Bobby (Jesse Eisenberg) pochází z Bronxu. Žije s věčně se hašteřícími rodiči a bratrem Benem (Corey Stoll), který jako čistokrevný amorální gangster zastává názor, že každý problém se dá snadno vyřešit hrubou silou. Bobbymu je jasné, že potřebuje změnit prostředí. Odlétá do Hollywoodu, kde začne pracovat jako poslíček pro strýčka Phila (Steve Carell), který je mocným agentem filmových hvězd. Vstupuje do světa opojných večírků, plných celebrit, modelek, playboyů, producentů a politiků. Na první pohled se však zamiluje do strýcovy půvabné asistentky Vonnie (Kristen Stewart). Problém je, že Vonnie má vážný vztah, takže se Ben musí spokojit s pouhým kamarádstvím. Ale nic netrvá věčně, Vonnie se s přítelem rozejde a velmi rychle opětuje Benovy city. Jeho nabídku k sňatku však odmítá. Zlomený Bobby se vrací do New Yorku, kde začne pracovat s bratrem Benem, který si otevřel noční klub. Z Bobbyho se stává velmi schopný impresário a z klubu Les Tropiques jeden z nejvyhledávanějších ve městě. Přestože Bobby stále miluje Vonnie, sblíží se s Veronikou (Blake Lively), okouzlující dámou z vyšší společnosti. Svatba. Veroničino těhotenství. Benův život se zdá šťastný. Ale jen do toho večera, kdy do dveří Les Tropiques vstoupí Vonnie... (Bioscop)

revere

"Co bude, až Woody nebude?" ptá se POMO s odkazem na Kleopatru. To cituji svůj komentář k Jasmíniným slzám. Té otázce se totiž znovu a znovu nedokážu ubránit. Přichází s každým novým Allenovým filmem. Co bude, až Woody nebude? O jeden důvod méně tu být. ()

ragtime

V prvom rade obdobie, do ktorého je dej zasadený má svoje nepopierateľné čaro. V druhom, ale neposlednom rade, herci. Výborný Carell, civilne umiernený Eisenberg a podľa môjho subjektívneho názoru role pre Stewart a Lively by mali byť prehodené. Je to ale asi mojou antipatiou voči Kristen, aj keď musím uznať, že nehrala zle. Len mi do tej osudovej role proste nesedela. ()

Kodousek

Celkem příjemný kousek od Allenka ;-) Éru zlatých let Hollywoodu musí milovat snad každý a je to vděčne a často interpretovane téma. Jesseho Eisenberga jsem nikdy moc nemusela zde to ale zahrál svým mile pritroublym způsobem, proc ne nakonec. ()

Pythonator

Kristen Stewart a Blake Lively jsou mňam. Ruku Woodyho Allena jsem tam cítil jen místy a celkově to nebylo ani tak vtipné jako nezáživné. Přesto je to tak nějak příjemně plynoucí a mile barevné a atmosféricky nasvícené a hloupoučky starosvětské, že se na to dá prostě podívat. Film bez příběhu a bez konce, na který se dá i dívat, se jen tak někde nevidí. ()

FuLister

Tenhle snímek je hlavně o atmosféře, která je dělaná hlavně hudbou, barvami a kamerou, plus ne zase tak velkým dějem. Na druhou stranu jsou zde i dosti vtipné momenty hlavně s bratrem gangsterem, či sestrou a jejím komunistickým manželem. Navíc je to prostě film od Woodyho Allena, takže to je láska. ()

nikhaj

Sny su iba sny. Distingvované postavy , sofistikovany scenar, humor na urovny, nenaplnene tuzby aj velmi rychle prestrihy ako niekto dostane gulku do hlavy alebo betonovu kupel. Z prostredia smotanky a holywoodskych filmarikov a filmušky toto nieje film o chudobe alebo biednych zivotnych situaciach. Ako vravim šampano za 1000 dolačov, nazdravie ()

Gamine

První film od Woodyho, který mě úplně neočaroval, přestože tyto herce mám ráda, příběh neměl nějakou výraznou ústřední pointu, po shlédnutí je snadné tento film hned zapomenout. ()

Triginal

Mně se to líbilo...To hlavní, co by měl dobrý snímek přinést, je atmosféra a pokud možno nějaký neotřelý, tj neschématický příběh. To se v tomto případě povedlo. Steve Carell je velký sympaťák, Kristen Stewart mi sem typově úplně nepasovala, i když herecky i vzezřením je velice šikovná, Blake Lively nádherná a Jesse předvedl jako vždy příjemné civilní herectví - nevadí mi ho ve Woodyho filmech potkávat často... Co se týče morbidních scén, tak bych se bez nich obešla úplně, ale kladně hodnotím alespoň to, že byly rychlé, tj. tvůrci nepotřebovali diváka vystavovat naschvál nechutnostem... ()

ciapok

Woody Allen na mňa ako človek pôsobí ako rozmrazená robotníkova ponožka. No ako režisér má obrovskú moc a skvelú vášeň v starodávnej Amerike, do ktorej vie dotiahnuť hercov, akých sa mu len zachce. A necháva ich robiť a hovoriť o tých najobyčajnejších veciach, na ktoré si však trúfne len málo režisérov. No keď tie obyčajné veci bavia a šokujú, všetci režiséri mu závidia. Aj o tom je tento film. ()

dragon'88

Zisli sa asi dobre okolnosti a nakoniec to bolo fajn, ale... Okrem logickych dier mi to pride na tu dobu ohromne anachronisticke, postavy modelovane podla dnesnej doby. A casting hlavnej trojice mi taktiez pride velmi nepodareny.. ()

HelenaHanke

Celý film po mě stekl jako dešť po pláštěnce, aniž by ve mě zanechal nějaký hlubší dojem či zapamatování hodnou scénu. Kristen Stewart i Blake Lively byly obsazeny do rolí proti svému typu, což samo o sobě nemusel být špatný nápad, filmu to však nic zásadního nepřineslo. Zklamáním je absence nějaké smysluplnější pointy. Dílčí scény sice fungují jako samostatné grotesky, dohromady se však jedná o nesoudrodý dějový slepenec, v němž jsou některé zápletky vyloženě do počtu. Vyzdvihnout lze kameru a práci se světlem, které chvílemi i z Kristen Stewart vykouzlí nevšední krásku. (60 %) ()

Ekdahl

Nijak významně to nevybočuje z úrovně Allenových filmů posledních 20 let - jinými slovy, je to slabota. Nejvíc zaujme míra absence děje, scenáristicky je to víceméně jen fragment, příběh se moc nekoná. Fragment příběhu je věšákem na propriety předválečného Hollywoodu (k němuž má Allen podstatně jiný vztah než k tomu pozdějšímu). Takže koho baví dobové hadry, záplava jmen tehdejších serebrit, pošmákne si. Ostatní utřou. K tomu dva tři dobrý fóry, pár hezky - pro někoho možná na hraně kýče - natočených scén (zabouchlá dvojka v Ústředním parku - Kristen Stewartová má něco do sebe, to né že né), a šlus. Poslední prvoligovou věcí od Allena je Deconstructing Harry (1997), obávám se. Všechny pozdější filmy jako by točil z povinnosti, občas to vyloženě odflákne (You Will Meet a Tall Dark Stranger - to jde dno), občas je to aslespoň řemeslně dobrá práce (Match Point), ale je to bohužel o dvě úrovně níž než ta tvorba 70. a 80. let. Úplně Allen ještě řemeslo nezapomněl, - např. hercům je výborně rozumět, hudba je bezchybná, občas ho napadne skvělý fór - díky čemuž ty jeho filmy pořád výrazně převyšují dobový průměr, nicméně kdo žere Love and Death nebo Annie Hall nebo i ty crazy věci z úplných počátků, nepřestává žasnout, co se s tím milovaným Woodym stalo, že na to začal tak dlabat. ()

vinson003

jasné čtyři, grandiózní začátek, který ke konci trochu vázne, ale pořád sebevědomé čtyři, Eisenberg je velmi dobrým náhradníkem za Woodyho, překotný projev je skoro jako jeho originál, Kristen taky nezklamala, sice to není prototyp femme fatal, ale dohání to krásou...jestli budeme dávat trojky za inteligentní a humorné scénáře, které nemají, nejméně v americe, konkurenci, na co pak budeme chodit do kina? na "pětkové" ironmany...přátelé, probuďme se!!! ()

KcarlosK

Doufal jsem, že se toho nedožiju. Ale bohužel. Woody natočil kravinu o ničem. A to mi ani nevadila pizizubka Kristen a trapák Jesse. Ale ten scénář. Sakra Woody, přtlač zase na pilu. ()

verbal_cohle

Prázdnota, předvídatelnost, po sté ty samé Allenovy témata, i dialogy slabší než je u Woodyho zvykem. Postavy absolutně bez hloubky. ()

Startuje Best Film Fest

Startuje Best Film Fest