rozpocet ? trzby celosvetovo $355,237,933(11.11.2006)

Působivé vesmírné drama s bezvadnými herci, obzvláště Kevin Bacon mě hodně nadchnul. Tleskám také z čiré radosti za to, že se tu sešlo tolik zvučných jmen - krása pohledět.(28.4.2009)

Skvěle zrekonstruovaná jedna z významných událostí letů do vesmíru. Přiměřeně napínavé i autentické. Perfektní výkony všech zůčastněných herců, dobré triky.(26.2.2003)

Vytecny T.Hanks a vytecny G.Harris. Dobre vystupnovane drama, ktere vas donuti dokoukat to az do statsneho happy-endu.(4.9.2003)

Apollo 13 patří mezi špičku žánru filmů natočených "Based on true story" pod režijní taktovkou Rona Howarda, který drama prostě umí. Excelentní herecké seskupení, v čele se sestavou "pěti statečných" ve složení: Tom Hanks, Bill Paxton, Kevin Bacon, Gary Sinise a Ed Harris. Těmto chlapíkům pomáhá ten nejúžasněji navybíraný ansámbl "vedlejších" postav v dějinách filmu v podání horlivých a odhodlaných "mozků" NASA. Společnými silami se všichni snaží o vyřešení snad nejsložitější a nejzapeklitější akce v dějinách kosmonautiky. A divákům jejich poctivá a vyčerpávající práce přináší mimořádný zážitek. Společně s nádherným hudebním doprovodem Jamese Hornera. Slovy Genea Kranze: "Společně vymyslíme, jak dostat kluky domů." a "My je domů dostaneme!" "Říkám si, kdy se tam vrátíme a kdo z nás to bude..."(23.7.2006)

• - Tom Hanks a Gary Sinise si spolu zahráli také ve filmu Forrest Gump (1994), kde Sinise v roli poručíka řekl Hanksovi v roli Forresta Gumpa, že pokud se Gump stane kapitánem lodi, pak se stane astronautem. Ve snímku Apollo 13 ztvárnili roli astronauta oba dva herci. (navabaca)

• - Palubní počítač Apollo Guidance Computer byl naprogramován v assembleru - nízkoúrovňovém programovacím jazyce. Naprogramovat tak rozsáhlý systém v assembleru musela být opravdu dost nezáviděníhodná činnost, přičemž riziko vzniku chyb bylo takřka kosmické a pokud chyba v dané situaci nastala, tak její řešení nebylo v krátkém čase možné. (Frajer42)

• - Značka "Mr.Coffee" nebyla uvedena do roku 1972, ve filmu se však objevuje v roce 1970. (KucC)