Spotlight

• Česko Světelný bod (více)

Mark Ruffalo, Michael Keaton, Rachel McAdams a Liev Schreiber v hlavních rolích skutečného příběhu, ve kterém reportéři amerického deníku The Boston Globe odhalili masivní skandál zneužívání nezletilých představiteli místní arcidiecéze. Případ neměl dopad pouze na pár obviněných duchovních, ale otřásl celou katolickou církví. (Falcon)

kubas369

8/10. Novinářské drama se silným tématem. Precizní film o precizní novinářské práci. Nadupané obsazení jen podtrhuje určitou výjimečnost, né v provedení ale v přesahu filmu. ()

Filmfactorem

Silný příběh, velice dobře odvyprávěn. Celou dobu jsem upřeně sledoval partii, která se přede mnou odehrávala. Opravdu napínavá detektivní činnost hlavních postav, která postupně odhaluje skládačku. Hlavní linka skvěle graduje až do konce. Vzhledem ke zdrojovému materiálu by měl příběh působit realisticky, působí. Moc tu nevidíme soukromé životy protagonistů, ale na to nebyl čas. Když už jsem u herců, musím především velmi pochválit Ruffala, MacAdams a Keatona, ale James, Schreiber a Slattery odvádí také dobrou práci, stejně jako většina vedlejších postav. Od hudby jsem nic nečekal a celkem mě překvapila. Vždycky jsem rád, když je novinářská profese vykreslena v dobrém světle jejího pravého účelu. Novináři Boston Globe tu jsou ukázáni jako bojovníci za pravdu a spravedlnost. A tento film jim skládá poctu, kterou si jistě zaslouží. ()

baclajean

Silný príbeh inšpirovaný skutočnými udalosťami dodáva filmu veľkú váhu. Spracovanie však podľa môjho skromného názoru rozhodne nebol také, aby to bol papierovo najväčší favorit na Oscara. Keaton v porovnaní s Birdmanom výkon výrazne slabší, McAdams akoby sa premáhala. Ruffalo sa po polhodine konečne začal rozbiehať a mal veľmi kvalitný a silný výstup, trvajúci tesne pod minútu. Ale to predsa naozaj nestačí. ()

Karlos8

Ačkoliv se jedná o velmi příjemnou a sympatickou čtyřčlennou partu Spotlightu, tak se nemůžu ubránit pocitu, že se nejedná o žádný vyčerpávající snímek, po kterém byste zůstali stát s otevřenou pusou. Spíše se jedná o vyčkávací příběh reportérů, jenž se honí za opravdu velkým případem, který v církvi nemá obdoby. Myslím, že podobných snímků není moc, tudíž jsem rád, že se někdo něčeho takového ujal, nicméně mně to přišla jako jedna velká nuda, která neměla ty správné koule. ()

FosaCZ

Film, u něhož je podstatnější "o čem je", než "jaký je". Spotlight je všechno jenom ne strhující rutinně nasnímaná záležitost bez špetky kreativity. ()

IZFNP

Poctivá filmárčina, kvalitné obsadenie a veľmi zaujímavý námet. Kvitujem, že sa McCarthy rozhodol k filmu pristúpiť takmer dokumentárne, podať fakty neutrálne a bez nejakého dramatického tlačenia na pílu. Bolo to každopádne odvážne rozhodnutie, nakoľko bez silných emócií na plátne nemožno očakávať silné emócie u divákov. Veľmi pekne podaná práca investigatívnych novinárov, ktorú nám autor predostrel na skupine ľudí, čo dýchali životom bez toho, aby sme o nich vedeli príliš. Film roku to nie je, ale v žánre je to kvalitný počin. ()

Facerr

Napínavý, jako tanga na dvěstěkilovým mnichovi? Ani náhodou. Tohle bylo dobrý .... hlavně na usnutí. Chápu, že šlo o silný příběh, ale vůbec nechápu tak silný hodnocení totálně, za mě, nezáživnýho provedení. Po letošních Oscarech mi je jasný, že já bych ten "správnej" kritik asi nebyl. Aspoň vím, podle čeho si vybírat. I když loňský Birdman nebyl tak špatnej, rozhodně nebudu vybírat podle ocenění a naopak se mrknu na kousky, který má v oblíbenejch ten, co se tohle taky moc nezdálo. Podobně jako u Antikrista:) ()

x_ander

Nejen, že je Spotlight vybroušené drama, ale často sklouzává k čisté detektivce. Skvělý scénář, přesní herci, napětí... nečekal bych, že se z nenápadné, téměř artové oscarovky stane jeden z nejlepších filmů roku. ()

thonic

U mě naprosto zasloužený Oscar, herecky supr, režie supr, všechno supr. Příběh bomba, konečně jsem pochopil všechny ty zprávy na BBC, CNN etc. o tom jak se má papež vyjádřit ke znásilňování dětí církví. ()

swinevenca

Banda nezastrašitelných a neodraditelných amerických Janků Kroupů na cestě za lepším světem by na mě ve vymyšleném příběhu působila jako tlupa heroizovaných amerických samotářů bez ambicí na soukromý život. Jasně, že je to óda na investigativní novinářskou práci, ale zpracování výborný, herci baví skoro všichni, utíká to jedna báseň a true story tomu dává ten pravej šmrnc. Během filmu mrazí z podstaty případu, pár dní po tom z toho, že veškerá tahle záslužná práce může padnout vniveč, když se to ve finále podá špatným způsobem, ve špatnou dobu nebo špatným lidem. ()

Raskoslav

Velice precizně skvěle zpracovaná gradace dobírání se k něčemu co je jen těžko k uvěření. Hnacím motorem filmu je vskutku čistě jen síla skutečné události, a bez ní by to možná bylo nudné, přeukecané drámo, které by bylo nejspíš hned zapomenuto...ale takhle..rozhodně stojí za shlédnutí, a podobných filmů by se mohlo točit i více. ()

dudo24

Veľmi dobré. Svižná investigatívna novinárčina od jednej indície na ďalšiu bez hluchých miest. Zaujímavý príbeh podľa skutočnosti s trochou emócií. Kvalitné obsadenie. ()

garry

Neuvěřitelné komorní drama dávající naději, že žurnalistika, právo a spravedlnost mají v současném světě ještě šanci. ()

aDDix

Precizně odvyprávěný film. Postavy hercům seděly jak p...l na hrnec. Občas jsem se trochu ztrácel v řetězení, kdo koho u soudu čím dostane a kdo co na koho má. ()

jacob_urban

Kvalitní herecké výkony a kvalitní téma. Důvod, proč jsem film hodnotil spíše podprůměrně, je ten, že film je od začátku až dokonce velice nudný. Každý od začátku věděl, jaká je zápletka. Každý věděl, jak to nakonec dopadne. Pro američana, který o této kauze věděl nebo pro člověka ze žurnalistiky, může být tento film rozhodně zajímavý. Pro průměrného evropana, asiata nebo jakéhokoliv NE-američana - NUDA. Rozhodně si tento film, podle mého, nezasloužil Oscara. Kdyby se ve filmu nevyskytovaly naprosto bezvýznamné a nudné záběry (žena vyklízí nádobí z myčky atd.), možná by se během promítání neozývaly připomínky typu : "Zavolejte někdo, že je tu bomba, ať už můžem odejít!" ()

Z La La Landu na Měsíc

Z La La Landu na Měsíc

24.06.2017

Damien Chazelle (Whiplash, La La Land) se letos stal nejmladším režisérem, který má doma na poličce Oscara. Jeho další film tak doprovází astronomická očekávání, před nimiž by se kdekdo schoval k… (více)

10 nej filmů roku 2016 dle ČSFD.cz

10 nej filmů roku 2016 dle ČSFD.cz