Stranger Things

• USA Stranger Things
Drama / Fantasy / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, (2016–2024), 36 h 1 min (Minutáž: 42–150 min)

Série(5) / Epizody(35)

Scoobys

Tento seriál mi na 4 dny udělal večery při kterých jsem seděl na sedačce u Netflixu a napjatě nasával epizodu po epizodě. A musím říct, že to stálo za to. Demogorgon což byl strašný námět na příšeru, trochu mi to tím jak to bylo debilní připomnělo ten černý kouř z Lost. No každopádně zpracování postav bych hodnotil jako průměrné. Samozřejmě kamera a celkově postprodukce byla na výborné úrovni, ale to se dá od Netflixu čekat. 5/5. Kvalitní podívaná. ()

doMchek

Atmosférické, inteligentné, vtipné, dokonca s výbornými deťmi...a napriek klasickému sprzneniu žánrovými hávojmi a tu aj umelou hudbou, reálne ako tá facka od zneužitej ženy. ()

alienable

Ať žijí duchové v trochu lekavějším, napínavějším a modernějším hávu :) Perfektně zkrátí bezesnou noc - stejně totiž nepůjdete spát, dokud to nedokoukáte. ()

Volt_cz odpad!

Za první dva díly cca 15min děje, jinak filler, nuda, filler filler, nuda, filler at rapný "romantický" příběh který kýčovitostí nezná mezí... Opravdu odpad. Po dvou dílech už nemám sílu na třetí. ()

teekanee

Tenhle seríál v podstatě nemá chybu. Skvělá osmdesátková atmosféra, skvělý soundtrack, spousta popkulturních odkazů pří kterých srdce nerda zaplesá, ale hlavně skvělý příběh, skvělé postavy, které jsou opravdu výborně napsaný a žádná z nich není černobílá, přesto není vůbec složité si je oblíbit. Seriál je občas sice trochu strašidelný, ale přesto vám sledování zvedne náladu, jelikož je v něm patrná veliká síla přátelství. Velmi jsem se obával, že druhá série nenaváže na skvělou první, naštěstí mé obavy byly více než liché. Pro mě nejlepší seriál co momentálně běží. První série 95%. Druhá 88%. ()

Dave75387

Tento seriál...to je něco neskutečného, neskutečná pecka! Nečekal jsem, že by mě to mohlo takhle zaujmout...ale ono se tak stalo, ten seriál má vše...od humoru až po napětí, dávám plný počet 5* - jinak to ani nejde ()

za.on

1.SÉRIE - Miluji filmy z 80. let a v tomto seriálu je každý detail jakoby vypadl z oka filmu E.T nebo nějaké Kingově knize. Skvělý scénář, parádní kamera a vizuální stránka tento seriál zasazuje mezi mé nejoblíbenější! Ale nejlepší jsou herecké výkony všech dětí, které (troufám si říct) zastiňují dospělé (kteří jsou ale také výborní). Takže jasných 5/5* a naprostá povinnost pro všechny, kteří nevědí co s časem. 95% 2. SÉRIE (MOŽNÉ SPOILERY)- Po zhlédnutí prvních dílů jsem byl nadšen z toho, že bratři Dufferové to znovu dokázali! Byl jsem přesvědšený, že tohle bude znovu událost roku! Ale bohužel mi radost zůstala až do sedmého dílu ve kterém jakoby se vše zastavilo a zůstalo stát. Vím, že tvůrci chtěli trochu posunout charakter skvělé postavy Eleven ale to, že ji věnovali celou epizodu, která vypadala, jakoby ji vystřihli z úplně jiného seriálu podle mého naprosto zpomalilo skvěle rozjeté tempo. A když se tedy podívám na finále, přišlo mi, jakoby tvůrci měli stovky nápadů a nevěděli, co napsat dřív a nakonec z toho vznikl mišmaš, kde vše (kromě pana Křepelky) dopadne jako v Disneyovce. A poslední záběr mě skoro až rozesmál tím, jak moc se snaží stále tlačit na pilu. Ale pořád musím brát v potaz prvních šest epizod které byli bravurní a stále se jedná o jeden z mých nejoblíbenějších seriálů. Jen jsem od finále čekal něco úplně jiného. 70% ()

LightBlue

Seriálu jsem se dlouho vyhýbal, snad kvůli tomu, že mě zápletka o zmizelém klukovi a partě jeho kamarádů nejdříve nezaujala. Nakonec jsem ovšem neodolal, nalákán zasazením do 80. let (retro, to já můžu), soundtrackem a bratrancem, který ST vychvaloval (je docela náročný divák). Seriál mě příjemně překvapil a velmi rychle pohltil, první řada dokoukána za 3 dny (což je vzhledem k mému obvyklému tempu a nedostatku volného času kvůli škole téměř zázrak). ()

Denzen

Geniálny hororový seriál s toľkými symaptickými prvkami, že sa ich ani nedá spočítať. Na prvom mieste je určite potrebné spomenúť herecké výkony hlavnej štvorice. Po celý čas je jasne vidieť, že seriál stojí práve na nich, hlavne na Eleven a Mikeovi. Dustin a Lucas sa trochu strácajú a Will funguje len ako motív k tomu, aby sa ho niekto vydal zachrániť do druhého sveta. Svet Upside-down je ďalšia skvelá vec existujúca v seriáli. Príšery, temné prostredie a zničený Hawkins vytvárajú dosť strašidelnú atmosféru, hlavne keď jedno monštrum aj utečie z neho. Horor to naozaj je, aspoň teda v prvej sérii. V druhej Upside-down funguje len nato, aby vystrašil Willa a nie diváka (podobný problém malo It). A nová príšera (Demo-pes) je v podstate tá istá ako v minulej sérii, len je ich viacej, rovnako ako sa zdvojnásobilo postáv, konfliktov a miest. Dvojka chcela byť proste niečo viac a nepodarilo sa jej to veľmi dobre, aj keď dala už viacej priestoru Dustinovi alebo šerifovi. Treba aj spomenúť hudbu, ktorá je perfektná. Prvá sezóna: 100%, druhá sezóna: 85% ()

Googooplexer

Hodnotím po sérii 2. Prvú som zvládol asi za dva dni, bolo to celkom dobré. Ale v pokračovaní už evidentne došli nápady vo všetkom, len som to pretrpel. Za rok už radšej ani nepozerám. nejlepší seriál ani náhodou. ()

JerryPilsen

Žánrovka s několika přesahy,ale s dokonale vypointovaným dějem.Veškeré situace jsou přesně propracovány a v logické rovině seriálu nic nechybí.Hlavně z pohledu fanouška žánru.Druhá série je snad ještě lepší. ()

Martyrium

Zatiaľ videná prvá séria. Jednoducho geniálne. Toľko tu omielané superlatívy na skvelé vystihnutie "osemdesiatkovej" atmosféry musím len potvrdiť. Skvelý príbeh, a to, že to je miestami dosť predvídateľné, tomu vôbec neprekáža. Práve kvôli tomu vnútri bojujete s tým, či je daný príbeh originálny alebo je to len atmosférou, hereckými výkonmi a ktovie čím ešte také zaujímavé a lákavé. Skvelá hudba, ktorá jemne dotvára celý kolorit danej atmosféry. Jednoducho zážitok. Som zvedavý čo prinesie druhá séria. Silné momenty a zaujímavosti: všetky tie odkazy na 80. roky, výkony hercov a celkovo casting, popkultúrne odkazy na iné diela (skvelý detail na "kolotočík" nad detskou postieľkou s klaunmi - jednoducho paráda). Toto keby vidím ako 12-13 ročný niekedy na prelome milénií tak nechápačka. ()

r6AndrEw

Když jsem viděl dětský hrdiny, moc jsem od toho neočekával. Nakonec mne příjemně překvapili, natočili to hezky a nutkání pouštět jeden díl za druhým mluví za vše. Me gusta! ()

xray0045

1. serka je bozi, osmdesatky salaj z kazdy sceny. Ne ze by v serosi bylo neco co jsme uz nevideli jinde, ale ma to atmosferu a na serialovym poli je to zjeveni. Tohle by mohla byt casem i legenda. King+Spielberg+Carpenter a neco Camerona. Pribeh je tak svezi, doplneny skvelou hudbou. Tohle vse plati i pro 2. serii jen je to o 25% slabsi odvar. Trochu to skomira na scenari, ktery doji 1. serii az na krev. Wow efekt 1. serie je pryc a tvurci se snazi to nahnat efektama, ani postavy uz nejsou tak cool. Nicmene i tak to stoji za videni. ()

Agnes007

Stranger things je jeden z nejlepších seriálů, jaké jsem kdy viděla. Nádech osmdesátých let se tvůrcům povedl bezkonkurenčně a celkové ovzduší mysteriózna vás vtáhne do děje. Dětští hrdinové mi nevadí, ba naopak mi přijde pohled na takovou věc očima dětí na místě. Už jen Millie Boby Brown si mě svýma očima dostala tak, že je to jedna z mých nejoblíbenějších postav.Samozřejmě skvělý výběr hudby i herců a úžasná atmosféra. ()

Petr.Siman

Co jen říct o tomhle seriálovém skvostu?? Dokonalá pocta 80ovim horrorum a také Kingovi a Spilbergovi. To nadšení z pér tvůrců přímo sálá a já nemůžu nic víc jen udělat doma v soukromí stendink ovejšn a hlasitě se u toho smát , brečet a křehotat jak 15 léta co viděla prvně Stmívání , jenomže já tohle dělám z nostalgie a z nádherné odvedené práce před i za kamerou. Tohle se Netflixu povedlo - sakra moc!! Nejoblíbenější - Dusty - Šerif - Stev - EL. Btw , shlédnuto za den a bez návštěvy záchoda. PS : díky bohu za petku. ()

Našel Marvel režiséra pátých Avengers?

Našel Marvel režiséra pátých Avengers?

05.06.2024

Marvel potřebuje hit jako sůl. Poslední díla jako Ant-Man a Wasp: Quantumania nebo Marvels byla přijata s nemalými rozpaky a ani na streamu komiksové studio příliš neoslňuje tak, jak bylo dříve u… (více)

Netflix chystá americkou Korunu

Netflix chystá americkou Korunu