La La Land

• USA La La Land (více)

Moderní pojetí klasického hollywoodského milostného románu umocněné skvělými písničkami doprovázenými velkolepými tanečními čísly líčí vášnivý milostný vztah od něžného vzrušení rozvíjející se lásky až po trpké zklamání z velkých ambicí. (Freeman Ent.)

Baxt

Učiněná dekapitace všech hollywoodských muzikálů nejméně za dvě desetiletí. La La Land je pesimistický muzikál s hutnou atmosférou deziluze. Z tohoto úhlu jde vlastně o It's Always Fair Weather nového tisíciletí. Je sice protkán množstvím veselých momentů, tón je obecně hořký, v nejlepším případě hořkosladký. Nejpříznačnějším rysem tohoto hořkého tónu je, že postavy netančí a nezpívají proto, aby oslavovaly svou radost ze života, ale především aby se v rytmu hudby vzdálily nepříjemným situacím. Ukázkou tohoto vzdoru je hned první scéna, v níž propuknou v kreace řidiči v otravné dopravní zácpě. Vrcholem je poté závěr filmu, ve kterém se postavy uchylují k fantasknímu tanci, aby přemohly jinak neúnosný emocionální šok. La La Land tak nakonec není ani to, za co film všichni předčasně považovali – ódou na Hollywood. Mia má sice na zdi svého pokoje obří tapetu Grace Kelly a v dialozích dojde i na Casablancu, ale s těmito ikonami snímek nakládá jako se ztraceným odkazem klasického Hollywoodu. To, co z něj vyrostlo, Chazelle naopak prezentuje jako pokrytecký a dehumanizující systém, který Miu nechává přijít na konkurz a umlčí ji hned po první větě. Vyprávění postavy nakonec nasměruje k nepříjemnému rozčarování. Film toho zároveň využívá i jako vyjádření k sobě samému jako muzikálu. Závěrečná emocionální montáž jakoby skrze dvojitou perspektivu sdělovala, že ideální život jako z muzikálu vlastně neexistuje. Pokud nějakému cynikovi přišla předchozí stopáž příliš rozverná, mělo by ho potěšit, že do filmu na konci pronikne závan reality a vystřízlivění. ()

Silence

Hravé, barevné, vtipné, plné nadšení, ale zároveň chytré, smutné, pravdivé a prostě tak nějak lidské. La La Land je příběhem o lásce k hudbě a filmům, tak co se tomu dá sakra vytknout! 9/10 ()

Pink.Panther

Když jsem poprvé zaslechl termín La La Land byl jsem si jist, že má Kotvald nějaký nový hit z hluboké studnice excesů českého popu. (Jeho Mu Mu Land ještě občas zní éterem). Pouťový název budil jisté obavy, obsazení hlavních rolí tyto jen potvrdilo._____Emma Stone by potřebovala tyreostatika, na tlumení tvorby hormonů štítné žlázy, působí poněkud odulým nemocným dojmem. Má stejně vypouklé oči jako lucie bílá. Kdyby si lucka nechala udělat zrzavý melír mohla se zúčastnit kastingu. Tady by se to dalo! Možná prošvihla svojí životní šanci. Druhým specialistou na nesympaťáky je Gosling - výběr hlavních představitelů se věru nepovedl. Iridescentní barvy, pár barových preludií muzikál nedělají, hudebně je to překvapivě chladné._____Obavy se potvrdily, kdyby hrála hlavní roli lucie bílá, šel bych hned o dvě hvězdy výš. To by pak byl teprve opravdu dokonalý mumulend i se všema těma oscarama. Produkce: Summit Entertainment ()

Marcos22

La La Land prostřednictvím romanticky laděného muzikálu v moderním hávu sděluje, jak důležité je mít vlastní sen, věřit mu a jít za jeho naplněním, což nemusí jít vždy ruku v ruce s nalezením životní lásky. Z La La Landu čiší velká pokora a láska ke zlaté éře muzikálů 40. – 60. let 20. století, čímž vytváří přímou paralelu s příběhem, ve kterém se hlavní protagonista snaží oživit v dnešní společnosti skomírající, nikoli muzikál, avšak hudební styl – jazz. Režisér Chazelle po jazzovém Whiplashi přináší na plátna kin vizuálně nádherný, elegantní, a zcela upřímný snímek, který se nesnaží vydírat diváka po citové rovině, nýbrž věrně zobrazuje obtíže, které s sebou dnešní uspěchaná doba přináší. Společně se Zpíváním v dešti můj nejoblíbenější muzikál, a to především zásluhou fantastického soundtracku a zasazením do bašty filmového průmyslu, Hollywoodu. Pět hvězd ani o půl méně. 👌 (19.04.2021) ()

Chermy

Nevím kdo je pro mě větším hrdinou, jestli Justin Hurwitz, nebo Damien Chazelle. Ten film je kouzelný. A teď nemyslím sladký. To vlastně spíš naopak. Je ale do detailu promyšlený, každá scéna, každá nota krásně ladí a je na tom vidět tvrdá práce a talent. Muzikály nemusím, ale tenhle mě chytl od první scény. Může za to nádherná hudba, propracovaná choreografie, úžasný scénář... je tam všechno a nemůžu se toho nabažit! ()

Lyli

Nemám ráda jazz a muzikály. La la land to zabil, protože tu mou nechuť překonal. Nevím, jestli je to tím, že žeru Ryana nebo tím, že Emma je cute. Možná to bude jen barvičkama, tanečkama a lalala. Možná jsem jen slabá žena, která žije v šedivém městě. Každopádně, tenhle muzikál žeru, jak svině! A snad ani nemusím říkat, že konec ze mě udělal profi plačku. Bez předsudků se podívejte, je to příjemně teplé. *City of Stars ♥♥♥ ()

JohnCZ

To množství získaných Oscarů mi přijde docela přehnané. Hlavně proto, že La La Land jede hodně na jistotu a po emoční stránce se mě zas až tolik nedotkl. Přesto je v něm něco zajímavého a podmanivého. Hudba? Nebo snad atmosféra toho starého klasického Hollywoodu, ve kterém kvalita poslední roky tak trochu ustupuje poblázněné politice stejně jako pragmatický kariérismus nahrazuje naivní představy o lásce? Muzikálových čísel není přehnaně moc, navíc jsou příjemně zasazené do reálného světa a pointují jednotlivé scény. Vizuální stylizace je hezky barevná, často bruslí na hraně kýče, ale pomyslnou hranici, alespoň v mých očích, nepřekračuje. Kéž by současné Los Angeles vypadalo tak hezky, jak je prezentováno právě v tomhle filmu. ()

joehot

Jeden z nejkrásnějších filmů, které v posledních letech vznikly. A to nemluvím jen o jeho vizuální složce. Damien Chazelle vypráví podobný příběh jako ve Whiplashi (ta chorobná, všespalující touha po splnění snu), ale zaobalil jej nejen do pocty hudbě (tedy - v jeho případě opět - jazzu), ale i filmům, především filmovým muzikálům zlatého hollyoodského období. A tak vám La La Land (což je jedno z méně častých označení Města Andělů) může připadat tu jako Zpívání v dešti, jindy jako Američan v Paříži... Energie příběhu, umocněná nejen chemií mezi Emmou a Ryanem (což byla v Chazellově případě sázka na jistotu - právě tihle dva by mohli být novou inkarnací klasických hollywoodských dvojic a la Ginger a Fred), ale především ohromnou nápaditostí co do práce se scénou, záběrem, střihem a hudbou, je vtahující, nádherná a emotivní. Tohle je film, na který jsem čekal - a ani jsem o tom nevěděl. ()

vurhor

La La Land je vlastně takovej vychcanej student, který se svého učitele při zkoušení snaží zaujmout svým vystupováním a rádoby inteligentním přednesem, aby mohl zakrýt určité vážnější nedostatky, kterými indisponuje. A chápu tu diváckou adoraci: Hudba je překrásná (stahuju soundtrack), krásně se tam zpívá a tancuje, všude je to samej hezoun nebo fešanda. Ještě k tomu jsou v hlavních rolích dva nesmírně atraktivní herci. Ryan Gosling, po kterém se každá ženská může uslintat, a roztomile okatá Emma Stone. Neberte mě špatně, oba herce mám rád, Gosling je podle mého opravdu šarmantní sympaťák, nicméně film tak trochu spoléhá na onen fakt, že když divákovi naservíruje tunu krásných lidí s líbivou hudbou a efektní "romantickou" podívanou, přehlídne či odpustí mnohem vážnější problémy, které film má. Když totiž nahlédnu přes tuhle barevnou pásku přes oči, zjišťuji, že se jedná vlastně o dost mdlý a ne moc zajímavý film. Ještě k tomu s kýčem, který zde však škodí. První třetina supr, ale pak to jde kvalitou hodně dolů. Nevím, možná to bylo tím, že jsem v době sledování měl na hovno náladu, přičemž kontraproduktivně mě takovéhle filmy ještě víc naserou, nicméně jsem rozhodně rád, že toho Oscara nedostal, to by bylo prostě absurdní. Sorry jako. Průměrné 3* ()

corpsy

Filmové umenie je pre mňa ohraničené dvoma koncami ( hranicami ). Na jednej aj druhej strane sa nachádza jedna z dvoch podstát Filmu. Po prvé dielo, ktoré dáva divákom bombastičnosť, zábavu, odpútanie sa od reality. Po druhé snímok, ktorý proste prehráva magické obrázky, pri ktorých plačeme, smejeme sa...atď. Z toho všetkého po tom vzniká kombinácia týchto dvoch okrajov. Všetko ostatné je len hviezdny prach. LA LA LAND má bližšie k druhej hranici a pripúta k sedadlám skôr citlivky, ako cynikov ( to je jasné ). Moje sklamanie ale pramení z jediného dôvodu. Film totižto negraduje, ale padá kamsi do síce realistického záveru, ale bez niečoho čo pripomenie posledné sekundy ktoréhokoľvek marchu od Johna Williamsa. To najlepšie sa odohraje v prvých minútach. Škoda. ()

prsvl

Ze začátku jsem myslel, že odejdu. Film mě neuvěřitelně rozčiloval a nepřipadal mi ani trochu vtipnej. Dopředu jsem nevěděl na co jdu, takže jsem se při první písni zhrozil, že to celý bude únavný muzikál, který nějakou nezajímavou písničkou bude neustále retardovat (nulový) děj. Naštěstí písniček ubylo a postupem času jsem se do toho dostal natolik, že se mi to vlastně začalo dost líbit. ()

salisbury

Ač nejsem milovníkem muzikálové scénické hudby, která mi někdy skřípe v uších jak Solvina v zubních stoličkách, tak musím říct, že tento rádoby muzikál mě dostal na kolena zajímavou jednozáběrovou kamerou, kýčovým vzhledem, skvělými hereckými výkony a občas i nějakým tím hudebním opusem, který v podobě jazzové instrumentalistiky se mi líbil ze všeho nejvíc. Již Whiplash od Damiena Chazella mě zasáhl šípem do aorty a ikdyž ten je pro mě ve srovnání s tímto filmovým tanečním songem o jeden půltón na lepší úrovni, tak La La Land mohu v klidu doporučit na úkor příjemně stráveného času před filmovým plátnem. Ryan Gosling a Emma Stone se zhostili svých rolí skvěle a já jim uvěřil, že to vůbec, ale vůbec nehrají. ()

SlecnaSmilly

Přiznávám se, i já hodně sním. Jakože mám bohatej vnitřní život, né že si dám k večeři šest tvarohovejch knedlíků se švestkama a zapiju to kefírem, i když… Nechávám si zdát, že na večírku pokořím celou láhev Jamesona a druhej den pak nestrávím s hlavou zabořenou v toaletní míse. Nechávám si zdát, že mi zase jsou ty skvělý kožený kalhoty, co jsem na sebe nasoukala naposledy v patnácti (a který si furt schovávám, co kdyby náhodou přišel hladomor nebo tak něco a já se do nich opět vešla). A sním o tom, že ke mně při západu slunce přistepuje Ryan Gosling. Jako úplně ještě nemám promyšlený, čím ho okouzlím, jelikož anglicky umím jen pár kapitol ze samouků, ale tak v mejch snech mluví plynně česky, kluk jeden šikovná. Každopádně La La Land je pohádka, skvělá, perfektně natočená, u který jsem na konci vážně málem brečela, až jsem to významné pofrkávání musela skrývat za počínající rýmové onemocnění, přeci neztratím v kině před kamarádkou tvář. Vždyť já naposledy oficiálně řvala u Bambiho. ()

hous.enka

Musím říct, že ze slovního spojení "moderní pojetí klasického hollywoodského muzikálu" jsem měla trochu obavy, ale ty se ukázaly jako naprosto liché. La la land je o bláznech, co se nebojí snít, a nebojím se mu dát plných pět hvězdiček. Jednu za Ryana, jednu za Emmu, třetí za skvělý příběh, čtvrtou za výborný konec a pátou za písničku o tetě z Paříže. Tohle musíte vidět. /5.1.2017 viděno poprvé, koncem března 2017 podruhé a pořád to funguje/ ()

Anchi

Hezká varieta na kdyby chyby aneb neverending story :) Za mě dokonalost. Herci, hudba, kamera, dialogy, scéna. Garderóba!!! Mohlo to mít o malilililičko rychlejší spád, ale all in all, me likey. ()

EastWicka

Šatečky Emmy alias Mii jsou přímo rozkošné, taneček nad nic moc vyhlídkou také - o Ryanovi (sorry, Sebastianovi) s umně rozvrkočenou kšticí ani nemluvě. Tu a tam někdo pěkně zazpívá, technicolorově zapózuje, aby bylo vše genderově a rasově vyvážené, jazzík taky zazní, o snech se mluví... Ale kromě jednoho povedeného píchnutí u srdce v závěru (to neminete) je La La Land nadýchané nic, sladce vonící cukrová vata.___Malý update: Melodie City Of Stars je povedená a návyková, a ne že ne... ()

FFilipCZ odpad!

Sorry yakko, ale já prostě muzikály nemusím. Chtěl jsem tomu dát šanci a alespoň to zkusit, ale fakt se to nedalo. Může to být sebelepší oscarovej trhák, ale jak mi někdo do děje začne každejch pět minut zpívat, tak mi prostě vstávaj chlupy hrůzou, ať už je to animovaný nebo hraný. ()

Adasin

Bezpochyby krásný muzikál a určitě jedna z nejlepších romancí posledních let, ale přiznám se, že jsem po nadšených recenzích čekala víc. Nejlepší je hudba a taneční čísla, kterých je ve filmu méně, než byste čekali. Příběh nepřekvapí ani neurazí a ústřední dvojici byla radost sledovat. Akorát tempo chvílemi klesalo a při posledních deseti minutách jsem byla trochu zmatená, nebylo moc poznat, co je pravda a co ne. 8/10 ()

Jimmy Kimmel bude zachraňovat Oscary

Jimmy Kimmel bude zachraňovat Oscary