Svatební cesta do Jiljí (TV film)

Komedie / Romantický

Československo, 1983, 82 min

Půvabná a příjemná komedie o testování budoucího partnera. Pro mě nejlepší scéna je vláčení kůlu na kopec (skvělá ukázka mužské ješitnosti :-)(12.2.2006)

Naprosto fantasticky a originalni film. Co hlaska, to perla. Vtipny od prvni minuty u ztrat a nalezu. Nejlepsi jsou samozrejme myslenky pana Abrhama, ktere kdyz vyjdou na povrch, je z toho "Me nikdo nema rad" jako reakce na nabizene jidlo. Tenhle film je opravdu klenot!(4.5.2011)

Mimořádně nadhodnocený film, ovšem i mou vinou. Příjemná, ale béčková komedie, která nepřináší nic zajímavého. I když motiv "zkušební" předsvatební cesty je docela vtipný, celá tahle roztomilůstka stojí a padá s Abrhámem a (hlavně) Šafránkovou, kteří jsou prostě nádherní. Čtyři hvězdičky si to nezaslouží, jedná se však o snímek, který z těžce identifikovatelných příčin miluji. Vyvolává ve mně nesmírně příjemný pocit. Asi díky tomu fíglu, že stačí, abych se jako divák ztotožnil se sympatickým Abrhámem a získám neochvějnou, v "těžkých zkouškách" neporaženou lásku krásně romantické Libušky Šafránkové (která ovšem "sežene i drezínu"). Pak ta blažená výletnická atmosféra z roku, kdy mi bylo šest. Především jsem ale tento film v těch svých šesti letech viděl a bylo mi při tom moc dobře (přestože jsem ho částečně prožíval jako drama), z čehož zůstala jen mlhavá vzpomínka na něco velmi příjemného. Když jsem ho nyní, po více než čtvrtstoletí, konečně objevil (a zjistil, že Kolářová s Hanzlíkem se mi tam přimotali odjinud), kupodivu zafungoval přesně dle libé vzpomínky. (Pro sběratele kuriozit: Smoljak, Svěrák, Gerendáš a jiní.)(23.2.2011)

• - Filmovalo se na Mělníku, v Krkonoších - Labská bouda, Mumlavský vodopád, hotel Skála ve Vítkovicích. (M.B)

• - Josef Abrhám a Libuše Šafránková jsou manželé i ve skutečnosti. Vzali se již před natáčením tohoto snímku v roce 1976. (necisty)

• - Jeden z instrumentálních podkresů filmu je použit jako základní smyčka písně „Starý pro nový“ od Prago Union. (MTHRFCKR)