Středoškolák Jakub (Oldřich Kaiser) musí během léta absolvovat prázdninový jazykový kurz. Hned po příjezdu jej ale čeká nepříjemné překvapení: lektorkou kurzu je učitelka Klára Fišerová (Daniela Kolářová), která Jakuba nechala propadnout. Rozvedená učitelka s sebou má pětiletého syna Davida (Tomáš Holý) a Jakub tak naplánuje brilantní pomstu. Akce se mu však vymkne z rukou i ze srdce... (Bohemia MP)

Cibulka_C

Letní komedie ze sedmdesátek, kterou i když jsme všichni viděli stokrát, podíváme se na ni po sto první. 👍🏻 (ale milujeme ji) Oldřich Kaiser s Danielou Kolářovou mi k sobě jako pár absolutně neseděli... asi měli všichni prostě stejně dlouhý vlasy... fakt nevim. 🤷🏼‍♀️ Co ale vím omg je to, že oba dva hráli super a do toho ještě Tomáš Holý, který nebude nikdy David, ale Vašek, sry.  Film režíroval Karel Kachyňa, takže láska byla i v rybníce, i na kole, i v koupelně, všude. 🤍 |Po tomhle filmu se do Oldřicha Kaisera musely zamilovat všechny ženy světa neříkejte, že ne.| A sama doporučuji si film pustit v červenci, má to úplně že jinou atmosféru díky názvu. 👍🏻🍒 Hodně mladí lidi spolu tráví léto, koupou se v těch 💩💀 rybnících a běhají a tancují na strašně sedmdesátkovou melodii a je to komedie a hraje tam Tomáš Holý = 70. léta. #miluju Jo a pozastavil se někdy někdo nad tím, jak je obrovská ta koupelna a v ní to mini umyvadlo? :D ()

Te_reza

Opravdu to asi není film na pět hvězd. Ale je to kvintesence mého dětství a Kaiser byl můj první sex idol. Letní atmosféra, okouzlující paní Kolářová a boží stopáž 85 minut vynáší tento film do mých nejoblíbenějších. ()

EddieIron

Tradičně skvělá Liškova hudba jako podkres povedeného příběhu,jemuž se tenkrát ještě neříkalo romantická komedie.Dílko,které se dá vidět vždycky. ()

VeraF

Sympaticky ztvárněné nečekané milostné vzplanutí mezi studentem a učitelkou, kdy O.Kaiser překvapí uvěřitelností vztahové zralosti v mladém věku a D.Kolářová příjemně překvapí tím, že umí tvořit pár i s někým jiným než s Hanzlíkem, a to mile a rovněž uvěřitelně. Pěkný film. Pěkný milostný příběh zde u mne zcela převažuje nad očekávanou komediálností Tomáše Holého, který byl samozřejmě milý. ()

denyny

Výborný Tomáš Holý, který mě v žádném filmu nezklamal. Zakázaná letní láska, skvělý Kaiser.. Film dle mého gusta. ()

Winster

Letní film s Danielou Kolářovou a Oldřichem Kaiserem a s nezapomenutelným Tomášem Holým za doprovodu hudby Zdeňka Lišky. ()

buchannon

Tak tento "film" se dá vyjádřit následujícími slovy: Nechápu, co na této sračce vidíte. Ač Kaiser je dobrý herec, tak Kolářovou nemám moc rád, připadá mi tak nějak upjatá. ()

vandamator

Jeden z mých nejoblíbenějších filmových párů. Nádherná romantická komedie s fantastickým hereckým obsazením. Ten typ filmu který, můžete vidět i stokrat a nikdy se nebudete nudit. Krásné filmové pohlazení a určitě jedna z nejlepších českých komedii co byla kdy natočena. ()

Heywood

Film odráží socialisms tak jak se sám chtěl vidět. Ale takový nebyl a film je spíše raritou. Ale to mu neubírá na typické letní zápletce, na tom, že se dva, co se nenávidějí do sebe mohou zamilovat a vše to stojí na výborném scénáři a hereckém zjevení jménem Tomáš Holý. Tomu totiž uvěříte vše. Navíc vyplňuje prázdnotu hlavního hrdiny (Oldřich Kaiser), který je ze tzv., situované protekční lékařské rodiny a my, co pamatujeme socialismus víme, jak si papaláši své lékaře předcházeli. Film se neokoukal ani do dnešní doby, která představuje jiný svět. Svět, ve kterém se tento příběh už nemůže odehrát. ()

Kontryhelka

Krásný film, letní, pohodový. Ani po létech neztrácí nic ze svého kouzla, protože koupání, táboráky a party prima lidí, to k létu a mládí prostě patří. ()

PTuranyi

Ľahká romantika s vtipnými prvkami akoby napodobňujúca konšteláciu filmu "Ako vytrhnúť veľrybe stoličku". Baletku Janu Preissovú nahradila učiteľka Daniela Kolářová a svetáckeho horolezca Františka Němca vystriedal študent Oldřich Kaiser. To čo sa nezmenilo je Tomáš Holý v úlohe neposedného syna, ktorý zvedie hlavné postavy dohromady. Žiaľ príbeh letnej lásky medzi učiteľkou a prepadajúcim žiakom nie je natočený uveriteľne a humor je tvorený často vtipmi vkladanými priamo do úst postáv. Vole! ()

shinlove

Letní oddechová romance se skvělý Oldřichem Kaiserem...Kdyby nepil, byl by jedním z nejlepších herců, co kdy hráli...ale totéž platí třeba o Bolkovi Polívkovi...každopádně tento film řeší klasické dilema - věkový rozdíl ve vztahu. moc pěkný film ale a proto 4* ()

Peabody

Copak že Jakub těžce bojuje s angličtinou, to není takový problém, horší je, jak s ní bojuje Daniela Kolářová, která ji má učit. JInak ale vyspat se s některými profesorkami byl a je guilty pleasure pro mnohé studenty. T. Holý je jako obvykle přesvědčivý a živý, takže to je minimálně jeden bod, Oldřich Kaiser (Romeo z 3.A.) v jedné z nejlepších rolí, docela přesvědčivý, to je druhý bod a třetí jsem dal za celkovou atmosféru léta a kachyňovskou poetiku, jen o málo slabší než ve svých špičkách. Nicméně s Hanzlíkem byla paní Kolářová tak nějak lépe ladící (míním mimo jiné Léto s kovbojem s podobnou atmosférou). ()

Zofinka2

Nebýt syna učitelky, nedali by se dohromady. Vždycky jsem na ten film koukala v létě. Zrovna na to koukám v zimě, už asi po šesté a vůbec mi to nevadí. Má to své kouzlo. Kaiser je sympaťák, dobře se na něj kouká, tak proč si to nezopakovat, že? Divíte se, že po něm v té době ženy šílely? Chemie mezi Kolářovou, Kaiserem fungovala. Tomáš Holý je skvěle doplňoval. Je to jeden z mých nejoblíbenějších českých filmů. ()

artcha

Vždycky jsem Daniele Kolářové záviděla role s Hanzlíkem, ale čím jsem starší, tím víc mě baví tenhle románek s Kaiserem... ()

Jarda68

Po sérii Marie Poledňákové(Jak dostat tatínka do polepšovny,Jak vytrhnout velrybě stoličku) a ze Šumavy (Pod jezevčí skálou,Na pytlácké stezce,Za trnkovým keřem)nejlepší film Tomáše Holého"TA MĚ SERE NEJVÍC,PROTOŽE ŽALUJE"80% ()