Být úspěšným lupičem vyžaduje mít pevné nervy. A když jste k tomu i učitelem na střední, potřebujete nervy jako špagáty a vražednou bezohlednost. A přesně díky tomu u školní tabule uspěl bývalý zločinec a současný samozvaný učitel Zeki Müller (Elyas M'Barek) v bláznivé školní komedii Fakjů pane učiteli. A nyní je všemi milovaný kantor Zeki Müller zpět.  K jeho smůle jej v pedagogické kariéře čekají i zásadní nepříjemnosti: především ranní vstávání a voprsklí studenti. Prostě a jednoduše mu kariéra učitele připadá mnohem náročnější než jeho dosavadní poněkud trestná činnost. Díky kontaktům z minulosti také přijde ke slušné hromádce kradených diamantů, které rafinovaně ukryje do plyšového medvídka. Jenže jeho tak trochu potrhlá kolegyně Lisi Schnabelstedtová (Karoline Herfurth) plyšáka bezelstně věnuje dětské charitě v Thajsku. Souhrou náhod ředitelka školy zoufale shání učitele, který by jel se studenty na školní výlet do zahraničí. Chce, aby její "Goethovo gymnázium" předčilo svého namyšleného konkurenta, "Schillerovo gymnázium". Obě školy totiž soupeří o uznání ministerstva školství. Zeki se této příležitosti chytí. Vidí v tom šanci, jak získat diamanty z východoasijské země zpátky. Spolu se školním kroužkem ekologie, mezi nimiž nechybí exot Etienne, který z 11% trpí Aspergerovým syndromem, a parta grázlíků z 10. B v čele s Chantal, odcestuje do chudé rybářské vesnice v Thajsku. A tam se všichni tvrdě a nemilosrdně střetnou s učitelem Hauke Wölkim a jeho třídou šprtů a šplhounů ze Schillerova gymnázia. A aby toho na Zekiho nebylo málo, tak se jeho studenti navíc rozhodnou zabránit svému zbožňovanému učiteli, aby našel „své" diamanty a pověsil učitelování na hřebík. Jak Zeki, který je pořád jednou nohou v podsvětí a druhou ve sborovně, skončí? (CinemArt)

Shady24

Naprosto super! Akčnější než jednička. Bohužel se ve filmu Lisi Schnabelstedtová objevila jen okrajově, což mi přijde škoda, pro jiné to zase může být plus. Pokud vám tahle moralistka v jedničce vadila, dvojky se nemusíte bát. Celkově s jedničkou nejlepší komedie za poslední dekádu. I když teda určena spíše teenagerům, pokud ale nejste suchar, určitě se budete bavit. K pokračování Fack Ju Gohte jsem přistupoval skepticky, protože, jak známo, pokračování bývají dost často tristní, přiživující se pouze na úspěšném prvním dílu. Tohle ale rozhodně není ten případ! Hlavní postavy se naštěstí nezměnily (pár jich přibylo, ale hlavně že neubylo), myslím, že u téhle komedie by se bavil i Donutil, neboť "pořád se něco děje". Soundtrack taky výborný. Současných 68% hodnocení je pro mne docela překvapení. Já dávám 5*. ()

Justy Kulová

Osobně se mi druhý díl líbil víc, než ten první, možná to je kvůli mému osobnímu vkusu pro téma, ale podle mého názoru si němci s tímto filmem zase pohráli a předvedli se. Ukázka toho, jak se může z nevinného školního výletu vyklubat dobrodružství. Opět nechyběla pořádná nálož vtipů a humoru. Druhý díl byl sice odvážnější a mírně sprostější, než ten první, ale myslím, že tak už to v dnešní době zkrátka je, ale kdyby to tvůrci nechali na vlně jako u prvního dílu, je to ještě lepší. Nicméně napínavé, vtipné, částečně poučné, opět jsem plně spokojena. ()

Cezar209

to som cely ja ....davam sancu aj tomu v co sam neverim, tak mi treba. prezil som to bez ujmy na intelekte takze to povazujem za uspech. suhlasim s nazormi ze nesklamali ukazali ze nevedia, nevedeli a nebudu vediet...O NICOM ()

Oxytocin odpad!

Po shlédnutí jedničky jsem se těšil na pokračování komedie, kde se na nějaké sprosté slovo nehledí, avšak jednalo se o zajímavou svéráznost. CO TOTO KUR.A BYLO? Tenhle film je snad jedním z nejhorších pokračování, které jsem v životě viděl. Je mi to fakt líto. Trapné, nechutné scény a nevtipné dialogy (tanečnice vystřelující pinpongáče ze své píč..., a spousty dalšího). Ano, pár krát jsem se zasmál, ale přesto platí, že se jedná o ubohost a slátaninu různých (i aktuálních společenských) témat, kterou mohl sepsat a natočit úplný debil. OPĚT NECHÁPU HODNOCENÍ NA ČSFD 68%!!! ke dni 28.9.2016. ()

PanIncognito

Tomuto pokračování dobré a vtipné komedie prospívá, že v něm hrají ti stejní herci. Komu se tedy líbí první díl, je spokojen i s dílem druhým, který je tentokrát více exotický. Jde o solidní film s dobrým osazenstvem a dynamickým tempem. I přes legrační hlášky je film o trošku horší, než jeho předchozí díl, nicméně i přesto jde o dobrou komedii. xD (viděno s dabingem) ()

SNCIS

"Mám strach, že provedeš nějakou hloupost a já budu muset jednou za měsíc docházet za sexem na návštěvní celu." Jedno z mála pokračování, které se mi líbilo více, než první díl. Pohodová komedie: Učitel Zeki Müller a skupina "kreténů" zpět. Dobrá zápletka - O hromádce kradených diamantů a školním výletě do zahraničí. Jsou tam - Různorodé postavy - "Mám aspergra 11 procent." - "Mám vodka 40 procent." Bláznivé situace - "Jak to, že má v čárce miček na pinpong?" / "Dal jsem do šprcek chili, slíbil jsem tvojí ségře, že tu nebudete šu*at!" / Učitel: "Dal bych si kafe." Prodavačka: "Jen pro zákazníky." (Učitel vyplivne žvýkačku do kávy, kterou prodavačka drží v ruce.) Učitel: "Chci kávu, ale bez tý žvejky." Perfektní hlášky: "Kdy dostaneme mobily?" - "Až mi to vyhláskuješ!" " M O B Y." / "Promne jste jako tatínek, takovej se kterým se dá i sexovat kdyby to chtěl." Skvělý "brutus" soundtrack, jehož součástí je třeba Carly Rae Jepsen song "Call Me Maybe" nebo OneRepublic song "Counting Stars". Nemám co vytknout... Snad jen, že ředitelka mohla dostat více prostoru, protože už od jedničky mne hrozně moc bavila. - 95%. ()

aneta105

Obávám se, že první dí nasadil až moc laťku vysoko, a tento díl tu laťku nedokázal bohužel vyrobit taky, spíž naopak ento díl stál za h****, nuda, žadná sranda a děj o ničem. 40% z lítosti. ()

splaty

Možná se mi zdála dvojka ještě o něco lepší, než jednička. Možná proto, že té nudné zrzce uletělo letadlo. ()

Navys

Vtipy jsou o malinko horší, než jaké byly v prvním díle. Oproti prvnímu tento film vyniká lepší příběhovou linkou. Jinak kvalitně na úrovni s prvním, což jsem rád, jelikož druhé díly bývají o mnoho horší. Chyběla mi tam ta zrzavá učitelka, ale jinak spokojenost! ()

Rathe

Tohle bylo utrpení jenom se dívat. Vše, co se na prvním díle dalo vyzdvihnout jako velké plus, dvojka absolutně pohřbila. Studenti i drsňáček Zaki nechali humor v Německu a odjeli do Thajska jak tlupa německých šniclů. Děj byl absolutně nesmyslný a ve většině scének se divák za herce i styděl. Skupina studentů se chovali jak nadržené zhulené opice, kdy jste nevěděli, kdo to teda s kým dělá nebo by chtěl dělat a možná se kolikrát chovají i hůř, než ty opice. Ředitelka zachránila alespoň tu jednu hvězdičku. ()

jarzek

Už s jedničkou to nebyla žádná sláva, ale tahle změť vřískajících kokotů... Jedna hvězdička za to, že ten hlavní kokot vypadá jako Sagvan Tofi, což je na celém filmu asi to nejvtipnější. ()

d-nao odpad!

Ťažko povedať, či tie šialené tržby spravil opäť turecký dovoz usadený v Nemecku alebo originál Turci z Turecka, natešení pokročilou kolonizáciou (nielen) Germánie.. ()

Nereida18

Fack ju Göhte 2 byla natočena úplně z jiného úhlu pohledu. A kupodivu mi to ani nevadilo. Elyas M'Barek jako Zeki Müller odjíždí se svou třídou do zahraničí na misi. ---- M'Barek opět nezklamal a po celý film srší jednu hlášku za druhou. Dvojka mi přijde méně sprostá, srovnám-li s jedničkou, ale i přesto musím říct, že mi možná přijde ještě více vtipná než právě zmiňovaná jednička. U dvojky jsem doslova umírala smíchy. Postaral se o to nejen pan učitel Müller, ale i jeho studenti. K staré čtyřce nám přibylo pár nových tvářiček, které ulítlé skupině přidávají grády (nenapadlo by mě přidat kluka s Aspergem i přesto, že jen s 10%). Líbilo se mi, že se změnilo prostředí natáčení, tudíž nedošlo k tomu, aby dvojka rabovala z jedničky. Co mi však vadilo (a donutilo dát 4 hvězdičky místo 5) bylo finále. Na rozdíl od jedničky, kde se z grázla Müllera stal učitel pomalým tempem, ve dvojce je tento přechod strašně násilný a moc moralistický. Dějová linka s thajskými sirotky mně přišla zbytečná a navíc dost mimo. Vím, že Němci dávají na odiv téma uprchlíků a antirasistická a antixenofóbní témata, ale konec byl už hodně umělý a trošku se mé malé já šklebilo nad Zekiho dobrosrdečností. ---- Obecně však film má stále stejnou úroveň jako jednička jen z jiného úhlu. Humor stoupl, nicméně příběh je trochu umělý a na hranici mezi realitou a scénáristovým sněním... ()

majlaan odpad!

Kam ještě dokáže lidstvo se svým vkusem (?) a rádobyhumorem klesnout.. Trapné a ubohé, čož podle mě ani u žánru komedie není nutností.. Jeden z odpadů všech odpadů ()

Tomjeczech

První díl Fakjů pane učiteli se mi hrozně moc líbil. Byli tam neskutečně zábavný momenty že jsem se bavil od začátku až do konce. A na silvestra jsem se rozhodl kouknout na druhý díl, musím pochválit scénu s učitelkou Ingrid která se scvokla kvůli práškům a začala tam vyvádět scény. A ještě jsem se bavil když byli v Thajsku, učitel musel být totálně v háji že měl na krku partu kreténů kteří mu furt dělali problémy. A ta scéna kde dali tý učitelce do tašky láhev ve tvaru granátu, bylo mega top bylo víc scén a ještě konec hodně pobavil. Doporučuji všem kteří milují srandu ()