Film založený na skutečných událostech při nechvalně známém "Stanfordském vězeňském experimentu", který proběhl v roce 1971. Uměle vybudované vězení se nachází v prostorách výzkumné laboratoře - kompletně s celami, mřížemi a s neustále přítomnými kamerami. Na dva týdny je najato za slib vysoké odměny dvacet mužů ke hře na vězně a dozorce. "Vězni" jsou uzavřeni a musí se podvolit zdánlivě mírným pravidlům. "Dozorcům" je nařízeno jednoduše udržet pořádek bez použití fyzického násilí. Každý má možnost skončit v kteroukoli chvíli, čímž ale pozbyde nároku na odměnu. Na začátku nálada mezi oběma skupinami je poměrně dobrá. Ale už brzy nastanou hádky a dozorci používají stále drastičtější metody k udržení pořádku... (oficiální text distributora)

zette

Napad vyborny, ale realizace je takova televizni. Neumi vtahnout do deje, divak se nedokaze szit ani s jednou skupinou. Krome nametu nic, co by si mel divak zapamatovat. Ale na jedno podivani dobry, filmy z vezenskeho prostredi, nevim proc, byvaji vdecnym tematem. ()

Juto

Čo na mňa zapôsobilo, je to, aký efektívny bol film, aj keď výsledok je vopred jasné. Je to veľmi znepokojujúci film. 7/10 ()

fars

Nemecky film od rezisera komisare Rexe, clovek by si rekl co asi od toho muzu ocekavat, ale TOHLE SAKRA STOJI ZA POZORNOST! Mam asi 15 minut po projekci a porad jsem z toho lehce v soku. Ted jsem si na csfd precetl ze film je podle skutecnych udalosti a jsem v soku jeste vic...20 civilistu se za financni odmenu dobrovolne prihlasi do nevine vypadajiciho experimentu. Rozdeli se na vezne a strazce a tak muze hra zacit... Jenze mezi vezni a dozorci zacne postupne rust nevrazivost, zacina se objevovat nasili na veznich a vse graduje vzpourou dozorcu, kde prebiraji experiment do svych rukou. Ja bych v one simulovane veznici asi neprezil prvni dva dny :-) ()

Hans.

Zajímavá sonda. Líbilo se mi to a na napětí a zážitku nic neubírá, že se dalo dopředu vytušit, že se tam něco zvrtne.. I bez experimentu je totiž jasný, že když člověk nad někým získá moc, chtě nechtě se z něj stane agresivní hajzl a chová se hůř jak zvířata. Odehrávat se to v Česku, dopadne to ještě hůř... Výtku mám jen k závěru, přišel mi dost odbytej, ale to je věc vkusu a názoru. Suma sumárum to na těch 5 * vyjde. ()

majo25

Námet tohoto trileru je celkom zaujímavý, ale originálny iba sčasti. Osudy postáv sú rozohraté v podstate dobre, ale logika ich chovania je veľakrát mimo. Herci sú bohužiaľ nesympatickí, málo vierohodní a spracovanie po celý čas pokrivkáva. Záver je totálne mimo. ()

tom88

Nenechajte sa odradiť tým, že to je nemecký film. Tento film je drsný, psychologický, surový. Konečne mi aj Nemci ukázali, že vedia natočiť niečo kvalitné, čo sa podobá aj americkému štýlu. Začína to celkom nevinne, ako obyčajný film, ale neskôr, keď sa ukážu charaktery postáv ( hlavne dozorcov ), začne to fakt naberať obrátky a stáva sa z toho poriadny thriller a ku koncu aj dosť dramatický. Dlhšia stopáž tu ani nevadí. Herci sú na nemecké ale aj svetové pomery dosť slušní. Môžem len doporučiť. 80%. ()

wendelin9

Opravdu zajímavý dokument o tom, že v dnešní době se nevyplácí nikomu vkládat do rukou větší moc, než kterou může zvládnout... Při sledování na Olomouckém AFu to vě mě vřelo a neubránila jsem se srovnání s Schindlerovým seznamem - ne po filmové, ale pocitové stránce.. Když se říká že se 'lidé chovají jako zvířata' tak je to spíše urážka pro zvířata.. kdo ubližuje a zabijí jen pro potěšení?? Bože..... ()

danliofer

Tak z tohoto filmu mi bude ještě dlouho běhat mráz po zádech, v co se může zvrhnout "obyčejný" experiment na dozorce a vězně. Člověk by si asi měl přiznat, že za určitých okolností v něm vždy přežije zvíře. Psychika je stále velká neznámá, tvrději řečeno je to nepředvídatelná děvka... ()

maxxxim odpad!

Was is das? Tvrdé ako Bundeswehr. Nemyslím idea, prevedenie, prostredie, ale herecké výkony. Neviem si predstaviť ako by dopadol film, keby chalani nedostávali infúzie s pravidelnými dávkami ginkgo biloby na prekrvenie končatín a krku. Tiež to mohli dať zahrať profesionálom a nie bakalárom tesárčiny a drevorubačom. Film si fakt zaslúži názov experiment, lebo ide skutočne o experiment o experimente. Nápad zmysluplný, ale výsledok umelý a neprirodzený. Hawk. ()

Tommy.D

Film má hodně nevyvážené tempo - zpočátku je možná až příliš rozvleklý a na konci až moc uspěchaný. Některé vyloženě "over-the-top" scény v závěru (profesor) ho zbytečně degradují, nicméně stále nepůsobí lacině. Kdyby se celá romantická linka vypustila, asi by se taky nic nestalo. ()

tatanapope

Co se asi stane , když se rozhodneme vzít partu lidí a hrát si na vězně a bachaře ? Když mezi bachaře ke všemu hodíme někoho , komu stoupne moc nad rádoby vězni do hlavy a začne to brát osobně a velmi vážně a zároveň tomu všemu , tak nějak velí . Lidské povahy jsou svým způsobem předvídatelné a dalo by se s tím počítat , že z toho zkrátka pár lidem přeskočí . Když se to však zvrhne během dvou dnů je třeba se zamyslet , zda to nenabírá trochu rychlí spád. Film je poměrně dost předvídatelný a děj není , tak úplně zajímavý , protože na toto téma už jsem pár filmů viděla a musím říct , že v podstatně v lepší kvalitě , ať už po dějové , herecké nebo kvalitativní stránce , tak že za mě průměr , moc mě to nebavilo a ničím výjmečným neoslovilo . Navíc herci hráli , tak nezáživně , že člověk necítil ani sympatie ani nesympatie , zkrátka takové , nemastné, neslané . Viděno v rámci Season Challenge Tour 2015 ()

Karush

Režisér šikovne vystupňoval napätie: postupne sa dostávame od vtipkajúcich väzňov a nedbalých strážcov až po najväčší stupeň diktatúry, po mrazivé ticho a strach, kde väzni sú už len bábky v hre, kde krutosti už len fantázia kladie medze. Veľmi zaujímavá psychologická dráma, ktorá má ďaleko od Hollywoodu a filmového klišé. ()

kinghome

Skvělej Thriller, u kterého jsem celou dobu nevěděl co příjde za 5 minut. Němčouři umí natočit kvalitní film, jen se musí hodně snažit. Dokonce musím říct, že se povedl i výběr herců, který jako by vybíral někdo, kdo experiment sám zažil. Vypadalo to, jakoby ty dozorci byli hajzlové i v normálním životě. Prostě takový Náckové, který by si zasloužili kulku do hlavy. Typický ulízaný svině, který byli jako malý šikanovaný a měli problém někam zapadnout. Proto se nevyplácí šikanovat hnusný, ulízlý a divný děcka. Radši se na to vyserte, páč jednou se přihlásíte do nějakýho experimentu a tam vám to přesně tyhle hnusové vrátěj. No tak abych to shrnul: Jde o skvělej Thriller s úžasnou atmosférou a fajnovými herci. Velké překvapení. 80% ()

_DAVE_

Je az neuveritelne ceho vseho jsou obycejni lide v extremnich podminkach schopni. Jiz behem 48hodin byla atmosfera absolutne vyhrocena a dobra polovina zucastnenych na pokraji psychickeho zhrouceni... Dokud jsem to nevidel neveril bych.. ()

danoo

Šokujúci film o experimente, kt.sa zvrhol a naberá nekontolovateľné rozmery. Desivosť je zvýraznená povestnou nemeckou chladnosťou a rezervovanosťou. ()

July

Psychologicky zajímavé, napínavé, nutící k přemýšlení... ale přesto jako by tomu něco chybělo. Váhám mezi 3 a 4*. Ale každopádně je Experiment poutavý a zajímavý film, který mohu jen doporučit. ()

neoBlast

Rádoby intelektuální skvost, který má zásadní problém - je naprosto fádně natočen a nedokáže vtáhnout. Nuda přebíjí zajímavý námět, roztříštěnost vyprávění (viz. pochybné flashbacky s "přítelkyní"), žádná atmosféra i všední technická stránka. Z atraktivního ožehavého tématu šlo jistě vykřesat více. A Hirschbiegel později dokázal, že zvládá i vyšší standard. 60 % ()