bourec

Docela atraktivně natočený drama o hledačích zlata.Matthew hraje skvěle,připravenej je na roli taky skvěle,a i ostatní mu zdatně sekundujou.,Samozřejmě že filmů s podobnym dějem a charakterovym vývojem jsme už viděly několik,ale nakonec to dopadlo jinak,než sem myslel.V jednu chvíli sem mu ten pád na držku i přál.70%. ()

C0r0ner

Tak nějak je člověku ten chlápek u prdele, takže jakékoli jeho trable přejde zívnutím. To se u mě podepsalo i na hodnocení, protože pokud se nedokážu ztotožnit s hlavní postavou, znamená to, že mě zbytek až tolik nezajímá. Špatně natočené to nebylo, ale jenom takový lepší průměr. 65% ()

pakobylka

----- "Když prodáte sen, co vám zbude ?" ----- Dobrodružství, které se nechce vzdát svého snu ... ZLATÉHO snu. Vyžívá se v neočekávaných zvratech - a umí je správně načasovat. Své malé i velké pointy si hýčká - přičemž ty nejlepší si nechává na konec. Koho by napadlo, že se inspirovalo realitou ? Netuším, nakolik pevně se jí přidržovalo, nicméně život mnohdy píše ty nejlepší romány. ()

Juto

Je to film, ktorý chápe základnú túžbu zbohatnúť a naše hlboké porozumenie, že bohatstvo jednej osoby je často na úkor blaha inej osoby. Nie je to dokonalý film, no je obdivuhodný pre svoju schopnosť udržať diváka v napätí. 6/10 ()

URBAN

Nejsem cílovou skupinou tohoto žánru, ale musím pochválit provední tohoto příběhu. Byl poutavě podán, ale je to pro mě málo svižné a prostředí bylo poutavé. Matthew McConaughey opět ve své roli exceluje a zcela se jí oddává. ( 2.4.17/PC ) ()

dr.fish

Matthew prostě nedokáže něco zahrát na půl plynu. Tohle si zase dal se vším všudy a nezbývá než smeknout. Toho plešatýho alkoholika s panděrem vystřihl jak z partesu. Film je v podstatě jen o něm, takže na ději ani tolik nezáleží, nic nového pod sluncem to rozhodně není. Ale ostrý obraz a dobrý zvuk a Matthew...80% ()

panMartin

Přiznávám, že jsem vůbec netušil, jak vlastně funguje celý ten byznys kolem těžařů. Takže mě v tomto indonéském zlatém dole ledacos překvapovalo. Film podle skutečné události, který je opravdu dobře napsaný a dobře natočený. Na druhou stranu mi více chyběla špička děje či větší napětí. Ono koukat na herectví Matta McConaugheyho je samo o sobě zážitek. Neuvěřitelná proměna. Ramírez i Howardová jsou sympatičtÍ. Nicméně má to celkem solidní tempo, děj dává smysl. Ten závěr to vytáhl na slabší 4. ()

chelseaman22

Vydařený snímek s nedotaženým koncem. METJŮ opět exceluje v roli, která je na první pohled tak odporná, že místo pohledu na ní bych raději obcoval s kozlem. Pokud scénář opravdu kopíruje skutečné události, tak jsem Niky Lauda s ohořelým ksichtem. 78% ()

David.Darco

Nekreatívna blbina, pri ktorej budete mať neustále pocit, že ste to už videli v 2013tom... V omnoho kvalitnejšom súznení. Snáď jediná svetlá stránka je herecký výkon Matthewa. 2 nezáživne stravené hodiny môjho života mi už nikto nevráti. Tak to ale býva. ()

Tosi

Gold je návrat Matthewa v plné formě. A může bejt i plešatej pupkáč s velkou řití, ale tím zlatem pro film je on sám, zlatokop Kenny Wells. Vichřice vtipu s nevídaným nadšením a žízní po zlatém snu. Skvělý film s velkou energií a svěžestí, kterému díky výkonu McConaugheyho odpustíte všechno. 80% ()

Johnny.ARN

A toto sú presne tie filmy, pri ktorých zažijete asi všetko okrem poriadnej prestrelky. Číra hojdačka, ktorá sa pod režisérovým vedením mení na niečo, čo vás vždy prekvapí, nadchne, schválne unudí aby vám vzápätí vrazila zvrat priamo do hrude. Matúško je v tejto postave niekde úplne inde. Ramiréz konečne dostal charakterovku. Kostýmy, lokácie, blato, napätie, zvraty, všetko top. Nepredvídateľné, správne natiahnuté, bez zbytočných dejových odbočiek alebo iných keksov, ktoré by rušili zážitok. Skvelé. Silné 4 z 5 ()

Jizni Tlapa

Jsou to snadné počty! 1 super námět podle reálu + 1x obsazení pupkatého Conaugheyo se sestřihem na Česílka + 1x koukatelný exteriér a 1 hustej soundtrack=4!! ()

mickyreed

Tyhle filmy mám osobně strašně rád ... zvlášť když sou okořeněný skvělým hereckým výkonem. Trochu mi ale neseděl soundtrack - jako kdyby už v rozpočtu nezůstaly prachy na pořádný pecky, který by dokreslily atmošku některejch scén. ()

venison

Přiznám se, že mám nějak problém s Matthewem McConaugheyem.. Ve své herecké kariéře přešel z extrému do extrému.. Namakanej pohlednej pláyboy přešel do vyzáblíků a připlešlejch tatíků.. Je na ně vidět, že roli spíše prožívá uvnitř, než dokáže předat dále divákovi.. Pro mě je herec ten, kdo dokáže zahrát více odlišných charakterů aniž by si převlékl tričko.. Na mě prostě Matthew McConaughey dost dobře nefunguje.. Zhostil se toho pěkně, ale umím vyjmenovat pár herců, kteří by "Zlatu" dodali patřičnou hloubku.. Film je jímavý, má svižná děj a šokující příběh, ale žádnou hlubší filosofii jsem v něm nenašla. Něco jako DiCaprio "Krvavý diamant" - napětí nechybí, ale za tejden pořádně nevím o čem to bylo.. ()

Pavlínka9

Nějak nevím...Ten konec je skvělý, Matthew přesvědčivý a ohromně mě překvapil Toby Kebbell, kterého bych si namazala na chleba :D :D :D Takže k filmu - nahoru, dolů - pořád to samé do kola a typ člověka, který prostě neví kdy má dost a neponaučí se a prostě pořád to zkouší a nechce žádné kompromisy...Ten film je ok - ale není tam, jak tu již zaznělo - nějaký hlubší podtext - něco tomu opravdu chybí. Je to takové poloviční...Kamera mě bavila a horlivost hlavního hrdiny byla obdivuhodná, ale zároveň bylo až na kůži cítit, jak se dokáže člověk spálit a přesto k tomu ohni pak vstoupí ještě jednou..Na jedno podívání je to akorát. ()

Phietros

Matthew v roli bláznivého těžaře s vidinou bohatství při nálezu zlaté žíly! Navíc podle skutečné události. 75% ()

noriaki

Jen čistým výčtem chyb bych zaplácal tři odstavce a Matthew McConaughey se pohybuje nebezpečně blízko přehrávání, ale i tak mi to sedlo. Film dlouhou dobu vypadá, že nesměřuje vůbec nikam. Prošel několika vrcholy a dvakrát protočil vyznění hlavní postavy, než definitivně odkryl karty. Tomu posedlému snílkovi jsem prostě musel fandit. Po posledním záběru jsem zůstal zmatený, ale s dobrý pocitem. A tak to má být. ()