Dětská hra

Child's Play

Detská hra

Horor / Thriller

USA, 1988, 84 min

U tohoto bezpochyby zajímavého kriminálního hororu mě mrzí jen jedna věc, a to že jsem to neviděl jako dítě. Věřím, že pro ty, kteří to viděli v útlém věku, musí být panenka Chucky kultem. Takhle můžu jen říci, že se jedná o poměrně napínavou podívanou s dobrou atmosérou, ostřejším slovníkem Chuckyho a několika slabšími momenty, které mě trochu vadily, ale jinak musím uznat, že Dětská hra je určitě jedním z nejlepších hororů 80. let. 65%(5.3.2012)

Tenhle film se dal z mého pohledu hodnotit dvěma způsoby. Kdybych bral v úvahu jen to, že jsem Dětskou hru viděl dnes, kdy jsem již dospělý a ani jednou jsem se nevylekal, natož abych pocítil, že koukám na horor, tak bych film označil za průměrný a málo hororový. Jenže je tu jeden fakt, který prostě nemohu pominout. Já tenhle horor dnes neviděl poprvé. Já jsem ho viděl zhruba jako osmileté dítě před nějakými 15 lety, a to v noci, kdy na lidskou (natož potom dětskou) psychiku horor působí nejhůř. Tehdy jsem to opravdu hodně prožíval, hodně jsem se bál, bál jsem se usínat sám a děsil jsem se všech hraček, které jsem měl v pokoji. Po dlouhá léta jsem si pod pojmem strach vybavil právě Chuckyho. Tenhle horor tedy na mě jako na dítě velice zapůsobil a probudil ve mně ohromný strach. A to je právě ten druhý aspekt, podle kterého nakonec také tento film hodnotím. Nezáleží na tom, jak na mě Dětská hra působí teď, ale jak na mě zapůsobila, když jsem jí viděl poprvé jako dítě. Nezapírám, že tenhle film pro mě také znamená ohromnou nostalgii, ale hlavně mohu zodpovědně prohlásit, že tohle je film, který mě dokázal vyděsit snad nejvíce ze všech hororů, které jsem kdy viděl. A proto jsem se rozhodl ohodnotit pěti hvězdami, jelikož když se řekne Dětská hra a Chucky, tak se mi znovu vždy vybaví strach, úzkost, a dlouhá léta neklidných nocí, kdy jsem se v posteli v noci před usnutím docela bál. A to prostě musím ocenit.(8.5.2010)

Ak nejaké klišé vážne nenávidím, tak je to to hororové, keď nikto nikomu neverí. Chápem, že nútiť vám predstavu vraždiacej bábiky ako podozrivého, je prinajmenšom na psychiatriu, ale film je film a ja ako divák mám tiež len jedny nervy. Čo sa pamätám, najviac mi toto klišé vadilo asi v šiestom Piatku alebo nedávno v F a keby sa mi chcelo, určite by som si spomenul na desiatky ďalších. No a v Chuckym im tiež neverili, potom prišla prvá pochybnosť a veriť začali a neskôr neveril niekto iný a vzápätí sa presvedčil a veriť začal tiež. Pretože v alternatívnom hororovom vesmíre, v ktorom môže existovať niečo tak absurdné ako je práve Chucky, môžu predsa existovať aj ľudia, ktorým to nepríde blbé. Veriť. A mňa takí ľudia a taký vesmír a také béčka, z mojich milovaných osemdesiatiek, vždy moc tešia. A Chucky tiež. Nech sa vrátia tie časy späť...(4.7.2013)

Dnes už poměrně známý horor o vraždící panence, který se probojoval mezi takové legendy jako "Noční můra v Elm Street" nebo "Halloween". V tomto případě se však nejedná o nijak vážnou hororovou podívanou ale spíše o celkem zábavný a nápadem originální filmeček, který sice není moc napínavý nebo dokonce hororový ale uteče dost rychle a po celou svojí stopáž zabaví.(13.1.2010)

Veta "Pojď si hrááát" vyzerá nevinne, ale niektoré, hlavne tie menšie deti by sa mohli strachom zosrať, takže bacha...Kultový hororík, ktorý nakopol sériu o vraždiacej bábike mal v dobe vzniku veľký úspech a v tej dobe som film videl niekoľkokrát a mal a mám ho stále rád. Atmosféru má výbornú, hoci nie top strašidelnú. Za naj scénu mám zistenie, že Chucky funguje bez batérií a horiaci Chucky v krbe. Vydaniu blueray disku za super cenu som neodolal a rád som si film pripomenul a vychutnal v podstatne lepšej kvalite v akej som ho kedysi videl ja. Navyše k nemu pričuchla i nová generácia mojich už trošku starších detí, ktorým sa to veľmi páčilo. Deťom pod 10 rokov by som to však nepúšťal. 80%.(28.2.2016)

• - Tom Holland použil námět z filmu v mnoha svých dalších pracích. V jeho filmech se často lidé setkávají s něčím "nadpřirozeným" a nikdo nechce jim nechce uvěřit. (HellFire)

• - Tvůrci postupně v průběhu filmu měnili Chuckyinu hlavu za čím dál více podobnou lidské. U poslední Chuckyiny hlavy se dokonce uvažovalo, že bude mít náznak vousů, bradku nebo knír, ale z návrhu nakonec sešlo. (80s Martin)

• - Ve scéně, kde Chucky běží chodbou za Maggie, je doopravdy Chucky hrán mladší sestrou Alexe Vincenta. (Chatterer)