Perfektní den

• Španělsko Un día perfecto (více)

První obětí všech válečných konfliktů bývá zdravý rozum. A přesně to se stalo i skupince humanitárních pracovníků z mezinárodní organizace Aid Across Borders, která pomáhá ve válečné zóně kdesi na Balkáně. Sophie (Mélanie Thierry) je v partě nováčkem a chce spasit svět. Mambrú (Benicio Del Toro) už všechno viděl a chce domů. Káťa (Olga Kurylenko) kdysi chtěla získat Mambrúa a tlumočník Damir (Fedja Stukan) chce, aby válka už konečně skončila. „B" (Tim Robbins) ani neví, co vlastně chce. Teď mají na krku jednu z posledních studní uprostřed hor, která je zdrojem vody pro několik vesnic a právě teď v ní plave mrtvola, kterou tam někdo neznámý hodil. Vytáhnout tělo a vyčistit studnu je zdánlivě jednoduchý úkol, ale pro naše humanitární hrdiny se postupně stává neřešitelným úkolem s několika rébusy. Počínaje marným sháněním pevného provazu přes bloudění horskými cestami, na kterých leží zaminované krávy, až po nesmyslné příkazy od velitelů mírových vojsk OSN. Při řešení úkolů tak občas musí sáhnout k netradičním nebo rovnou šíleným řešením. Zároveň nesmí zapomínat, že jsou na území, kterým se prohnala válka a ta se může zase kdykoliv probudit. Prostě je to jen další Perfektní den z mnoha. (Cinemart)

thorax65

Stála si kdesi na Balkáně studna. Kouká tak kolem sebe a najednou žbluňk, žuchnul do ní tuhej pučmeloun. A sakryš, jakpak se já nebohá asi toho buřta zbavím? A to je příběhu tečka. Samosebou, že to dobře dopadne i když to tak zprvu nevypadá, ale je to fousový. Papír světem vládne, to už bohužel známe i v naší džungli. Téma dobrý, ale výsledkem není ani drama ani komedie. Plusy = Toro, Robbins, krávadrift / Mínus = Kurylenko. 50/100 ()

durkes

vozíme sa krajinou, sem tam zastaneme kvôli krave, či vojakom a pri tom vedieme priblblé dialógy......jaj, zabudol som že sa to odohráva v niekde na balkáne a každý chce byť humanitárny pracovník.........dosť veľké nudné sklamanie..... ()

pepca72

Bože, to byla kravina. Balada o laně a krávě. Dialogy psal si retardovaný mentál z Balkánu. Ztracený čas, nuda, marnost, trapnost. ()

zekon

Sledovat 40min jak někdo shání provaz, pak 20min jak shání balón, pak mění balón za provaz a pak zjistí že je provaz už na hovno..........fakt ne. Jako prostředí a v pozadí zase zhovadilost války jo, ale co s tím. ()

raru

Taký film o ničom,(no vlastne hej,ten protivojnový a humanitárny motív sa tiahne celým filmom,ale ide tu hlavne o vytiahnutie tučniaka zo studne,čo nie je také jednoduché,ako by sa zdalo),ale so skvelou hudbou a pohodovými hercami,ktorí si to očividne užívali,najmä Tim a Benicio. ()

Martinko991

Taký domotkaný film od začiatku až po koniec v ktorom Olga Kurylenko konečne nehrala prostitutku. PS: scéna kde T. Robbins prehovára Del Tora aby O. Kurylenko napísala na nich dobré hodnotenie stojí vážne zato a pobavil som sa ako dlho nie ! ()

Gomez222

"Vojna nakreslila ciary" a rozdelila ludi podla nabozenstva. Pekne rozpracovany film, ktory cez pribeh clenov humanitarnej pomoci rozprava pribeh o vojne. Zaroven sikovne poukazuje na to, ze aj ti co pomahaju mozu skodit. Hlava 22. ()

Awer

Kolik pracovníků mezinárodních sil je potřeba na vytažení jedné mrtvoly ze studny. Velmi sympaticky a s lehkostí provedené. Hádám, že kladnému přijetí filmu pomáhá, když člověk na události té doby a místa nemá extrémně vyhraněný (nebo hluboký) názor, což není můj případ, takže to jako jedno z možných sdělení naprosto přijímám. ()

surprise

Tohle miluju. Během reálných byť tragických událostí, jiskří humor. Výborně nasnímané drama s přirozeně krásnými herci a bravůrně vypointovanými dialogy. Podobné jako Země nikoho, což doporučuji jako předkrm. ()

tata22

Film o válce kde se neválčí a při tom je válka všudy přítomná. Neuvidíte ani mnoho mrtvol, neuslyšíte žádný výstřel, nikoho nemučí a nikdo se nesvíjí v bolestech. Přesto cítíte všemi póry, že ta válka tam je s Vámi, že se vám zažírá za prsty, a že před ní nemůžete utéct ani se jí vyhnout, dokonce ani jí bezpečně objet (ta kráva je totiž zaminovaná, asi...). Ale přeci jen mi tam trochu něco chybělo, možná že právě účast hereckých hvězd byla trochu na škodu, jakoby úplně nepatřily do příběhu, zejména Olga Kurylenko. Těžko uvěřit, že by tak krásná holka jela na Balkán zachraňovat svět. Možná chyběl i Kusturicův nadhled a humor anebo naopak dusivější atmosféra strachu. Malinko jsem tvůrcům a hercům nevěřil. Scénář super ale prostě mi tam něco chybělo, něco abych film shlédnul jedním dechem a s otevřenými ústy. To se mi prostě nedělo, marně přemýšlím proč... ()

motyka52

Válka je vůl. A tenhle film to ukazuje velmi dobře, ačkoliv sám vlastně válečný není. Je to takové hořko-hořko-sladké poválečné drama (i když drama asi není úplně přesné, je to prostě příběh) tří sympaťáků a dvou sympaťaček, kteří se snaží ze studny vytáhnout mrtvolu. Zdánlivě banální, ale vlastně vůbec. Navzdory námětu se na to hezky kouká, Del Toro i Robbins jsou tady přesní, černočerně vtipné je to přesně tam, kde to černočerně vtipné má být, mírně dramatické je to taky na správných místech, nekýčovitě slzopudné rovněž a absurditu, krutost a nesmyslnost války to ukazuje víc než dostatečně, přestože se tady nestřílí a krev skoro vůbec neteče. Lidský - takový je tenhle film odehrávající se kdesi na pozadí nelidských činů. ()

RoyBatty444

Vojna je hnus či z jednej alebo druhej strany a opatrnosť je spôsob prežitia. Je tu všetko čo konflikt poskytuje hlavne utrpenie civilného obyvateľstva ktoré hyenizuje svoje okolie. K tomu na odľahčenie jednoduchá zápletka s trochou čierneho humoru hlavne od bielozubého Robbinsa a vzťahových problémov dobre zahrané del Torom. Bol by to priemer, ale nakoľko ma presvedčilo aj filmárske umenie tak pridávam. ()

ciapok

je už tradičné tvrdenie, že natočiť kvalitnú komédiu je ťažšie ako smutný film. Naproti tomu ešte náročnejšie je vytvoriť pútavú drámu s humorom, to je hlava položená na klát. A robiť to na pozadí relatívne nedávnej vojny a nedopustiť sa klišé a orgistických póz, to je adept na dokonalosť a ja sa až bojím povedať, že k tomu snáď došlo práve tu ()

Takaru

První můj letošní film, a rovnou z mého oblibeného ranku "válečný ". Nezklamal, citlivě namíchaný koktejl dramatu s prvky černého humoru, který při pomalém usrkávánì, zběsile naturalistickou akci opravdu nečekejte, nezaskočì ani mladému citlivému divákovi, ale snad u těch mladších, méně informovaných, vyvstanou otázky, cože se to vlastně na tom Balkánu v letech devadesátých dělo. A film to jasně, ne však drasticky ve srovnání s jinými tituly ukazuje, někdy jen v náznacìch, přesto zcela dostatečně. Možná by toto byl vhodný materiál do výuky Dějepisu a ON na našich ZŠ, prìpadně SŠ, nejsem si jist, kde v osnovách se toto téma nachází. 75%. ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna