Svatební cesta do Jiljí (TV film)

Komedie / Romantický

Československo, 1983, 82 min

Nejnádhernější československá komedie, u které jsem se bavila od začátku do konce s nejúžasnějším a nejkrásnějším hereckým manželstvím v hlavní roli :-) "Vystupme" ... "Nemůžeme" ..... "Proč ne?" .... "Najeli bychom na kmen" .... "Ale vždyť jsme teď zastavili a klidně stojíme" .... "Co myslíš miláčku, že způsobilo, že klidně stojíme?" .... "Proboha Ty máš naběhlé žíly, Tobě se něco stane, proč tam visíš!? Okamžitě se pusť!" ;-)(22.3.2013)

Těžká zatěžkávající zkouška o snesení a poznání dvou novomanželů na cestách, kteří tou dobou byli už skutečnými manželi.Už když jsem viděl úvodní scénu u okénka ztrátů a nálezů mezi panem Smoljakem a Abrhámem musel jsem se smát, a říkal jsem si to může stát zato! Později už to takové nebylo a mé prvotné nadšení trochu opadlo, ale stále to nějak šlo ve všech mírách únosnosti a snesitelnosti.Říká se, že dva lidé se nejlépe poznají na první dovolené. Pravda je však trochu jiná: i každé další společné prázdniny jsou pro vztah zátěžové a stresující, protože do hry přibývají další faktory jako děti, partnerská krize nebo rozdílnost zájmů. I když ale oba milují lezení po horách nebo opalování, je dobré mít předem jasný plán.Lepší je vždy předejít a zabránit zbytečným nervům, zklamáním nebo výčitkám.“Nejlepší je stejně originální odpověd vodákům na jejich pozdrav AHÓÓJ "dobrý den" v podání L.Šafránkové.Dávám za 3,5/5 a to sice i za ne zcela odhalenou ale přesto děsně sexy L.Šafránkovou za scénu u vody na kamenech a pak za tu na loďcě.Neco kouzelného z ní prostě vyzařovalo aniž by se musela zcela odhalit (tuším že to neudělala nikdy v žádném svém filmu) a proto si ji cením a vůbe jejího herectví o to víc.To co jiné musely dohánět tím, že se svlékaly před kamerou, ona zas nikdy nepotřebovala!(28.9.2006)

Podle mě těžce nevyužitý potenciál, na což u českých filmů nejsem zvyklý. Přitom předsvatební cesta může nabídnout tolik super momentů, ale tohle bylo nudný a postrádalo to až na pár výjimek klasický český humor. 55%(8.7.2014)

Výborná československá komédia. Stret dvoch úplne odlišných charakterov vo forme láskavého humoru. Nie nadarmo sa hovorí, že vo vzťahu muža a ženy sa protiklady priťahujú. Abrhámovi a Šafránkovej to veľmi pristalo. 85/100(21.6.2015)

Mimořádně nadhodnocený film, ovšem i mou vinou. Příjemná, ale béčková komedie, která nepřináší nic zajímavého. I když motiv "zkušební" předsvatební cesty je docela vtipný, celá tahle roztomilůstka stojí a padá s Abrhámem a (hlavně) Šafránkovou, kteří jsou prostě nádherní. Čtyři hvězdičky si to nezaslouží, jedná se však o snímek, který z těžce identifikovatelných příčin miluji. Vyvolává ve mně nesmírně příjemný pocit. Asi díky tomu fíglu, že stačí, abych se jako divák ztotožnil se sympatickým Abrhámem a získám neochvějnou, v "těžkých zkouškách" neporaženou lásku krásně romantické Libušky Šafránkové (která ovšem "sežene i drezínu"). Pak ta blažená výletnická atmosféra z roku, kdy mi bylo šest. Především jsem ale tento film v těch svých šesti letech viděl a bylo mi při tom moc dobře (přestože jsem ho částečně prožíval jako drama), z čehož zůstala jen mlhavá vzpomínka na něco velmi příjemného. Když jsem ho nyní, po více než čtvrtstoletí, konečně objevil (a zjistil, že Kolářová s Hanzlíkem se mi tam přimotali odjinud), kupodivu zafungoval přesně dle libé vzpomínky. (Pro sběratele kuriozit: Smoljak, Svěrák, Gerendáš a jiní.)(23.2.2011)