Na půdorysu parodování televizních zpráv, dokumentů a reklam vznikla zábavná reflexe své doby se solidním nadčasovým přesahem. Na konci každého dílu se objevovala krátká "sklepácká" parodie jazykových kursů němčiny Alles gute v podání Milana Šteindlera a Davida Vávry. Prvních pět dílů moderoval Vlastimil Zavřel, zbytek Petr Čtvrtníček. S minimálním rozpočtem se dařilo vytvářet solidní napodobeniny předražených televizních reklam, nevybíravé satirické šlehy se nevyhnuly patrně žádnému z významých politiků a hrubozrnný humor se čas od času setkal se silným odporem "postižených" celebrit, jejichž protesty patrně přispěly ke stažení pořadu z vysílacího schématu České televize. Kultovní televizní pořad devadesátých let. (MarekMotor)

cab

Obcas vtipne a trefne, ale muj salek to neni, ale musim uznat, ze podobne satiricky a rypavy pocin u nas chybi jako kocce drbani. 40% ()

Paity

Perfektní Čtvrtníček, který si dělal srandu ze všeho, všech a všude. Tohle už pak ostatní jenb napodobovali. K tomu geniální Alles gute v podání Milana Šteindlera a Davida Vávry, za který by nás dnes pravděpodobně Němci žalovali ve Štrasburku. Tohle byla prostě zábava konce 90. let číslo jedna. ()

kwoky

Zde je dost problematicke hodnoceni. Nektere vtipy jsou az k srmti vtipne. Bohuzel casem ztracime souvislosti (napr reklamy a politicka situace), ale i presto je mnozstvi skvelych gagu vetsi nez slabsich momentu. Neni to tedy cistych, ale je to 5*. ()

Prochy38

Ne, ne a ještě jednou ne. Možná to v době, kdy to bylo aktuální, vtipné bylo, ale teď, kdy jsem schopen všemu rozumět, nepřijde mi vtipné takmer nic! Ne a ještě jednou ne. Od odpadu dělí jen Čtvrtníčkův kamenný xicht. Jde asi jasně o předchůdce Tele tele a podobných, ale opravdu. Co díl, to max jedna povedená hláška... To je pro mě fakt málo... ()

.MJ.

Očividně to není nic pro diváka mého věku. V devadesátých letech to mohla být skvělá satira na tehdejší politiku a jiné. A sice se tomu semtam zasměju, ale jinak to jde celé velkým obloukem mimo mě. 19% ()

agass

Samozřejmě, že ne všechny díly dosahují maximální kvality, ale jako celek nemůžu hodnotit jinak než pěti hvězdama. Je to pořad, který na našich obrazovkách už pár let citelně schází. ()

Mirah81

V době vzniku mi to taky přišlo zábavné,ale s odstupem času,při shlédnutí po mnoha letech,už mi to tak vtipný nepřišlo a myslím,že současní mladí,kteří už tehdejší politickou špičku,kterou tento pořad paroduje,vůbec neznají,už to neocení tuplem.Ale třeba se pletu. ()

Rozjimatel

Silne poplatné dobe vzniku, s humorom prízemným, vulgárnym, často hraničiacim s nevkusom. Ťaží to predovšetkým z aktuálnosti, z odkazov na pomery danej doby a dnes to už veľa povedať nedokáže. Tvorcovia využili vtedajšiu situáciu, ktorá im umožňovala až do extrému posúvať hranice prípustnosti takéhoto drzého a urážlivého humoru. Keďže je tam pár scénok, ktoré sú vtipné aj dnes a kvôli nostalgii (spomienky na moju mladosť) prižmurujem obe oči a dávam 3 hviezdičky. ()

Garch

Po mnoha letech, a musím přidat do plna. Pro mě už je Soda dokument doby. Kdo devadesátky nezažil, tomu některé slovní hříčky a parodie reklam nemusí dávat smysl. ()

Brejlil

Česká soda byla svého času naprosto geniální, a sestřih toho nejlepšího ukazuje proč. Od kurzů Alles Gutte po losování Matesa a všech možných i nemožných reklam se mlátíte smíchy a nemůžete přestat... ()