Dětská hra

Child's Play

Detská hra

Horor / Thriller

USA, 1988, 84 min

Oblíbený film z dětství, ale ještě oblíbenější je pro mě dvojka. I po tolika letech si stále Chucky drží své kouzlo a když jsem se teď na něj díval naposled, zdál se mi snad ještě lepší, než když jsem ho viděl minule. Prostě klasika v hororovém žánru, který musí povinně vidět každý milovník hororu.(16.11.2016)

Vraždící panenka Chucky to není zrovna film pro děti. Tom Holland možná ani děti nemá rád, a proto hned v úvodu prokletou bastardskou duši zločince nechá v supermarketu reinkarnovat do nevinné panenky, která hned po zakoupení začíná vraždit. Místy invenčně pojaté (brilantní začátek je asi nejlepší z celého filmu) a o napětí taky není nouze, ale přece jen se místy film vleče, ale jinak se tento horor dá zařadit mezi ty povedenější, i když těch skutečně hororových scén tu mělo být víc. 60%(4.2.2009)

• Dan9K

Tenhle horor je spíše blbost, ale z jeho samotné zápletky mrazí. Však lhal bych, kdybych popíral, že jsem si jako malý nepředstavoval, že se v mých mončičácích pod umělohmotným zevnějškem neskrývá jakási duše. Ale nebýt tohoto filmu, nikdy by mě nenapadlo, že by mohly být zlé. Viděl jsem ho prvně taky jako hodně malý a pokládal jsem ho tehdy jako neskutečnou krávovinu. A věřte, že když se pětiletý capart směje stupiditě filmu, už to něco znamená. Ale když jsem sledoval snímek nyní, docela se mi líbil, až tedy na finále, to se opravdu nepovedlo. První výhružný ukazovák ale přišel již na začátku filmu při první vraždě, která byla natočena vyloženě uboze. Skoro si myslím, že čím méně se Chucky hýbal, tím lépe pro film. Když se člověk díval na ten tajemný úsměv a nezkaženou tvářičku panenky a netrpělivě čekal, zda řekne něco mimo své oficiální 3 věty, napětí by se dalo krájet. Když ale sledujeme onu slavnou závěrečnou scénu, kdy se Chucky jen tak něčím nenechá rozházet, je film spíše k smíchu a to je možná škoda, protože komedie tu sice je napsaná jako jeden z žánrů, pochybuji ale, že by byla úmyslem.(29.6.2008)

Ak nejaké klišé vážne nenávidím, tak je to to hororové, keď nikto nikomu neverí. Chápem, že nútiť vám predstavu vraždiacej bábiky ako podozrivého, je prinajmenšom na psychiatriu, ale film je film a ja ako divák mám tiež len jedny nervy. Čo sa pamätám, najviac mi toto klišé vadilo asi v šiestom Piatku alebo nedávno v F a keby sa mi chcelo, určite by som si spomenul na desiatky ďalších. No a v Chuckym im tiež neverili, potom prišla prvá pochybnosť a veriť začali a neskôr neveril niekto iný a vzápätí sa presvedčil a veriť začal tiež. Pretože v alternatívnom hororovom vesmíre, v ktorom môže existovať niečo tak absurdné ako je práve Chucky, môžu predsa existovať aj ľudia, ktorým to nepríde blbé. Veriť. A mňa takí ľudia a taký vesmír a také béčka, z mojich milovaných osemdesiatiek, vždy moc tešia. A Chucky tiež. Nech sa vrátia tie časy späť...(4.7.2013)

Tento horor byl pro mě extrémně děsivý v době, kdy jsem ho poprvé zhlédla, to mi bylo okolo 14ti let. Když jsem pak večer usínala, krčila jsem se v rohu postele, klepala se nehorázně strachy a čekala, odkud na mě Chucky vyskočí. Snad po žádném hororu jsem se tenkrát tak strašně nebála, jako po tomto. K opětovnému zhlédnutí jsem se odhodlala zhruba o deset let později a očekávala, jestli na mě zapůsobí stejně jako před léty. Ze začátku jsem cítila neklid a jistý strach, který se však postupem času rozplynul a zůstala jen lehká nostalgie a vzpomínky. Ve scénách, o nichž si pamatuju, že mě tehdá "scared to death", což byla návštěva "voodoo" přítele či schovávání Andyho ve skříni, se onen strach vůbec nedostavil a vzpomínala jsem, jak se mi tenkrát zdálo, že je ta scéna nekonečně dlouhá a děsivá. Andy, ten jeho malý, umělohmotný, zrzavý spratek s modrýma očima a ozdobným nožíkem a jeho pravé jméno Charles Lee Ray, pro mě vždycky budou patřit ke klasice mých dětských let a k jedné z těch nezapomenutelných "dětských her"...:) Chucky říkal, že teta Maggie byla strašná kráva a dostala, co si zasloužila", "Mluv, sakra, nebo tě hodím do toho ohně!"(1.1.2006)