Edward Bloom (Albert Finney) byl odjakživa vášnivým vypravěčem neuvěřitelných historek ze svého mládí (Ewan McGregor), kdy jej jeho záliba v cestování zavedla na úžasnou výpravu okolo světa. V jeho mýtických dobrodružstvích nechybí obři, vlkodlaci, zpívající siamská dvojčata ani čarodějnice se skleněným okem, která dokáže nahlédnout do budoucnosti. Se svými fantastickými historkami se Bloomovi daří okouzlit každého kromě jeho syna Willa (Billy Crudup). Když pak Edward onemocní, jeho žena Sandra (Jessica Lange) se pokusí Willa přimět, aby ke svému otci znovu našel cestu. Will se musí pokusit oddělit pravdu od fikce a naučit se s heroickými činy i velkými prohrami svého otce žít. (oficiální text distributora)

hhannie

Tenhle Burtonovo film jsem hodně dlouho odkládala a vlastně sama ani nevím proč. Spousta ze zdejšího osazenstva píše, že je tam minimum Burtona, ale já tam těch prvků stále vidím celkem dost. Jo, je to jiné, ale příjemně jiné. Na Beetlejuice stále nedám dopustit, ale i přesto si tento kousek opět někdy ráda pustím. Ještě mi zbývá Ed Wood a můžu slavnostně prohlásit, že jsem od Burtona viděla naprosto všechno. Tak. ()

MartinNDL

Pro mě nejlepší Burton. Krásný, zábavný, snový příběh. Po filmu mi došlo, že dětství nemusí nikdy skončit. Stačí když zapojíte fantasii jako právě Burton a můžete se octnout v krásném světě, kde je vše možné a úžasné. Big Fish má navíc naprosto úžasný konec a vše do sebe skvěle zapadá - prostě paráda. ()

Nuala

Oproti typickému Burtovy chybí pochmurnost, gotické prostředí a zvláštně pokřivené charaktery postav... Velká ryba je nádherný film s krásným poselstvím, skvělou hudbou a plejádou hvězd, které ve svém oboru opravdu vynikají a je radost na ně pohledět. Pro mě krásný burtonovský film, který vyniká svým příběhem i ztvárněním. Prostě krása. ()

johny89

Tenhle film je pro mě jeden z největších filmových zážitků vůbec!! Krásný film na pomezí fantasy / pohádky / komedie / dramatu / dobrodružného filmu a nevím ještě čeho.. Po zhlédnutí ve mně ještě dlouho zůstal takový zvláštní pocit toho jak bych chtěl aby to bylo všechno tak pohádkově barevný, hezký a skutečný.. :) Přestože tenhle film z nějakého záhadného důvodu Julka odsuzovala, nakonec se jí líbil aspoň na 4 hvězdičky (sice ne zcela odpovídající, ale je to zkrátka náročná divačka .-) ()

Jonash87

Neskutečně silný filmový zážitek. Dlouho jsem se ke zhlédnutí nemohl dostat, a to i přes několikanásobné doporučení od kamarádů, ale po závěrečné scéně jsem jen utíral slzy ze tváře (což se mi u filmů teď už příliš často neděje). Úžasný scénář, krásně vykreslený příběh, excelentní Ewan McGregor (ale i další) a ten konec.. Doják :)) Snímek ani na chvíli nenudí, ba naopak. A po jeho zhlédnutí vás dost možná zaplaví takový zvláštní pocit tepla, jak se stalo mně. No, musíte to poznat sami... ()

Vyhy

Ze začátku jsem si říkal: " Na co to jenom koukám?". Rozjezd byl pomalý. Ne dějově, ale spíše na pochopení a myšlenkově. Konec se mi líbil moc a kdyby byl celý film ve stejném duchu , tak bych byl nadmíru spokojen. Takhle to byl pro mne obyčejný film se zajímavým koncem. Plus filmu dávají známí a výborní herci. ()

Martin741

Big Fish od rezisera Tima Burtona je perfektny film a ako pozeram, vypisovat zas vsetky atributy, co sa mi pacili, by bolo nosenim dreva do lesa. Snad len tolko, ze som sa nechal unasat pribehom, ktory mi ponukol lasku, priatelstvo, toleranciu, odvahu ...... nadhera, vzdy sa rad vraciam k tomuto filmu 95 % ()

Marqta

----"It was that night I discovered that most things you consider evil or wicked are simply lonely, and lacking in the social niceties."----Lehce podivné, barevné, kouzelné, a zábavné, zároveň ale plné schovaných (nebo méně schovaných) mouder a fajn herců. ()

M.i.k.e

když pominu Burtonovi krátkometrážní začátky byla Big Fish jedním ze dvou filmů,které jsem doposud od něj neviděl a byla to chyba.Po zvláštním začátku totiž Big Fish nabídne okouzlující,vtahující,příjemnou,vtipnou a dojemnou fantasy pohádku a jeden z nejlepších Burtnovových kousků,kterému k absolutnímu hodnocení moc nechybí...80% ()

MCZ

Takhle si představuju moderní pohádku! Kde by mnozí režiséři pravděpodobně pohořeli (například závěr), Burton zdatně exceluje. O to více zamrzí absence rozšířené verze, daly by se přidávat minuty (desítky minut) na mnoha místech; jde totiž žel až moc dobře poznat, že vize nebyla zcela naplněna a to je při tom, co máme během výsledné stopáže možnost vidět, zatraceně velká škoda. I tak je ale tohle dílo hodno potlesku, krása. 9/10 ()

nick003

Film 4* a posledni * za Steva Buscemiho a Dannyho DeVitta.. Hlavne Buscemi byl skvely na to jak malo dostal prostoru :-) ()

marcek

Ještě teď tomu nemůžu věřit. Tak nádherný film jsem dlouho neviděl. Tim Burton je prostě "best of best" ()

Rocky88

Musím tedy říct, že do první poloviny filmu jsem nechápal, co to Burton natočil za kravinu. Obři, čarodějnice a další fantasy postavy v reálném světě ??? Zhruba od poloviny, kdy se začal dávat do kupy vztah otec-syn, se mi však Timovo vyprávění o vyprávění dostalo pod kůži a krásný konec všechno jen korunoval. Díky plejádě výtečných herců a těmto fantasy vsuvkám mi chvílemi připomínal Interstate 60 . . . Kdo mi však připadal z formy, byl Danny Elfman. Co naplat, že byl nominován na Oscara, jeho hudba mi tam až často nesedla. Což mi ale nebrání dát Timově rybyčce 80%, jelikož tahle "reálná fantasy" udělá radost každému, kdo má byť jen trochu fantazie. ()

Tomik12345

Ano, není to špatné, ale je to až moc velká pohádka. A Forrestu Gumpovi to nesahá ani po kotníky. Nemůžu jinak než souhlasit s Pomem. Sorry guys. ()

O´Neill

Tento filmek jsem viděl již dříve ale musel jsem si ho připomenout, a to jsem udělal. Pohodový snímek, dobře napsané scénář. A super herecké výkony. Ala přesto nic extra... ()

Petoss1

Nezaujalo ma to ani nevtiahlo do deja natoľko, aby som z toho bol nadšený. A bolo na to toľko príležitostí. Len som mal počas celého filmu pocit, že takéto niečo som už sakra videl. Kvality to má, to ano, hlavne masky a kostýmy, ale pre mňa ako anti-snílka to nestačí. Záver ma nezasiahol už vôbec, takže pre moju osobu je to celé sklamanie a vystrelený šíp do prázdna. 65% ()

Langy10

Strašně moc překrásný film :) .. Jsem z něj úplně jinde... Fakt jsem věděl, že Tim Burton je prostě jedinej a nikdo ho nedokáže nahradit těma jeho filmama! On je jedinečný :) .. V tomto filmu dokázal, že tomu tak je. Přenádherný příběh, takový jsem už dlouho nezažil. On prostě dokáže udělat ze smutnýho filmu nadheru, která nemá obdoby ... Nádherný efekty, který na rok 2003 celkem předběhly dobu... Obsazení moc neznám, ale bylo fantastický :) .. Palec nahoru pro Tima :) ()

MrPierc

3, 2, 1 Konec! Konečně jsem dokoukal Velkou rybu. Je to nudná umělá pohádka, které jsem neuvěřil ani na chvíli. nebylo to kvůli hercům, ale kvůli tomu napomádovanému vyžehlenému stylu. Nezáživné příběhy Edwarda Blooma, který spojil ve svých vzpomínkách fantazii a realitu. Dlouhý film u kterého jsem posledních několik minut chodil po pokoji a modlil se k jakékoli nadpozemské síle, aby ukončila film a já ho nikdy více nemusel vidět. Jediné 2 hvězdičky jsou za Helenu Bonham Carter a asijská dvojčata. ()

Elyssea

Příliš velký blázen než aby se vzdal, a příliš nerozumný než aby uznal chybu. Ed Bloom byl muž, kterého jste museli mít rádi. Velká ryba v malém rybníku. A přes to všechno mám pocit, jako bych byla o nějaký příběh ochuzena. Že nám Tim neřekl všechno. Že přes příběh, který by se vám měl líbit, obsazení, které musíte milovat, a atmosféru, kterou nelze neobdivovat, jde nakonec o film, od kterého jsem čekala víc. Přesto nejmilejší Burton, ať to znamená cokoli. ()

Zemřel britský herec Albert Finney

Zemřel britský herec Albert Finney