Moderní metropole zvířat Zootropolis je město jako žádné jiné. Jen v Zootropolisu najdete luxusní čtvrti jako je Sousedství Sahara nebo chladný Tundrov. Je to velkolepé velkoměsto, ve kterém žijí pospolu zvířata ze všech koutů světa. Je to metropole, kde můžete být kýmkoli bez ohledu na to, zda jste obří slon nebo malá myška. Když však do města dorazí optimistická strážnice Judy Hopkavá, zjistí, že být prvním králíkem v policejním sboru velkých a drsných zvířat není žádná legrace. A protože chce všem dokázat, že na to má, skočí po první příležitosti řešit náročný a záhadný případ, i když to znamená vzít do party upovídaného a všemi mastmi mazaného lišáka Nicka Wilda. (Falcon)

agentmiky

Dlouhá to byla doba od posledního animáku, u kterého bych v zásadě neměl žádné připomínky. Zootropolis jsem popravdě od počátku absolutně nevěřil, neboť mi samotný děj připadal prosťoučký, ale to jsem udělal fatální přešlap. Ačkoliv se film může jevit jako přednostně cílený na to nejmenší publikum, tak si stejně myslím, že i dospělí si zde přijdou na své. Ať už jde o narážky na filmy (ten Kmotr byl skvělý) nebo i takovou menší satiru, která se zde vyskytuje, tak se prostě domnívám, že já bych si sice jako malé děcko film užil, co se týče zábavy, ale promyšlenost ústřední myšlenky by mě nezasáhla, což by byla škoda. Na filmu mi nic nevadilo, příběh fajnový, postavy sympatické, akční stránku v animované filmu vždy ocením a zábava na té nejvyšší stupnici. A ještě tak u animovaných filmu nejde jen o propracovanost vizuální stránky,ale hlavně o scénář, který zde měl hlavu a patu. Samozřejmě nesmím opomenout ani zpracování po technické stránce, na kterém jsem ihned poznal, že to byla práce těch nejlepších mistrů z oboru. Kdo neviděl, ať to napraví. Za mě dávám 91 % P. S. Málem jsem zapomněl na nezapomenutelné scény s lenochodem, zejména scéna s vtipem. Málem jsem dostal infarkt. Jeden z nejlepších filmových momentů v animácích :D ()

MartinezZ

Na to, jak se to vynáší do nebes, mě to příliš nezasáhlo. Ano, je tam několik humorných postav, skečů a míst, ale že by to něčím vysloveně vynikalo nad mnohými ostatními zvířecími animáky, které svými humory pokukují po reálném lidském světe, to zas ne. Nebylo to špatné, prostě to jen nebylo špatné. ()

Vxxx

Tohle byla jízda. Od velice sympatických postav, hlasů, přes plno skvělých vtipů, narážek a easter eggů až po scénu s lenochody na úřadě, kterou považuji za jednu z nejlepších a nejvtipnějších v historii animovaných filmů. Všechno to sedělo naprosto skvěle. Filmu se znovu rozhodně nebráním. 5* ()

Wysch

Odpolední projekce maj svoje kouzlo. Je něco okolo první hodiny odpoledne a v sále se tísní buď skupinka výživně obstaraných dětí s podobně zabezpečenými matkami, nebo se sem tam objeví nějaká skupina capartů ze školy v doprovodu bůhvíkoho. Občas se taky podaří, že v tom velkým sále má člověk celou řadu sám pro sebe, protože lidí na projekci přišlo tak zhruba dvacet. Koncem semestrů se občas na sedačkách rozmístěj studenti, kteří na šprtání zvysoka kašlou, jako jsem to dělal třeba já. V každým případě, odpolední projekce mají svoje kouzlo, dvakrát tak větší, pokud jsou skutečně ve všední dny. A když se k tomu připočte fakt, že Zootopia je neskutečně zábavnej animák pro každou věkovou skupinu, je to kouzlo dvojnásobný. Zootopia je mile dospělý film s absolutně ÚŽASNOU animací, která nemá nejmenších chyb. Detaily jednotlivých zvířat jsou fakticky úžasný, ať už jde o zaječici nebo králičici (či co to vlastně je), lišáka, ovci, vydru, lva, žirafu nebo i toho buvola, ale naprosto jsem jako chovatel potkanů ocenil skvěle detailní hlodavce včetně jejich skvělých charakteristik. Ke všemu se podařilo na skvělou animaci napasovat překvapivě svižnou a vtipnou detektivku, přesně jak říká POMO, skoro jak od Shanea Blacka. Jen tomu chybělo víc dospěláckýho dialogu, že ano. Lenochodi naprosto dokonalí, smálo se celý (prázdný) kino, vůbec první akt je skvělou směsicí nápadů a vtípků. V druhém aktu to jde s humorem níž, ale zase stoupá mnohovrstevnost filmu - první akt jako by byl skutečně pro děcka (hello, děti, tady je tohle a tohle a tohle a máme v něm králíky a lišky a roztomilý myši a jinou havěť), od druhého aktu se začíná temnit a přidávat vícero vrstev - je to alegorie na rasismus, gender (odmítám používat českej ekvivalent), v podstatě i alegorie na separaci a sociální stratifikaci (kasty, chcete-li), a v neposlední řadě odmítání jistýho společenskýho režimu, nazývejme ho třeba absolutní demokracie. Zároveň Zootopia je filmem, který dbá na příběh a hodlá ho vyprávět bez pomocných berliček, a taky bez pomocných vsuvek. Jedinou výtku mám asi k přelomu druhého a třetího aktu, kdy se jedna blbá berlička objeví v podobě jinak zapomenutýho lišáka z dětství (čili tzv. peripetie). Tahle berlička mohla přijít mnohem lépe a dospěleji, ale tak co už. Jinak ale prostě musím říct, že prozatím z letošního kina tohle byla druhá největší zábava. A jaký zklamání pro mě bylo, když jsem teď večer zjistil, že už je na torrentech v BR kvalitě. Otřesný, jak se ten svět zrychlil... Ale to už patří jinam. Zootopia si ale v každým ohledu podle mě svých 87% zaslouží. Má uvěřitelný a přesně zasazený postavy, který maj svoje místo na plátně (samozřejmě tím myslím ústřední dvojici), skvělej voice acting, výtečnou a bezchybnou animaci, skvělou akci a v zásadě se jedná o animák pro dospělý s vícero vrstvami ve svém příběhu. A skoro bych zapomněl na vynikající hudbu! ()

Praxis

Asi senilním nebo já nevim proč, ale Zootopia byla neskutečnou animovanou palbou za jasných pět. Od dob Toy story jsem se takhle nepobavil, jako právě při příběhu jednoho králíka, který si jde za svým cílem. Kriminální příběh jak z dob klasický devadesátkový buddy movie, nahláškovaná jízda ve městě, kde by chtěl žít každý (savec - btw kde jsou ptáci a ostatní?). Pecka na entou a jeden z nejlepších animáků ever. A k tomu ta Shakira aka Gazelle a návyková Try Everything. Jen tak na okraj - všimli jste si těch pomrků na současný svět? Lenochodi na úřadě, Lemming Brothers, pirátská DVDčka na Wrangled? Pecka 95% ()

Pierre

Po nevinném záčátku kdy se chce jedna králičí dáma stát policistkou a odjet do kultivované Zotropolis: Města zvířat ,se za chvíli z filmu stane velká jízda plná zvířecích máfianu a padouchů (a teď se přizná ten suchar kdo ani necukl koutkem u scének s malým panem Velkým ) Ano nesmírně originální animák. Sice jsem se místy ztrácel, ale za pana Malého, Lišáka Nicka, lenochody a na animáky nezvyklou atmosféru dám solidní 4 hvězdy. Film si své fandy najde a mě se taky moc líbil. ()

SonGokussj

Zaječice awEsome. Foxi cool. Policie fun. Lenochod "my god! Speed up, man!!!". Hlavní záporák "wow???" Jak pro ději, tak pro dospělé. Čerstvý vzdoušek v animované tvorbě poslední doby. Krásných a chlupatých 85% ()

Baronne

Jsou daleko vtipnější, lepší a originálnější animáky, zasloužilo by si to průměrnou 3ku, ale za poslední scénu s rychlou jízdou si to zaslouží o jednu navíc! ()

golfoxovox1

Velmi pěkný a svižný Disney animáček, na kterém bych kromě animace samotné vyzdvihnul hned několik věcí. Především velmi nápaditý scénář plný vtipu, který není jen prvoplánový. Jednotlivá zvířátka zde mají poměrně podrobně vykreslené "lidské" charaktery všeho druhu, což vytvořenému světu dodává hlubší rámec. Navíc se zde objevují narážky na reálné prvky moderního světa. Detektivní zápletka je rovněž vydařená, sice jsem hlavního záporáka odhadl patrně dříve než tvůrci zamýšleli, na výsledném pocitu z filmu se tím nic nezměnilo... Obzvláště vydařená je scéna ověřování SPZ na dopravním inspektorátu, nádherně nadsazeno. A že mám rád všechny filmy, které zdůrazňují význam lidskosti, už asi víte :-) Jasných 5 . ()

zipper111

Strašně super! Jako fakt, má to příběh, má to vtip, má to hlášky, krásnou animaci a spoustu žvížátek. Detektivní příběh v hlavní roli s roztomilou králičí policistkou a vychytralým lišákem má říz a jede na plný plyn skoro celou stopáž. Já se bavil, lepší než poslední Pixary. 5* ()

Alementina

Po dlouhy dobe neco tak strasne mileho, ze min nemuzu dat... A sorry, ti lenochodi na dopravnim inspektoratu... Dokonalost Sama. ///2.4.21 druhe ahlednuti a je to porad dobry, porad mily ()

kaylin

Hned na začátek roku výborný animák, který bude mít nejspíš jen málo konkurence. Kromě toho, že je animace naprosto skvělá a zvířata v ní vypadají výborně, nejen vizuálně, ale i pohybově, kdy mají skutečně pohyby zvířat, i když jsou polidštěná, tak dostáváte i skvělý detektivní příběh, který je napínavý a nepřestává být zábavný. Studio Disney opět potěšilo. ()

blackrain

Hezky nápadité a barevné. Fantazie tvůrců musela jet na plné obrátky a možná ještě mnohem víc. Animátoři odvedli skvělou práci. Zpracované detaily mě ohromily. To tedy klobouk dolů. Zvířátka jsou vyobrazena opravdu detailně (pohybující se srst a na ní pohybující se oblečení). Je tu plno poselství s velkým přesahem, které rozklíčují spíše dospělí diváci než děti. Ale ani jedna skupina se nudit nebude. Hlavní dvojička, zaječice a lišák, byla moc fajn a sympatická. Zmiňovaní lenochodi nemají chybu. ()

gogos

Do detailu promakaná podívaná, která vtipně, ale zároveň reálně reflektuje společnost. Nechybí spousta správně načasovaných hlášek, svižná akce, dobrá kriminální zápletka a vše podtrhuje velmi zdařilý dabing... Jeden z nejzajímavějších a nejvtipnějších animáků posledních let... ()

Kaluž

Výtečně animovaná kriminálka pro caparty i odrostlejší, navíc s vysoce funkčním humorem a výživným tématem i poselstvím. Takových se urodí jen pár. Z tohodle bude trvalka. [Jonáš v kině / 8] ()

Hanyou

Je to parádní. Konečně zase jednou animák s příběhem, jako z hraného filmu. Navíc úplně miluju, když si animátoři prostě vyhrají a opravdu využijí to, že si mohou vymyslet cokoliv, ať je to ve skutečnosti sebevíc nemožné. A hlavně je to tady postavené, na velice sympatických postavách. ()

stration

Velice půvabný film, který je chytře zkobminovanou detektivkou, animákem a neuvěřitelně kurevskou politickou agitkou, díky které jsem byl přesvědčený dát nemilosrdný ODPAD! Běžte s tou rovností, integrací, xenofobií, obavou z dravců (koho asi představují?) do prdele!!! Během filmu mi postupem času začal tuhnout úsměv na rtech a ke konci jsem už byl vyloženě nasraný. To si nemůžete sakra vybrat pro svou tupou, neomarxistickou masáž mozků někoho jiného než chudáky děti? Merklová, Obama, Sobotka, Cameron, Juncker a jiní socani a sluníčkáři musí křepčit nadšením. Já ovšem ne a rozčílil jsem se dokonce znovu po třech dnech u psaní tohoto komentáře. Když se pokusím zapomenout na nechutně vnucované poseltví filmu, musím pochopitelně pochválit animaci, spoustu dobrých vtípků a hlavně mé milované lenochody, kteří teprve představují ty pravé úředníky ve státním aparátu, akorát jsou mnohem roztomilejší a usměvavější. ()

PogoJoe

Vtipné, rozkošné, originální - tenhle animák mi sakra zvednul náladu a všem ho vřele doporučuji - malým i dospělým. ()

Colby Sawyer

Zootopie je hodně pěkný a hodně povedený animák. Za prvé je to skvělý koncept světa, který mi sedl krásně a všechny detaily a drobnosti zvířecího světa velmi potěší. Ústřední dvojka je fajn a celkově je zápletka hezky udělaná, aby pobavila, ale zároveň byla dost originální (v mezích animovaných filmů). Navíc děj je tak akorát dlouhý a to celou dobu v překrásné animaci. Nejhezčí pro mě viděný animák za posledních pár let :) ()

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté