Středoškolák Jakub (Oldřich Kaiser) musí během léta absolvovat prázdninový jazykový kurz. Hned po příjezdu jej ale čeká nepříjemné překvapení: lektorkou kurzu je učitelka Klára Fišerová (Daniela Kolářová), která Jakuba nechala propadnout. Rozvedená učitelka s sebou má pětiletého syna Davida (Tomáš Holý) a Jakub tak naplánuje brilantní pomstu. Akce se mu však vymkne z rukou i ze srdce... (Bohemia MP)

Chudobka

Setkat se s Tomášem Holým je vždycky příjemné, natož o prázdninách v červenci. Mám ráda filmy pana Kachyni, tento ovšem patří k těm slabším. Dvojice Kolářová a Kaiser mi k sobě nesedí a není mi jasný ani ten rychlý přerod přísné a nekompromisní učitelky v citlivou a chápající bytost. Totéž i obráceně. Že by student netušil, co v ní může být skryto? Někdy si kladu otázku, s jakými asi učitelkami se v dětství setkávali naši filmaři. Velmi často je líčí jako přísné, nepřístupné, necitlivé, trapné, roztržité, směšné...bez normálních lidských emocí. ()

petikacka

Nemám rád nikoho komu nemůžu říkat vole!!! Vlastně dost podceňovaný film Karla Kachyni se skvělými herci ovšem s geniálním scénářem. Oldřich Kaiser spolu s Danielou Kolářovou a s raketovým pohonem Tomáše Holého dělá z tohoto vlastně až nezajímavého filmu, naprostou pecku...Jakkoliv mám tendence to vždycky zazdít, tak v momentě, kdy uvidím pár minut už se nemůžu odtrhnout a vždycky!!! se musím dodívat až do konce...Neuvěřitelné!!! Za mě 90% ()

Zeek

Krásný letní film, který patří mezi mé oblíbené. S výborným Tomášem Holým, bez kterého by moje hodnocení kleslo o 1*. A povedla se i zápletka Daniely Kolářové s Oldřichem Kaiserem, která vyznívá velmi příjemně. Moje hodnocení: 70% ()

tyna97

Ta neustále opakující se hudba mi leze krkem, ale komedie docela povedená, Holý roztomilej, Kaiser pohlednej. Rodinka je to očividně vodnická, když maj po procházce ve vodě oblečení docela suché. ()

zdeny99

Setkání v červenci mi hodně připomíná o dva roky starší snímek LÉTO S KOVBOJEM. A to nejen tím, že v obou filmech hraje hlavní roli Daniela Kolářová. Zatímco v Létě s kovbojem byla psycholožka a měla na starosti pesimistického studenta Boba, díky kterému více méně našla novou lásku, klasického hejska Jaromíra Hanzlíka. Tak tady je lektorka jazyků a svoji lásku si najde přímo mezi svými žáky, a to Oldřich Kaisera. Tedy spíše on si našel ji... Je to podobný typ jako Hanzlík v Novákově filmu, akorát už to není takovej kluk do větru. I když je to taky pořádný ještě ucho. Ona samotná už je rozumnější, je mamina asi osmiletého kluka, ale taky je to protivná učitelka. Za mě se mi tedy líbila mnohem více jako psycholožka než učitelka. Stejné je to v porovnání s Kaiserem a Hanzlík. Hanzlík jednoznačně u mě vede a ve výsledku i porovnání obou filmů vypadá jasně. LÉTO S KOVBOJEM vyhrálo 3:0. A nic na tom nemění ani to, že si tu zahrál Tomáš Holý. Je tam poznat ten Kachyňův styl, i když úplně do toho jeho dramatického stylu to má hodně daleko. [8959. hodnocení, 190. komentář, 72%] ()

Kochanski

Na mě je to trochu moc kýč. Řekla bych, že Kaiserovi tahle vážná a odpovědná role příliš nesedla... T. Holý je bezesporu nejnadanějším českým dětským hercem,!! Kolářová hraje vcelku dobře... ale romantická komedie se málokdy povede! Tahle patří k těm málo povedeným§!! ()

xdutchx

Scenáristicky jednoduché stejně jednoduché je i nasnímání. Herci hrají přirozeně a mile. Příběh nic nerozklíčovává ani nic složitě neřeší, je to jen takové prosté setkání, bez úvodu či závěru. Bez Tomáše Holého by to bylo, obávám se, nekoukatelné. Hudba Zdeňka Lišky vše hezky doplňuje. ()

domirovec

Velmi milá komedie, která krásně ukazuje, jak si na sebe můžou dva lidé, upozorňuji, že naprosto jiných věkových kategorií (rozdíl asi 10 let) zvyknout.. a.. co já vím, třeba začít plánovat manželství a hromadu dětí?.. Proč ne, že jo. Kolářová a Kaiser jako hlavní dvojka filmu byl sice velice zajímavý výběr herců, ale opět.. proč ne, že jo. Milé to bylo, vtipné to bylo a Tomáš Holý byl frajer už od malička. Super. ,,Víš vůbec jak se jmenuje? - Nevím, my si říkáme vole.'' 4/5 ()

chrispe

Kaisera jsem milovala a Kolářovou měla děsně ráda. K tomu Tomáš Holý, letní škola a láska - učitelka, žák. No to jsou ingredience přesně pro mě. Když jsem byla mladší, tak jsem byla vždycky zklamaná z druhé poloviny, protože jsem chtěla víc "červený knihovny", teď jsem ráda za to, že to tak není. ()

Jakubik

Ničím zvláštní ale přesto stále snesitelná česká komedie. Film je prakticky o ničem ale díky Tomáši Holému je to celkem alespoň zábava… ()

Biopler

Príjemná letná romanca. Páriku Kolářová & Kaiser to i napriek vekovému rozdielu sekne a preto je ich lovestory vskutku uveriteľná. Ako čerešnička na torte sa vo filme v nápadnej role zjavuje Tomáš Holý. Čo si viac želať? Divák však tuší, že záver bude prúser, čo sa aj potvrdzuje. ()

Ozzy2

Nebýt Tomáše Holého, nestálo by to za nic. Kdyby to nenatočil Kachyňa, mohla to být super komedie, jenže on z toho zase udělal melodrama s mnohdy příšernou, depresívní hudbou. Ne, Kachyňu mít nikdy rád nebudu. ()