La La Land

• USA La La Land (více)

Moderní pojetí klasického hollywoodského milostného románu umocněné skvělými písničkami doprovázenými velkolepými tanečními čísly líčí vášnivý milostný vztah od něžného vzrušení rozvíjející se lásky až po trpké zklamání z velkých ambicí. (Freeman Ent.)

Erumocio

Točeno s láskou k filmu a především k hudbě samotné. Pro všechny, kteří nejen sní, ale jdou za tím, co je baví s hlavou v oblacích a se srdcem v dlaních. Někdy to bohužel skončí dobře, ale ne tak, jak byste si představovali. ()

Chundys

Tak stejně jako ode mne dostala Kráska a zvíře 1 hvězdičku, to samé musím udělat La la land, byť se mě to snažilo obměkčit sebevíc, zůstal jsem tvrdý jak kámen. Úvodní píseň to asi celé podělala, protože Ryan i Emma byli dobří, ale radši se na jejich lásku podívám v Gangster Squad nebo Bláznivá zatracená láska :-) ()

Bozvav

Strašná sladkobolná americká hovadina bez kloudného děje, plná mizerné hudby. Do kopru to nepošlu, ale tak tak. ()

Saur.us

Prostý příběh v mistrovském pojetí v každém ohledu. Ať už jde o kameru, hudbu, zvuk nebo choreografii, intimně pojaté postavy, citlivost a něžnost, jemný progres příběhu nějen díky důrazu na detail. Jazzový D. Chazelle opět nezklamal. ()

tomashrabek

Ja nemám rád muzikály, priam by som povedal, že ich neznášam. Ale tento je výnimočný. Pomimo všetok hype a oscarový buzz musím povedať, že takto som si predstavoval zamilovaný film s hudobnými číslami. Pochybujem, že ho ešte niečo prekoná. Ku nostalgickému gýču pristupuje s citom (na rozdiel od katastrofálneho Shape of Water), je technicky brilantný a diváka odmení záverom, ktorý by niekto mohol označiť aj za odvážny. Čípácky shit A Star Is Born pre jednoduchších divákov môže sedieť vedľa a odpisovať od profíkov ako sa to robí, scénu po scéne, motív po motíve, dialóg po dialógu. Chápem, že to nemusí ísť všetkým po srsti, ale mňa to v pravý moment oslovilo takmer bezvýhradne. Damien Chazelle je najväčšia nádej Hollywoodu. A na herecké etudy Emmy Stone by som sa dokázal pozerať celé hodiny. ()

Gastovski

Ve všech směrech vynikající romance s příjemným swingově-jazzovým šmrncem. Film je zároveň poctou zlaté éře hollywodských bijáků. D. Chazelle tímto přebil i takový klenot jako Zpívání v dešti. Gosling i Emma jsou perfektní, chorea taktéž a některé melodie si budete pobrukovat hodně dlouho. Romantika je dávkovaná přirozeně, civilně, bez zbytečných cukrkandlových sračiček. Napodruhé dávám plný počet hvězd, hlavně díky na romanťárny až překvapivě realistickému závěru. Skutečně krásný filmový zážitek, který mohu jen doporučit! ()

inachisio

Začátek mě nadchnul, což mě opravdu překvapilo, jelikož až tak velký fanda muzikálů opravdu nejsem. Tady však jsou všechny hudební scény naprosto bravurní. Všechna hudba byla skvělá a tento film mě navnadil k poslechu jazzu, takže pokud toto bylo jeho poslání, splnilo se. Hereckým výkonům není naprosto co vytknout, celý film tak dostával ještě větší spád. Herci vytvořili nové, nepochytitelné charaktery postav, což je úžasné. Kamera přenádherná. Záběry a scény byly tak originální a oku lahodící, jak jsem to ještě u žádného filmu neviděla. Snad jen chvilková kýčovitost by se dala snímku vytknout - a to mě na něm mrzí nejvíc. Strašně se mi líbil konec, který byl překvapivý a také překvapivě dojemný. ()

TomasKotlant

Unylá a zbytečně upocená přeslazená slátanina, při které, máte-li trochu zdravého rozumu vám bude úplně jedno, zda se hlavní ztroskotanci do sebe romanticky zaláskují nebo je přejede Prius na nejbližším parkovišti u obchodního centra za zvuku jazzu, aniž by při tom zavrčel jediný válec... A ještě musím doplnit nějaký netučný text, aby to zdejší robot zbaštil. Achjo. ()

peetrejr

Jazz is conflict and it's compromise, and it's new every time. It's brand new every night. It's very, very exciting. And it's dying. It's dying on the vine. And the world says, "Let it die. It had its time." Well, not on my watch! Film, ktorý by som asi nikdy nepustil nebyť fanda Ryana Goslinga. Mal som trošku problém sa na začiatku sústrediť, ale potom si ma film na chvíľu požičal z reality a ukázal mi svoj svet, svet farieb, piesní a hlavne, lásky. Muzikály neznášam. Pomáda je snáď tak zlá, že vracať je málo. La La Land je však úplne iný prípad. A ešte nemám rád romantické filmy... tento film má vlastne všetko čo nemám rád... Ryan Gosling preukázal svoj multitalent ako správny herec. Spev, tanec a hra na klavíri. On to všetko zvláda bravúrne. To je isto klobúk dole, lebo ja snažím naučiť spievať a moc to nejde, takže cením Ryana. Emma Stone ma tiež prekvapila farbou jej hlasu a aj mi jej spev učaroval. Tiež jej to ide. Koniec filmu neskončil tak romanticky a zároveň až moc romanticky. Proste Goslingova postava sa zmieri s istou skutočnosťou a nechá to tak. Nebojuje. Vidí, že ona je šťastná. To mu stačí. A keď sa film skončil ja som jasal. Nestáva sa mi to často aby som jasal u romantického muzikálu, ale tu, tu to je niečo iné. Je to natočené na muzikál až moc dobre. Je to niečo ako to pravé umenie, a to ja mám rád! ()

Chilly00

Viděno na festivalu v Benátkách. Chytlavý a líbivý muzikál, jehož písničky si jen tak nevymažete z hlavy, zpívala jsem si je ještě další čtyři dny. Soundtrack boží. Gosling i Stone zahráli naprosto přesvědčivě dva začínající umělce, velmi mě překvapil i jejich zpěv. Ačkoliv se děj odehrává v současném L. A., působí film hodně retro a vzdává holt minulosti, starým filmům, klasickým muzikálům, jazzové hudbě... I pokud nemáte rádi muzikály, věřte, že tohle bude výjimka. Okouzlující příběh o cestě za štěstím, o tom, že se vyplatí jít si za svými sny a neuhnout, a taky o té jedné životní lásce, na kterou se nezapomíná, i když už je dávno pryč. Finální snová sekvence je TOP. Režisér Chazelle je pro mě velkým objevem, protože už Whiplash byl naprosto dokonalý. Doufám, že se vyplní predikce a film nějaké nominace na Oskara získá, zasloužil by si to. Nejen pro to, že podobný muzikál se skvělou hudbou tu nebyl už dlouho. ()

Trešlson

Kdo nemiloval Emmu Stone před tímhle filmem, tak teď už musí. Nádherné zpracování, minimum střihu, výborní herci a krásná hudba. Nevím co bych si měl víc přát. ()

GOREGASM

Whiplash byl hudební dynamit, La La Land hudební pastva pro oči. Řemeslná vymazlenost celého snímku je k neuvěření dvojnásob na velkém plátně (moje první návštěva pražské Lucerny, neuvěřitelný pocit). Damien Chazelle a jeho tým kouzlí od kamery po nasvícení jednotlivých scén. Ono obecně celkové pojetí La La Land nešetří hravostí a to nejen v dialozích, ve kterých to Ryanovi a Emmě neobyčejně přirozeně jiskří. Zamilovaná dvojice je stejně jako estetika celého snímku dokonalá a příjemně mně potěšila také hudba, kde především ústřední píseň v několika variacích nabízí stále něco nového a dá se na ní krásně demonstrovat, že přestože jde z větší poloviny o hraný a ne zpívaný film, Chazelle používá hudbu k vykreslení důležitých okamžiků a emocí hlavních hrdinů a především to druhé mu jde odzbrojujícím způsobem. Na konci jsem měl obrovské nutkání na standing ovation :-). 100% ()

Wargoo

Či mám rád jazz ? Absolútne mi táto hudba nič nehovorí. Som fanúšik muzikálov ? Chicago, Moulin Rouge, Hair, Singin' in the Rain a pod. som nikdy nevidel... Ano, videl som Pomádu, preboha, kto nie ! A páčilo sa mi to, komu nie ?! Ale to bolo dávno, a na Travoltovi je vidno, že strááášne dávno. Tak prečo som z La la Landu taký vytešený ? Pretože chémia dua Gosling/Stone, pretože mág, režisér a scenárista Damien Chazelle mi ukázal, že tam kde je jazz, a jeho tam tak akurát, tam sa dá vtesnať aj niečo, čo človeka, diváka, pohladí na duši, rozosmeje, rozosmutní, núti ho pohmkávať si jednu sprostú melódiu aj 48 hodín po zhliadnutí filmu, a pritom stále rozmýšľa, čím to je, že sa mu ten film tak páčil. Svojím celkom ! Ucelenosťou, nadhľadom, rozprávkovosťou zdravo vykompenzovanou realitou, muzikálom, priam umne vykompenzovaným "klasickým filmom", jazzom vykompenzovaným nádhernou hudbou a odkazom nám, divákom, že skúsenosti nemusia zo zásady prichádzať s vekom. Veď čo už môže taký 31 ročný režisér vedieť o tom, ako má vyzerať dobrý film ?! Odkaz všetkým: FUCK THEM ! 5***** a 87,921% Finálne "What if..." je za 100%, pretože tam klišé skrátka nepatrí. ()

Pooli

Ísť za svojimi snami niekedy znamená stratiť lásku. Oba tieto dary nám osud zriedka dopraje. Má potom zmysel žiť svoj sen za cenu straty niekoho vďaka komu veríme, že sny sa môžu stať skutočnosťou? Obetovali by ste svoje sny pre lásku? Vydrží láska takúto obetu? Je ľahšie žiť sen bez lásky alebo milovať bez snov? Odpovede na tieto otázky nájde každý vo svojom srdci.. ()

HDeer

Pôsobivý scénický kompilát, ktorý chytí za srdce aj toho najväčšieho odporcu muzikálov. Čarovné pozlátko päťdesiatych rokov, precízne natrénované tanečné sekvencie, ako aj hŕba odkazov na ďalšie filmy (povedzme Singin' in the Rain, An American In Paris, Sweet Charity, či Casablanca) však figurujú len ako povrchová črta, bez výrazného vplyvu na divácke vnímanie. Hlavným ťahúňom je v tomto prípade práve idylický vzťah medzi Miou a Sebastianom, ktorý prostredníctvom autorovej subtílnej vízie zažíva pred publikom svoje žiarivé úspechy a trpké pády. Ako sa o filme vyjadril aj samotný režisér Damien Chazelle, La La Land je stelesnením úzkej hranice medzi snami a realitou. Som tak celkom iste presvedčený, že práve táto hranica je príčinou snímkovej nadčasovosti, ako aj recepčného overkillu. ()

Jimmy Kimmel bude zachraňovat Oscary

Jimmy Kimmel bude zachraňovat Oscary