Rozpočet $62miliónovTržby USA $173,837,933Tržby Celosvetovo $355,237,933/80%/(13.1.2006)

Dobre no. Treba uznať, že im to vyšlo. A tento film to ešte samozrejme všetko vyleštuje.(11.1.2009)

Člověku připadá až neuvěřitelné, že se tamodtud dokázali vrátit(30.3.2004)

Jedno z mála témat u kterých mi nevadí americké vlastenectví je právě vesmírný výzkum. Když nad nimi pípal Sputnik, stáli s otevřenou pusou. Když se nad nimi po pouhých 12 letech ozvalo "Houston, we have a problem" dokázali dostat na zem nejpoškozenější vesmírnou loď, co kdy létala kolem měsíce. Myslím, že mají na co být v tomto směru hrdi a Ron Howard tenhle pravdivý příběh natočil velmi přesvědčivě se skvělými výkony hlavních představitelů.(11.4.2003)

Howardův patrně nejlepší režijní kousek + skvělí herci Hanks, Paxton, Bacon, Sinise + napínavý nervy deroucí příběh z kosmické lodi, který se opravdu stal = jeden z nejlepších filmů roku 1995. Pokaždé se rád podívám, abych to s nimi znovu prožil. "Taky se zajímáte o kosmonautiku?"(Lovellova matka k Armstrongovi a Aldrinovi). Trailer: http://www.csfd.cz/film/4541-apollo-13/videa/(2.1.2009)

• - Záběry s nulovou gravitací byly pořízeny v Ellington Field v Houstonu. (KucC)

• - Tom Hanks je vysoký 186 centimetrů. Avšak maximální povolená výška pro astronauta je 182 centimetrů. (Karlos80)

• - Scéna, v níž se Jim (Tom Hanks) na povrchu Měsíce ohýbá a projíždí prsty v prachu, by ve skutečnosti nebyla možná, protože kosmonauti nejsou v nulové graviotaci schopni se ohýbat. Pokud něco chtějí sebrat, používají speciální nástavce s lopatkou. (luka4615)