Ron Howard uchopil skutečný příběh tří kosmonautů, kteří přežili let Apolla 13 a převedl ho věrohodně na filmové plátno. Jelikož jsem viděl i skutečný dokument o této nevydařené, ale nakonec šťastné misi, můžu s klidným vědomím říci, že tento snímek se opravdu do detailu drží skutečných událostí. Herecké výkony ústřední trojice Hanks, Bacon, Paxton plus Sinise a Harris, kteří je zachraňují ze Země byly na vysoké úrovni, stejně jako triková stránka, hudba či režie. Apollo 13 je zábavný film, natočený podle skutečných událostí z roku 1970 o nevydařené misi na Měsíc, která se zvrtla v boj o holé přežití. Film, který může klidně sloužit jako dokument, protože se opravdu věrně drží faktických událostí.(22.8.2010)

Dobre no. Treba uznať, že im to vyšlo. A tento film to ešte samozrejme všetko vyleštuje.(11.1.2009)

Původně jsem byl kritičtější, protože mě Apollo 13 vůbec ničím nepřekvapilo. Celou dobu jede jako podle návodu "jak natočit hollywoodský film". Řemeslně slušně, ale sterilně a nenápaditě. Což je pro tragicky průměrného Rona Howarda příznačné. Ale na otázku, zda by tuto látku dokázal vůbec někdo natočit zajímavě, si odpovídám, že asi ne. Takže 60%(7.2.2007)

Další film, na kterym se ukázalo, že Ron Howard nikdy nic extra nenatočí. Jeho filmy jsou sice docela koukatelný, ale žádnej filmovej zážitek mi teda nikdy nepřinesly a Apollo 13 to jen potvrzuje. Je to jen další obyčejnej film, na kterej si zejtra nejspíš ani nevzpomenu. Dokonce jsem ho už kdysi viděl a dneska jsem si z toho nepamatoval skoro nic... A Tom Hanks? Nechápu, co na něm všichni maj.(18.1.2008)

Vesmír se je převeliký, Apollo 13 komorní a já, já si zpívám Sinatrovo: Fly me to the Moon and let me play among the stars.(3.6.2009)