Gambon, coby hlavní padouch  Baxter naprosto exceluje a do toho tady máme sice trochu starší, ale stejně krásnou Annette Bening v roli dobrosrdečné Sue. 71 procent? To je výsměch, za mě pět hvězd a 90%. ()

kaze

Ja neviem, ale ja si western predstavujem inak.Toto nemá šťavu.Kostner filozofuje, ľutuje sa a zbytočne film naťahuje.Nudila som sa...fakt. Akurát krásna príroda a kone bolo to, na čo sa vo filme dalo pozerať. ()

JohnFarst

Nenápadný, utiahnutý, osobný ale pritom dlhý, realistický a plný výborných hereckých výkonov. Taký je costnerov film Krajina strelcov. Konečne western, pri ktorom máme pocit, že nie je nijako prikrášlený alebo zromantizovaný. Nie toto nie je žiadna Vinetouovka s dobrími indiánmi a zlími belochmi. Tu má každý svoj charakter a svoju vôľu, každý má svoje chyby ale niekto ich vie skryť lepšie ako tí druhí. Costner nakrútil podľa mňa veľmi osobný film so skrytou výpoveďou ale pritom jednoduchým scénarom a zápletkou. Lenže túto jednoduchosť nám nahrádza svojou reálnosťu, peknou kamerou a výborným castingom. Duvall je predsa len taký skôr romantický starý mládenec divokého západu, ktorý si vychutnáva život s Charliem, mlčanlivým ostrostrelcom s krutou minulosťou. Ich priateľstvo je na obrazovke vidieť a obidvaja hrajú tak presvedčivo, že veríme, že idú na smrť zmierení s osudom. Hlavne Charlie je prostý antihrdina, nie je zaškatuľkovaný ľudomil a nebráni sa surovo zabíjať. Jeho postava je zaujímavo napísaná. Jeho minulosť si každý musí uvedomiť z jeho činov nie je nám naservírovaný flashback pri ktorom nám všetko položia pod nos. Milostný oblúk vo filme hrá druhé husle a tak trochu ma tie scény so Sue nebavili. Taktiež koniec mi nejak nesedel. Mohlo sa to skončiť trochu pesimistickejšie pretože celkovú reálnosť filmu to trochu nabúrava ale čo už. Takto nejak mohol vyzerať ozajstný divoký západ a som rád, že Costner zostal pri zemi a nakrútil takýto pekný film. Byť tak trochu kratší a hneď by to bolo na plný počet. ()

Adm.Nelson

Vynikajúca kamera, to musím určite vyzdvihnúť ako prvé. Miestami je to skutočne pastva pre oči. Čo sa týka príbehu, ten je úplne jednoduchý, čakať ale od westernu nejakú prekombinovanosť je pekná hlúposť. Taký úprimný, pokojný film, ktorý si rád pozriem aj nabudúce. A záverečná prestrelka je dosť dobrá. 8/10 ()

Mike.mk1

Velice slušný western na poslední dobu. Trochu netypický řekl bych, snad drsnější? Jinak herci super, finální přestřelka ujde, nuda žádná, sem ty čtyři**** rozhodně patří. ()

t0ny

Zdařilý pokus o návrat. Vše za mě řekl Lima a já si přidám čtvrtou hvězdičku. Za to, že Costner umí vyprávět dějově "pomalé" filmy s velkou dávkou citu. ()

hororwatch

jako westernový prostředí dobrý. nastínění života pasáků krav taky dobrý ale moc roztahaný zbytečně. některý pasáže už nudili. některý dialogy taky trošku pokulhávaly.... závěrečná přestřelka hodně dobrá, ale bohužel nemůžu dát víc filmu , který mě bavil jen kousek na začátku a a kousek na konci. ()

Ezis

Nevěděla jsem, že může existovat i něco jako "jemný western". Já mám western jako žánr moc ráda, ale špatně snáším konflikty a násilí, což je dost podivná kombinace. Ale tenhle film je pro mě přesně jako dělaný. A kromě toho, že v něm bylo míň střetů než v jiných westernech, mě také zaujal vztah hlavního hrdiny k Susan a přesně mně sedla jeho atmosféra a důraz na přírodu. Něčím mně připomínal dílo "přírodního spisovatele" (nature writer) Barryho Lopeze. Je to takový dospělý film. ()

Krchy

Poctivý western s výbornou dvojicí hlavních hrdinů a perfektní přestřelkou na závěr. Costner prostě tyhle filmy umí. ()

Ydrosten

Jeden z nejlepších Westernů za posledních pár let. Kevin byl vždy dobrý režisér a že jeho filmy baví jen úzkou skupinu lidí mu evidentně nevadí. Já jsem fanda a ať už se jedná o " propadák " vodní svět, nebo veleúspěšný Tanec z vlky, má pořád svoje vlastní sny a klidně si je nechám od něj vyprávět. 4 plné hvězdy ( + 5 za samotný žánr, který i když moc nemusím tak mě dokázal udržet u TV celou délku filmu ) ()

Zemřel herec Michael Gambon

Zemřel herec Michael Gambon

28.09.2023

Costnerův western nabírá první herce

Costnerův western nabírá první herce

14.08.2022

Po letech příprav se oscarový režisér a slavný herec Kevin Costner (Tanec s vlky, Yellowstone) chystá konečně vrátit za kameru. Vybral si k tomu svůj srdeční projekt Horizon, jenž bude epickou… (více)

Kevin Costner se vrací k režii

Kevin Costner se vrací k režii

30.01.2022

Takřka dvacet let od jeho posledního režijního pokusu s chválenou Krajinou střelců se Kevin Costner (Tanec s vlky, Yellowstone) vrátí za kameru. A opět nás hodlá poctít epickým westernem, který ještě… (více)

Kevin Costner chystá desetihodinový western

Kevin Costner chystá desetihodinový western