Medicejové

Itálie / Velká Británie, (2016–2019), 22 h 13 min (Minutáž: 48–60 min)

Dustin Hoffman, Guido Caprino, Richard Madden, Stuart Martin, Annabel Scholey, Ken Bones, Alessandro Sperduti, Daniel Caltagirone, Lex Shrapnel (více)

Série(3) / Epizody(24)

Politické rodinné drama odehrávající se ve Florencii začátkem 15. století. Cosimo de Medici je u kormidla rodinné bankéřské dynastie, když jeho otec Giovanni náhle umírá... (Filmbox)

Recenze uživatele tron k tomuto seriálu (3)

Vládci Florencie (2016) (S01)

„Som synom svojho otca.“ Prvá séria nedáva svoju kožu lacno. Jednak je to občas s prepáčením nuda a jednak je tam toho zákulisného diania a politikárčenia možno až príliš. Ja mám pletky spoza opony vcelku rád (Kráľovnú Alžbetu s Geoffreym Rushom), ale toto bolo veľa aj na mňa. Naopak, čo treba oceniť, je celistvá atmosféra divácky atraktívnej a vďačnej historickej doby, slušný kasting (spomedzi ktorého najviac vytŕča mentor Dustin Hoffman, ktorý už dávno nemal takú dobrú rolu, ale vystupuje bohužiaľ iba v prvej polovici) a skvelá výprava úžasných miest a ešte úžasnejšieho vidieka. Občas je prítomný divný strih, občas vidno, že rozpočet mal byť vyšší a Richard Madden mi ako hlavný hrdina pripadal nerealistický (ale treba uznať, že v jeho oceľovom pohľade je... „niečo“?). Jednotlivé epizódy možno sem-tam nudia, ale prvá sezóna je ako celok na spôsob (historického a predsa len menej záživného) Krstného otca (!). Je návodom na to, ako sa niektorí charakterovo menej bohatí ľudia túžiaci po moci, môžu stať silnými (ak za silu pokladáme prachy a moc). Robiť si priateľov, spojencov a známych na správnych miestach, ktorým raz pomôžete v ich slabej chvíli a potom, keď to budete potrebovať najviac, pomôžu oni vám. Prípadne že musíte občas urobiť aj zlé veci, aby ste dosali to, čo chcete. Oceňujem štipku sexu. ()

Smrtelný hřích (2016) (S01E01)

"Čo máš v pláne?" - "Niečo zlé za účelom niečoho dobrého." Toto mi celkom sadlo. Prekrásna výprava (historické mestá, veľkolepé prírodné scenérie), dobrí herci, zákulisné politikárčenie, štipka sexu a skvelý Dustin Hoffman. Ale áno, troška nuda. Ale kvalitne natočená. ()

Dóm a domicil (2016) (S01E02)

Opatrne sa mi to začína páčiť, ale nerád by som to zakríkol. Postavy trochu nudné, ale vizuálna stránka skvelá a páči sa mi celkový historický koncept. Plus oceňujem dobré dialógy a hlášky ("Nie som človek, ktorý zabúda na láskavosť.") a veľkolepú stavbu kopuly katedrály. ()