Nebojácnou malou rybku Nemo uloví potápěč a odveze daleko od domova do svého akvária. Jeho velmi starostlivý otec Marlin se ihned vydá za svým synkem na dalekou pouť. K němu se připojí Dory, milá rybka, která ovšem trpí poruchou krátkodobé paměti. Na cestě spolu potkají vegetariánské žraloky, frajerské želví surfaře, fascinující medúzy a stále hladové racky! (Warner Home Video CZ)

azerete

Moc hezký animák... plný dobrodružství, nápadu, vtipu, nadšení a celkově je moc hezky propracovaný. Super zábavný film pro celou rodinu! :) Doporučuju! ()

Bila_pani

Jeden z nejlepších animáků, který jsem viděla. Technicky naprosto dokonalý. Je znát, že tvůrci mají všechno přesně odpozorované. Ryby vypadají jako opravdoví živočichové (děti po tomhle filmu už nikdy nezapomenou, jak vypadá klaun očkatý :)) a taky se tak pohybují. Celý podmořský svět je jako sen a divák jenom kulí oči, co je dneska možné. Námět je docela jednoduchý – malý Nemo tragicky ztratí matku a sourozence a jeho otec se o něj samozřejmě bojí. Nemo si začíná připadat jako ve vězení a začne rebelovat, na což samozřejmě doplatí a je unesen potápeči. Táta Marlin ovládne svůj strach a za pomocí věrné přítelkyně Dori podnikne strastiplnou cestu oceánem a synka najde. Je to film pro děti, není možno očekávat nějaké dramatické zápletky. Ale dojemný příběh okořeněný skvělými hláškami nevyznívá pateticky a sentimentálně. Pochvalu si zaslouží i český dabing. Film jsem neviděla v originále, ale Karel Heřmánek jakožto rybka Gill nemá chybu a Ivan Trojan alias Marlin taky! Hledá se Nemo je prostě filmem pro každou generaci a Oscara má naprosto zaslouženě. Jen mě mrzí, že není možnost shlédnout film ve 3D. To by byl úžasný zážitek... ()

karloskiller

-////////////Ocenění: OSCARY - animovaný film; nominace: hudba, střih, původní scénář- ZLATÉ GLOBUSY - nominace: film (muzikál/komedie)- BAFTA - nominace: původní scénář- Academy of Science Fiction, Fantasy & Horror Films - animovaný film, vedlejší herečka (E. Degeneres)- Broadcast Film Critics Association Awards - animovaný film- Dallas-Fort Worth Film Critics Association Awards - animovaný film- Florida Film Critics Circle Awards - animovaný film- Genesis Awards - animovaný film- FF Hollywood - animovaný film- Kansas City Film Critics Circle Awards - animovaný film- Las Vegas Film Critics Society Awards - animovaný film- National Board of Review - animovaný film- Phoenix Film Critics Society Awards - animovaný film- Toronto Film Critics Association Awards - animovaný film ////////////- ------------------------------------------ ===Tržby v USA za první víkend: 70 251 710 $ (3374 kin)=== ===Náklady na výrobu: 90 mil. $=== ===Náklady na reklamu: 40 mil. $=== ()

Cekonek

Nádherný animák, jehož dokonalost dotváří český dabing, který se zde opravdu povedl. Nejvíce bych vyzdvihl Barboru Munzarovou jako dabérku Dory. A samotné postavy? Co postava to poklad. Nejvíce mě dostali žraloci a obyvatelé akvária. Mohu jen doporučit. ()

Lofondra

Na tomto filmu jsem byl v kině, a už tehdy se mi moc líbil. Je to parádní záležitost, což jsem taky od Disneye čekal. Až by se člověk divil, kolik nádherných věcí v moři je. Příběh je naprosto úžasný, lepší než v mnoha hraných filmech. Hlášky od Dory se po shlédnutí filmu drží v hlavě alespoń dalších 24 hodin. ()

Jahakob

Tento animovaný film byl jeden z prvních, který mě uchvátil svou barevností, zpracováním a také dějem. Animátoři podvodní svět velice hezky přetvořili v pestrobarevnou říši, ve které by se každému chtělo hned žít (korálové útesy a život v něm jsou zde opravdu propracované). Člověka dojme i příběh otce, který se trmácí celým oceánem, čelí různým nebezpečím, prožívá různá dobrodružství, jen aby našel svého ztraceného (uneseného synka). Každá chvilka, která by pro diváka mohla být nudná, je okořeněna zajímavou scénou a nejen dětem nedovolí od začátku do konce od filmu odtrhnout oči. Ve filmu nechybí ani napínavé scény a úsměvné momenty, prostě zábava pro všechny věkové skupiny. Jen by mě ale zajímalo, jak se všichni dostali zpátky na svůj útes ;-) ()

adelka11

Myslím, že tento animák je pro každou generaci. Nenucené vtipné scény a k tomu dojemný příběh:). Tohle se tvůrcům opravdu povedlo. ()

Vindemiatrix

Krásnou mořskou animaci táhne ke dnu scénář, který se snaží diváka každých pět minut něčím dojmout. Ze začátku se mu to daří (otvírací scéna mě opravdu uzemnila), ale pak už je z toho jen mechanická rutina. ()

Profík

jééééééééédnééééén z néééjléééépšííííííííííííích ááááááániiiiiiiiiiiiimááááákůůůůůůůůůůůůůůVždýýýýýckýýýýýýýýýýýý sééééééééé bááááávííííím uuuuuuuu veeeelryyyyyyyybštiiiinyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy. 92%. ()

JMA

Nejkrásnější animák co jsem kdy viděla. Krásná grafika i příběh, plno legračních hlášek a postaviček.. Není absolutně co vytknout. Snad jen to, že takových filmečků není víc. ()

Ghastli

Film Hledá se Nemo je visuálně úžasný . Vzhled vody a živočichů v něm se opravdu povedl. Párkrát sem se u filmu díky té otravné rybě i zasmál ,ale příběh mě nijak neohromil ani nedojal ale neříkám že je špatný. *** ()

Dvojka Úžasňákových trhá rekordy

Dvojka Úžasňákových trhá rekordy

04.09.2018

Kovbojové versus emzáci?

Kovbojové versus emzáci?

18.06.2008

Ano, a dokonce ve dvou projektech. O plánované adaptaci komiksu Cowboys & Aliens, kterou pro DreamWorks a Universal produkují Brian Grazer a Ron Howard, jsme už psali. Na světě je scénář autorů… (více)