Být úspěšným lupičem vyžaduje mít pevné nervy. A když jste k tomu i učitelem na střední, potřebujete nervy jako špagáty a vražednou bezohlednost. A přesně díky tomu u školní tabule uspěl bývalý zločinec a současný samozvaný učitel Zeki Müller (Elyas M'Barek) v bláznivé školní komedii Fakjů pane učiteli. A nyní je všemi milovaný kantor Zeki Müller zpět.  K jeho smůle jej v pedagogické kariéře čekají i zásadní nepříjemnosti: především ranní vstávání a voprsklí studenti. Prostě a jednoduše mu kariéra učitele připadá mnohem náročnější než jeho dosavadní poněkud trestná činnost. Díky kontaktům z minulosti také přijde ke slušné hromádce kradených diamantů, které rafinovaně ukryje do plyšového medvídka. Jenže jeho tak trochu potrhlá kolegyně Lisi Schnabelstedtová (Karoline Herfurth) plyšáka bezelstně věnuje dětské charitě v Thajsku. Souhrou náhod ředitelka školy zoufale shání učitele, který by jel se studenty na školní výlet do zahraničí. Chce, aby její "Goethovo gymnázium" předčilo svého namyšleného konkurenta, "Schillerovo gymnázium". Obě školy totiž soupeří o uznání ministerstva školství. Zeki se této příležitosti chytí. Vidí v tom šanci, jak získat diamanty z východoasijské země zpátky. Spolu se školním kroužkem ekologie, mezi nimiž nechybí exot Etienne, který z 11% trpí Aspergerovým syndromem, a parta grázlíků z 10. B v čele s Chantal, odcestuje do chudé rybářské vesnice v Thajsku. A tam se všichni tvrdě a nemilosrdně střetnou s učitelem Hauke Wölkim a jeho třídou šprtů a šplhounů ze Schillerova gymnázia. A aby toho na Zekiho nebylo málo, tak se jeho studenti navíc rozhodnou zabránit svému zbožňovanému učiteli, aby našel „své" diamanty a pověsil učitelování na hřebík. Jak Zeki, který je pořád jednou nohou v podsvětí a druhou ve sborovně, skončí? (Cinemart)

Loki_Six

Lisi Schnabelstedt: Oh Zeki, take that slide off the projector now! This is the orientation for elementary students. Can't you see how small they are? Zeki Müller: I thought there were smokers' kids. ()

barlow

Po našlapaném prvním dílu a skvělých ohlasech jsem čekal nálož vtipů ze školního prostředí na výletě, místo toho se zjevilo pár vtípků, které pořádně nepojil děj, spoustu věcí, které autoři moc nedomysleli (rivalita škol?) a více než velký výchovný kopanec na konci. Promarněný pokus na sequel dobrého prvního dílu. ()

dopita

Je to dějově podobně pitomej film, jako byl první díl. A podobně jako minule je ve filmu několik hluchých míst. Celkově je úroveň humoru o něco slabší, nicméně většinou pobaví a neurazí. Škoda, že je Karoline Herfurthová tentokrát upozaděná, protože její upjatá učitelka byla v prvním díle nejzábavnější z celýho filmu. ()

Gogo333

Po velkém úspěchu tu máme dvojku a staré známé. Tentokrát jsme se přesunuli do ciziny, ale fóry zůstaly a celkově to opět krásně odsýpá a člověk se baví. O proti jedničce to trošku ztrácí a je to krapet delší, ale i tak slušné. 70% ()

Warle

Hodně dobré a srovnatelné s prvním dílem. Zeki a jeho banda bláznů v podobě 10.B se tentokrát vydávají do Thajska, kde je čeká nejedno malé dobrodružství. Film suprově utíká, Bora Dagtekin si tentokrát docela půjčuje z jeho filmu Turecky snadno a rychle, ale to nějak nevadí. Minimálně lokace jsou velmi podobné. Zápletka je trochu klišé, ale nijak to nevadí. Hlavní je, že je nacpaný černým a dalším humorem. Zkrátka jestli se vám líbil první Fakjů, tak druhý se nese na stejné vlně a budete naprosto spokojeni. To ale i platí pro druhou část. Pokud se vám nelíbil první díl, tak se pokračování s klidem vyhněte. Za mě ale naprostá spokojenost. PS: soundtrack je opět dobře řízný a povedený. https://www.youtube.com/watch?v=34iFrlWVP7E ()

IvoB

Dvojka Fakjů splnila očekávání. Jako správný sequel nabírá trošku větších rozměrů – v tomto případě atraktivnějším zasazením do exotického prostředí Thajska. Zároveň je ale dodržen divácky osvědčený styl jedničky – přisprostlý humor, natvrdlé postavy, jednoduchý příběh, klišovité zakončení. To co jsem vyjmenoval, se může zdát jako výčet záporů, ale není tomu nutně tak – je to prostě nenáročná (a výborně nadabovaná!) zábava. Komu se líbila jednička, zklamán nebude. ()

peetriss

Stejně jako v případě prvního dílu - hrubozrnné a ulítlé, plně se vezoucí v mantinelech žánru, ale přecejen v sobě film pěstuje zvláštní kouzlo, které dokáže v divákovi vzbudit sympatie, jak k postavám, tak jejich vztahům samotným. Humor už však není ve srovnání s prvním Fakjů tak úderný, takže musím jít o jednu hvězdu níž. ()

Danken

4/10 Po výborné jedničce totální zklamání. V prvním díle byla moje bránice v plném pracovním nasazení. V druhém jsem ji mohl klidně poslat na dovolenou... ()

Zik2

Dost slabá komedie, jejíž děj se v podstatě nedá sledovat a která má humoru jako šafránu (světlou výjimkou je např. hláška „Viděli jsme tam spoustu šikmookých, ale to se nesmí říkat, protože jsme byli nacisti.“). Občas se ještě dá trpně zasmát některým vtipům na způsob American Pie (pingpongový míček uvízlý v dámském přirození), většina je ovšem jenom trapná. Konec pak působí dojmem, že už to bylo potřeba jenom nějak natáhnout - scéna s nápojovým automatem působí naprosto neorganicky a její smysl nechápu (má-li celý ten film nějaký jiný smysl než vydělat). ()

vander19

Pokračovanie príbehu bláznivého učiteľa Zekiho tento krát pokračuje až v Thajsku. Samozrejme ho tam zavedie jeho zmysel pre deti (no to iste). Ani v dvojke nie je núdza o drsný humor, ako aj o vulgárne výrazy. V tomto prípade si aj dvojka ide podobným štýlom ako to bolo v prvej časti a mňa nesklamalo. Zábavný, pohodový deň na nedeľu. ()

Bingos

Pověstný německý "humor" a ranec patosu. Asi ne... Jako je to takové miloučké, milujme se navzájem a tak, ale fakt asi ne... ()

Mikino00

Bohužel první polovina filmu je vyloženě nudná, dějově přešlapuje na místě. Navíc nejlepší vtipy se objevily už v traileru a těch pár povedených na víc nestačilo. Jako zábavná jednohubka ano, ale na rozdíl od jedničky bych si to znovu nepustil. ()

Matixed

Rozhodně jsem se bavil více než u jedničky. Na druhou stranu - veškerá logičnost filmu dost zaostávala. Koho to ale zajímá, když se na to dobře dívá. ()

Zombi

Pro mě stejně vtipné a zábavné jako povedená jednička. Většina filmu se odehrává v Thajsku, kam se Zeki vydá se svojí bandou tupců, aby škola vyhrála jakousi soutěž a on získal diamanty, naštěstí si tvůrci uvědomují v čem je jejich síla a nabízejí hlavně záplavu mírně přisprostlých frků a cinických hlášek, žádného bedekra. Slušné 4 hvězdy. ()