Nebojácnou malou rybku Nemo uloví potápěč a odveze daleko od domova do svého akvária. Jeho velmi starostlivý otec Marlin se ihned vydá za svým synkem na dalekou pouť. K němu se připojí Dory, milá rybka, která ovšem trpí poruchou krátkodobé paměti. Na cestě spolu potkají vegetariánské žraloky, frajerské želví surfaře, fascinující medúzy a stále hladové racky! (Warner Home Video CZ)

LeoH

Nemo na mě už napoprvé zapůsobil jako taková třídní primadona mezi pixarovkami – roztomiloušký, celý jako ze škatulky, samá tolerance, nenásilí, rovnoprávnost tělesně i duševně handicapovaných, pohodářské želvy, mírumilovní braši žraloci, pestrobarevný mnohonárodnostní svět (ten velký podmořský i ten malý akvarijní – think globally, act locally, máte to, jo?), docela chytré (ale ne zas přehnaně) legrácky pro dětičky i pro dospělé, všechno tak moc jako podle příručky, tak vypulírované a tak antropomorfizované, až permanentně malounko protivné. Děti (ta větší zrovna začínala filmy trochu vnímat, ten menší se zmohl leda na ocumlávání plastové chobotničky z McDonaldu) ho samozřejmě milovaly a milují dodnes. ()

Sfinkter

Animák o dvou velkých pravdách. O tom, jak si děti často myslí, že jejich rodiče jsou slabošské kreatury, a o tom, jak neradi rodiče důvěřují svým potomkům. Celé je to maskováno v houští sasanek, mořské vodě a scénkách, ve kterých si něco najde naprosto každý. ()

PeterNet

"Můžeš plavat, můžeš plavat..." Geniální postavy, výborná animace, dobrý děj. "Výborně synku, si špica!" Český dabing se velice povedl a hlášky ve filmu jsou neskutečné. "Moj, moj." Jasně, děj je tak trochu předvidatelný. Už z názvu je jasné, že se Nemo asi ztratí a budou ho hledat, taky je jasné že se s otcem shledají a vše dobře dopadne. To ale u ani v nejmenším nevadí. Divák nemusí až tak sledovat celkem jednoduchou zápletku a může si vychutnávat ty tuny zábavy. Opravdu film pro všechny kategorie lidí. "P. Sherman, 42, Wallaby , Sidney." ()

ivan_drago

CUTE ... tenhle anglickej výraz na to přesně sedí. Je to pastva pro oči a příběh je dobrej. Co je ale nejlepší - všechny ty podivíni co jich jen na mořském dně je. Takovou pestrou škálu charakterů a postaviček jen tak někde neuvidíte. Na závěr bych chtěl podotknout, že ačkoli přímo nesnáším český dabing ( není špatný jen to filmu ubere na působyvosti, když není v originále ), tak ne tenhle film se dívám jen s dabingem, protože výběr herců do všech rolí je geniální a režisérovi českého dabingu bych dal oscara. ()

Tyny

Animák, který znají snad všichni. Neuvěřitelné, jak někdo mohl vymyslet něco tak úžasného, jako je tenhle seriál. Neznám lepší animovaný film, než je tento, už jen kvůli tomu, že pobaví všechny generace. Je to nápadité, vtipné, skvěle zpracované, akční. Pane bože, co víc si přát? Toto je vlastně DOKONALÝ animák s dokonalým hudebním podkladem. Byla jsem opravdu nadšena, že se bude natáčet druhý díl. Teď už můžeme jen doufat, že bude alespoň stejně dobrý, jako je tento. O čemž mám celkem velké pochybnosti, jelikož tahle laťka je nastavená hodně vysoko a málokdo by ji dokázal překonat, zatím, tedy alespoň pro mně, nikdo. ()

viperDavid

Jedna z nejoblíbenějších pohádek mé dcery, zejména kvuli žralokovi. Nicméně nutné dodat že ve svém věku by ji bavila i pohádka o létajícím sáčku, takže je to krapet zavádějící. Každopádně musím uznat že právě Nemo odstartoval sérii bezvadně animovaných filmech. ()

Ryuuhei

„Vy ostatní buďte jako prasata, včetně myšlenek.“ Když se řekne téměř dokonalý animovaný film, vybaví se mi Nemo. Neurotický, extrémně starostlivý otec, ryba trpící výpadky paměti, žraloci na odvykačce, nebo „Prison break“ à la útěk z akvárka - to je jen malý výčet toho, co dělá tento animák geniálním. Zbožňuju většinu postav (jen Dory je občas na-nervy-lezoucí), promyšlenou zápletku, zkrátka vše. Samozřejmě po x-tém zhlédnutí najdu pár much - jako když jednou ryby nad hladinou vydrží déle, zatímco podruhé se ihned dusí. Ale to už jsou opravdu jen rýpy z důvodu, že jsem to viděl tolikrát, že si všímám absolutních detailů. 97% ()

Lachtaan

Nad děsivým zubařem, uzpívanou Dory i okouzlujícím nekonečnem tmavého oceánu jsem obědval každou prázdninovou neděli - ano i Hledá se Nemo je tím filmem, který jsme si se sestrami dopřávali jako mladší klidně každý týden. A i když zrovna tenhle dnes již kultovní animák znám téměř nazpaměť, doufám, že z mé hlavy nikdy nevymizí. Protože ho dodnes v oceánu různorodých animovaných pokusů překonal jen málokterý povedený kousek. Zasloužená procenta a v mém srdci velká naděje, že právě na Nemovi budou jednou vyrůstat i další generace. ()

lennyd

Po tragédii na útesu zůstane taťkovi Marlinovi ze všech jiker jen jediný potomek, malý Nemo. Ze strachu, aby se mu něco nestalo, se ho snaží držet dál od okolního světa. Ale zakázané ovoce nejlépe chutná, tak se Nemo při svém prvním školním dni odváží daleko od útesu do širého moře. Bohužel ho při tom chytí oškliví lidé, a odvezou pryč od Marlina. Ten se vydává na dalekou pouť najít svého syna, Nema. ... Jedním slovem .. dokonalé. Pixar Studios dotáhli veškeré animace k dokonalosti, moře působí velice příjemným dojmem, a rybky jsou jak živé. Vlastně ještě živější, než normálně :) K dobrému dojmu z filmu pomáhá i skvělá specíálni DVD edice... Víc se snad ani nedá napsat, to se musí vidět. .. ()

Lebron

Celkem pohoda nenáročnej film, ale jen tak na jedno podívání... bylo to dobře zpracovaný a je vidět že animace dokáže udělat fakt pěkný věci... ()

T-pack

Jen se podívám na plakát s Bouračem (či jak) a už se do toho zase dostávám. Ať už to byli hejnové ryby, parta žraloků veganů nebo pelikán dávivý, ten film má prostě grády. A kde jinde se naučíte velrybštinou, než u šílené ale milované Dory... ()

Jennifer.S

Mistrovsky zpracovaná animace, pěkná hudba, chytrý příběh a skvěle vypilované hlášky. Po právu patří tento animák od Pixaru k tomu nejlepšímu co jsem kdy viděla. Dokonce se podle mého názoru povedl i dabing. Hlavně Hvězda nadabovaná Gábinou Osvaldovou mi zakotvila v paměti spolu s nezapomenutelnou sklerotickou rybou Doris - moje nejoblíbenější. Essscapéé...kdyby tu tak někde napsali východ... Flo? Flo? Neviděli jste někde Flo? ()

Hádés

Pro mě jsou všechny pixarovky tak nějak nad mírným průměrem ale musím uznat, že Hledá se Nemo mě bavil celkem dost. Animace je kouzelná, ovšem to není asi tak nějak třeba dodávat ale tady mě příběh celkem hodně oslovil. Navíc kvuli mé neopodstatněné antipatii k tvorbě pixaru dávám to co dávám. ()

galba

Začátek filmu dobrý, ale tak někdy ve druhé třetině nuda jak blázen a celé to začne postádat děj, je to jeden z filmů, na kterém jsem byl v kině, a stačilo, již ho netoužím vidět .... ()

LadyDevil

Animovaný věci jsou pro mě jedna velká nuda a jaksi pořád nechápu, že se to můžem líbit i někomu jinýmu než dětem:-D Viděla jsem Nema v autobuse cestou do Itálie a šíleně mě to otravovalo, nestačila jsem se divit, jak to všichni hltají - od dětí, přes jejich rodiče, až důchodci.. a vidím, že je tomu tak i tady:-D Takže opět budu za pochybné individuum, ale tohle jde prostě úplně mimo mě:-) ()

uiu

Hledá se Nemo je jeden z těch Pixarovských animáků, které jdou mimo mě, zatímco zbytek světa je žere. Samotný příběh mě nijak nenadchnul, že otec rybka klaun hledá svého synka rybku klauna, přitom prožívá různá dobrodružství, potkává nové přátele a učí se do života, stejně jako jeho ztracený syn, který také zatím prožívá různá dobrodružství, potkává nové přátele a učí se do života. Modrá ryba Doris je asi nejvíc na facku a nejotravnější animovaná postavička, co jsem kdy viděla. Do toho ponaučení pro děti i rodiče - rodičové, nebuďte na děti tak vázaní a nezakazujte jim všechno; děti, dávejte na sebe pozor a mějte rodiče rádi, i když vám pořád něco zakazují. Nic nového příběh nepřináší a animaci nehodnotím, i když v té době to byl průlom. ()

Dvojka Úžasňákových trhá rekordy

Dvojka Úžasňákových trhá rekordy

04.09.2018

Kovbojové versus emzáci?

Kovbojové versus emzáci?

18.06.2008

Ano, a dokonce ve dvou projektech. O plánované adaptaci komiksu Cowboys & Aliens, kterou pro DreamWorks a Universal produkují Brian Grazer a Ron Howard, jsme už psali. Na světě je scénář autorů… (více)