Dětská hra

• USA Child's Play (více)

Legendární horor o panence Chuckie, hračce s duší sadistického vraha. Pojďte si hrát!!!  I kdyby americký režisér Tom Holland už nenatočil nikdy nic jiného, bude jeho jméno již navždy zapsáno zlatým písmem na zdi slávy moderní popkulturní hororové zábavy. Právě díky němu se totiž na první pohled triviální větička „Pojď si hrát“ stala v roce 1988 nesmrtelnou.Za hlavního hrdinu jeho klasického hororového thrilleru Dětská hra by šlo považovat malého chlapce Andyho, který právě oslavil šesté narozeniny. Ale pravda je taková, že prim v tomto snímku, který se v průběhu let rozrostl o čtyři další pokračování a letos se dokonce dočká vlastního remaku, hraje především hračka, kterou Andy dostane jako dárek. Panenka Chucky totiž není zdaleka tak roztomilá, jak se zprvu tváří. Pomocí prastarého voodoo rituálu se do ní během zatýkání převtělil umírající psychopatický vrah Charles Lee Ray a je jasné, že dřív nebo později se svět dozví o jeho návratu. Jenže kdo malému klukovi uvěří, že jeho malá hadrová panenka sprostě kleje, provádí naschvály a občas také s velkou zálibou zabíjí? Je to chyba, že dospělí svým dětem tak málo naslouchají. Teď za to někteří budou muset zaplatit svým životem. (oficiální text distributora)

Gorehound

Prvý a naozaj asi najdesivejší Chucky. Do polovice je ukazovaný len v náznakoch, o to je potom pôsobivejsí, extra tiesnivú atmosféru tomu pridáva prostredie zimného Chicaga. Bez jediného digitálneho FX a stále sánka dolu! ()

Vampireman

Panenka Chuckie je odporně bizarní & dementní hororová postavička a zřejmě jenom díky tomu Dětská hra úplně nezapadla v haldě své béčkové žánrové produkce, neboť splňuje dost parametrů na to, aby byla šmahem odsouzena. Otravní herci, nelogická režie a vraždy překračující mez normálnosti jmenuji jako nejvýraznější. Pro mě obrovské plus byla projekce tohoto filmu v partě celkem šesti lidí, kde film dostal významný nový rozměr, u něhož jsem se nehorázně gebil. 80% s přihlédnutím k zažitým okolnostem a zejména scéně, kde se ten kluk rozštípe v léčebně.. Jinak bych šel na **. ()

MATADOR

Ve své době určitě naprostá paráda, samozřejmě i dnes má Chucky stále co říct. Nebýt naprosto nechutného dítěte, asi by to bylo lepší, fakt mi lezlo na nervy :D ()

dawe04

Vraždící Chucky, o které v mém dětství kolovaly legendy, mne děsila každou noc před usnutím, aniž bych film viděl. Teď, když jsem starší a panenek se nebojím (pouze nemám rád jejich přítomnost), mohu ony legendy potvrdit. Chucky je opravdu ohavná věc, navíc se svým černým humorem ji podezřívám na levobočka Freddyho z Noční můry. Škoda, že ji zejména ke konci film přisoudil lidské schopnosti a sílu, na zákeřnosti a strašidelnosti to poněkud ubírá. Ale i po 20 letech jde o atmosférickou a zábavnou B-lbůstku. ()

JohnMiller

Detskú hru som mal možnosť vidieť s neprekonateľným maďarským dabingom kde sa hláškovalo ako na bežiacom páse. Tak či onak Chucky bol strašidelný hlavne keď sa uškŕňal. Bábku spravili vynikajúco fakt by som ju nechcel mať vo svojej izbe zavesenú nad posteľou. Nasledujúce dve pokračovania boli celkom slušné ale už nedosahovali kvality prvej časti ()

Hamaradža

Horor môjho detstva, ktorý som síce ako taký nikdy nevidel, ale spolužiaci zo základky, tatko, čo-to spomenuli, tam obrázok, tam úryvok, čriepok a detskej mysli tieto po svojom uchopené predstavy stačili na nejednu bezsennú noc. :) Po rokoch som si teda túto klasiku prvýkrát reálne pozrel a čakal ma milý a naivný 80tkový slasher s originálnym námetom, vydarenými efektami ako i drevenými hercami a desiatkami logických faciek. :) 3,5* ()

IceQueen

Ak vám bábika povie "Ty sprostá krava! Ty špinavá kurva! Ja ťa naučím so mnou vyjebávať!", čaká vás mnoho a mnoho zábavy až do konca vášho života. Môžu to byť minúty, ale aj dlhé hodiny. A ešte k tomu ušetríte za batérie. ()

BoredSeal

Dobrá ukázka povedeného klasického hororu: dobře zfilmovaný scénář bez zbytečné vaty a přehnaného rodinného fňukání, dobré obsazení, výborná práce lidí od filmových efektů, která i po třiceti letech ukazuje prostředník CGI a minimum humoru - když záporák po pár dětských hláškách vychrlí první vulgární nadávku, je o zábavu postaráno, aniž by to ublížilo napětí. ()

balba

Inteligentní thriller plný napětí , s vynikajícími speciálními efekty.Panenka probouzející se k životu vzbuzuje opravdovou hrůzu.Dětská hra se muže řadit ke špičkám svého žánru.Film se stal v roce 1989 jedním z největších kasovních úspěchu společnosti United Artists.Tom Holland byl na madridském festivale Imagfic 1989 oceněn Cenou za režii. ()

peto12

Prvý úspešný horor o vraždiacej bábike sa celkom podaril. Andy dostal k narodeninám bábiku Chucky. Alex Vincent ako Andy si ho pamatam a budem pamätať ako maleho Andyho s babikou Chucky. ()

Martin741

Vyborny horor z 80. rokov 20. storocia, ktory moze kludne konkurovat Craven - ovej Nightmare on Elm Street alebo Friday 13th 1a 2. A ta strasidelna atmosfera stoji fakt za to. Pokial ste fundom kvalitneho hororu, toto je treba poznat a pozerat. 88 % ()

Wiikii

Myslím si, že kamera a režie jsou dokonalé, jakožto i pohyby samotného Chuckieho. Jenže místama někdy předvídavé a někdy trochu bez nápadu, načež konec o něco víc protáhlí než by měl. .. Já jsem s Chuckiem spokojený, beru ho jako příjemný nadprůměr. .... HODNOCENÍ: 77% (4*) ()

honajz2

Tak ze začátku jsem se u toho spíš smál, protože představa vraždící panenky mi bude vždycky připadat směšná (pokud mě teda neunudí málem k smrti, jako u Annabelle), ale nakonec z toho vypadl celkem povedený horor se slušnou atmosférou a napětím. Hlavně po filmařské stránce se jedná o solidní práci - příběh je chytře vedený, zajímavých nápadů je tu dost a kamera se z mnoha záběrů snaží vytěžit maximum. Vlastně díky skvělé filmařině nakonec přidávám i slabou 4*, protože už se na tom podepsal zub času a bát se u toho fakt nedá - ačkoli přiznávám, jednou jsem se lekl. Ještě ten kluk mi místy lezl na nervy, ale jinak snad nemám co vyčítat. Ve své době to muselo být skutečně něco. A já si splnil svůj další hororový rest. Slabé 4* ()

Jino

Tak na tomhle jsem vyrostl :) Ty kecy Chuckyho jsou nezapomenutelné, i když teď si zrovna nemůžu na žádnou vzpomenout :) 70% čistě z nostalgie. ()

cariada

Vrah se převtělí do panenky a tu pak koupí máma synkovi. Co následuje je víc než jasné. Jenže jak jinak to nikdo Andymu nevěří, že panenka mluví a on , že nic neudělal. Až po sléze to zjistí máma , že nekecá a pak i polda. A je tu snaha panenku zabít, aby se nemohla převtělit do Andyho. Což se nakonec povede. Na můj vkus nic moc děj. Akce celkem slušná, vraždy taky. Přesto je na tom znát doba vzniku. Asi nevíc mě tam vadil malý Andy. Přesto průměrná podívaná. ()

LTeez

Na tento film nikdy nezapomenu. To co se ve mě odehrávalo po první shlédnutí se slovy ani nedá popsat! Skvělý nápad, slušná realizace - hodnotím s ohledem na rok 1996(cca), kdy jsem ho poprvé viděl..... ()

Mefistofelle

Další nostalgický horor. Není strašidelný a občas je nechtěně sebeparodující, ale já tu panenku zbožňuju:). A myslím, že originálnějšího slasherového zabijáka jen tak nenajdete. ()

Úspěch M3GAN znamená rychlý sequel

Úspěch M3GAN znamená rychlý sequel

08.01.2023

Ačkoliv kina už měsíc drtí druhý Avatar, našel producent Jason Blum přece jen zase jednou skulinku k úspěchu. Hororová M3GAN o panence s umělou inteligencí, která se vydá na dráhu dalšího Chuckyho,… (více)

Mark Hamill je nový Chucky

Mark Hamill je nový Chucky

31.03.2019

Hororovou klasiku Dětská hra čeká reboot a studio Orion Films čerstvě oznámilo, kdo bude v nové verzi dabovat kultovní vražednou panenku Chuckyho. Roli se upsal slavný herec a zkušený dabér Mark… (více)