Cezar209

takto ...tak skaredeho chlapika som nevidel uz dlho bleeeee....a to myslim, ze Matthew aj ked robil co vedel ho dal o 50 % krajsieho....ak by mne takyto typek klopol na dvere tak mu neuverim ani ze....nic. pribeh urcite zaujimavy, naviac z mojej oblubenej kategorie - natocene podla skutocneho pribehu :) (co bol aj dovod aby som si to skukol). Spracovanie velmi prjemne, veril som tomu co som videl a emocie zohrali svoju ulojhu tiez ba co naviac ako to uz v zivote byva obcas nas zivot prekvapi... jeden den takmer umriet na malariu, druhy nevediet zratat vsetky chechty, treti si odskocit k levom do vybehu a popritom stratit lasku svojho zivota a ...ten zbytok volneho casu prechlastat... :o) a aby som nezabudol - tak neprijemne skaredy, odporny a nesympaticky (vsetko v jednom) nemoze byt slovak...co je super :o)) ()

andy60

Film o chlápkovi, který se nedá srazit na kolena a jde si za svým zlatým snem. Nenudil jsem se ani chvíli, Matthew byl výborný a jeho postava mně byla sympatická. Ještě, že to nebyl nějakej nažehlenej kravaťák s nagelovanými vlasy, tohle byl člověk z masa a kostí, který často sáhne po skleničce, mluví, jak mu zobák narost a já mu to prostě žral a držel mu palce. ()

EBBE

nijak zvlášť uchopený příběh, který nezachraňují ani tak velmi solidní herecké výkony jako silná poslední půlhodina ()

LEFTFLANK

Ďalší do zbierky. Ja by som to zaradil niekde medzi Zakladateľa a Nebeského gaunera a presne tak je to aj dávkované. Je to dostatočne civilné a snaží sa podať opäť american dream po x-tý krát(Fouder) tentokrát aj s miernou dávkou napätia ktoré ale iba líže po povrchu a nedostaví sa plný efekt (American made). Neustále sme na húpačke úspechu a nezdaru, rýchle striedanie lokácii, kopec pribudajúcich postáv - to všetko vo mne vyvolalo odpor si akokoľvek pripustiť hlavných hrdinov k telu. A mám aj celkom dosť. Podobných príbehov, ktoré sa snažia nabudiť dojem, že ide o niekoho dôležitého alebo nebodaj zaujímavú udalosť v histórii. Maximálne tak pre amíkov. Po hranom dokumente o mužovi ktorý zachránil Louvre pred nacistami o ktorom asi film nevznikne je to priam smiešne. Ale formálny štandard samozrejme je zachovaný. Tak sa to prežiť dá ()

BillyGoat

Stěží průměr. A to měli filmaři k dispozici dobrý - pravdivý příběh o vzestupu a pádu muže posedlého zlatem, snem a alkoholismem. Chybí tomu jakákoli atmosféra, delší nebo sugestivnější záběr - jakoby neměli k dispozici dostatečný rozpočet anebo si s tím nevěděli rady : M. McConaughey by si rád tuhle roli užil a on se do ní dost možná i ponořil, ale "televizní" pojetí filmu jeho výkon minimálně znevažuje, když to řeknu kulantně. B. D. Howardové to tak sluší, až jsem uvažoval, že si jí přidám do přátel na Facebooku...její postava (manželka zlatokopa) se ale ve filmu občas chová až kýčovitě a často...prostě divně. Někde jsem četl, že film má "divný" soundtrack a musím říct, že je to pravda! Jenom jedna píseň se hodila k tomu co se ve filmu dělo (ale pořád byl ten song divný a špatný). Čekáte osmdesátkové vypalovačky a ono prd : takhle nemístně použít „Hey“ od mých oblíbených Pixies...: To už je na pováženou. Trailer sliboval něco velkého a silného. Ale u slibu to taky zůstalo. ()

PowPow

Máte nápad, který se na začátku rozjíždí, a zajímavý twist, ale mezitím dlouhé nic. Ale Matthew McConaughey je jedním z nejlepších současných herců, jen zůstává trochu bokem zájmu. ()

Ruthen

M.McC mi s tou cigaretou (a chlastom) počas celého filmu liezol pekne na nervy. Ale nakoniec celý ten majstrovský podfuk ako vyhúlili nenažrancov, to bolo famózne. ()

PORTER44

Uchlastanej zlatokop McConaughey mylel si že našel zlatý důl a ono prd ,parťák s ním pěkně vyjebal a to doslova nakonec mu to patřilo neměl chlastat a dělat ze sebe haura,film nic moc,na jedno kouknutí stačilo. ()

ondrapec

Námět filmu má obrovský potenciál, bohužel si ale nejsem jist, jestli byl úplně naplněn. McConaughey a Ramiréz v hlavních rolí famózní, o tom žádná, ale přeci jen to nemá takový náboj, jaký bych od filmu čekal. Kdyby bylo více minutáže z Indonésie a přidalo se pár pořádných mafiánů, hodnotil bych daleko výš. *65%* Doporučení na podobný film: Krvavý diamant (2006) ()