Edward Bloom (Albert Finney) byl odjakživa vášnivým vypravěčem neuvěřitelných historek ze svého mládí (Ewan McGregor), kdy jej jeho záliba v cestování zavedla na úžasnou výpravu okolo světa. V jeho mýtických dobrodružstvích nechybí obři, vlkodlaci, zpívající siamská dvojčata ani čarodějnice se skleněným okem, která dokáže nahlédnout do budoucnosti. Se svými fantastickými historkami se Bloomovi daří okouzlit každého kromě jeho syna Willa (Billy Crudup). Když pak Edward onemocní, jeho žena Sandra (Jessica Lange) se pokusí Willa přimět, aby ke svému otci znovu našel cestu. Will se musí pokusit oddělit pravdu od fikce a naučit se s heroickými činy i velkými prohrami svého otce žít. (oficiální text distributora)

Tea_

Jeden z nejmilejších snímků,které jsem kdy viděla. Taková pohádka pro dospělé, strašně na mě zapůsobil výkon Ewana McGregora a styl, který je pro Tima Burtona téměř typický. Díky tomu jsem si ho asi tak oblíbila.:) ()

andrea1661

Tim Burton opět exceloval. Nádherný příběh životní cesty muže nabitý neskutečnými zážitky kdy realita je převedena do pohádkového děje a zároveň divák pak těžko rozpoznává zda realita je tím čím by měla být, ale je zde i hluboká filozofická myšlenka o smyslu života samého. Nezapomenutelný film. ()

Turtle

Moc krásný film, takový více snový Forrest Gump, ale stejně jsem měl na konci že mu něco chybí. I když se mi moc líbil, tak na konci přetrvává pachuť nenaplněného potenciálu. ()

Yhitte

Když film začal, říkal jsem si „absolutní odpad“, ale naštěstí jsem byl v náladě se podívat se na něj celý, i kdyby jsem měl chuť rozmlátit monitor. Jak šel film dál, začal jsem si všímat vtipných a zajímavých momentů a nakonec se z toho vyklubal úžasný film. ()

zimi

Nádherný příběh, tak nádherných filmů moc není, jsem okouzlen!!!!! Dost dobrá práce pane Burtone, tleskám a děkuji! Za nějaký čas se na Velkou rybu jistě opět podívám! ()

denny001

Tento film má podobně dojemnou atmosféru jako Benigniho Život je krásný. Fantaskní Burtonův pohled na svět, skvělý příběh a výborné herecké výkony. Proplout tímto vyprávěním společně s Velkou rybou je rozhodně zážitek. ()

Shadowrat

Vzpomínám si, když jsem ho viděl poprvé. Byl letní večer a promítání pod širým nebem. Pocity, vzpomínky a dojmy se mísily s dějem filmu. Krásný film, krásný příběh, krásné vyprávění. ()

Terr.ka

Burtonovský film, jak jen může být. Pohádkový, excentrický a přitom reálný. Jak správně řekl golfista - je to takový Burtonovský Forrest Gump,,,,,, = a s tím jednoznačně souhlasím. ()

mirika39

Úžasné, skvelé, pestré, dobrodružné. Po celý film čakáte, kedy starouš konečne vyklopí synovi pravdu a po jeho smrti vyjde najavo, že to všetko tak úplne samé lži neboli. Iba prikrášlená pravda. Zdá sa mi síce prehnané, aby sa niekto celé roky nerozprával s otcom len kvôli jeho bujnej fantázii, koniec-koncov, čo by iné deti za to dali, počúvať podobné rozprávky, ale hold, američania sú už raz takí, odjakživa rozmaznaní. ()

danny79

Na Burtona docela normalni film, ktery me moc bavil - sledovat neuveritelne pribehy odvazneho, zivotem nadseneho, po dobrodruzstvi dychticiho Eda Blooma je radost. Pribehy jsou vtipne, krasne vizualne zpracovane a diky kvalitnimu obsazeni velmi dobre zahrane. Realita se promichava s fikci a na zaver splynou v jedno. ()

SugarVenom

Kdyby se mě někdo zeptal, o čem to je, tak bych nevěděla jak odpovědět. To se musí vidět. Ideální film na neděli večer, pohladí po duši. ()

Kiki_Veve

Během dvou hodin jsem vystřídala smích, pláč i údiv. Velká ryba je pro mě asi nejlepší Burtonovo dílo. Ewan McGregor mi jen potvrdil, že ho mám za nejoblíbenějšího herce oprávněně, ale i výkony Billyho Crudupa, Heleny Bonham Carter nebo Alberta Finnyho velmi osloví. Děj je perfektně poskládaný a celou dobu tak optimistický a milý, že i ty nejsmutnější scény člověk prožije s úsměvem. ()

smoukii

Na Burtona hrozně slabý, kupodivu i vizuálně. Jako by ho ten námět zas tak neoslovil (což je blbost, protože proč by to jinak točil). Prostě taková rodinná agitka s pompézním závěrem. Nebylo to špatný, ale určitě to nebylo skvělý. A protože Burtonův film prostě musím hodnotit v kontextu Burtonových filmů a nejsem schopná dát Beetlejuice víc než čtyři *, zdají se pro Big Fish i ty tři * skoro moc. Ale protože to pořád bylo lepší než lecjaký jiný film, kterému jsem ty tři * dala, má je mít. ()

phoenix9

Krásny film , taký forest gump natočený na spôsob Tima Burtona. Má to pár slabšíh miest , ale sú krátke a plný počet dávam hlavne preto, lebo film v celku funguje krásne . 85 % ()

Zemřel britský herec Albert Finney

Zemřel britský herec Albert Finney