Příběh tří lidí, jejichž osudy se setkají v ne zrovna správné chvíli. Bývalá narkomanka Cristina žije ve spokojeném manželství s architektem Michaelem a dvěma dcerami. Těžce nemocný Paul má slabé srdce, jeho žena Mary by s ním chtěla mít dítě. Jenže lékaři mu dávají jen jeden měsíc života. Jediná naděje je transplantace. Bývalý trestanec Jack, kterého napravila víra, žije s manželkou a dvěma dětmi a bojuje se svou prchlivostí. Jednoho dne Jack srazí autem muže se dvěma dětmi a ujede. Vzápětí se Cristina dozví, že její manžel a obě dcery zemřely, a Paul dostane zprávu, že se našel vhodný dárce pro jeho transplantaci srdce. Když se pak rozhodne poděkovat rodině dárce, seznámí se s Cristinou, zamiluje se do ní a společně se rozhodnou pomstít smrt jejích blízkých. (TV Nova)

jeykey

Ze začátku jsem měl trochu problém s pochopením přeskakování v ději, ale tak po půl hodině se mi začal rýsovat celý příběh a já pochopil, že tenhle film je něco víc. a tenhle pocit ve mě zůstal. 5* zaslouženě bez jakýchkoliv problémů. ()

Oyer

Mám rád dramata, mám rád psychologické filmy, ale tohle mi přišlo místy trochu pošahané.... Jinak různé časové dějové linie vcelku dobré, zajímavě poskládané. ()

Ollie235

Jeden z mála filmů, kde jsem ani po půlce pořádně nevěděl, co se vlastně děje. A už mě to začínalo i štvát, pak ale přišlo postupné odhalování nových a nových detailů v různých časových rovinách a já se začal ponořovat do této úchvatné mozaiky. Po pravdě jsem to chtěl pár minut po začátku vypnout, byl jsem přesvědčen, že to není nic pro mě, v křesle mě ale udržela ta dokonale ponurá a tajemná atmosféra, které skutečně vděčím za to, že jsem vůbec tento snímek dokoukal. Dalším důvodem jsou pak herecké výkony - Sean Penn nikdy nepatřil k mým oblíbencům, ale tady mě překvapil a Naomi Watts, která pro mě byla částečně velkou neznámou (moc jejich filmů jsem zatím neviděl), jakbysmet. Zajímavý zážitek, ze kterého ale nijak unesen nejsem. ()

Movie Gourmet

Film složení z několika částí jež se prolínají a zapadají do sebe. Neobvyklý a dramatický příběh s přesvědčivými výkony hlavních hvězd. Verdikt: 5* a 85 %. ()

Nethar

Silný příběh, skvělé výkony, parádní film. Sean Penn, Naomi Watts. Časové skoky sem a tam, ač to většinou nemám rád a těším se do pozdějších fází filmů, kdy to do sebe začne zapadat a rozjede se to tak nějak normálně, mi kupodivu nevadily, ačkoliv se v tom stylu jelo celou dobu. ()

Morlok

Nejspíš se jedná o jeden z nejdepresivnějších snímků, které jsem dosud viděla; a že konkurence není malá. Jaké sdělení si z filmu odnáším? Nejspíš - dokud máš tu možnost, snaž se žít a ne jen přežívat; a važ si naprosto každé chvíle, kterou můžeš prožít s lidmi na nichž ti záleží. ()

Renfield

Začnu netradičně... pátá hvězdička je za výborný epilog a herecké výkony! Natočit 21 gramů jako řekněme skládačku, byl velice dobrý nápad. Divák je tím "donucen" více sledovat, prožívat životy hlavních hrdinů a vše si postupně dávat dohromady... tak jako v životě skutečném. Nakonec si tím pomohl i Alejandro Iñárritu, protože ač bezpochyby je jedním z nejkvalitnějších režisérů současné doby, stále to není Lars von Trier, což je v některých scénách, které mohly "více přitlačit na pilu" znát a bylo by to znát ještě více, kdyby děj plynul postupně. To je ale jen malá výtka, ony ty scény samozřejmě emotivní jsou, obzvlášť závěr a již zmíněný epilog! Herecké výkony snad ani netřeba komentovat, jsou bez výjimky bezchybné, jedno jméno ale zmínit musím... Benicio Del Toro! V Amores perros Iñárritu nedokázal kvalitu prvního příběhu přenést na další dva (i když byl ve třetím zase blízko). 21 gramů je tedy kvalitativně kompaktnější a tím i celkově silnější. 85% ()

Oralfabet

Iñárritu vás bude dvě hodiny vláčet sračkama nejtvrdšího kalibru a na konci mu za to ještě poděkujete. Stejně jako mnoho ostatních přede mnou bych tento snímek přirovnal ke skládačce, na začátku se jen probíráte náhodnými dílky, co do sebe vůbec nepasují, ale postupně vám začne docházet, jak by to asi tak mělo celý vypadat a na konci se na to podíváte a řeknete si: "Jo... Vypadá to dost dobře." Nebo hrozně. Nebo přímo krásně. To záleží asi na vás. 9/10 ()

Emo-haunter

Zklamalo, nenadchlo, neoslnilo, nenaplnilo, nepřekvapilo, nic nedalo. Až na slušný scénář, jež hraje na nechronologickou notu a dobré herecké výkony, mně film ničím doopravdy nedostal. Chyba je nejspíše ve mně, protože tento film má fakt vysoké hodnocení a většina ho vynáší do superlativ. V tomto případě jsem se bohužel stal výjimkou... Nevím, proč tomu tak je, ale je to tak.  Chladné, bezemoční, nikdo vám nepřiroste k srdci, ve filmu se celou dobu v podstatě nic pořádného neděje, žádná pointa, zapamatovatelná scéna... Prostě takto to cítím, no. ***4,5/10*** ()

jednaveta

Rozmlácení klasické dějové struktury bezezbytku zachraňuje vycucaně slzavou historku, a to přesto, že není ani náhodou tak revoluční, jak se tváří. ()

crozet

Rozhodně perfektní herecké výkony, které dozajista souvisejí s poctivostí a zaníceností režie. Vážný a těžký námět. Tím však bohužel pozitiva končí. Nerozumím, proč si DOSUD někdo myslí, že film zřetelně získá na přitažlivosti rozmixováním dějových sekvencí do guláše. Jasně, poslouží k větší pozornosti a přemýšlení u diváka, ale to je spíše účelové. Film od začátku do konce přes volbu tragických témat nenabízí žádnou naději, je převážnělý a i v tomto ohledu hledá umělecké hodnoty zkratkovitě - čím smutnější a depresívnější, tím domněle kvalitnější. Poněkud falešné (+ spolu s Hájkem: JAKO ŽE JE ŽIVÝ BŮH NADE MNOU) je i zahalení do tajuplného názvu, který je na film spíše nevhodně nalepen a dostupuje ke katarznímu vysvětlení v epilogu - 21 gramů a jejich metafyzická úloha... Mrzí mě to, Sean Penn je pracant a vůbec herci se hodně zapotili (Naomin výkon byl už ale přehrávaný) a smrt a tragédie jsou slibnými uměleckými tématy. Na dobrý film to ale nestačí. ()

Kroupa

Tenhle film jsem našel díky režisérovi, jehož film Amores Peros, i když mě nenadchlo tolik, kolik bych očekával, mě oslovil. Nakonec to ale není režisér, i když se hodně snaží, kdo mě přesvědčil o tom, že se jedná o stoprocentní film. Jsou to rozhodně Benicio del Torro, Naomi Watts, která tu měla snad životní roli, a především Sean Penn. 21 gramů srší nápady a zároveň se nevnucuje, rozbitá časová posloupnost sama o sobě je k zamyšlení. Jen doufám, že se Iňáritu nebude v budoucnosti upisovat do blockbusterů a zůstane věren čistotě svého stylu. ()

RomanHyde

Film je to dokonalý od samého začátku (nebo konce?) až po titulky. Nelze vytknout vůbec nic, protože je to opravdu zážitek a emoční záležitost. Námět, scénář, herecké výkony, zpracování, muzika... vynikající a na jedničku, nelze vytknout vůbec nic.. Pak už rozhoduje jen subjektivní pocit, to jak film zapůsobí, jak lehce nebo těžce lze zkouknout a co v nás zanechá. Nedám maximální hodnocení jen proto, že mé pocity při sledování nebyly hezké, z filmu na mě tryskala negace a deprese, které bylo až moc a asi jen tak znovu si jej nepustím. To je však můj subjektivní dojem, který se nemusí slučovat s názory ostatních... třeba někdo jiný se v těchto pocitech rochní. Mi nevadí jít do hloubky vztahů a pocitů, jen se u toho nesmí tolik křičet a tady bylo křiku a bolesti hodně. Za zhlédnutí stojí i bonusový materiál "Behind the scenes"- taky emotivní. ()

Emzet

Ehm, takže: Rozházejte scény z jejich časového sledu a máte umění... ne, tak to skutečně není. Je sice pravda, že tu pseudofilosofickou ptákovinu s "hmotností lidské duše" si mohl Iňárritu odpustit, ale jinak je 21 gramů vynikajícím filmem, plným neskutečné atmosféry a dechberoucích hereckých výkonů, v rámci kterých kraluje Watts a hned za ní Penn, ale ten je druhý opravdu jen velice těsně. Rozhodně doporučuji vidět - pokud si i po sedmi letech vzpomínáte na jednotlivé scény i jejich sílu u filmu, který jste viděli jednou, už to něco znamená. ()

Strike

Velmi dobrý a zajímavý film s jednoduchým příběhem a výbornými herci. Tohle bych napsal a přidal 4*, kdyby to nebylo rozděleno někdy až střípkovitě (některé scény třeba jen 20 sekund). Takhle jsou to jen hvězdy tři. Opravdu začínám nesnášet tento typ filmu, kde na počátku rozdílní lidé během filmu žijou svůj příběh a nakonec se ukáže že maj k sobě blízko, i když se třeba ani neznaj, a navzájem se ovlivňují. Je to jednoduchý a laciný návod jak vytvořit filmařsky ceněnný film. ()

Phillo

Nadľudské herecké výkony, VYNIKAJÚCA kamera a výborná réžia. Všetko na vysokej úrovni s nálepkou "nie pre každého", čo osobne oceňujem. Avšak k 5* mi niečo stále chýbalo. Chýbala mi väčšia "srdcervúcnosť" a scéna, ktorá by sa vryla do pamäte na oveľa dlhší čas. V snahe o preskakované rozprávanie viac oceňujem Memento, v snahe o opis života a metaforického "znovuzrodenia" viac oceňujem Fontánu a v snahe o väčšiu dojímavosť oceňujem viac Lassa Hallstroma alebo Franka Darabonta. Je mi ľúto, ale dlhšie som premýšľaľ nad inými filmami a tento mi neprišiel extra zamotaný ani extra inovatívny... 80% ()

agathaa

Pútavá a silná úvaha o váhe a hodnote ľudského života. Uchvátil ma najmä spôsob vykreslenia vzťahov medzi postavami a určite aj herecké výkony - Sean Penn, Naomi Wats a v neposledom rade aj Benicio Del Toro. Videla som to v kine s ďalšími dvomi ľuďmi, čo bolo veľmi užitočné, nakoľko scény deja boli poprehadzované a tak sme si mohli navzájom dopĺňať medzery, ktoré nám pri pozeraní vznikli :) ()

martalini

čekal jsem od toho málo, protože Amorres Peros mě nechalo absolutně chladným.Ale 21 gramů je nesrovnatelně lepší, kvalitnější, naléhavější, intimnější...Zpřeházené řazení scén mate jenom zezačátku, ale pak nedělá velké potíže si na něj zvyknout. Ale hlavní přednosti filmu opravdu stojí na hercích, Penn a Del Toro jsou prostě úžasný.No a Naomi Watts?Nááádhera, prostě beczchybná...krásně poskláadaná mozaika jako náhled do duše(srdce?)... ()

chalp

Nikdy by som neveril koľko príbehu, emócii a časového rozhrania sa dá vtesnať do 125 minút a pri tom vobec nedodržiavať súvislosť deju.Oproti amores perros je toto míľový krok dopredu v každom smere, herci, kamera, scenár, vykreslenie postáv.Film, ktorý stojí za zhliadnutie a minimálne pol hodinovému zamysleniu nad tým čo sme to vlastne videli.Režisérska exhibícia. ()

The Last of Us nabírá herního skladatele

The Last of Us nabírá herního skladatele

13.03.2020

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

09.12.2013

Sean Penn a špionážní skandál

Sean Penn a špionážní skandál

25.02.2009

Tak, 81. udělování Cen Akademie máme za sebou a začíná tradiční hra „kdo jako první zlanaří čerstvé držitele Oscarů do svého filmu“. Jako první přichází Doug Liman s politickým dramatem Fair Game,… (více)