• hellstruck

Houstone máme problém.. Upřímně se úplně až tak dobře nepamatuji, jen z toho filmu nemám moc dobrý pocit a jsem si jistá tím,že se mi to moc nelíbilo.Snad tomu dám někdy druhou šanci,zatím ponechám bez hodnocení.(27.11.2011)

Původně jsem byl kritičtější, protože mě Apollo 13 vůbec ničím nepřekvapilo. Celou dobu jede jako podle návodu "jak natočit hollywoodský film". Řemeslně slušně, ale sterilně a nenápaditě. Což je pro tragicky průměrného Rona Howarda příznačné. Ale na otázku, zda by tuto látku dokázal vůbec někdo natočit zajímavě, si odpovídám, že asi ne. Takže 60%(7.2.2007)

Pokazdy, kdyz vidim tenhle film, tak mam na nej rozdilnej nazor. Jednou se mi libi, podruhy ne. Tentokrat se mi libil. Co se tyce realisticnosti a historicke vernosti, tak je tenhle film fakt bezchybnej. Ale jeho nejvetsi problem je delka. Prvni hodinka je v pohode a zaverecna dvacetiminutovka taky, ale dej mezi tim se sklada z kontrolovani udaju, oprav a rozhovoru a vzhledem k tomu, ze nemam tuseni, jak takova lod funguje, bylo par dialogu dost nesrozumitelnejch a kdyz uz to takle chvili trva, zacne film mirne nudit. Nicmene, prave v takovejhle chvilich to zachranuje skvele herecke obsazeni v cele s Tomem Hanksem a Edem Harrisem, ale i ostatni hrajou skvele. K tomu slusna hudba a napinavej, i kdyz jasnej zaver. Kvalitni, misty az krapet moc vernej film.(31.1.2007)

Nejen vadná elektronka É třenáct z podniku Katoda Holomóc může být zdrojem problémů. Dokonce i soudruzi z USA totiž dokázali vyrobit cosi, co ve vesmíru příliš nefungovalo. Jenže tentokrát k vyřešení problému nepomůže upřímná omluva Tonka Trósila, ale musí nastoupit do akce Houston z celou svou mozkovou kapacitou. Já si tedy o americkém vesmírném programu myslím svoje, ale v tomto případě je mi celkem jedno, jak to ve skutečnosti bylo - nebylo, protože mě to bavilo. A nebylo to ani tak zásluhou trojice herců, kteří se poměrně přesvědčivě tvářili, že je jim ve vesmíru zima a nemají co dýchat, ale zásluhou nepochybujícího velitele Kranze, jemuž dodal Ed Harris neuvěřitelné charisma. Jen toho patosu mohlo být stravitelnější množství.(6.10.2015)

7 / 10 Táto technicky brilantne spracovaná rutina s dobrým hereckým obsadením obsahuje všetko, čo by ste od takéhoto filmu očakávali - veľkolepú výpravu, nádherné vizuálne efekty a nebojácne hrdinské činy. Komu je to málo, má smolu, nič iné tu totiž nenájde. A naopak, ak ste s takouto ponukou spokojný a neštíti sa vám ani riadna dávka pátosu, ktorá vás čaká na konci filmu, nie je nič jednoduchšie ako si nasadiť skafander, pripútať sa a vydať sa vpred k nekonečnému Vesmíru.(17.12.2005)