Houstone, máme problém. Tato legendární věta, jenž se stala cílem moha parodií, mi prostě jen potvrdila, že je to dobrý film.. k tomu výkon Toma Hankse.. není co řešit..(18.1.2008)

Tento film, natočený podle skutečné události, ve mě zanechal velice hluboký dojem....(7.10.2011)

Američané holt své velké příběhy vždycky potřebovali. I když tenhle má cejch dle skutečné události, protože tahle záchrana patří mezi nejdramatičtější kapitoly moderních dějin. Nejlepší mozky amerického vesmírného programu, posádka ztracená kdesi někde Zemí a Měsícem a tisíce rodin držíc palce u televizí. Klaustrofobický prostor uvnitř raketoplánu a řídící centrum v Houstonu. Prakticky jen dvě lokality, přesto je výsledek dynamický a svižný. Skvělým tahem je i casting, který vsadil na Hankse, který nijak zvlášť neimponuje nejen svým vzhledem ani fyzickými schopnostmi. Přesto znovu dokáže probouzet silné emoce. Kompaktní podívané nevadí příliš ani fakt, že tvůrci měli trochu svázané ruce, protože historie je daná, na nějaké šperkování příběhu podle hollywoodských berliček nebylo moc prostoru. Prvoplánovému vlastenectví i sterilnějším scénám se přesto neubránili, stejně jako zbytečně zdlouhavému začátku!!(3.6.2013)

Ron Howard pro mne není nijak zvlášť zajímavý režisér, ale pro film jako je Apollo 13 je jako stvořený a herci pod jeho taktovkou předvádí výborné výkony. Velmi napínavá rekonstrukce historické události, které jde v první řadě o divákův zážitek.(19.8.2007)

Nejen vadná elektronka É třenáct z podniku Katoda Holomóc může být zdrojem problémů. Dokonce i soudruzi z USA totiž dokázali vyrobit cosi, co ve vesmíru příliš nefungovalo. Jenže tentokrát k vyřešení problému nepomůže upřímná omluva Tonka Trósila, ale musí nastoupit do akce Houston z celou svou mozkovou kapacitou. Já si tedy o americkém vesmírném programu myslím svoje, ale v tomto případě je mi celkem jedno, jak to ve skutečnosti bylo - nebylo, protože mě to bavilo. A nebylo to ani tak zásluhou trojice herců, kteří se poměrně přesvědčivě tvářili, že je jim ve vesmíru zima a nemají co dýchat, ale zásluhou nepochybujícího velitele Kranze, jemuž dodal Ed Harris neuvěřitelné charisma. Jen toho patosu mohlo být stravitelnější množství.(6.10.2015)