Underworld

• Česko Underworld: Boj v podsvětí (více)

Selene je upírkou, která věrně slouží svému rodu a chrání ho. Úhlavním nepřítelem upírů jsou lykani, tedy vlkodlaci. Oba rody spolu válčí po staletí. Ovšem když se Selene přichomítne k honičce, zjistí, že lykani po někom pátrají. Začíná se více zajímat o co jim jde a zjistí, že hledají potomka slavného maďarského válečníka, který snese spojení krve lykanů a upírů, stane se nepřemožitelným a pomůže tak ukončit staleté spory. Vůdce lykanů Lucien by takové spojení bral jako své vítězství nad krvežíznivostí upírů. Selene přijde na to, že Craven, současný vůdce upírů, má s Lucienem dohodu a pomáhá mu vlastně naplnit jeho plán. Proto probudí starého vůdce, Viktora, který má věci opět urovnat. Viktor má ale své plány, bez milosti chce vyhubit všechny lykany včetně vyvoleného potomka Michaela, který má být prvním pokusem o spojení krve obou rodů. Selene se ale do Michaela zamiluje a chce ho chránit. Během boje o holé přežití zjistí, že Viktor ve skutečnosti kdysi povraždil její rodinu, aby se nasitil lidské krve. Nedokázal ale zabít Selene, která mu připomínala jeho dceru, kterou kdysi nechal upálit na světle, kvůli lásce k vlkodlakovi Lucienovi. Celý spor se tak rozohnil kvůli neochotě Viktora spojit oba rody. Selene brání Michaela co to jde, ale ten stejně padne kulkou Cravena, který chce Selene za svou královnu. Lucien, který je také postřelen ale poradí Selene, aby Michela kousla a naplnila tak spojení krve obou rodů. Z Michaela se stává upír/lykan a společně přemohou Viktora, který padne rukou Selene. Vlkodlaci a upíři ale dávají ruce pryč od obou odpadlíků a zdá se, že pro teď je klid. Jenže brzy se má probudit vůdce Markus, který bude brát nové pořádky jako zradu svého rodu a Selene se stane vyhnancem. (TV Prima)

Finskej

Někde níže říká Gemini "bych doporučil snad jen ortodoxním vyznavačům Vampire: The Masquerade" a to doslova platí. Pro normálního diváka to nejspíš bude klišé na klišé a nic moc zajímavého. Ale... Já jsem ortodoxní vyznavač Vampire: The Masquerade a proto si mohu dovolit poněkud jiný náhled: zatím jedna z nejlepších adaptací vampires x werewolves v duchu WoD vůbec. Hudba slušná, drsnotemnoatmosféra taky. Volba Budapešti jako prostředí vhodná, má to méně obvyklý šmrnc. Kačenka je prkno, ale dobře se na ni v tom latexu kouká. Michael Sheen coby záporák, z něhož se vlastně vyloupne spíš klaďák, výborný. Bill Nighy coby autorita, z níž se vlastně vyloupne hajzl, taky výborný. A Scottovi Speedmanovi my, zarytí příznivci Kačenky v latexu, odpustíme, že se nám po ní sápe - chápeme, že tam musí být i přívěsek pro ženskou část publika. Zato slizoun Shanea Brollyho si vede moc dobře. Obsazení několika (2?) černochů naprosto nechápu logicky, ani časoprostorově, halt asi daň věku politické korektnosti. Celé je to béčko a od počátku béčko, ale v pseudoáčkovém kabátku a je nesmysl klást na to přehnaná očekávání - pak může být divák spokojen. Spád celkem ujde. Nechtějte od toho zázraky - chtějte od toho, jste-li ortodoxními fanoušky upírovin, jen méně blbou upírovinu než je obvyklé (protože většina upírovin blbá je, i když je mám rád) a půjde to. P.S. Tenhle film fakt chce Director's cut. ()

Ondra16

Neříkám, že se páni tvůrci nesnažili, kamera se hýbala skoro furt, ale sorry jako celek to je moc splácanina na nějáké pořádné hodnocení. Hororu se to nepodobalo, komedii taky ne i ta akce byla slabá a zmatená. Připadalo mi jako by snad všichni upíři i lykanti byli úplně vypatlaní nebo co, takové dětičky na písečku. Rozpočet se prostě jen tak zakrýt nedá, pokud nejste opravdu dobří. A ještě otázka: Proč každý vykrádá Cameronovi filmy? ()

Wally

Pokud od tohoto filmu nebudete čekat nějaké velké věci po stránce intelektuální, pak se budete určitě bavit....hordy upírů si to tady rozdávají s vlkodlaky, spousta akce, krásná K. Beckinsale, ponurost a zajimavý závěr. I když jsem se sem tam ztratil, tak jsem se stejně bavil... ()

martinez.

Len Wiseman je určitě nadšený fanoušek reklam, snímků s vypiplanou formou a s takovým Zackem Snyderem by si padl do noty okamžitě... Zapomeňte na to, že upíři jsou samotáři žijící v plesnivých hradek v hlubokých lesích, tady tito žijí ve velkých klanech v krásných vilách, jezdí nejmodernějšími sporťáky, oblečení mají jedině z latexu nebo od předních módních návrhářů, k boji používají hi-tech a to proti vlkodlakům. Co na to říct? Nejdříve asi to, že Wiseman je talentovaný (což se jen potvrdilo čtvrtou Smrtonosnou pastí), všechno je tu cool, lesklé a zpomalené, potenciál sex-appealu Kate Beckinsaleové je využit maximálně, akce je dobrá, přehledná a krvavá, celé to na mě působí tak příjemně experimentálně a poctově. Bez mučení se přiznám, tento film mě baví a čas od času se k němu vracím. Přiblbé dialogy, špatná mytologie, příběh, charaktery, to není něco, co by v mých očích srazilo Underworld na průměr. ()

hefoo

Skvelá žánrovka! Len Wiseman si splnil svoje pubertálne predstavy a naservíroval nám nekompromisnú akčnú jazdu s krásnou a sexuálne dráždivou Kate Beckinsaleovou alias Selene, ktorej čierný latexový oblek určite 'presvedčil' nie jedného chlapa. K tomu si pripočítajme nejaký ten fight medzi upírmi a lykanmi a o zábavú a vzrušenie je postarané. Musím spätne doceniť Lena Wisemana, že si vybral práve Kate Beckinsaleovú pretože tá rola jej sadla ako uliata a zhostila sa jej bravúrne, všetko jej doslova zhltnete z podnosu. Neviem si predstaviť v úlohe inú herečku. Dobre tak možno Milu Kunis :) [DVD] ()

Mistickzz

Slabšie 4. Najprv som chcel dať len tri, ale tak musím uznať, že u mňa zapracovala tá atmosféra a modré oči Kate Beckinale :). Keď ukázala ten svoj pohlad, tak som filmu dokázal prepáčiť,všetky tie veci, čo si veľa amerických režiérov a scenáristou v hollywoode nedokáže odpustiť. Tiež ma sklamali lykani po premene, ktorý pôsobili skôr komicko a ich beh po stenách bol zvláštny, ako i samotný pohyb. Ale i tak som v celku spokojný, pozriem aj ostatné diely, i keď sa ich trocha obávam. 70% ()

iXtr3m3

Matrix meets neskorší Twilight. Našťastie si z každého vzal to lepšie, aj keď polemizovať o tom, čo bolo dobré na Twilight by sa dalo, tam to beriem len ako hlavný podmaz... :) ()

Han22

Pamatoval jsem si to výrazně lepší. Ale 13 let po vzniku vidím nedostatky - matrixovské hábity, věčná temnota ponořená v modrém filtru a celkově je to béčkové a dost zdlouhavé. Koneckonců nechat béčkovému filmu skoro dvouhodinovou stopáž je vražedné. Naštěstí akční scény a různá monstra jsou pořád fajn a příběh mě nakonec celkem dostal. SPOILERY - ze začátku to vypadá jako běžná válka upírů a vlkodlaků s vražedkyní Selenou na straně upírů. V průběhu krystalizují postavy a nic není jak se zdá - zlotřilý vůdce vlkodlaků Lucien má pochopitelné důvody, upíří zrádce Kraven také a naopak moudrý upír Viktor, které Selena probouzí zdaleka není tím hodným panovníkem. A koneckonců i hybrid Michael, o kterého jde je v podstatě zrůda horší než oba druhy. Zkrátka tyhle příběhové zvraty mě celkem bavily a to i přesto, že tvůrci jaksi zapoměli vyřešit jednu z postav. Jsem zvědavý na další díly. ()

Milano33

Underworld je vskutku vzrušujúcim a napínavým akčným horrorom s naozaj prekrásnou Kate Beckinsale na čele. Film Underworld je bezpochyby temným fantasy, ktoré spĺňa klasické konvencie, či už vďaka pochmúrnej atmosfére, dávke melanchólie, temnému podsvetiu alebo jednoducho tým, že pojednáva o upírov a vlkodlakov. Temná vizualizácia navodzuje ten správny dark fantasy vibe a mysteriózny podtón zase prispieva k celej tajomnosti snímku, ktorý v sebe skrýva nejednu záhadu či tajomstvo. Prekvapilo ma, ako v skutočnosti komplexný samotný film je, i keď sa tak kvôli slabšiemu scenáru nemusí zdať. Nejedná sa iba o prostoduchú vyvražďovačku a rezničinu, ale o príbeh, ktorého hlavné fakty boli zamlčané, zahmlené a divák až spoločne s postavou Selene sa musí postupne dopátrať k pravde. Aj z na prvý pohľad prostého konfliktu medzi upírmi a lycanmi (vlkodlakmi) zinscenovali skutočne fascinujúcu hru, kde sa stretávajú záujmy, prevažne tie mocenské, a ktorá je plná zvratov a zrád. Každá postava v Underworlde má svoju vlastnú agendu, čo znamená, že jednotlivé charaktery sú fakt dobre motivované. I keď nefandíte danému jednotlivcovi, tak aspoň chápeme, odkiaľ sa vzala jeho motivácia a prečo a z akých dôvodov robí to, čo robí. Ako to už u Dark Fantasy býva, postavy sú šedé, ani v tomto snímku nie je vyslovene definované dobro a zlo, a väčšina zdanlivo zlých postáv konajú a rozhodujú sa nemorálne práve preto, že to často pramení z ich vlastných obáv, strachu a neistoty. Akčná stránka je kulervúca, skvelo podporená boostnutou hudbou a hravými režisérskymi zábermi. Akcia je plynulá, pôsobivo nasnímaná a zábavne prestrihaná. Aj prestrelky sú naprosto štýlové a strhujúce. A tu sa pomaly dostávam k najsilnejšej stránke a najlepšej atrakcii filmu a tou je kráľovská, pôvabná a nádherná Kate Beckinsale. Bez nej by akcia nebola ani zďaleka tak divoká a zábavná, upírka Selene sa vie teda oháňať, jej akrobatické kúsky a nadľahčená chôdza pôsobia, ako keby sa Kate jednoducho pri každej scéne nadnášala. Normálne pri nich dochádza k akejsi imaginácii elementu vzduchu, kedy má človek pocit, že Kate je doslova ľahká ako vták, ktorý sa nespútane vznáša na oblohe. Kathrina štíhla postava v kombinácii s jej tesným latexovým oblekom, ktorý dokonale vytvaroval jej proporcie, je proste niečo, čo utvorilo polovicu zážitku z filmu. Kate je neskutočne sexy, krásna a divoká, a z tohoto dôvodu z nej divák nedokáže odtrhnúť oči. Čo však diváckej pozornosti asi tiež neunikne, je mierne kolísavý scenár, ktorý v sebe zahŕňa určité nedostatky, ale myslím si, že sa to Underworldu dá bez problémov odpustiť. A o to viac, keď sa objaví Kate na scéne, ktorá dokáže spoľahlivo na seba strhnúť všetku pozornosť. Pokiaľ príbeh neohromí, Selene zaručene áno. ()

borec999

Film ktorý vizuálom, kostýmami a štýlom akcie neskrývane kopíruje vtedy populárny Matrix a ktorý chce byť strašne cool vo všetkých možných smeroch. Ale za mňa nie je a mimo Kate Beckinsale v čiernom plášti (trademark série) nie je vo filme o čo stáť. Dej kombinujúci vlkolakov a upírov ma nebavil, postavy nie sú dobre vykreslené a všeobecne je to ten typ filmu, z ktorého by som bol nadšený keby mám 8 alebo 9 rokov. Spolu s Resident Evil (ktorý mi však prišiel o niečo lepší) ide u mňa o dve hororové série, u ktorých už po prvom dieli viem že ďalšie neuvidím a ktoré ma nechávajú dokonale chladnými. 35% ()

BlueZero

Film so zaujímavým príbehom. Škoda len, že spracovanie bolo také zlé, nezaujal ani žiadny herecký výkon. A záverečná "bojová" scéna sa asi horšie spraviť ani nedala. A myslím, že všetci, ktorí videli film Equilibrium tak si na neho pri tejto scénke aj patrične zaspomínali. Z príbehu sa dalo vyťažiť rozhodne viac! ()

Fanex

Když jsem slyšel, o čem to má být, tak bych se na to ani nepodíval. Ale nakonec se to dá. Nejlepší na tom je ta hlavní hrdinka. Ale může mít vůbec děti? ()

Hopper

Jéj to je vtákovina... Jedine skutočne nadštandardná vec je Kate v S-M ohoze, ale inak prázdnota. Nebudem sa vyjadrovať k deju, pretože väčšia blbosť je k videniu málokedy, ale všetci sa tvária hrozne vážne, dramaticky, pritom však pôsobia až nechcene srandovne, dialógy sršia stupiditou a všetko to chce zachraňovať rádoby efektný strih a kamera, lenže prdlajs. Aj tak zaspíte. Pretože inak to nejde a ani Kate to nezachráni. ()

NalHutta

Slušné akční béčko o rivalitě upírů a vlkodlaků, nicméně nepříliš originální scénář, průměrné výkony i efekty, nenápaditá akce... Nejlepší na filmu je Cate Beckinsale v latexovém oblečku. 6/10 ()

Bohemák

Za výtvarnou stránku jednu hvězdu dávám, jinak je to na plátno převedená naprosto neoriginální počítačová hra bez jakéhokoliv nápadu. Všichni herci vydrží celou dobu s tím komicky drsným kamenným ksichtem, případně křičí. Mám pocit, že ani fanoušci tohohle žánru se nemohli cítit příliš spokojeni. ()

Paity

Nevím co kdo tady čekal od filmu jako je Underworld, ale dle mého se jendá o povedené akční fantasy, kde akce střídá akci. Ano, kdo má vyloženě odpor k upírům, tak asi tohle nebude jeho šálek čaje, ale jinak je toho málo co bych tomu vytknul. Navíc Kate Beckinsale to vyložřeně sedlo, kožený obleček, bouchačky jak blázen a jde se do toho. ()

Akční klasiky míří do televize

Akční klasiky míří do televize