Stranger Things

• USA Stranger Things
Drama / Fantasy / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, (2016–2024), 36 h 1 min (Minutáž: 42–150 min)

Série(5) / Epizody(35)

IronBalu

Cim je serial dal, tim je horsi a vari z vody, nebyt X narazek na starsi filmove trhaky, tak vlastne nema krom stupidnich dialogu co nabidnout, vhodny tak na doma jako kulisa k uklizeni, kdy neni potreba moc vnimat...nehlede na to, ze z tech zanru tam takovy "horor" absolutne nema co delat, to tam spis vymente za "komedie" ()

gentleman

Zážitok. Perfektá atmosféra. Pre fanúšikov Aktov X a všetkých mystery záležitostí, plus nostalgia 80.rokov. Update: škoda, že tá štvrtá séria nestála za veľa a ani náhodou sa nedoťahuje na predchádzajúce počiny, uvidíme, s čím príde piata séria. ()

oskarka70

Nikdy jsem nebyla fanoušek sci-fi ani hororů. Ale tenhle seriál se mi dostal pod kůži. Skvěle natočené, skvěle zahrané. Osmdesátky jsou moje dětství, moje puberta, tehdejší oblečení a účesy si připomínám s úsměvem na rtech. A hudba, ta je přímo parádní. ()

Profík

Největším pozitivem je asi herecké obsazení, když se podaří vybrat talentované dětské herce, je to hrozně důležité, zvláště pokud mají tolik prostoru jako tady. Osmdesátkové retro je taky fajn, hodně to navíc zjednodušuje práci scenáristům, peci jen podobný příběh v naší technologicky mnohem složitější době by bylo mnohem obtížnější smysluplně napsat. Jsou tu i zápory, občas jednání postav nedává smysl a upside down mi občas přijde jednak po 3. sérii trochu ohrané a málo zajímavé a propracované, ale na 4. sérii jsem pořád zvědavý. 85% ()

Dalajlada

Sci-fi retro a ne vůbec špatné. Zápletka výborná, herci fajnově vybraní. Winoně ta hysterka sedla. 1. série - naprosto skvělá nápadem a spádem. Obvyklá klišé jsou dávnována poměrně rozumně a nelogické chování postav se dá taky většinou nějak odůvodnit. 2. série - o dost slabší než ta první. Najednou se všichni chovají, jako by spolu v první sérii snad ani nemluvili. Klišé markantně přibylo. ()

Leira

Obživlá devadesátková precizní kinematografie nabízející to nejlepší za posledních několik dekád při technickém zpracování poplatném dnešní době. Čili pecka. Seriál pro uvolněnou večerní podívanou s nostalgickým, leč nijak nerušícím a naopak atmosféru utvrzujícím nádechem dob nedávno minulých (které mnohý divák ještě má v živé paměti), nabízející v perfektně odměřených dávkách zábavu nutící diváka v přesně stanovený moment zasténat, že je konec epizody. Při zpětném ohlédnutí vlastně docela obyčejný scénář. Ovšem je to tak dokonalá alchymie všech kladů klasické poctivé filmařiny, že leckterá mírná klišé člověk rád odpustí. A vzhůru do druhé série! 95% ()

mato331

Prvá séria je fakt luxus. O tom žiadna. Druhá séria slabšia, no ide to. No a tretia... Je pekne natočená a miestami zábavná klišoidná nuda. Finále tretej série som z nudy len preskakoval. ()

Marecx

Zabavne, vtipne... Vyborny vyber hercov. Detskych a aj dospelych. V druhej serii ma az tak nebavila horrorova zapletka, ale vztahovo to fungovalo stale. Ano...je tam trocha....trocha viac nelogickych scen, ale tu mi to vobec nevadi. Mozno to dokonca lepsie navodzuje atmosferu osemdesiatkovych teenagerskych filmov. ()

lumir40

Myslím, že tady se to moc povedlo. Jasně že něco bylo i na méně než 5 hvězd, ale jako celek, klobouk dolů, že třetí série nevykrádá první a ještě je ze všech nejvtipnější a to velice posouvá seroš o level výš. ()

PETERSEQ

Po shlédnutí prvních třech dílů jsem nechápal, co je na tomto seriálu tak úžasného. Tak jsem se přemohl a pustil další díl a ještěže jsem tak učinil. Příběhový spád se pořádně rozjíždí od 4 dílu. 5/5 ()

Cyco_Mike

Hodnotím seriál s menším odstupem, kdy jsem jej shlédl stylem "jeden díl denně, občas dva". Od počátečního očekávání, po závěr jsem nezaregistroval slabší momenty. 100% zábava a jízda, parádní triky, herci i zápletka. Už aby byla nejen 4., ale i klidně 8. sezóna, jelikož tady to celé s každou novou graduje výš. Retro styl tomu dává ještě víc, než bych vůbec čekal. ()

Michal.Sever

Je to napínavé, skvěle zahrané, skvěle napsané, skvěle udělané a poslední epizoda opravdu vtipná! Za mě druhý nejlepší seriál, který jsem kdy viděl - první je Breaking Bad. Už aby byla další série a snad se tam ukáže... ten kdo viděl ví, koho myslím. ()

Raichu.Cz

Začínaly jste mít takový pocit že vám mrazilo po zádech? Mě rozhodně ano. Příběh je atmosferický a k tomu parádní, Hudba sedí dobře, herecké výkony chválím. Za mě 95% ()

dundee5

Přestože obvykle nemám příliš v oblibě dětské hlavní postavy ani horory, tak tomuto seriálu je těžké něco vytknout. Skvělá hudba, skvělí herci, skvělá kamera. První série má geniálně budovanou temnou atmosféru. ()

LoneGunman

Po prvních dvou sériích jsem hodnotil čtyřmi hvězdami, bylo to sice fajn, bavil jsem se, ale na základě toho hypu jsem čekal trochu víc. Dočkal jsem se ve třetí sérii - to je pekelná jízda. Okamžitě měním svoje hodnocení na plnou palbu. Od začátku do konce jsem to co dělají žral absolutně všem postavám. Všechno už tady bylo napsáno, nebudu plýtvat řádky, místo toho si jdu znova pustit scénu s Neverending Story, protože to je něco tak geniálního, že bych musel hodně pátrat v paměti, abych si vzpomněl na něco obdobnýho. Já chci ještě!!! ()

modrapapaja

Netlix si udělal falešnou reklamu a lidé na ČSFD mu na to pochopitelně zase skáčou. Jako i jinde. To je skutečně na zamyšlení nad sebou samým. Chtělo by to trochu hrdosti. První řada za 3+ a zbytek nemá smysl sledovat. Nikam to nepovede. ()

Doomkraton

Tento původní seriál Netflixu jsem si zamiloval. Už od první epizody je patrná kvalita herců a děje. Práce s barvami a hudbou pomáhá vyvářet jedinečné temné prostředí. Celkový dojem utváří také dobře odvedená práce s CGI. A k tomu všemu i atmosféra osmdesátek. Prostě doporučuji. ()

Našel Marvel režiséra pátých Avengers?

Našel Marvel režiséra pátých Avengers?

05.06.2024

Marvel potřebuje hit jako sůl. Poslední díla jako Ant-Man a Wasp: Quantumania nebo Marvels byla přijata s nemalými rozpaky a ani na streamu komiksové studio příliš neoslňuje tak, jak bylo dříve u… (více)

Netflix chystá americkou Korunu

Netflix chystá americkou Korunu