Jeden z mých nejmilejších filmů. Po pomalejším rozjezdu se střídá jedna nezapomenutelná scéna s druhou. Když jsem si film půjčil na kazetě poprvé, pustil jsem si ho třikrát za sebou. Jeden z nejpovedenějších soundtracků Jamese Hornera. Výborní herci (nejlepší Hanks, Harris a Sinise). Nejlepší scény: start, nehoda, manuální korekce letu na konci. Povedený byl dabing, líbilo se mi to více než s titulkama, protože při scéně nehody se hlavně mluví a já jsem nestačil sledovat děj.(7.6.2003)

Skvěle natočený film který svou atmosférou a výtečnými výkony zaujímá v mém žebříčku kosmonautských filmů jasnou jedničku. 10/10(19.2.2003)

Velký film, velké drama, v zásadě "jenom" hraný dokument. Ale proklatě dobrý hraný dokument... Ron Howard prostě tohle umí. Po těch letech a x reprízách 80%. Ale představte si, jak moc mě to asi vzalo při premiéře v kině, když mi bylo ani ne dvanáct;) PS: V závěrečných titulcích se mluví o tom, že celou katastrofu způsobila vadná cívka či tak něco za pár centů - což není tak docela pravda, protože problém byl ve vyšším napětí v rozvodech, než na jaké byl konstruován termostatický spínač, který měl rozpojit obvod pro zahřívání a promíchání nádrží při určité teplotě. Spínač se kvůli nestejnému napětí ještě na Zemi při předletových zkouškách roztavil a ztuhl v poloze "sepnuto", díky tomu se nádrž zahřála na vysokou teplotu, která roztavila izolaci vodičů, které tak zůstaly po naplnění nádrže před skutečným startem v kapalném kyslíku obnažené. Komické je, že se na to zahřátí nepřišlo kvůli tomu, že stupnice na měřících přístrojích ve velínu měly jen tolik stupňů, při kolika mělo dojít k rozepnutí obvodu (konstruktéři prostě nepočítali s tím, že by se obvod nerozpojil), takže růst teploty nebyl vidět. Když pak už ve vesmírném prostoru - a to až při třetím promíchání nádrží - přeskočila jiskra z neizolovaných vodičů, nastal "problém". Alespoň tak o tom píše Pavel Toufar;)(23.4.2003)

Skvělá pecka a jeden z nejlepších filmů Rona Howarda. Perfektně natočený, skvěle sestříhaný a výtečně zahraný film, který se opírá nejen o spolehlivou režii, ale i o herecké výkony jak hlavních (vynikající trio Hanks, Paxton, Bacon), tak i vedlejších (Harris, Sinise) rolí.(20.12.2003)

Původně jsem byl kritičtější, protože mě Apollo 13 vůbec ničím nepřekvapilo. Celou dobu jede jako podle návodu "jak natočit hollywoodský film". Řemeslně slušně, ale sterilně a nenápaditě. Což je pro tragicky průměrného Rona Howarda příznačné. Ale na otázku, zda by tuto látku dokázal vůbec někdo natočit zajímavě, si odpovídám, že asi ne. Takže 60%(7.2.2007)