Středoškolák Jakub (Oldřich Kaiser) musí během léta absolvovat prázdninový jazykový kurz. Hned po příjezdu jej ale čeká nepříjemné překvapení: lektorkou kurzu je učitelka Klára Fišerová (Daniela Kolářová), která Jakuba nechala propadnout. Rozvedená učitelka s sebou má pětiletého syna Davida (Tomáš Holý) a Jakub tak naplánuje brilantní pomstu. Akce se mu však vymkne z rukou i ze srdce... (Bohemia MP)

Krt.Ek

Slabší rodinný snímek s Tomášem Holým, dnes si nepamatuji téměř jedinou scénu, ale zase to tabulizované téma, jenž se táhne filmem zaujme, obzvlášť když se podívám na rok vzniku. Nečekal jsem, že se v normalizačním filmu může objevit téma vznikajícího vztahu mezi starší ženou a mladším mužem, a to ještě, když mezi dvojicí je tehdy ještě dost formální vztah kantorka, student. 55% ()

Adasin

Pro mě jen další setkání s naprostým průměrem, i když pořád lepší než většina současné tvorby, tady se to dá bez utrpení vydržet až do konce. 5/10 ()

Asgy

Sympatický film s mladým Oldřichem Kaiserem a výborným Tomášem Holým, který rozhodně neurazí, ale pobaví. Těch komediálních prvků tady sice moc není, ale i tak je příběh celkem povedený. ()

Orlau32

Roztomilý film pro oddech a jako vždy uličnický Tomáš HOLÝ a jeho nezapomenutelný dětský spontánní projev za který obdržel Cenu za nejlepší herecký výkon na MFF v Panamě r.1979. ()

blackrain

Malý Tomáš Holý opět nezklamal. Vlastně on mě nezklamal nikdy. Milý film. Kachyňa nemoralizuje, i když si vybral trošku odvážnější téma. Láska mezi učitelkou a studentem odvážným tématem je. ()

gogos

Setkání v červenci je tak trochu divný film. Chemie ústředních postav nefunuguje tak, jako třeba s Kolářové s Hanzlíkem či Svěrákem, Holý je tradičně svůj. Setkání v červenci je fajn, ale ne top. ()

topi

Prázdninová romance podle Karla Kachyni. Kolářová s Kaiserem ladí perfektně a Tomáš Holý svou bezprostředností skvěle baví. Liškova hudba vše opět pěkně podkresluje. Akorát ta anglická výslovnost Kolářové, jakožto učitelky Angličtiny je příšerná. ()

Rosalinda

Krásný dojemný lidský příběh z doby, kdy všude vládla CKM. O kterou pak, díky bohu, vůbec nepadla řeč. Spojení mladýho, nechceseučitanglickýho, frajera, s ostrou učitelkou a hlavně s jejím synem. Vznikající spojení jen odkapává.... v tom dešti tam... To, co se následnq stalo za rovaíńo se všech Všem... ()

Lenula4

Tenhle film vidím pravidelně každý červenec. Daniela Kolářová a Oldřich Kaiser předvádějí pohodovu letní komedii. ()

togaf

Tomáš Holý je jako vždy výborný, angličtina Daniely Kolářové je vtipná a Kaiser teda na 19 fakt nevypadá. Ale jinak je to dobrá letní romantická komedie, držela jsem jim palce a bavila se u Holého hlášek a módy 70. let. ()

Skip

Zcela průměrná romance starší učitelky s mladším studentem. Navíc Kaiser mi vyloženě lezl na nervy. ()

Aleee89

Pohodový český film, který jsem dávno viděla, ale pořád si na něj pamatuji, což svědčí o tom, že mě tenkrát zaujal a líbil se mi. Příjemné, milé, Daniela Kolářová je sympatická, pobavíte se. Na české poměry dobrý film, který můžete vidět vícekrát a nic se nestane, protože vás pořád bude bavit. ()

kajas

Rukopis pana Kachyni jsem vůbec nepoznávala a bohužel jsem nesympatizovala ani s ústřední dvojicí. Body získává pouze jako vždy okouzlující Tomáš Holý a scéna trhání třešní :). ()

balba

Docela ucházející prázdninová komedie s romantickou zápletko.Nebýt Tomáše Holého , který svojí roli hrál opravdu perfektně tak by film byl dosti nudný a podprůměrný. ()

rakovnik

Nevíte, proč si tento film pletu s "Léto s kovbojem"? :-) I tak je to stále příjemný film, i díky Tomáši Holému. ()

Martin741

Reziser Karel Kachyna /Ucho, Kocar do Vidne/ natocil tentokrat len priemerny normalizacny film o prazdninach v normalizacii sa venujucemu Ceskoslovensku. Akysi namet sa da vymysliet aj tuna, film siel vladnucim sudruhom pekne po chuti, takze mohol ist aj v kinach. Daniela Kolarova /Na kolejich ceka vrah/ samozrejme vyborna a Tomas Obleceny sa dal zniest. . Ovsem film je len taky znesitelny normalizacny priemer : 56 % ()