Nebojácnou malou rybku Nemo uloví potápěč a odveze daleko od domova do svého akvária. Jeho velmi starostlivý otec Marlin se ihned vydá za svým synkem na dalekou pouť. K němu se připojí Dory, milá rybka, která ovšem trpí poruchou krátkodobé paměti. Na cestě spolu potkají vegetariánské žraloky, frajerské želví surfaře, fascinující medúzy a stále hladové racky! (Warner Home Video CZ)

Hortenzia

najúžasnejšia rozprávka na svete...tento animák jednoducho musíte milovať,od dory cez "vegetariánskych" žralokov až po korytnačky s geniálnym slangom (odporúčam v angličtine),jednoducho 100% ()

štísko

Kdybych měl hodnotit dojem, jaký to na mne zanechalo, tak bych tomu dal jednu až dvě hvězdy. Děj je na mne dost nudnej. Kvalita zpracování je ale prvotřídní, takže jednu přidám. Animace je tak dokonalá, že jsem měl občas dojem, že sleduji záběry "naživo" a ne kreslený film. Což už pro mne postrádá kouzlo pro které jsem na podobné filmy kdysi hodně koukal. Ještě k rybce Dory. Snímek vyvolal u dětí velký zájem o druh rybky kterou Dory představuje. Po jejím zakoupení docházelo ale ke zklamání. Rybka extrémě citlivá na podmínky chovu, většinou amatérskou péči dětí nevydržela. Populace tohoto druhu zájména v USA údajně dost poklesla. ()

Maynard.

Krásný, vtipný animák. Určitě můj nejoblíbenějši. Mořské želvy nemají chybu no a ryba se sklerózou, paráda. Hlavně, aby se netočilo pokračování, jakož to bývá u většiny povedených animáků. Závěrečný eskejp z akvária těsně před titulky je k popukání... ()

Zemi11

Úchvatně propracovaná grafika. Modrá je dobrá... Moře se spoustou fascinujících barevných rybiček, korálů a predátorů. Dojemný příběh a solidní český dabing Ivana Trojana. ()

Houda666

Milý a graficky veľmi dopre prepracovaný animák. Retrográdna amnézia rybičky Dory a "krvylačný" žralok Bruce navyše dodávajú filmu príjemný humorný nádych. Hodnotenie: 75% ()

lskala

Jedna z nejpovedenějších animovaných pohádek. Nemo mě bavil mnohem víc, než oslavovaný Shrek. Ale to už se opakuji. Nejlepší scéna - želví dálnice. 80% - 4**** ()

kenkaku

jedno je znát a moc - ten kdo vymýšlel text měl vkus. Vkus trefit humor přesně tak akorát. možná až moc "dospěle"... viz to finální: "a co teď?". To mě rozsekalo... :) ()

Rousse

Jeden z mých nejoblíbenějších animáků. Miluju Dory - děsná sympaťačka a mé animované modré alter ego - taky co si nenapíšu, to nevím:-) ()

Sdoom

Vizuálně asi nejlepší a nejkrásnější animák, co kdy vznikl. Oceán poskytuje neuvěřitelné množství příležitostí a Pixar se toho chopil se vší parádou. Převod do 3D tu má smysl, hloubka je znát a ještě celkový dojem vylepšuje. Co se týče příběhu a děje, to už taková pecka není, alespoň v rámci ostatních Pixarovek. Ovšem má to šmrnc a několik odkazů a narážek tu pozorný divák najde. Postavičky (teda spíš rybičky) jsou vesměs sympatické, Dory kupodivu není otravná, ba naopak, asi nejzábavnější a nejsympatičtější charakter v celém filmu. Silné 4 hvězdičky. (Bu-ray 3D, orig.) ()

herr_carter

Neholduji animákům, tento řadím ovšem k tomu nutnému, co si i takový antifanoušek kreslených filmů, jako já, musí pustit a oblíbit, Trojan skvělý v dabované verzi...............moje hodnocení = 8 z 10. ()

Koda

No.................... jo počkat, já chci vlastně napsat recenzi, že jo. Promiňte, tak nějak jsem vzpomínal na své dětství, protože tenhle krásný film a do toho hrozně originální a v téhle době co se týče animace tak kouzelný a skoro reálný byl vlastně mým prvním Disney/Pixar filmem, který jsem viděl v kině. Ještě díky tomu filmu mám jako hračku Gilla. Mám z toho opravdu krásné vzpomínky, protože si přesně pamatuji, jak mamce se líbili ti opeřenci, kteří žebrali o potravu a vydávali slovo "Mój". Mamka si to do teď parádně pamatuje, a pomáhá jí v tom i to, že byla přesně v tomhle místě v Sydney. Žádné výčitky rozhodně nemám, protože na vzpomínky se má vzpomínat je v tom krásném a tenhle film je tomu důkazem. Vtipná Dory, která má výpadky paměti, originální hlas Trojana jako Marlina, nesmím zapomenout ani starého dobrého želváka, který mu je už přes 100 let, senzační skladba Nemo Egg, u které se i člověk rozbrečí hlavně z nostalgie. Je toho neuvěřitelné množství, ale to bych tady byl do půlnoci a 5 hvězdiček si rozhodně zaslouží, ačkoliv dávám 5 hvězdiček pouze vzácným a mým klenotům, které jsou mé nejoblíbenější, a tohle z nádherných vzpomínek patří k nim. Děkuji za krásné dětství s tímto filmem. ()

Kanibal

Rozhodně nejzábavnější a nepropracovanější počítačový roadmovie v historii. V Době ledové i ve Shrekovi míváte pocit, že si to tvůrci v různých scénách ulehčili použitím jednoduššího prostředí apod. Nemo hýří detaily a i při třetím shlédnutí nacházíte kouzelné hlouposti, které vás očarovávají. ()

klúčik

Krásny kreslený film, ktorý má v sebe všetko - srandu, napätie, poučenie. Deti ale aj dospelý ho majú radi. Výborný český ale aj slovenský dabing. 90%. ()

masr

FIlm bez čehokoli hlubšího, bez jakéhokoliv - třeba jakkoli vtipného - poselství. U tohohle filmu člověka po hodině začne napadat, jestli náhodou kreslený film není v děsivé krizi.. prší vtípky; rybičky i všichni kolem jsou tak roztomilí, aby se líbili dětem a něžným slečnám, mají velká očička a roztomilé ploutvičky; ti "zlí" jsou správně už od pohledu zlí. A za tím vším jen nekonečná prázdnota. A myslím si, že ani dětem to nemůže něco doopravdy přinést. 50% ()

hudryhudry

Velmi pěkná pohádka nejen pro děti, udělaná tak, aby se bavili i rodiče. Pixar zaručuje skvělou animaci, výtečnou hudbu a i docela slušný scénář, který má za úkol pobavit i poučit naše ratolesti. Rozhodně stojí za zhlédnutí:-) Želvák Bourák je super ()

Matts

Moje první setkání s rodinným animovaným filmem. A bylo to setkání velice příjemné. Chytrý příběh, který se nesnaží za každou cenu moralizovat. Obsahuje překvapivě velkou dávku inteligentního humoru. Právě proto ho určitě ocení i diváci, kterým již není deset let. ()

Pixar chce sázet na své slavné značky

Pixar chce sázet na své slavné značky

03.06.2024

V roce 2016 se prezident Pixaru Jim Morris nechal slyšet, že studio chce stavět výhradně na originálních projektech. Už tehdy totiž směr filmovému světu udávaly hlavně sequely, spinoffy a obecně… (více)

Dvojka Úžasňákových trhá rekordy

Dvojka Úžasňákových trhá rekordy

04.09.2018

Kovbojové versus emzáci?

Kovbojové versus emzáci?

18.06.2008

Ano, a dokonce ve dvou projektech. O plánované adaptaci komiksu Cowboys & Aliens, kterou pro DreamWorks a Universal produkují Brian Grazer a Ron Howard, jsme už psali. Na světě je scénář autorů… (více)